Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

12 μέρες που μοιάζουν αιώνας!!!


Recommended Posts

Kάντι και σε λίγες μέρες τα ευχάριστα νέα λοιπόν!

Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφερεις αυτή τη φορά!

Εγώ ακόμα σε προβληματισμό,αύριο έχω κλεισει ραντεβού με καινούργιο γιατρό αλλά από τη μια θέλω να κάνω τη δευτερη εξωσωματική μήπως ξεμπερδεψω,από την άλλη δε θέλω καθολου να παρω παλι όλα αυτα τα φαρμακα.

Εχουμε και παλι πισωγυρισματα,ο αντρας μου λεει να κανουμε ακομα 1-2 σπερματεγχυσεις..

Δεν ξέρω,από την αρχή δεν ηθελα να φτασω σε εξωσωματική και η σταση μου παραμενει ίδια...

 

Γεια σου Miss! Για λόγους "ανεξήγητης υπογονιμότητας" καταφεύγεις στην εξωσωματική; Ή έχει εντοπιστει καποιο συγκεκριμένο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Oυυυυυ.....Καλέ έχω χάσει τρελά επεισόδια....πολύ χαίρομαι με αυτό που διαβάζω...καλά αποτελέσματαααααααα!!!!!!!!!!!

 

υγ: Ελλάδα ή Κύπρο αυτή τη φορά;

 

 

Merci στην Κύπρο βρε που εχω τα κατεψυγμενα μου ήρθα.

 

Kάντι και σε λίγες μέρες τα ευχάριστα νέα λοιπόν!

Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφερεις αυτή τη φορά!

Εγώ ακόμα σε προβληματισμό,αύριο έχω κλεισει ραντεβού με καινούργιο γιατρό αλλά από τη μια θέλω να κάνω τη δευτερη εξωσωματική μήπως ξεμπερδεψω,από την άλλη δε θέλω καθολου να παρω παλι όλα αυτα τα φαρμακα.

Εχουμε και παλι πισωγυρισματα,ο αντρας μου λεει να κανουμε ακομα 1-2 σπερματεγχυσεις..

Δεν ξέρω,από την αρχή δεν ηθελα να φτασω σε εξωσωματική και η σταση μου παραμενει ίδια...

 

Εγω πάλι σιγουρη δεν είμαι καθόλου...

Μια χαρούλα.,τουλάχιστον η αναμονή θ είναι λίγο πιο σύντομη..υπομονή κ καλή επιτυχία!!!

 

Στην περιπτωση μας και το 24ωρο παίζει πολυ σημαντικό ρόλο. Ηταν 6ης ημέρας βλαστοκυστες και μου ειπε σε 10 μερες απο την έμβρυομεταφορά να πάω για χοριακη. Θα κρατηθώ φυσικα μεχρι τότε που μου ειπε.

Link to comment
Share on other sites

 

 

απάντηση για miss sunshine ...

 

 

Εγω πάλι σιγουρη δεν είμαι καθόλου...

Σε ποιο γιατρο θα πας?

Εμένα την άποψη μου την ξέρεις, τόσα χρόνια προσπαθείτε κι εσείς, αντέχεις άλλο ψυχολογικά?

Με τα φαρμακα τι ανταπόκριση ειχες? χρησιμοποίησες όλες τις μονάδες που αντιστοιχούσαν στην πρώτη προσπαθεια? απο εκεί καταλαβαίνεις ποσο επιβαρύνθηκε και ο οργανισμος σου.

Αυτό δεν ειναι το κώλυμα σου στα φαρμακα, ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι σιγουρη δεν είμαι καθόλου...

Σε ποιο γιατρο θα πας?

Εμένα την άποψη μου την ξέρεις, τόσα χρόνια προσπαθείτε κι εσείς, αντέχεις άλλο ψυχολογικά?

Με τα φαρμακα τι ανταπόκριση ειχες? χρησιμοποίησες όλες τις μονάδες που αντιστοιχούσαν στην πρώτη προσπαθεια? απο εκεί καταλαβαίνεις ποσο επιβαρύνθηκε και ο οργανισμος σου.

Αυτό δεν ειναι το κώλυμα σου στα φαρμακα, ετσι δεν ειναι?

 

Το κωλυμα μου ειναι πρωτιστως τα φαρμακα και δευτερευοντως η περιουσια που χρειαζεται την οποια δεν διαθετουμε κιολας.Ηδη χρωσταμε την πρωτη εξωσωματικη.

Απο μοναδες,απο τις 4.500 μοναδες που μου ενεκριναν μου εχουν μεινει 2 gonal 1200.

Ανταποκριση ειχα αλλα απο τα 8 ωαρια γονιμοποιηθηκαν και μου εβαλε 3 εκ των οποιων μονο ενα το καλο!

Θα σου πω αυριο λεπτομερειες κι εντυπωσεις απο το γιατρο!

Οσο για σενα,θετικη σκεψη!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κωλυμα μου ειναι πρωτιστως τα φαρμακα και δευτερευοντως η περιουσια που χρειαζεται την οποια δεν διαθετουμε κιολας.Ηδη χρωσταμε την πρωτη εξωσωματικη.

Απο μοναδες,απο τις 4.500 μοναδες που μου ενεκριναν μου εχουν μεινει 2 gonal 1200.

Ανταποκριση ειχα αλλα απο τα 8 ωαρια γονιμοποιηθηκαν και μου εβαλε 3 εκ των οποιων μονο ενα το καλο!

Θα σου πω αυριο λεπτομερειες κι εντυπωσεις απο το γιατρο!

Οσο για σενα,θετικη σκεψη!:D

 

Όσον αφορά τα φαρμακα λοιπόν ειναι σαν να εχεις κανει μισή προσπαθεια! Δεύτερον πρεπει να αναγνωρίσεις οτι ηταν λιγο χαμένη η προσπαθεια που εκανες.

Απο τα 8 γονιμοποιήθηκαν τα 3? γιατι? δεν φαινόταν οτι χρειαζεται μικρογονομοποιηση ? άρα τι δεν κανεις ποιοτικα ωάρια, πρεπει να παίρνεις βιταμίνες?

Το οικονομικό κομμάτι δεν θα το πιάσω καθόλου.

 

Ψάχνοντας αυτές τις μερες ποιος θα μου κανει τα intralipids πηγα σε έναν γιατρο που κανει εξωσωματικές σε ένα απο τα κέντρα που συζητάμε εδώ μεσα. Και συζητήσαμε το θεμα της τιμής, μου εξήγησε λοιπόν πως γινεται 2 γιατροι να έχουν εξίσου γνωστό ονομα στην αγορά και ο ένας παίρνει 2.500 και ο άλλος 3.500 ευρώ, οτι παίζουν φοβερό ρόλο τα καλλιεργητικά υγρά και ο εξοπλισμός των έμβρυολόγων. Για την ακρίβεια σχολίασε την προσπαθεια μου στο Έλενα και μου ειπε οτι γινεται μειωδοτικος διαγωνισμός και καταλήγουν να παίρνουν τα κινεζικα που ειναι τα πιο φτηνά στην αγορά.

Αν αυτό ισχύει απλα συγκλονιζεσαι να κανεις τοςο μεγαλη προσπαθεια και να υπάρχει ένα τεράστιο κομμάτι απο πίσω που δεν το βάζει το μυαλό σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Miss! Για λόγους "ανεξήγητης υπογονιμότητας" καταφεύγεις στην εξωσωματική; Ή έχει εντοπιστει καποιο συγκεκριμένο πρόβλημα;

 

Γειά σου κορίτσι μου!

Ναι,ανεξηγητη!

όλοι οι γιατροί όλα καλά μας τα βρίσκουν.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα φαρμακα λοιπόν ειναι σαν να εχεις κανει μισή προσπαθεια! Δεύτερον πρεπει να αναγνωρίσεις οτι ηταν λιγο χαμένη η προσπαθεια που εκανες.

Απο τα 8 γονιμοποιήθηκαν τα 3? γιατι? δεν φαινόταν οτι χρειαζεται μικρογονομοποιηση ? άρα τι δεν κανεις ποιοτικα ωάρια, πρεπει να παίρνεις βιταμίνες?

Το οικονομικό κομμάτι δεν θα το πιάσω καθόλου.

 

Ψάχνοντας αυτές τις μερες ποιος θα μου κανει τα intralipids πηγα σε έναν γιατρο που κανει εξωσωματικές σε ένα απο τα κέντρα που συζητάμε εδώ μεσα. Και συζητήσαμε το θεμα της τιμής, μου εξήγησε λοιπόν πως γινεται 2 γιατροι να έχουν εξίσου γνωστό ονομα στην αγορά και ο ένας παίρνει 2.500 και ο άλλος 3.500 ευρώ, οτι παίζουν φοβερό ρόλο τα καλλιεργητικά υγρά και ο εξοπλισμός των έμβρυολόγων. Για την ακρίβεια σχολίασε την προσπαθεια μου στο Έλενα και μου ειπε οτι γινεται μειωδοτικος διαγωνισμός και καταλήγουν να παίρνουν τα κινεζικα που ειναι τα πιο φτηνά στην αγορά.

Αν αυτό ισχύει απλα συγκλονιζεσαι να κανεις τοςο μεγαλη προσπαθεια και να υπάρχει ένα τεράστιο κομμάτι απο πίσω που δεν το βάζει το μυαλό σου

 

Έχω πάθει σοκ με αυτά που διβάζω

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Liana_ ξημερώνει η μεγάλη μέρα;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Liana_ ξημερώνει η μεγάλη μέρα;

 

Καλημέρα, alcyon μου, ναι, σήμερα είναι...Φοβάμαι πολύ ν πάω, ο κύκλος συνσισθημάτων επαναλαμβάνεται πάλι ο γνωστός, η προσμονή των τελευταίων ημερών έγινε φόβος. Θ προτιμούσα ν σταματήσω τα φάρμακα κ ν περιμένω ν δω αν θ μου ρθει περίοδος, τριγυρίζει στο μυαλό μου αυτη η σκέψη από χθες...Η τελευταία μέρα πάντα είναι η χειρότερη τελικά..αλλά ποτέ δέν είχα φτάσει στο σημείο ν κλαίω που θ πάω για χοριακή..το έζησα κι αυτό, τί ν πω ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, alcyon μου, ναι, σήμερα είναι...Φοβάμαι πολύ ν πάω, ο κύκλος συνσισθημάτων επαναλαμβάνεται πάλι ο γνωστός, η προσμονή των τελευταίων ημερών έγινε φόβος. Θ προτιμούσα ν σταματήσω τα φάρμακα κ ν περιμένω ν δω αν θ μου ρθει περίοδος, τριγυρίζει στο μυαλό μου αυτη η σκέψη από χθες...Η τελευταία μέρα πάντα είναι η χειρότερη τελικά..αλλά ποτέ δέν είχα φτάσει στο σημείο ν κλαίω που θ πάω για χοριακή..το έζησα κι αυτό, τί ν πω ..

 

Καλημέρα κ καλο μήνα Λιανά μου. Ευχομαι ολόψυχα η σημερινή μερα να σου μείνει αξέχαστη. Με μια μεγάλη χοριακη κορίτσι μου

Περιμένουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλο μήνα Λιανά μου. Ευχομαι ολόψυχα η σημερινή μερα να σου μείνει αξέχαστη. Με μια μεγάλη χοριακη κορίτσι μου

Περιμένουμε νεα σου

 

Καλημερουδια !!Λιάνα μου με μια μεγάλη χοριακή εύχομαι!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, alcyon μου, ναι, σήμερα είναι...Φοβάμαι πολύ ν πάω, ο κύκλος συνσισθημάτων επαναλαμβάνεται πάλι ο γνωστός, η προσμονή των τελευταίων ημερών έγινε φόβος. Θ προτιμούσα ν σταματήσω τα φάρμακα κ ν περιμένω ν δω αν θ μου ρθει περίοδος, τριγυρίζει στο μυαλό μου αυτη η σκέψη από χθες...Η τελευταία μέρα πάντα είναι η χειρότερη τελικά..αλλά ποτέ δέν είχα φτάσει στο σημείο ν κλαίω που θ πάω για χοριακή..το έζησα κι αυτό, τί ν πω ..

 

Καλημερα....εχουμε την ιδια αγωνια κοριτσι μου...καλη επιτυχιαααααααα.....αυριο πρωι ειναι η δικη μου σειρα......εχω απογοητευτει κ γω ομως γιατι σημερα εχω πιο εντονα τους πονους περιοδου απο τις αλλες μερες...τι να πω....ολα ν;α πανε κατευχην.....περιμενουμε νεα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα....εχουμε την ιδια αγωνια κοριτσι μου...καλη επιτυχιαααααααα.....αυριο πρωι ειναι η δικη μου σειρα......εχω απογοητευτει κ γω ομως γιατι σημερα εχω πιο εντονα τους πονους περιοδου απο τις αλλες μερες...τι να πω....ολα ν;α πανε κατευχην.....περιμενουμε νεα...

 

To idaniko tha itan tis teleftees 3 meres na mas koimizan kai na mas ksipnousan me to apotelesma!!! eilikrina efialtis!!! sas niwtho kopeles mou kai sas efxomai kala apotelesmata kai na einai ta poio teleia sas xristougenna!!!

Link to comment
Share on other sites

Liana Kai cat cat όπως λέει και ο λαός τον φάγατε τον γάιδαρο. Μπήκε καινούριος μήνας των Χριστουγέννων άντε γλυκουλες να τον ξεκινήσετε με τα θετικά σας αποτελέσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έγνοια σας.....

Περιμένω τα νέα σας με αγωνία!

 

Η τελευταία μέρα πράγματι ήταν η πιο δύσκολη. Συμπυκνωνε όλα τα συναισθήματα των δύο εβδομαδων, τα ενισχυε, τα επιταχυνε σε έναν χειμαρρο που βρίσκει διέξοδο το κλάμα, χωρίς να αφήνει κανένα σημάδι που να μπορεί κανείς να πιαστεί σαν σανίδα σωτηρίας. Σιγή. Μια ατελείωτη εκκωφαντικη σιγή! Απογοήτευση ανακατεμενη με μια αρμυρή, δακρυσμενη ελπίδα. Μια ελπίδα που δε σε αφήνει, πεισματικά. Αρνείται να φύγει και να σε παραδώσει στην "ηρεμία" της θλίψης.

 

Και πάλι από την αρχή.........

 

Και κάνεις δεν μπορεί να σου πει πως όλα θα πάνε καλά. Κι αν στο πει, ξέρεις πως είναι "αδειο"... Δεν έχει αντικρισμα. Δεν ξέρει, μόνο εύχεται μαζί σου...

 

 

 

Σε περιμένουμε..... Ο,τι κι αν γίνει...

 

Catcat εσύ είπαμε αύριο.... Κι εσένα περιμένουμε... Κι όσες είστε εδώ και ακολουθείτε αυτό το συναισθηματικο μονοπάτι....

Κρατηθειτε!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω δεν το πιστευω εγραφα εγραφα κ χαθηκαν ολα γκρρρρρ...Τεσπα..θ σας τ γραψω αργοτερα...Εγω θα χω νεακια στις 6, τοτε θ μ παρουν, θ ενημερωσω, κοριτσακια μου! Πρεπει ν παω τον μικρο στο κολυμβητηριο τωρα..το πρωι το ριξα στις δουλειες ν μη σκεφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

...

...

 

 

 

...

...

 

??....

 

????

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω δεν το πιστευω εγραφα εγραφα κ χαθηκαν ολα γκρρρρρ...Τεσπα..θ σας τ γραψω αργοτερα...Εγω θα χω νεακια στις 6, τοτε θ μ παρουν, θ ενημερωσω, κοριτσακια μου! Πρεπει ν παω τον μικρο στο κολυμβητηριο τωρα..το πρωι το ριξα στις δουλειες ν μη σκεφτομαι!

 

Λιανά μου περιμένουμε με αγωνία τα νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...