Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρώτο Ραντεβού(;)


ImagineDragons

Recommended Posts

Γεια σας!!Χρειαζομαι τη βοηθεια και την εμπειρια σας!Ειμαι 19 χρονων και βγηκα πρωτο ραντεβου με ενα αγορι, φιλο του αδερφου μου, τον οποιο εγω δεν ειχα δει ποτε απο κοντα.Απλα μιλουσαμε στο φεισμπουκ. Πηρα το πρωτο λεωφορειο, ταξιδεψα πεντε με εξι ωρες (με λετε και τρελη) και πηγα να τον δω απο κοντα.Εκεινος το ηξερε και με περιμενε. Με ρωτουσε στα μηνυματα ποτε θα ανεβω, να με δει απο κοντα κτλ κτλ. Ξεχασα να πω πως οι συζητησεις μας μεσω του διαδικτυου ηταν παντα ευχαριστες με χιουμορ και πολυ γελιο!Παντα φαινοταν πως νοιαζεται ο ενας για τον αλλον - τουλαχιστον ετσι πιστευω-. Ας μην μακρυγορω. Συναντηθηκαμε και πηγαμε για καφε, ολα ηταν πολυ ωραια: Βλεμματα, γελια, επιδιωκε σωματικη επαφη-και γω το ιδιο. Οταν εφυγα με πηρε αγκαλια και με σηκωσε στον αερα.Φανηκε πως κατι υπηρχε. Το προβλημα μου εδω εγκειται, δεν μιλησαμε καθολου απο τοτε που εφυγα..Ουτε μηνυμα ουτε τηλεφωνο, χειροτερο απο το να ημασταν ξενοι.Τι ακριβως σημαινει αυτο;Λετε να εβγαλα λαθος συμπερασμα; Εχω ειδα πως ειχε πολλη ανεση

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!Χρειαζομαι τη βοηθεια και την εμπειρια σας!Ειμαι 19 χρονων και βγηκα πρωτο ραντεβου με ενα αγορι, φιλο του αδερφου μου, τον οποιο εγω δεν ειχα δει ποτε απο κοντα.Απλα μιλουσαμε στο φεισμπουκ. Πηρα το πρωτο λεωφορειο, ταξιδεψα πεντε με εξι ωρες (με λετε και τρελη) και πηγα να τον δω απο κοντα.Εκεινος το ηξερε και με περιμενε. Με ρωτουσε στα μηνυματα ποτε θα ανεβω, να με δει απο κοντα κτλ κτλ. Ξεχασα να πω πως οι συζητησεις μας μεσω του διαδικτυου ηταν παντα ευχαριστες με χιουμορ και πολυ γελιο!Παντα φαινοταν πως νοιαζεται ο ενας για τον αλλον - τουλαχιστον ετσι πιστευω-. Ας μην μακρυγορω. Συναντηθηκαμε και πηγαμε για καφε, ολα ηταν πολυ ωραια: Βλεμματα, γελια, επιδιωκε σωματικη επαφη-και γω το ιδιο. Οταν εφυγα με πηρε αγκαλια και με σηκωσε στον αερα.Φανηκε πως κατι υπηρχε. Το προβλημα μου εδω εγκειται, δεν μιλησαμε καθολου απο τοτε που εφυγα..Ουτε μηνυμα ουτε τηλεφωνο, χειροτερο απο το να ημασταν ξενοι.Τι ακριβως σημαινει αυτο;Λετε να εβγαλα λαθος συμπερασμα; Εχω ειδα πως ειχε πολλη ανεση

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

 

Κοιτα αφου μενει τοσο μακρια απο εσενα καλο ειναι να μην περιμενεις κ πολλα πραγματα. Η αποσταση ειναι μεγαλη ειστε μικρα παιδια κ δεν γνωριζεστε καθολου οποτε δεν πρεπει να εχεις κ πολλες απαιτησεις. Στειλτου ενα φιλικο μηνυμα κ να δεις πως θα ανταποκριθει πολυ πιθανο να περιμενει το πρωτο βημα κ απο εσενα δεν γνωριζω αν ειναι ντροπαλος ανασφαλης κτλ εσυ ξερεις καλητερα. Ομως γενικα θα σε συμβουλεβα μην εγκλωβιστεις σε μια σχεση με τοση αποσταση μονο απλα κρατησε μια φιλικη επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Χρειαζομαι τη βοηθεια και την εμπειρια σας!Ειμαι 19 χρονων και βγηκα πρωτο ραντεβου με ενα αγορι, φιλο του αδερφου μου, τον οποιο εγω δεν ειχα δει ποτε απο κοντα.Απλα μιλουσαμε στο φεισμπουκ. Πηρα το πρωτο λεωφορειο, ταξιδεψα πεντε με εξι ωρες (με λετε και τρελη) και πηγα να τον δω απο κοντα.Εκεινος το ηξερε και με περιμενε. Με ρωτουσε στα μηνυματα ποτε θα ανεβω, να με δει απο κοντα κτλ κτλ. Ξεχασα να πω πως οι συζητησεις μας μεσω του διαδικτυου ηταν παντα ευχαριστες με χιουμορ και πολυ γελιο!Παντα φαινοταν πως νοιαζεται ο ενας για τον αλλον - τουλαχιστον ετσι πιστευω-. Ας μην μακρυγορω. Συναντηθηκαμε και πηγαμε για καφε, ολα ηταν πολυ ωραια: Βλεμματα, γελια, επιδιωκε σωματικη επαφη-και γω το ιδιο. Οταν εφυγα με πηρε αγκαλια και με σηκωσε στον αερα.Φανηκε πως κατι υπηρχε. Το προβλημα μου εδω εγκειται, δεν μιλησαμε καθολου απο τοτε που εφυγα..Ουτε μηνυμα ουτε τηλεφωνο, χειροτερο απο το να ημασταν ξενοι.Τι ακριβως σημαινει αυτο;Λετε να εβγαλα λαθος συμπερασμα; Εχω ειδα πως ειχε πολλη ανεση

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

 

Το γεγονός ότι ήταν φίλος του αδελφού σου ΟΚ γιατί με αγνώστους από το ιντερνετ δεν βγαίνουμε ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ!

Από εκεί και πέρα μην το βλέπεις σαν πρώτο ραντεβού, δες το απλώς ότι γνωριστήκατε και από κοντά... αφού μιλούσατε μέσω facebook μπορείτε να συνεχίσετε να μιλάτε.. η απόσταση και μόνο είναι απαγορευτική για σχέση και ειδικά στην ηλικία σας..

εγώ θα σε συμβούλευα να κρατήσεις την επαφή μαζί του και από εκεί και πέρα μπορείς να δεις τις επιλογές σου εδώ από τον κύκλο των φίλων σου (όχι μέσω ιντερνετ που κρύβει κινδύνους)...

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...