Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εύχομαι να γίνω κι εγώ μαμα...


Recommended Posts

γεια σας!δεν θελω να σας ενοχλώ!! αλλα θα ενοχλήσω..

έχω παρατηρήσει ότ έχω και παραπάνω υγρά..αυτό φυσιολογικό?

 

Δεν ενοχλείς, εγώ κοιτάζω κάθε τρεις και λίγο μην έχει γράψει καμιά τίποτα :P απλά για καλό δικό σου προσπάθησε να ηρεμήσεις.. Γιατί μετά όταν θα προχωρήσει η εγκυμοσίνη (που θα προχωρήσει γιατί όλα είναι φυσιολογικά) θα τρελαθείς. Με το παραμικρό θα νομίζεις ότι κάτι έπαθες και τα νεύρα σου υα βαρέσουν μπιέλα :P :p :P και πάντα να έχεις στο νου σου ότι χίλιες φορές καλύτερα να ρωτάς το γιατρό σου για το παραμικρό παρά να ρωτάς στο φόρουμ. Γιατί όσο έμπειρη κι αν είναι κάποια, κάθε εγκυμοσίνη είναι διαφορετική και μπορεί κάποια από εμάς να σε παραπληροφορήσει άθελά μας πάντα. Ενώ από την άλλη ο γιατρός σου θα είναι ο "σύμμαχός" σου σε όλο αυτό. Όλα αυτά τα λέω με πολύ φιλική διάθεση εννοείται! Εξαλλου εγώ τρελαίνομαι να μπαίνω και να βλέπω νέα μηνύματα και να μοιραζόμαστε απόψεις :D :D :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα...ειμαι καινουργιο μελος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας..ειχα ελευθεεη επαφη με τον συζηγο μου τον προηγουμενο μηνα αρκετες φορες...ομως μετα την τελευταια μας ελευθέρη επαφητην επομενη μερα μου ηρθε αιμα που κρατησε 5 μερες και 7 μερες νωριτερα απο οτι θα επρεπε να μου ερθει η περιοδος τι πιστευετε εσεις?εχω αγωνια να δω αμα θα μου ερθει ξανα περιοδος η οχι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

σήμερα βρίσκομαι στην 30η μερα του κύκλου οι πόνοι περιόδου συνεχίζουν λίγα πιο έντονα αλλα το απογεύμα μου φάνηκε ότι είδα μια μικρή κουκιδίτσα αίμα

οπότε πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάρω τα utrogestan των 100 2 φορες την μέρα..τι ξέρετε για αυτά?επισης μου είπε ότι ίσως πρόκειται πάλι για βιοχημική κύηση και οτι αν συμβει και 3η φορά θα πρέπει να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία..τι είναι πάλι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

σήμερα βρίσκομαι στην 30η μερα του κύκλου οι πόνοι περιόδου συνεχίζουν λίγα πιο έντονα αλλα το απογεύμα μου φάνηκε ότι είδα μια μικρή κουκιδίτσα αίμα

οπότε πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάρω τα utrogestan των 100 2 φορες την μέρα..τι ξέρετε για αυτά?επισης μου είπε ότι ίσως πρόκειται πάλι για βιοχημική κύηση και οτι αν συμβει και 3η φορά θα πρέπει να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία..τι είναι πάλι αυτό?

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά κοριτσάκι μου!!! Τα utrogestan τα παίρνει το 90% των εγκύων. Είναι προγεστερώνη και βοηθάει νομίζω για τις συσπάσεις της μήτρας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέραα σας!!

πήγα πριν 2 μέρες στον γιατρο και είδαμε το σακο με μια μικρή κουκιδίτσαα μέσαα!!

έχω όμως πολλές ναυτίες..

και ενω οι πόνοι περιόδου είχαν σταματήσει τώρα επανήρθαν!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sweety** said:

Καλησπέραα σας!!

πήγα πριν 2 μέρες στον γιατρο και είδαμε το σακο με μια μικρή κουκιδίτσαα μέσαα!!

έχω όμως πολλές ναυτίες..

και ενω οι πόνοι περιόδου είχαν σταματήσει τώρα επανήρθαν!!

Χαίρομαι αρχικά που συνέχησε η εγκυμοσίνη σου και δεν ήταν βιοχημική που φοβόσουν :-) οι ναυτίες έχουν και αυτές τα θετικά τους αν σκεφτείς ότι δε θα πάρεις κιλά :-P:-P:-P όσον αφορά τους πόνους τώρα, δεν ξέρω τι σου είπε ο γιατρός σου, αλλά εγώ θα σου έλεγα να ξαπλώσεις να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς!!! Όχι ότι έχεις κάτι, απλά έτσι καλού κακού!! Μην κάνεις το λάθος και ψάξεις στο ίντερνετ τι μπορεί να σημαίνει πόνοι στην εγκυμοσίνη, γιατί θα δεις χίλιες δυο μπούρδες που θα σε ανησυχήσουν τρομερά!! Εμένα οι γιατροί που συμβουλεύομαι μου απαγόρευσαν να κοιτάζω το ίντερνετ :-P:-P:-P θα περιμένω νέα σου!! Μακάρι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσίνη και να είσαι καλά :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μωρέ καλό αυτό με το ότι δεν θα πάρω πολλά κιλά!!

το θέμα είναι οτι ολη μερα ακόμα και το βραδυ ξυπνάω από αναγούλες ..

αλλές φορέ με εμμετο αλλες όχι... και στην δουλεια με το ζόρι μπορώ να πάω!! δεν ξέρω τι να κάνω! πως το ανιμετωπίσατε?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2017 at 9:10 ΜΜ, sweety** είπε:

Καλησπέρα!

Μωρέ καλό αυτό με το ότι δεν θα πάρω πολλά κιλά!!

το θέμα είναι οτι ολη μερα ακόμα και το βραδυ ξυπνάω από αναγούλες ..

αλλές φορέ με εμμετο αλλες όχι... και στην δουλεια με το ζόρι μπορώ να πάω!! δεν ξέρω τι να κάνω! πως το ανιμετωπίσατε?

 

Εγώ δεν το είχα τόσο έντονα.. Αλλά όταν με έπιανε απλά παρακαλούσα να κάνω εμετό να ηρεμήσει το στομάχι μου.. Σε ποιο μήνα βρίσκεσαι;;

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ.ΚΑΙ ΕΜΕΤΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!

ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ?ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ? ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας

συζητήσεις που αφορούν καθημερινά νέα σχετικά με την εξέλιξη των προσπαθειών για μωράκι έχουν μεταφερθεί στο Parentscafe.gr 

στην ενότητα θέλουμε να γίνουμε γονείς: 

http://www.parentscafe.gr/forum/forum/148-theloyme-na-ginoyme-goneis/

Θα χαρούμε να σας δούμε στο καφέ! 

 

Συγκεκριμένα για το τέστ Χοριακής υπάρχουν εδώ οι τιμές ,  (πατήστε στο σύνδεσμο εδώ)  στον πίνακα δείχνει την ύπαρξη τιμών χοριακής μετά την 12η ημέρα από την σύλληψη

 

 

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...