Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ MRI ΜΑΣΤΩΝ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΠΟΣΟ ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ....

 

ΜΟΥ ΖΗΤΗΘΗΚΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΗ.... ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ....

 

ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΑΣ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ....

 

ΛΟΓΩ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ....

 

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΨΙΛΟΗΡΕΜΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε η μαγνητικη γενικα δεν επιτρεπετε απο οσο ξερω στην εγκυμοσυνη ομως βρε κοπελα μου σε αυτην την περιπτωση προεχει η υγεια σου τι σημαινει ο γιατρος δεν σ βοηθαει? Ο γιατρος θ σου πει αν επιτρεπετε ή οχι σε περιπτωση εγκυμοσυνης τωρα το ποσο ζημι κανει κ αν κανει τελικα δεν το ξερει κανεις κοριτσι μου απο πριν. Αλλ στην φαση που εισαι την ζωη σου θ κοιταξεις κ πρεπει να την κανεις.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτην την φαση, προεχει η δικη σου υγεια!! επιβεβαιωσε κατ αρχην αν εισαι ή οχι εγκυος και μετα κουβεντιασε σχετικα με την εξεταση με τους ακτινολογους που την πραγματοποιουν,γνωριζουν αν δυναται να πραγματοποιηθει οταν υπαρχει εγκυμοσυνη...η αληθεια ειναι, οτι δεν καταλαβαινω τι εννοει ο γιατρος σου οτι δεν μπορει να σε βοηθησει...αλλα προεχει να ελεξεις το στηθος σου αυτη την στιγμη...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

σε αυτην την φαση, προεχει η δικη σου υγεια!! επιβεβαιωσε κατ αρχην αν εισαι ή οχι εγκυος και μετα κουβεντιασε σχετικα με την εξεταση με τους ακτινολογους που την πραγματοποιουν,γνωριζουν αν δυναται να πραγματοποιηθει οταν υπαρχει εγκυμοσυνη...η αληθεια ειναι, οτι δεν καταλαβαινω τι εννοει ο γιατρος σου οτι δεν μπορει να σε βοηθησει...αλλα προεχει να ελεξεις το στηθος σου αυτη την στιγμη...

 

Καλημερα κοριτσι μου .εγώ που είχα υποψία ότι είχα ότι ήμουν έγκυος έτυχε να χτυπήσω άσχημα στο κεφάλι και στο υγεία που πήγα μου είπαν οι ιατροι ότι το πρώτο τρίμηνο απαγορεύεται αν έχεις υποψία περίμενε μερικές ημέρες για να το σιγουρεψεις δεν θα γίνει κάτι για μερικές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειτε εισαι εγκυος ειτε όχι ...αν υπαρχει κατι στο στηθος σου που πρεπει να εξεταστει και πιθανως να αφαιρεθεί θα πρεπει να το κανεις.Μην βαλεις την υγεια σου σε δευτερη μοιρα..δεν παιζουμε με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ....

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ..... ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ... ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ....

 

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑ Κ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.... ΑΛΛΑ Κ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...

 

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.... ΑΛΛΑ ΕΛΑ ΠΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Κ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΕΛΙΚΕΣ ΜΙΑΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΟΤΙ ΔΕ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ....

ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΠΟΡΩ Κ ΤΑ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑΤΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο μαστολογο εχεις παει να σε δει?Αν όχι να πας...μη μενεις μονο στον γυναικολογο.Φυσικα και δε σημαινει ότι είναι κατι κακο...μπορει να είναι ένα απλο ινοαδενωμα.Ομως ακομα κι ετσι πρεπει να το δεις.Ειχα βγαλει κι εγω παλια και καταλαβαίνω το αγχος σου.Ομως μη το αφηνεις.

 

Τωρα αυτό με την εγκυμοσυνη τι να σου πω ...δεν ξερω.Αν εισαι εγκυος παντως...ότι αποφαση παρεις να την παρεις αφου εχεις παρει 2-3 γνωμες γιατρων.Δε λεω για τη εξεταση...λεω γενικα για το αν θα το αφαιρέσεις και ποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...
6 ώρες πρίν, PENE51 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ-ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ.

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ;

 

Για απλή μαγνητική μαστογραφία δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι.

Για ψηφιακή, προσωπικά έχω πολύ καλή εμπειρία από το Κέντρο Απεικόνισης Μαστού και τον κο Αγγελόπουλο.

Αν έχεις περιθώριο χρόνου (γιατί τα ραντεβού είναι μετά από πολλούς μήνες) θα σου πρότεινα τον κο Κουρέα του Διαγνωστικού Εργαστηρίου Απεικονίσεων.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...