Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα τα τεχνικά ζητήματα για την αναβάθμιση 2017


testuser1

Recommended Posts

3 minutes ago, Dragonfly said:

Εσύ το έχεις απενεργοποιήσει... Πως το έκανες; Όταν βάζεις τον κέρσορα πάνω από ένα nickname σου δείχνει με το currently τι κάνει αυτή τη στιγμή ο user.

 

(by the way, εγώ είμαι. Είπα να αλλάξω όνομα γιατί βαρέθηκα το προηγούμενο...)

Εμφανίζεται όταν βάζεις τον κέρσορα πάνω από ένα nickname

 

 

 2

 

Κάποια προφίλ είναι ακόμα κλειδωμένα για αλλαγές και κατ'επέκταση δεν μπορεί να γίνει edit στις ρυθμίσεις τους (μέσα σε αυτά και το δικό μου)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας 

με δύο τεστ λογαριασμούς που έχουμε (σε δυο ομαδες μελών μια εκ των οποιων ανηκουν όλοι οι χρήστες) δοκιμάσαμε και δεν εμφανίζεται αυτή η ρύθμιση.

Εάν γίνεται παραθέστε μας κάποια εικόνα έτσι ώστε να δούμε. 

Μήπως το κάνετε στον δικό σας λογαριασμό χρήστη? Εάν ναι, τότε μόνο εσείς βλέπετε, την δική σας τοποθεσία. 

 

Παρακαλούμε όσοι αναφέρετε την επεξεργασία του προφίλ εάν γίνεται περιγράψτε τι δοκιμάσατε να κανετε  (πάτησα εκεί και βγήκε αυτό) 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, administrator said:

Γειά σας 

με δύο τεστ λογαριασμούς που έχουμε (σε δυο ομαδες μελών μια εκ των οποιων ανηκουν όλοι οι χρήστες) δοκιμάσαμε και δεν εμφανίζεται αυτή η ρύθμιση.

Εάν γίνεται παραθέστε μας κάποια εικόνα έτσι ώστε να δούμε. 

Μήπως το κάνετε στον δικό σας λογαριασμό χρήστη? Εάν ναι, τότε μόνο εσείς βλέπετε, την δική σας τοποθεσία. 

 

Παρακαλούμε όσοι αναφέρετε την επεξεργασία του προφίλ εάν γίνεται περιγράψτε τι δοκιμάσατε να κανετε  (πάτησα εκεί και βγήκε αυτό) 

 

Από το προφίλ της belleblue (βαζω τον κέρσορα πάνω από το όνομα)

 

belleblue

Registered Users


 0

 

και από το προφίλ της vtgian:

photo-43032.png

vtgian

Registered Users


 2

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το edit του προφίλ

Click στο προφίλ μου πάνω δεξιά -->  "Ρυθμίσεις λογαριασμού"-->"edit profile"(από το δεξί τμήμα) και παίρνω το pop up μήνυμα "You are not allowed to edit this profile"

Επίσης, στη σελίδα του προφίλ μου δεν με αφήνει να κάνω enable το feature "Recent Profile Visitors", ούτε να αλλάξω την ρύθμιση για followers, και στις 2 περιπτώσεις με πάει σε σελίδα που με ενημερώνει ότι δεν επιτρέπονται αλλαγές στο profile.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 minutes ago, vtgian said:

Σχετικά με το edit του προφίλ

Click στο προφίλ μου πάνω δεξιά -->  "Ρυθμίσεις λογαριασμού"-->"edit profile"(από το δεξί τμήμα) και παίρνω το pop up μήνυμα "You are not allowed to edit this profile"

Επίσης, στη σελίδα του προφίλ μου δεν με αφήνει να κάνω enable το feature "Recent Profile Visitors", ούτε να αλλάξω την ρύθμιση για followers, και στις 2 περιπτώσεις με πάει σε σελίδα που με ενημερώνει ότι δεν επιτρέπονται αλλαγές στο profile.

Ναι και εμένα δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Αγγελική2 said:

Αν κατέβεις κάτω κάτω στην σελίδα υπάρχει επιλογή γλώσσας. Στο μπλε πλαίσιο.

Ευχαριστώ πολύ, το έκανα. Επίσης ανακάλυψα ότι κάνει edit μόνο του, αν κάνεις δύο δημοσιεύσεις τη μία πίσω από την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία σου επίσκεψη φαίνεται ότι ήταν 10 Απριλίου, άρα κατά κάποιο τρόπο ανώνυμα έχεις μπει. Ε?

Κι ελληνικά όταν επιλέγεις, μισά ελληνικά, μισά αγγλικά τα βγάζει. Περί ρύθμισης προφίλ τουλάχιστον.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, marakiz said:

Η τελευταία σου επίσκεψη φαίνεται ότι ήταν 10 Απριλίου, άρα κατά κάποιο τρόπο ανώνυμα έχεις μπει. Ε?

Κι ελληνικά όταν επιλέγεις, μισά ελληνικά, μισά αγγλικά τα βγάζει. Περί ρύθμισης προφίλ τουλάχιστον.

Θεωρητικά η τελευταία μου επίσκεψη ήταν πράγματι στις 10 Απριλίου (εάν εξαιρέσουμε τη σημερινή)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragonfly said:

Ανώνυμα είμαι υποτίθεται...

:roll:

Εγώ βάζω τον κέρσορα πάνω από το νικ σου και δεν βλέπω το currently. Ούτε και κανενός άλλου. Βλέπω όμως το δικό μου (που δεν έχει νόημα βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Lisbet σε εσένα το βλέπω πάντως το currently, όπως και στους περισσότερους εδώ μέσα... Και μου δείχνει όχι μόνο το τοπικ που παρακολουθεί ο χρήστης, αλλά ακόμα και ποιανού το προφίλ βλέπει ή αν στέλνει πμ... Λογικά αυτό θα έπρεπε να το βλέπουν μόνο οι διαχειριστές και όχι όλοι οι χρήστες του φόρουμ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dragonfly said:

Lisbet σε εσένα το βλέπω πάντως το currently, όπως και στους περισσότερους εδώ μέσα... Και μου δείχνει όχι μόνο το τοπικ που παρακολουθεί ο χρήστης, αλλά ακόμα και ποιανού το προφίλ βλέπει ή αν στέλνει πμ... Λογικά αυτό θα έπρεπε να το βλέπουν μόνο οι διαχειριστές και όχι όλοι οι χρήστες του φόρουμ....

Πολύ σωστά, ελπίζω να μας δοθεί πολύ σύντομα η δυνατότητα να το αλλάξουμε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dragonfly said:

@Lisbet καλέ δεν ήξερα ότι μπορούμε να κάνουμε παράθεση με το @ 

 

 

 

χαχα το έβγαλα δια της εις άτοπον, γιατί διαπίστωσα πολλές ομοιότητες με το φβ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας 

για το θέμα του currently viewing έχει σταλεί ήδη support ticket καθώς δεν υπάρχει πρόθεση να είναι αυτή η δυνατότητα ενεργοποιημένη. 

Τα θέματα της γλώσσας θα διορθωθούν είναι bug και έχει δρομολογηθεί. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vtgian said:

Πάντως το δικό σου currenlty viewing @Dragonfly δεν φαίνεται

Δεν έχω κάνει πάντως καμιά ρύθμιση... 

Οι υπόλοιπες το βλέπετε;;;;;;

 

Σε εσένα vtgian αυτή τη στιγμή δεν φαίνεται. Το έβλεπα όμως νωρίτερα.

 

Όχι πόντους δεν βλέπω σε κανέναν so far!

 

(ναι tag εννοούσα)

Επεξεργάστηκαν by Dragonfly
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...