Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ελευθερη επαφη 4η μερα περιοδου.


Recommended Posts

Τελικα αδιαθετησα οπως ειχατε πει κιολας οτι δεν ηταν πιθανο να ηταν εγκυμοσυνη! Και για πρωτη φορα ηρθε στις 28 ημερες, μαλλον τα glucophase κανουν δουλεια!

Βεβαια ημασταν ξανα απροσεχτοι 7η μερα αυτη τη φορα! Εχουμε καμια ελπιδα; :-D

 

Κοριτσακι αν το θες το μωρακι φροντισε να εισαι συνεχεια απροσεχτη κ τις υπολοιπες μερες του κυκλου τοσο νωρις παιζεις με πολυ μικρες πιθανοτητες!! Πεσε λιγο πιο κοντα να εισαι σιγουρη!! 11 12 14 16 μερα να μερες απροσεξιας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι αν το θες το μωρακι φροντισε να εισαι συνεχεια απροσεχτη κ τις υπολοιπες μερες του κυκλου τοσο νωρις παιζεις με πολυ μικρες πιθανοτητες!! Πεσε λιγο πιο κοντα να εισαι σιγουρη!! 11 12 14 16 μερα να μερες απροσεξιας!!!

 

Σε καποιο επομενο μηνα θα φροντισω να ειναι αυτες οι μερες! Μια ασχετη ερωτηση, σας εχω κουρασει κιολας, χτες (16 ημερα) βρηκα στ σερβιετακι μου αιμα αλλα τιποτα στο σκουπισμα μετα.. Αυτο τωρα τι ηταν; Δεν μου εχει ξανασυμβει..θα μπορουσε να σχετιζεται με την απροσεξια μας;

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο επομενο μηνα θα φροντισω να ειναι αυτες οι μερες! Μια ασχετη ερωτηση, σας εχω κουρασει κιολας, χτες (16 ημερα) βρηκα στ σερβιετακι μου αιμα αλλα τιποτα στο σκουπισμα μετα.. Αυτο τωρα τι ηταν; Δεν μου εχει ξανασυμβει..θα μπορουσε να σχετιζεται με την απροσεξια μας;

Μπορει βρε κοριτσι μπορει κ να ηταν εμφυτευση μπορει ομως κ απο ωορηξια μπορει καποια ορμονικη διαταραχη χιλια δυο μπορει να ειναι απλα περιμενεις κ βλεπεις δεν υπαρχουν απαντησεις σε αυτα τα ερωτηματα κ γιατρο να ρωτησεις δεν θα ξερει μεχρι την μερα της περιοδου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα! Βρισκομαι 27η ημερα του κυκλου υποτιθεται περιμενω σε 2-3 μερες! Προχθες ξεκινησε το στηθος να πρηζεται αφου ειχα τσιμπηματα στ θηλες απο πισω καπου εκει δυο τρεις μερες πριν, εχω μια ελαφρια δυσκοιλιοτητα, κατα τ'αλλα τιποτα! Ποτε δεν εχω πονους πριν ερθει, και επειδη εδω διαβαζω οτι πονακια πριν την ημερονημια περιοδου ειναι σημαδι εγκυμοσυνης, και τα υγρα τις τελευταιες μερες εξαφανιστηκαν επαψα να εχω ελπιδες οποτε πειθω τον εαυτο μου οτι οπου να ναι θα αδιαθετησω! Μια επομενη φορα ελπιζω σε διαφπρετικη εκβαση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Βρισκομαι 27η ημερα του κυκλου υποτιθεται περιμενω σε 2-3 μερες! Προχθες ξεκινησε το στηθος να πρηζεται αφου ειχα τσιμπηματα στ θηλες απο πισω καπου εκει δυο τρεις μερες πριν, εχω μια ελαφρια δυσκοιλιοτητα, κατα τ'αλλα τιποτα! Ποτε δεν εχω πονους πριν ερθει, και επειδη εδω διαβαζω οτι πονακια πριν την ημερονημια περιοδου ειναι σημαδι εγκυμοσυνης, και τα υγρα τις τελευταιες μερες εξαφανιστηκαν επαψα να εχω ελπιδες οποτε πειθω τον εαυτο μου οτι οπου να ναι θα αδιαθετησω! Μια επομενη φορα ελπιζω σε διαφπρετικη εκβαση!

Αυτα που αναφερεις μπορει να ειναι κ συμπτωματα περιοδου και εγγυμοσυνης.εγω στην πρωτη μου εγγυμοσυνη ειχα πολλα υγρα πριν την καθυστερηση ενω τωρα στην 2η καθολου.αν εχεις καθυστερηση κανε ενα τεστακι.αλλα μην ψαζβεις για συμπτωματα γιατι θα τρελαθεις:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχω καθυστερηση ακομη, και ειπα θα περιμενω αν εχω θα κανω τεστ, θα συγκρατηθω! Θα ενημερωσω για νεα!:P

 

Καλα θα κανεις!!!περιμενε κ αν εχεις καθυστερηση κανε τεστακι.καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω κ παλι, η περιοδος αφαντη(ευτυχως), το στηθος μου ειναι πρησμενο αλλα οχι τρελα οπως αλλες φορες και εχω κτ τσιμπηματακια στην κοιλια τα οποια δεν ξερω αν ειναι τ εντερου ή κτ αλλο γτ η δυσκοιλιοτητα μ ειναι χωρις προηγουμενο, δεν θυμαμαι ποτε πηγα τουαλετα μπορει κ πριν 4 ημερες! Και το αποκορυφωμα ειναι οτι μαλλον για πρωτη φορα κολλησα μυκητες ή κτ σχετικο, εδω κ δυο μερες ξεκινησε με τσουξιμο κ φαγουρα, τα οποια συνεχιζουν, κ εκτος απο τ περιεργα υγρα που πιστευω ευθυνονται οι μυκητες τωρα εχω κ αλλα σαν νερο οποτε φοραω σερβιετακι..για επαφες ουτε λογος εχω και τσουξιμο στ περιοχη! Ειναι δυνατον οι μυκητες ή οτι αλλο ειναι να επηρεαζουν την περιοδο; Και πως το κολλησα/επαθα αυτο; Περιμενω τη δευτερα να μιλησω στη γυναικολογο μου να με κατευθυνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!και απο την υπερβολικη καθαριοτητα απο την περιοδο που αλλαζει παλι το ph και απο τα υγρα αλλα σιγουρα με μια εξεταση θα δεις.πες μας τι σου ειπεκαι η γυναικολογος σου !

Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν αδιαθετησα αλλα τ στηθος δεν ποναει, οποτε ερχεται. Μιλησα με τη γραμματεα,της ειπα τα συμπτωματα και μετα που μιλησε με τη γυναικολογο με πηρε κ μ ειπε να παρω ενα κολπικο τζελ κ υποθετα μετα που θα αδιαθετησω, ουτε τι εχω δεν ξερω! Μου ειπε οταν τελειωσω την θεραπεια να παω για κολπικη καλλιεργεια. Η φαγουρα ευτυχως ελαττωθηκε ομως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...