Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

Αν θες τη γνώμη μου, θα πρέπει να βρείτε έναν καλό γιατρό που να σας κατευθύνει καλύτερα. Να σας οδηγήσει στη λύση του προβλήματός σας και όχι να παίζει με την αγωνία και την ψυχολογία σας οδηγώντας σας μισό βήμα πριν τη σπερματέγχυση και μετά να σας κόβει τα φτέρά. Κάνε μια ακόμη έρευνα. Ποτέ δεν είναι αργά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το μεγαλυτερο μας λαθος ηταν που απευθυνθηκαμε σε κεντρα γονιμοτητας, αφου εξωσωματικη πουλανε, πώς θα μας πηγαιναν για την πιο οικονομικη μεθοδο?

νομιζω ειναι αυτονοητο, απλα τους εμπιστευτηκαμε τυφλα, δεν επρεπε, πολυς χαμενος χρόνος, χρήματα και η ψυχολογια μας οταν αντιληφθηκαμε την απατη εφτασε στα πατωματα, λες και δεν ηταν αρκετο το προβλημα του συζυγου μου

δεν θελω να σε κουρασω αλλο, σε ευχαριστω για το χρονο που αφιερωσες, καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , migoha17 είπε:

το μεγαλυτερο μας λαθος ηταν που απευθυνθηκαμε σε κεντρα γονιμοτητας, αφου εξωσωματικη πουλανε, πώς θα μας πηγαιναν για την πιο οικονομικη μεθοδο?

Έλα όμως που δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε αυτά τα κέντρα αφού οι περισσότερες διαδικασίες γονιμότητας γίνονται σε αυτά τα κέντρα. Μην απελπίζεσαι!  Ίσως δεν είχατε την σωστή προσέγγιση στο θέμα σας, μην απελπίζεσαι όμως. Εφόσον βρεθήκαμε σ'αυτόν τον δύσκολο δρόμο είναι πολύ πιθανό να πέσουμε σε λάθος γιατρούς ή να κάνουμε οι ίδιοι λάθη. Θέλει ηρεμία και υπομονή. Το λέω για να το ακούω και εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , migoha17 είπε:

το ξερω την ιδια αυτη διαδικασια εχουμε περασει 2 φορες σε δυο κεντρα γονιμοτητας. ακριβως οπως και σεις. και δεν μας αφηναν να προχωρησουμε στη σπερματεγχυση, με κλεισμενο ραντεβου ετσι

εκανα ενεση οβιτρελ και ετοιμαστηκα για σπερματεγχυση και μας εδιωξαν την ημερα της σπερματεγχυσης επειδη μετα τον καθαρισμο, τη φυγοκεντριση και τον εμπλουτισμο του σπερματος ακουσον ακουσον βρηκαν λεει μονο δεκα σπερματοζωαρια

κορίτσι ξέρω ότι είσαστε σοκαρισμένοι. κάποια πράγματα αργεί κάποιος να τα δεχτεί και ναι αρκετοί γιατροί δεν τα ψάχνουν όλα και σωστά από την αρχή. επίσης γράφεις ότι οικονομικά δε σας παίρνει για να μπείτε σε εξωσωματική (αν και υπάρχουν και τα δημόσια νοσοκομεία όπου το κόστος είναι σχεδόν μηδαμινό και κάνουν πολύ καλή δουλειά) και αυτό σας προσθέτει ένα έξτρα βάρος κοιτάζοντας μελλοντικά. δεν έχω πολυασχοληθεί με το σπέρμα πέρα από κάποιες απλές βασικές πληροφορίες και δεν μπορώ να σου πω τουλάχιστον εγώ πολλά. έχει ένα θέμα στο φόρουμ 'αζωοσπερμία' και τα μέλη αν γράψεις εκεί είναι ενεργά και απαντάνε και μπορούν να σου δώσουν παραπάνω πληροφορίες για καλά ανδρολογικά κέντρα στην αθήνα και σωστούς ανδρολόγους! πάντως στο κέντρο δεν σας κορόιδεψαν. με τέτοιο σπέρμα (ακόμα και με 7 εκατομμύρια) δεν πας σε σπερματέγχυση. δεν ξέρω τι βελτίωση μπορεί να πάρει και από πιο νούμερο και πάνω είναι κατάλληλο για σπερματέγχυση, αυτές είναι πληροφορίες που δίνει αποκλειστικά ο ανδρολόγος!  επίσης σε τέτοιες περιπτώσεις με το σπέρμα δεν σε σπρώχνουν στην εξωσωματική για να τα αρπάξουν ούτε επειδή είναι η εύκολη λύση. σε σπρώχνουν για να σε γλιτώσουν χρόνο κόπο και επειδή με τέτοιες τιμές και με θέματα ορμονολογικά δεν λειτουργεί η σπερματέγχυση και είναι και χρονοβόρα και αμφίβολη η όποια αποκατάστασή του! αν ήσουν 30 ετών θα σου έλεγα ναι φυσικά περίμενε αλλά στην ηλικία σου θα σου προτείνω να βρείτε τον καλύτερο και να τον ακούσετε σε ότι έχει να πει βλέποντας και τους δυό σας και κρίνοντας πόσο χρόνο έχετε και πως πρέπει να το παλέψετε σαν ζευγάρι!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

On 11 Μαΐου 2017 at 4:43 ΜΜ, migoha17 είπε:

το ξερω την ιδια αυτη διαδικασια εχουμε περασει 2 φορες σε δυο κεντρα γονιμοτητας. ακριβως οπως και σεις. και δεν μας αφηναν να προχωρησουμε στη σπερματεγχυση, με κλεισμενο ραντεβου ετσι

εκανα ενεση οβιτρελ και ετοιμαστηκα για σπερματεγχυση και μας εδιωξαν την ημερα της σπερματεγχυσης επειδη μετα τον καθαρισμο, τη φυγοκεντριση και τον εμπλουτισμο του σπερματος ακουσον ακουσον βρηκαν λεει μονο δεκα σπερματοζωαρια

Αν ειναι μόνο οικονομικός ο λόγος που δεν θέλεις εξωσωματική υπάρχουν και τα δημόσια νοσοκομεία που το κόστος ειναι πολυ μικρότερο.

εμενα πάντως μου φάνηκε αξιοπρεπής η στάση τους που δεν σου έκαναν την σπερματέγχυση και δεν πλήρωσες για κατι που δεν θα πετύχαινε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...