Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκλεκτική αλαλία, βοηθήστε με σας παρακαλώ...


Recommended Posts

Καλησπέρα σας και συγνώμη τόσο για το μεγάλο μήνυμα, όσο και για το ότι γράφω σε εσάς, με πολλαπλά ποστ.

 

Δεν ξέρω πού να απευθυνθώ πια...

Χρειάζομαι άμεσα λύση & βοήθεια να φύγω από το σπίτι και να πάω στο εξωτερικό για μόνιμη εγκατάσταση σε ένα μέρος αυτόνομο...

 

Θα δείτε περί τίνος πρόκειται και για τι πράγμα μιλάω.

 

Σας παρακαλώ δείξτε μου κατανόηση.

Θέλω κάποιον να μιλήσω από κοντά.

Αλλά από μόνος μου δεν μπορώ.

 

Ούτε τρολλάρω, ούτε προκαλώ κανέναν.

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΝΩ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΕΠΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.

ΑΠΟ ΤΟ 2012 ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.

 

ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟ ΝΑ ΣΤΡΟΦΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

 

ΘΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΜΟΥ.

 

Θα ακουστώ ενδεχομένως λίγο παρανοϊκός ή μπερδεμένος αλλά πρέπει να φύγω.

Αν βρεθεί λύση, θα διαγράψω το off topic ποστ μου.

 

Είμαι 27 χρονών, μένω ακόμα στο πατρικό και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σπίτι μου.

Δε με αφήνουν να ηρεμήσω, με πιέζουν ψυχολογικά και αισθάνομαι να πνίγομαι.

 

ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ ΟΤΙ ΔΕ ΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗ ΒΟΛΗ ΜΟΥ.

ΟΛΟΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

 

ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΕΞΩ ΚΟΣΜΟ.

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΙΚΙΑ ΝΑ ΒΑΣΑΝΙΖΟΜΑΙ ΕΤΣΙ.

 

ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΤΑΙΩ ΑΦΟΥ ΔΕ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΙΩΝΙΣΤΕΙ ΕΤΣΙ ΕΠΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑ ΠΟΛΛΑ...

 

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ...

ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ ΕΛΕΕΙΝΟΣ.

 

Δε θέλω να αναφέρω ακόμα πολλές λεπτομέρειες, μέχρι να σιγουρευτώ εντελώς.

Επρόκειτο να απευθυνθώ ηλεκτρονικά στη γραμμή ''197'' και είχα γράψει ένα μεγάλο μήνυμα για εκείνους, το οποίο περιέγραφα πάνω κάτω τα βιώματα που είχα περάσει μέχρι σήμερα στο σπίτι μου, γιατί δυσκολεύομαι να μιλήσω προφορικά.

 

Ακούγομαι στη φωνή εκνευριστικός & ηλίθιος και το πράγμα θα γύρναγε πάνω μου.

Γι'αυτό είχα υποστεί bullying επί 12 χρόνια στο σχολείο.

 

Νευρίαζα ένα άτομο με το παραμικρό, ακόμα και μέχρι σήμερα, βλέπω χωρίς να φαντάζομαι διάφροα.

Φοβάμαι να κοιτάξω ακόμα και την έκφραση του ποόσώπου.

 

ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΟΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΘΛΙΠΙΤΙΚΟΣ & ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΣ.

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ.

ΟΛΑ, ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ, ΓΥΡΝΑΝΕ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ...

 

Είμαι πρακτικά ανίκανος τόσο να δουλέψω όσο να μιλήσω φυσιολογικά και μετά από ψάξιμο στο διαδίκτυο, κατάφερα να βρω ότι ίσως πάσχω από ένα είδος ιδιότυπης διαταραχής που ονομάζεται επιλεκτική αλαλία.

 

Δείτε εδώ.

http://papadopsixologos.blogspot.gr/2015/…/blog-post_28.html

 

Εννοείται ότι δεν είμαι ειδικός αλλά τα συμπτώματα μου είναι ακριβώς ίδια με αυτά που περιγράφονται.

 

Μόνο σε ήπιο και ήρεμο περιβάλλον και με λίγα λόγια μπορώ να μιλήσω & να κινηθώ αλλά λίγο.

 

Έχει μείνει μόνιμο πλέον.

Προφορικά είμαι αρκετά λιγομίλητος και δεν μπορώ καν να κοιτάξω τον άλλον στο πρόσωπο...

Φοβάμαι την έκφραση του γιατί και μόνο αυτή μπορεί να δείξει τη δυσφορία και με πληγώσει.

 

Θέλω κάποιος πια να με πιστέψει.

Γι'αυτό αν γίνεται θέλω να σας τα γράψω ελεύθερα και σταδιακά το μήνυμα.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΗΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΩΘΗΣΕΤΕ ΑΛΛΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΜΗΝΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΟΜΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΗΣ.

 

Στη δυσλεξία, αυτά που σκέφτομαι δεν μπορώ να τα γράψω.

Εγώ έχω το αντίθετο, αυτά που σκέφτομαι δεν μπορώ να τα πω φυσιολογικά.

 

Τόσα χρόνια βασανιζόμουν, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και όταν επιχειρούσα να προσαρμοστώ στον έξω κόσμο και να μιλήσω κανονικά, γινόμουν ως συνήθως εκνευριστικός στους άλλους, τους ενοχλούσα και τους νευρίαζα και δεν ήξερα τι συνέβαινε.

 

Η μάνα μου κάνει έξω από το σπίτι πράγματα κι όταν της άρχιζα τη συζήτηση έλεγε ότι θα έχω παρέα σε λίγο.

Σε εσάς ενδεχομένως να σας πει ότι τη βασάνιζα ψυχολογικά και ότι είμαι άρρωστος.

 

Σας παρακαλώ, θέλω να φύγω από εκεί.

Δεν είμαι φαντασιόπληκτος ούτε καταθλιπτικός.

 

Δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν.

 

Η ανατροφή από τη μάνα μου ήταν εγκληματική και περιορίστηκα σε όλα.

 

Με κακομεταχειρίζεται τους τελευταίους μήνες αυτή και ο αδελφός της, ο οποίος είναι αυτό που λέμε το επικίνδυνο κουτσαβάκι της παρέας, με απειλές, καθότι είχε μπλεξίματα παλιότερα με το νόμο, με νταηλίκια και φασαρίες, για ασήμαντη αφορμή.

 

Δεν μπορώ να αναφέρω ακόμα περισσότερα από εδώ.

 

Αν ζητούσα βοήθεια, θα με πήγαιναν κατευθείαν σε καμία κλινική, χωρίς να θέλω να κάνω κακό σε κανέναν και το πράγμα θα διαιωνιζόταν κι άλλο.

 

Δε θα αντέξω όμως άλλο...

 

Για να μην παρεξηγηθώ, ούτε τραυλίζω, ούτε μιλάω δυνατά, ούτε έχω ψυχιατρικό πρόβλημα άλλου τύπου (π.χ. κατάθλιψη, νεύρα, σχιζοφρένεια, παράνοια κλπ).

Τίποτα απ'όλα αυτά ειλικρινά γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να φανταστεί ο άλλος για μένα.

 

Θέλω να φύγω κι από την Ελλάδα γιατί δε με βοήθησε ποτέ κανένας.

Δεν ξέρω πού να απευθυνθώ.

 

Δεν εμπιστεύομαι κανέναν πια.

 

Αλλά δεν μπορώ να μιλήσω κανονικά, ελεύθερα, κομπλάρω και ακούγομαι εκνευριστικός.

Και φοβάμαι μήπως τρακαριστώ και γυρίσουν όλα σε μένα.

 

Η σιωπή με έσωζε και εκεί ήθελα να μείνω.

 

Ό,τι δεν μπορώ να πω προφορικά, το λέω γραπτά.

 

Εδώ ΔΕΝ μου δίνουν επίδομα αναπηρίας επειδή δεν αναγνωρίζουν την εν λόγω πάθηση ως ''αναπηρία'' και επίσης, λόγω κατοχής στο όνομά μου δύο διαμερισμάτων (του πατρικού και ενός άλλου) από κληρονομιά, γιατί θα υφίστανται περιουσιακά κριτήρια και καταβολή ενοικίου.

 

Θέλω να ζήσω αξιοπρεπώς σε ένα μέρος σχεδόν αυτόνομο, για να σιτίζομαι και να πλένομαι, με πρόσβαση στο διαδίκτυο, από το όποιο έχω μάθει πολλά και έχω σωθεί πολλές φορές, αλλά κάποια στιγμή απομονώθηκα στο σπίτι γιατί έψαχνα να βρω μία λύση.

 

Αν δεν το έψαχνα, δεν θα ήξερα μέχρι σήμερα τι μου συμβαίνει...

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΩ ΠΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΚΑΘΕ ΠΙΘΑΝΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ Ή ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ.

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ, ΤΕΜΠΕΛΗΣ Ή ΟΤΙ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ....

ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΑΝΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ, ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ.

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Αν μπορούσα, θα ήθελα να φύγω αφού ηρεμήσω πρώτα σε μία ξένη χώρα.

 

Έμαθα π.χ. ότι η Σκωτία δίνει βοήθεια με το social housing ή η Ολλανδία που έχει τεράστιο σύστημα πρόνοιας.

 

Έχω αποκλείσει Ευρωπαϊκές χώρες γιατί παρά τη μεγάλη ανάγκη αφενός δεν θα μπορούσα να προσαρμοστώ και αφετέρου δεν θα άντεχα το ρατσισμό.

Θέλω να μείνω κάπου προσωρινά για να ηρεμήσω πρώτα.

 

Αν γινόταν, θα πήγαινα και εκτός Ευρώπης, (όχι όμως ΗΠΑ, Καναδά ή Αυστραλία γιατί υπάρχουν μακρινοί συγγενείς εκεί.)

 

Θέλω πρώτα από όλα να εμπιστευτώ σίγουρα και χίλια τοις εκατό μερικούς ανθρώπους για να φύγω από το σπίτι μου.

 

Μακάρι να μπορούσα να φύγω με άτομα από μία ΜΚΟ, ώστε να με βοηθήσουν οι άνθρωποι στα έξοδα και στη δήλωση στο νέο κράτος, μέχρι να μείνω σε ένα σίγουρο και κατάλληλο μέρος μόνος μου, ήρεμα και φυσιολογικά, χωρίς να ενοχλώ κανέναν.

 

Είμαι ανίκανος για εργασία, δεν έχω λεφτά και πληγώνομαι λεκτικά, με έναν ιδιότυπο ψυχολογικό πόλεμο, που όταν πήγα με τα νερά τους συνεχίζεται έξω από το σπίτι.

 

Δε θέλω να μείνω σε κανενός το σπίτι.

Μέχρι τότε, απλά σε ένα οίκημα ανίκανων για εργασία και θα σας το ξανατονίσω για να μην πάει αλλού το θέμα, ΟΧΙ ΨΥΧΙΚΑ ΔΙΑΤΑΡΑΓΜΕΝΩΝ, χωρίς να κατηγορώ ή να μιλάω ρατσιστικά για κανέναν.

 

Αν μείνω κι άλλο εδώ μέσα, τότε είναι που θα καταλήξω εκεί που ΔΕΝ πρέπει.

 

Πρέπει να βρεθεί λύση να φύγω.

Αν δε φύγω, φοβάμαι για το τι θα επακολουθήσει από αυτούς.

 

Δε θέλω καμία επαφή μαζί τους.

Θέλω να χάσουν τα ίχνη μου.

 

Πάνε να με τελειώσουν.

Δεν ξέρουν πώς νιώθω...

 

Αν δεν κάνω κίνηση, θα με θεωρούν δεδομένο.

ΘΑ ΣΑΣΠΟΥΝ ΟΤΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΨΕΥΤΗΣ.

 

ΔΕΝ θέλω να μου δώσουν επιδόματα.

Μόνο ένα τυπικό διαμέρισμα να μένω και να ζω με αξιοπρέπεια, με φως, νερό & πρόσβαση στο διαδίκτυο και ένα μέρος να σιτίζομαι.

 

Νομίζω το δικαιούμαι πια, μετά από όσα κωμικοτραγικά εκεί μέσα επί χρόνια.

Η κατάσταση μου είναι μη αναστρέψιμη γιατί έτσι έμαθα τόσα χρόνια και ήταν τεράστιο και εγκληματικό το λάθος μου που δε ζήτησα πολύ πριν βοήθεια.

 

Θα μπορούσε να μου πείτε αν γίνεται να φύγω με μερικούς ανθρώπους π.χ. από καμία ΜΚΟ (Μη Κυβερνητική Οργάνωση), να με πάνε κάπου και να κινηθούν μαζί τους οι διαδικασίες για αριθμό social housing, μέσα από το εθνικό σύστημα υγείας της εκάστοτε χώρας??

 

Όλα αν γίνεται, θα ήθελα να γίνουν διακριτικά και να μπορέσω να έρθω εκεί που πρέπει να φύγω από το σπίτι μου.

 

Δεν είμαι προκλητικός, ούτε τεμπέλης, ούτε θα ήθελα να φανεί ότι ζητάω πολλά.

 

Δεν αντέχω πλέον άλλο.

Είμαι αυτός που είμαι και αν το τραβήξω κι άλλο, νιώθω ότι θα χάσω εντελώς τη ζωή μου εκεί μέσα...

 

Φοβάμαι και χάνω λίγο λίγο τη ζωή μου εδώ

 

Κάνω copy-paste και συγνώμη που ποστάρω εδώ το μήνυμά μου, όπως και για το μεγάλο μπερδεμένo κατεβατό με τα πολλαπλά ποστ, το οποίο χρειάστηκε χρόνος να το τελειώσω και το έγραφα όσο πιο γρήγορα μπορούσα, για να ζητήσω βοήθεια...

 

Δεν ξερω τι μπορει να νομισει ο καθενας για μενα...

 

Δε θελω να με αντιμετωπισετε με ειρωνικο τροπο ή υπονοουμενα, ουτε να νευριαστε μαζι μου, με γελακια, μορφασμους ή περιπεκτικα μονο επειδη κλειστηκα μεσα, επειδη δεν μπορεσα ποτέ να ειμαι ανετος και να μαθω να κινουμαι περισσοτερο ετσι οπως επρεπε...

 

Κανενας δε θα ηθελε δυσαρεστες εκπληξεις και περισσοτερο εγω που το εχω αναγκη να φυγω χωρις προβλημα...

 

Θελω να τα γραψω οσο γινεται αναλυτικα για να σας πεισω να με βοηθησετε να φυγω οσο το δυνατον γρηγοροτερα...

Δεν ταιριαζει με τη θεματολογια ισως του site και ειναι πολυ ξαφνικο ολο αυτο αλλα πρεπει να το γραψω...

 

Ζηταω αμεσα βοηθεια...

Θα μπω τελικα αποτομα στο θεμα..

Αν βρεθει σιγουρη λυση, θα το αναφερω και τοτε διαγραψτε το θεμα που ανοιξα όχι μόνο για πιθανό off-topic αλλα και για καθε αλλο ενδεχομενο...

 

Μην παραξενευτειτε και νευριασετε με τον τροπο γραφης η συνταξης, μερικα ηταν υπο πιεση, αλλα αν τα εγραφα μονολεκτικα, μπορει καποιος να μη νοιαζοταν τοσο πολυ...

 

Δε θελω να φανει οτι ονειρευομαι αλλα δε θελω κιολας να ερθω κοντα σας και να γκρεμιστουν ολες μου οι ελπιδες να μπορεσω να ζησω...

 

Απο κοντα θελω να με αντιμετωπισετε φυσιολογικα και να καταλαβετε το προβλημα που θα σας εξηγησω παρακατω, χωρις να δεχτω απο κοντα πιεση και αποτομη συμπεριφορα ή νευρα... Ο,τι γινει θα χτυπησει επανω μου...και δε θελω να κανω το θυμα... Θελω απλα να με καταλαβαινατε εστω και λιγο...

 

Ειμαι Έλληνας, 27 χρονων, δεν εχω λεφτα, ισως ειναι εκνευριστικο αλλα δυσκολευομαι να μιλησω κανονικα απο φοβο, η χροια της φωνης μου ειναι μαζεμενη και βραχνη, ακουγεται καπως εκνευριστικη, και αντιμετωπίζω προβλημα στο σπιτι μου, εδω και 4 μήνες επιδεινωθηκε, αλλα ειμαι ανικανος να φυγω απο μονος μου...

 

Είναι αδύνατον να μπορέσω πια να εκφραστώ νορμάλ...

Μόνο να γράψω...

 

Από κοντά, θα τα κάνω θάλασσα και θα γυρίσουν όλα σε μένα...

 

Στειλτε μου μηνυμα σας παρακαλω ειλικρινα να γινει κατι...

Ειτε εδω ειτε π.μ.

 

Αν δω οτι δεν μπορω απο εδω να πω μερικα πραγματα, θα στειλω με π.μ....

 

Δε θελω να τα κανω θαλασσα με ο,τι γραφω αλλα ειμαι υπο πιεση...

 

Συγνωμη αν δεν απαντησω αμεσα...

Μακαρι να εβρισκα κατι σιγουρο να εμπιστευομουν, να μπορουσα να ειμαι με ανθρωπους για να φυγω...

 

Μη σας φαινεται αστειο, θελω να φυγω αμεσως απο εκει και χρειαζομαι βοηθεια γιατι πνιγομαι....

 

Θελω να τα πω ολα απο εδω, γιατί απο κοντα είμαι λιγομιλητος γιατι κομπλαρω απο φοβο, με αποτελεσμα να εκνευριζω τον αλλον...

Δεν κρύβω κάτι.

 

Θα πρεπει να φυγω γρηγορα, γιατι θα σκεφτομαι πως μπορει να ερχονται...

 

Δε μπορω να παρω αλλο μεσο ή ερθω αλλου...

Ειναι αδυνατο να περιμενω καποιους εξω ή κοντα στο σπιτι, να μπω μεσα στο αυτοκινητο και να φυγω...

Αδιανοητο...

 

Θελω να φυγω απο το σπιτι μου και να χασουν καθε επαφη μαζι μου...

Πάνε να με πεθάνουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν γίνεται, να πάω π.χ. σε μία ΜΚΟ ή ένα δίκτυο υποστήριξης που βοηθούν άτομα πρακτικά ανίκανα σαν εμένα να φύγουν από εδώ, να έρθω σε αυτούς και θα μπορούσαν να με πάνε εκεί με ασφάλεια, ώστε να μπορέσουν να συνεννοηθούν με τους ανθρώπους, μέχρι να μείνω μόνιμα εκεί που επιθυμώ, χωρίς να αισθάνομαι πνιγμένος και να αργοπεθαίνω...

 

Είμαι ένα ράκος.

Δε θελω να το παρατείνω αλλο.

 

Αν μπορουσα και υπηρχε διεξοδος θα εφευγα και τωρα, ειναι μεγαλη αναγκη, τα πραγματα εχουν φτασει στο απροχωρητο...

 

Διαβαστε το οσο μπορειτε, αν δε θελετε, οχι ολο, αλλα κυριως την αρχη αρκει να βρεθει λυση να φυγω...

 

 

Γινανε ηδη πολλα και θελω να φυγω...

 

Εδώ και μήνες πιεσμενος και εγκλωβισμενος απο παντου...

 

Ζω κοντα στο κεντρο της αθηνας κι εχω σοβαρο και αμεσο θεμα με συγγενικα προσωπα, μια ανευθυνη και εγκληματικα εξαρτημενη απο τον αδελφο της μανα που φευγει πολυ συχνα απο το σπιτι και ακομα και σημερα με περιοριζουν και δε με αφηνουν να ζησω ησυχος...

 

Μου λένε να κάνω πράγματα τα οποία δε δύναμαι εκ των πραγμάτων και λόγω του προβλήματος αυτού...

 

Ο πατερας εχει πεθανει εδω και 2,5 χρονια...

 

Το μονο που θελω ειναι καταρχην να ερθω καπου με ασφαλεια να ηρεμησω, να νιωσω σιγουρια και μετα να φυγω...

 

Οταν σας λεω για μανα, σας παρακαλω, μην σας πιασει το συναισθημα, δεν ξερετε τι περναω στο σπιτι μου απο αυτα τα υποκειμενα και τα ριξετε ολα σε μενα ή σας φανει αδιαφορο...

Αν συντομα δεν γινει κατι, φοβαμαι για τον εαυτο μου...

 

Δεν εκβιαζω κανεναν, ουτε ειμαι υπουλος...

Λεω τα πραγματα όπως γινανε...

 

Αρχισε μεγαλυτερη πιεση και δε θα ειμαι ικανος να ξαναμιλησω απο εδω...

Καταλαβαν μετα απο καβγαδες οτι θελω να φυγω απο το σπιτι μου και αναγκαστικά κάνω τον καλό για να μην μπλέξω για πολλοστή φορά.

 

Δε θελω να ενοχλησω κανεναν.

 

Δεν μπορω να κανω απο μονος τιποτα...

 

Δε θα αντεξω περισσοτερο..

Δε θα αναφερω εδω τοσες αλλες πολλες λεπτομερειες...

 

Μονο ενα κινητρο θελω να βοηθηθω, να ετοιμαστω ψυχολογικα να φυγω με ασφαλεια και σιγουρια απο το σπιτι και να ερθω καπου να μιλησω...

 

Θελω να φυγω απο εδω, οχι μονο γι'αυτο που περναω αλλα και γιατι κυριως δε με κραταει τιποτα εδω, βιωνω και διαβαζω καθημερινα κωμικοτραγικά πράγματα που συμβαίνουν εδώ στην Ελλάδα, επιβαρυνομαι περισσοτερο και αντιμετωπιζω και προβλημα επιβιωσης, χωρις καμια στηριξη και βοηθεια...

 

Ειναι παρα πολυ αναγκαιο και απαραιτητο για μενα, πως ο,τι και να γινει, να εχει σχεδιαστει απο πολυ πριν, να συνομιλησουμε μεσω π.μ για να ειμαι απολυτα σιγουρος, ωστε αφενος να ετοιμαστω πρωτα ψυχολογικα, να παρω θαρρος, να μη φοβηθω να ανοιξω την πορτα να φυγω και αφετερου να γινει με τη μια, για να φυγω μονιμα απο εδω και να ερθω κατευθειαν εκει που πρεπει...

 

Μεχρι και την πορτα φοβαμαι να ανοιξω για να φυγω και να ζητησω βοηθεια...

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν θα μπορουσα να ερθω σιγουρα σε μια καθορισμενη προγραμματισμενη ημερομηνια, γιατι θα αγχωθω και θα δεν ειναι 100% σιγουρο οτι θα μπορεσω να φυγω ακριβως τοτε...

Θα μου κοπουν τα ποδια...

 

Μπορει ανα πασα στιγμη να γινει κατι...

Δε θελω να το ρισκαρω ετσι...

 

Αν δω ομως σε αλλη περιπτωση οτι ολα ειναι οκ και δω με παιρνει, εφυγα...

 

Οσο αστειο και να φαινεται, δεν μπορω να βγαλω ακρη ακομα...

 

Για να γινει αυτο, ετσι οπως σας το περιγραφω, θα επρεπε να ειχα την ανεση να φυγω στο μελλον οποια μερα ηθελα και μονο αν εβλεπα και ενιωθα οτι ειμαι σιγουρος & ετοιμος...

Αλλα αυτο δεν μπορει να γινει γιατι φυσικα δεν θα μπορουσαν οι ανθρωποι να ειναι ετοιμοι καθε μερα ή να με περιμενουν μια ζωη ποτε θα ερθω και να φυγω κι αμεσως...

 

 

Αλλα δεν θα ηθελα να μεινω σε κανενα σπιτι εστω για λιγο, μεχρι να φυγω...

Αισθανομαι απαισια...

 

Μπορει να ψαξουν να με βρουνε & δε θελω να προκαλεσω προβλημα σε κανεναν...

 

Για καποιους ειναι το αυτονοητο να φυγω επιτελους, αλλα για μενα δεν ειναι τοσο ευκολο....

Εκανα εγκληματικο και φρικτο λαθος που δεν εφυγα πολυ πιο πριν...

 

Χρειαζομαι σιγουρια για να ετοιμαστω ψυχολογικα και να εμπιστευτω ανθρωπους, γιατι ενω το θελω δε θα μπορεσω να ερθω...

 

Οταν θα εχω βρει μια σιγουρη λυση και βοηθεια για να φυγω εξω, θα νιωσω καλυτερα... Αλλα αυτο δεν μπορει να γινει τωρα αμεσως...

Εκτος αν δω και γινεται...

 

Οταν υπαρχει αβεβαιοτητα & πιεση, ειναι αδιανοητο να κανω κινηση γιατι ειναι παρακινδυνευμενο, κολλαω, μαγκωνω και δε σηκωνομαι να φυγω...

 

Δεν εχω λεφτα...

 

Αισθανομαι μπλεγμενος και μεσα στις ανασφαλειες...

 

Δεν προκειται να χαθω μεχρι να ειμαι ενταξει σε ολες τις εκκρεμοτητες & να ειμαι ετοιμος και σιγουρος οτι μπορω να ζησω καπου μονιμα & αξιοπρεπως...

 

Αν δε θελετε να σας ξεπληρωσω, δεν θα ενοχλησω κανεναν & θα ειναι σαν να με ειδατε ποτε...

Δεν θα ειμαι ομως ποτε αχαριστος για κανεναν, οσο και να φαινεται οτι ετσι ειμαι...

 

Χρειαζομαι απαραιτητα ενα μεγαλο χρονικο περιθωριο, δηλαδη να φυγω πολυ πιο πριν, για να ειμαι χιλια τοις εκατο σιγουρος οτι δε θα χαλασει κατι...

 

Υπαρχουν γυρω παραθυρα και θα μπορουσα να δω αν ερχεται καποιος προς τα δω αλλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι δε θα τον συναντησω παρακατω...

 

Γινομαι πλεον σιγουρος να εμπιστευτω ανθρωπους να με βοηθησουν για να μεινω εκει που πρεπει χωρις πιεση...

 

Αν φυγω απο το σπιτι και ερθω σε εσας, δεν υπαρχει πια γυρισμος & επιστροφη, με το που θα κλεισω την πορτα ολα τελειωσαν και αμα χαλασει κατι με το παραμικρο, θα τελειωσω κι εγω...

Δε θελω να επιστρεψω πισω...

Ό,τι ειναι να γινει, μια & απευθειας φορα...

 

Αλλα αυτο θελει ψυχραιμια...

Μακαρι να εβρισκα τη λυση μονος μου...

 

Ειλικρινα, θα ηθελα να με πιστεψετε...

Τα πραγματα ειναι ετσι οπως τα λεω και δεν με παιρνει αλλη αναβολη η κατι αλλο...

 

Αν είναι μακρυά το μέρος που πρέπει να έρθω, δεν μπορω να παρω ουτε ταξι, ουτε λεωφορειο, ουτε τρολει, γιατι ενδεχομενως θα αγχωθω, θα πελαγωσω και δε θα καταφερω να φτασω εκει που πρεπει...

 

Θελω παση θυσια να ειμαι σιγουρος οτι μπορω να φυγω ανετα, να παω ασφαλης και να φτασω εκεί που πρέπει.

 

Αν υπαρχει σοβαρο & αληθινο κινητρο να ξερω οτι μπορω με απολυτη σιγουρια να φυγω, παρα το προβλημα μου, θα φυγω...

 

Πρεπει να βρω ψυχολογικα την ευκαιρια & τη δυναμη να ξεκολλησω απο εκει, να μου λυθουν τα γονατα και να μην κομπλαρω απο φοβο οτι θα με δουνε ή θα γινει κατι και θα γυρισω πισω...

 

Φτανει να βρω σιγουρια, κατανοηση, να μην νιωθω πιεση, να εμπιστευτω κοσμο και ο ενας τον αλλον...

Ειναι μεγαλη αναγκη αυτο...

 

Θελω να ετοιμαστω ψυχολογικα και να μην πελαγωσω ή με δει κανενας απο εκείνους...

 

Αν κανω μια λαθος κινηση ή γυρισω πισω, ειμαι ξεγραμμενος, θα υποστω ψυχολογικη, και ενδεχομενως σωματικη βια, οπως τοτε που αρχισα έναν έντονο καβγα γιατι η μανα μου μεχρι σημερα μου μιλησε εντελως παρανοικα, ζητησα να σταματησουν να με ελεγχουν και αρχισαν τα ψευτο-νταϊλικια...

 

Κρατιεμαι μετα απο τοσα χρονια με το ζορι, κανοντας ακομα το κοροϊδο και την παπια για να μη με τελειωσουν...

 

Ακομα και σ'αυτη την ηλικια, θελουν να με τελειωσουν...

Δεν το αντεχω αλλο να βασανιζομαι απ' ολους & απ'ολα εκεί μεσα...

 

Ήθελα να φυγω απο το 2012 που παρα αυτα που ζουσα και παρα την ανικανοτητα μου να κινηθω απο μονος μου, ημουν λιγο καλυτερα ψυχολογικα, αλλα ολο το παρετεινα, δεν το ειχα παρει επιτελους αποφαση και τελικα το πληρωσα πολυ χοντρα γιατι συνεβησαν πολλα...

 

Μπορει στο μηνυμα να φαινομαι αντιπαθητικος η αν οχι, απο κοντα να σας φανω ετσι...

 

Δεν προκειται να γινω κολλιτσιδα & βδελλα σε κανεναν...

 

Τα μονα που χρειαζομαι ειναι ενα μερος απο εκεινα που ειναι για ατομα σαν κι εμενα, οσο ειναι αυτο εφικτο, για να εχω φαγητο, να πλενομαι και να εχω προσβαση στο διαδικτυο...

 

Χρειαζομαι απαραιτητα να εχω το δικο μου χωρο να ζω αξιοπρεπως, να σιτιζομαι, να πλενομαι και να μπαινω στο ιντερνετ...

 

Ετσι οπως εγιναν τα πραγματα, το χρειαζομαι και νομιζω οτι το αξιζω...

Δεν εχω κανει κακο σε κανεναν και οταν επρεπε να κανω κατι, δεν το εκανα ειτε απο μια εγκληματικη συνηθεια & ηλιθιοτητα ειτε απο μια υποσυνειδητη ανικανοτητα...

 

Τοτε με τον εν λόγω καυγα σε ενα σκηνικο που ηρθαν ολα στο μυαλο μου, ξεσπασα και δεν ειχα αντιδρασει οπως επρεπε, αφού από τη μία έβρισα τη μανα μου εντονα απο απογνωση και φωνες αλλα και με επιχειρηματα και από την άλλη, τους απείλησα ότι θα πεθάνω και δεν αντέχω άλλο...

 

Τη ρωτούσα τι θέλει από μένα, εκείνη απαντούσε παρανοϊκά με υπεκφυγές και φώναξε τον νταή αδελφό της που με απείλησε να με δείρει.

 

Αυτό γίνεται από τον Ιούνιο επί 5 μήνες περίπου, από το καλοκαίρι.

Η μοχθηρία της την κάνει επικίνδυνη και πειστική στον έξω κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζετε αυτά τα πράγματα για τη μάνα μου και φοβάμαι μήπως όλα θα γυρίσουν σε μένα.

Θέλω να με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ.

 

Δε γίνεται να ζω έτσι άλλο πια και όλα να επιστρέφουν σαν μπούμερανγκ επάνω μου.

 

Αλλα παρα τα εγκληματα που γινανε τοσο καιρο σε μενα, ειδα οτι δεν με παιρνει, οτι αν συνεχιζα να εκνευρίζομαι και να αντιμιλώ στη μάνα μου, αυτός θα ηταν ετοιμος να μου ασκησει ψυχολογικη και σωματικη βια, και έλεγε οτι θα με πάρουν οι αστυνομικοί και θα με πεταξουν στο Δαφνί ή σε κανενα αλλο μερος και δεν το συνεχισα...

 

Και οχι μονο απο αυτο...

 

Δε θελω με τιποτα να μεινω για παντα σε ενα ενοικαζομενο διαμερισμα ειτε μονος ειτε με αλλον ανθρωπο, ουτε να ζω με επιδοματα...

 

Δεν ξερω τι μπορει να σκεφτει ο καθενας, απλα ειναι αδιανοητο αυτο και δεν θελω να ζησω ετσι...

Δεν θα ειμαι ανετος αν συμβει και προσπαθησει οποιοσδηποτε ανθρωπος να με αλλαξει απο πεισμα ή απο καλη προθεση...

 

Ειναι ισως αδυνατον να πιστεψετε κατι τετοιο, γιατι ετσι ακριβως με πιεζαν & απο παλια να παω να δουλεψω, να συνεχισω τη σχολη, οτι δεν εχω τιποτα, οτι ολα τα λεω μονο εγω, αλλα εμενα δε με ακουγε κανεις...

 

Δεν ειμαι ουτε εριστικος, ουτε εγωιστης, ουτε τα θελω ολα ετοιμα & ευκολα, ουτε αγενης, ουτε γραφω προκλητικα με αποτομο στυλακι...

 

Δεν μπορω να σας τα εξηγησω αλλιως...

 

Όλα αυτα θα σας βγαινουν ανετα να τα νομιζετε για μενα, αλλα ειλικρινα δε θελω να παρεξηγηθω και χρειαζομαι να γινει κατι για να μπορεσω να φυγω & να ζησω ηρεμα και απλα, οπως μπορω να κανω...

 

Δε θελω να βρεθω σε δυσαρεστες εκπληξεις, να αρχισω π.χ. καμια συνομιλια με κανεναν ψυχολογο απο εξω, για να με ριξει ψυχολογικα ή για να πεισουν εμενα να πιστεψω ή να γινω κατι διαφορετικο απο το φυσικο...

 

Ή να με στειλουν με τη βια για δουλεια και να με διωξουν απο το οικημα η να μου συμβει κατι οδυνηρό και ψυχοφθόρο τελος παντων...

 

Γι'αυτο σας εγραψα οτι πρεπει να βρεθει μια λυση και να τους πεισω για την ιδιαιτεροτητα του προβληματος και την ανικανοτητα μου...

 

Κλεινοντας επιτελους, δεν εννοω οτι οταν θα φυγω, θα τα βρω ολα τελεια, οτι θα τρεξουν αμεσως οι παντες και τα παντα για το ποιος θα με δεχτεί, ποιος θα μου δωσει σπιτια, οικηματα, φαγητο, νερο, ιντερνετ κλπ... Ουτε οτι ολα θα μου πανε καλα και ροδινα...

 

Το ηθελα απο παλια να αλλαξω περιβαλλον και καταστασεις, χωρις υπεραισιοδοξια, φανφαρες και φιοριτουρες...

 

Αν δινω αυτη την εντυπωση, αν παρεξηγουμαι σε ολα, λυπαμαι μονο για μενα και πραγματικα, δεν το κανω επιτηδες αν φαινομαι αντιπαθης, απλα ειναι σοβαρο θεμα πια επιβιωσης, για να σηκωθω και να φυγω...

 

Δεν με παιρνει αλλη αναβολη γιατι τελειωσα...

 

Ειμαι πιεσμενος και εγκλωβισμενος απο παντου...

 

Έχω απελπιστει εντελως...

 

Βοηθηστε με να φυγω με ασφαλεια εως οτου μεινω σε ενα καταλληλο για μενα μερος, μεχρι να ειμαι σιγουρος οτι θα μπορεσω να κινηθω απο εδω και περα μονος μου, χωρις να νιωσω ανασφαλειες & ψυχολογικες πιεσεις απο κανεναν...

 

Ζορισαν πολυ τα πραγματα...

Έχω αναγκη να φυγω για να ζησω & και να σωθω απο 'κει...

 

Ειναι πια η μοναδικη & η τελευταια μου ευκαιρια να παρω ετσι οπως θελω αυτη τη διαλυμενη & κατεστραμμενη ζωη στα χερια μου γιατι αν δεν γινει κατι, δεν ξερω ποσο θα αντεξω και σιγουρα θα το μετανιωσω για πολλοστη φορα που το παρετεινα ξανα και ξανα λογω ανασφαλειας, φόβου και ηλιθιοτητας για να μη γινει τελικα τιποτα...

 

Αυτη τη φορα θα ειναι η τελευταια...

 

Οποτε & οσοι μπορεσετε, στειλτε μου μηνυμα...

Έχω ανάγκη να φύγω..

 

Βρηκα κι αυτα εδω τα link

 

http://scotland.shelter.org.uk/get_advice

 

http://Http://www.housing-...-destitute.php

http://Http://www.housing-...ocial-care.php

 

http://scotland.shelter.or...domestic_abuse

 

Ισως σας φανει περιεργο αλλα το τελευταιο link που γραφει ''domestic violence, men'' αφορα εμενα και το σπιτι μου...

 

Συνδεεται, γιατι χρειαζεται να φυγω αμεσα απο εκει, οχι μονο λογω ανικανοτητας για καθε εργασια αν τυχει και μεινω μονος, αλλα και των γεγονοτων που συμβαινουν ηδη στο σπιτι μου...

 

Και τα δυο αυτα ατομα, οσο ζω εκει, ακομα και να περιοριστουν, ειναι ικανοι για ολα...

 

Και ολα ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ της μανας μου

 

Έπλεξα άσχημα και δε θέλω να μου συμβεί κάτι...

Ειλικρινά, νιώθω ότι θα αρρωστήσω πραγματικά εκεί μέσα...

 

Εδω που καταντησα, οσο σκληρο και να ακουγεται και οσο δεν φαινεται απο εδω τι σκληροτερα εχω περασει, θα ηθελα καταρχην απαραιτητα να χασω επαφη με αυτα τα καθαρματα που με ελεγχουν και να ζησω μονιμα & ηρεμα μονος μου σε ενα μερος με κατανοηση, να μπορω να συνυπαρχω & να συνηθισω τους ανθρωπους, χωρις περιεργα βλεμματα απο τους ανθρωπους εξω & χωρις οποιοδηποτε κινδυνο επαφης με ανεπιθυμητους απο εδω η να νευριασει κανεις μαζι μου...

 

Δε θελω, απο εδω που θα ανοιξω την πορτα για να φυγω μεχρι να μεινω εκει που πρεπει, να πιεστω...

Θελω οτι ειναι να μπορεσω να τα πω απο εδω...

 

Ειμαι ανικανος για να κανω κανω κατι αλλο και δεν μιλαω για αλλους παρα μονο για τον εαυτο μου...

 

Αυτος ειμαι και μου αξιζει να φυγω επιτελους απο εκει...

 

Δε θα ηθελα με αυτα που θα διαβασετε να φανει οτι εχω θρασος, οτι ζηταω πολλα, οτι μπορω να ψαξω και μονος μου να τα κανω ολα κλπ...

 

Φοβαμαι για μενα...

Δεν ξερω τι θα γινει...

 

Πισω απο ενα κειμενο, δεν μπορει να φανει το τι περναω ακριβως...

Σιγουρα δε θα μπορειτε να νιωσετε οπως νιωθω εγω τωρα...

 

Θα βλεπετε μονο σημεια στιξης και γραμματα...

 

Όλα μπορει να φαινονται οχι και τοσο τραγικα και τα λεγομενα υπερβολικα...

Δεν ειναι ομως ετσι τα πραγματα...

 

Ελπιζω να ΜΟΥ δειξετε κατανοηση, γιατι αισθανομαι καθημερινα ολο και περισσοτερο χαλια, χανω εκεί μέσα τα χρόνια και τη ζωη μου και εχω απελπιστει εντελως...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβαζω εδω και ωρα και θελω να σου πω οτι αν και εχω καταλαβει τη βαση της ιστοριας σου μου εχουν ξεφυγει οι λεπτομερειες και δεν ξερω αν ειναι σωστο να αρχισω αυθαιρετα να σου δινω συμβουλες. Παντως γενικα φαινεσαι ενα εξυπνο ατομο, βαθια συναισθηματικο δυστυχως ομως με χαμηλη ψυχολογια εδω και καιρο. Η μονη συμβουλη που θα σου δωσω ειναι να απευθυνθεις σε καποιον ψυχολογο (υπαρχουν πολλες δωρεαν υπηρεσιες οπου δεν χρειαζεται καν να μιλησεις!!! θα εκφραστεις γραπτως). Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε τελεια και οτι θα τα ξεπερασεις ολα και θα δεις παλι τη ζωη ομορφη!!! Οπως ειναι δηλαδη και οπως σου αξιζει. Σου ευχομαι καθε τυχη!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με παιδιά...

Ακούω και διαβάζω παρανοϊκά πράγματα.

 

Τι πρέπει να κάνω??

 

Θέλω να το πάω νομικά το θέμα να με αφήσουν ήσυχο αλλά φοβάμαι μην πάει αλλού το πράγμα και καταλήξω σε καμία κλινική...

 

Δεν ξέρετε τι περνάω εδώ μέσα...

 

Έχω επιλεκτική αλαλία...

Ψάξτε στο google και δείτε τα συμπτώματα της διαταραχής.

 

Θέλω να φύγω αλλά είμαι ανίκανος να δουλέψω και να διαχειριστώ τη ζωή μου, εξαιτίας αυτού του προβλήματος.

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να γίνει.

 

Σας παρακαλώ μόνο όποιος μπορεί να κάνει κάτι, χωρίς να με κλείσουν σε κανένα νοσοκομείο...

 

Μόνο να τους περιορίσω νομικά και να φύγω από εκεί μέσα...

Όχι φανφάρες & φρου φρου κι αρώματα...:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σταματα να ψάχνεις το ιντερνετ και πήγαινε σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο. Αν δεν μπορείς μόνος, ζήτησε από τους δικούς σου να σε πάνε. Μην ανησυχεις καθόλου, αν πας οικειοθελώς δεν θα σε "κλείσουν" μέσα, αυτά συμβαινουν αν κάνεις κάτι επικίνδυνο και σε πάνε "σηκωτό". Μην ανησυχείς καθόλου και τώρα που νιώθεις έτσι, πήγαινε στο νοσοκομείο και εξήγησε την κατάστασή σου. Ξέρουν εκεί οι άνθρωποι πώς να σε βοηθήσουν να καταφέρεις αυτά που γυρεύεις, μην αγχώνεσαι, δεν είσαι ο μόνος με τέτοια προβλήματα. Δεν σε κλείνουν σε ψυχιατρείο όταν εμφανιστείς στην εφημερία με τη θέλησή σου να εξηγήσεις το πρόβλημά σου, για όνομα του Θεού, ποιος σου είπε τέτοια πράγματα;

Και ομάδες με ανθρώπους με παρόμοια προβλήματα υπάρχουν, και χώροι για να μείνει κάποιος με προβλήματα που προσπαθεί να φύγει από το σπίτι, και θα σε βοηθήσουν σε ένα νοσοκομείο να τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Από όλα αυτά, αυτό κατάλαβες εσύ μωρή κακομοίρα??

 

Ο αδελφός της μάνας μου είναι ένα κάθαρμα που είχε προηγούμενα με τη δικαιοσύνη για ποινικά θέματα και όλα τα κάνει εν γνώσει της μάνας μου...

 

Αυτός είναι το βασικό πρόβλημα.

Η άλλη η γυναίκα, μόνο με αυτόν μπορεί να κάνει βήμα.

 

Αλλιώς, τώρα πλέον, ήταν εύκολο να την ξεπαστρέψω...

 

Και ποτέ δεν είπα ότι είναι όλα ωραία έξω...

ΠΟΤΕ.

 

Αλλά θέλω να φύγω για πολλούς και διάφορους ακόμα λόγους, τους οποίους είναι πια ανώφελο να αναλύσω εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωσή σου είναι κάπως ιδιαίτερη, ο απλός κόσμος δε μπορεί να σε βοηθήσει, όχι απαραίτητα γιατί δε θέλει, αλλά επειδή οπως καταλαβαίνεις δε μπορεί να γνωρίζει τον τρόπο. Άσε βέβαια που η ανάρτηςή σου κάλλιςτα μπορει να θεωρηθεί κ τρολιά. Ξέρεις ποςοι μπαίνουν καθημερινά σε τέτοιου είδους σελίδες γράφοντας δήθεν την ιστορία της ζωής τους, απλά κ μόνον για να γελάςουν κ να περάσουν την ώρα τους κ μετα εξαφανίζονται; Οποτε παίζει πολυ το μήνυμα σου να προσπεραστει ή να μη διαβαστεί καν...Εγώ, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να κάνεις αντιγραφή τα μηνύματά σου κ να τα στείλεις εδώ

 

α) https://www.facebook.com/hellenicpolice/

 

β)στους διαχειριστές του φόρουμ

 

Αυτά...εύχομαι οι ειδικοί για αυτά τα θέματα να σε βοηθήσουν να βρεις τη λύση στο πρόβλημα σου κ σύντομα να μπορεςεις να δεις τη ζωή με άλλο μάτι...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που δεν είσαι τρολ, με το να επιτίθεσαι σε όποιον έκανε τον τεράστιο κόπο να διαβάσει τα μηνύματά σου και να σε συμβουλεύσει όσο μπορεί, δεν καταφέρνεις κάτι.

Το αν είσαι ικανός ή ανίκανος για κάτι, το αν και πόσο άρρωστος είσαι και το αν υπάρχει ίαση ή ανάγκη για νοσηλεία και θεραπεία, θα στο πει μόνο ένας ειδικός. Επιστήμονας. Αν ψάχνεις όντως λύση, αυτή είναι. Σου αρέσει δεν σου αρέσει. Όχι το ίντερνετ.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά χιλιοειπωμένα κλισέ ότι ''διάβασαν με κόπο όλο το μήνυμα και εγώ βρίζω έτσι''...

 

Τώρα να γελάσω ή να κλάψω??

 

Και πού είσαι ravT??

 

Το αν μου αρέσει ή όχι, δε θα σου το δείξω από εδώ, μωρή λουλού...

 

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι...

 

Έχετε θεοποιήσει τους γονείς ρε σιχάματα??

Εγώ φταίω που δεν έχω τα κότσια να τους κάνω να το πληρώσουν αλλιώς...

 

Να το θυμάστε αυτό...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε ρωτάς αν το έκανα και έφευγα, θα με βρίσκανε όμως??

 

Ό,τι και να μου συνέβαινε τότε, αυτοί θα πήγαιναν εκεί που τους αξίζει...

 

Αλλά εγώ δεν πρόκειται να γίνω τέτοιος άνθρωπος...

 

Και αυτό τους έχει σώσει μέχρι τώρα...

 

Εγώ απλά θέλω να φύγω και να τους χτυπήσω ψυχολογικά, όσο προκλητικό και να σου ακούγεται ως γνήσιο ευνουχισμένο από τη μαμάκα κωλοπαίδι...

Link to comment
Share on other sites

Για μιςό...Από τη μια ζητάς τη βοήθεια μας κ απο την αλλη μας επιτίθεσαι λες κ εχεις μαζί μας προηγούμενα...εκτός λοιπόν του οτι με αυτόν τον τροπο χάνεις το δικιο σου ε μετα απο αυτο δε νομίζω να περιμένεις να σε βοηθήσει κ κανεις ...Δυςτυχως, μάλλον μπήκες εδω απλά για να εκτονωθείς...διόλου παράξενο κ φαινόμενο καθημερινό πλέον στα διαφορα φόρα...λυπάμαι ειλικρινά γιατι ναι όντως μερικοί απο εμάς μπήκαμε στον κόπο να διαβάσουμε το σεντόνι σου, να γκουγκλ άρουμε οπως μας προέτρεψες κ να σου γράψουμε ρε φίλε κ δυο γραμμές(λες κ δεν είχαμε αλλα πράγματα να κάνουμε), αλλα ο θυμός σου ειναι τοσο δυνατός που δυςτυχως σε εχει θολωςει, με αποτελεςμα να ξεπερνάς τα όρια κ τιποτα παραπανω...καλη τύχη...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εκατσα και τα διαβασα ΟΛΑ οσα εγραψες...αυτο που καταλαβαινω ομως ειναι πως εσυ επιτιθεσαι χωρις κανεναν λογο σε ατομα που δεν σου επιτεθηκαν...ισα ισα προσπαθησαν να σε βοηθησουν με οποιοδηποτε τροπο!Εγραψες πως εχεις προβλημα στον προφορικο λογο...οχι και στον γραπτο εχεις..γιατι εκφραζεσαι ασχημα χωρις ΚΑΝΕΝΑΣ να σε προσβαλει...χωρις κανεναν να σε βλεπει και να νιωθεις αμηχανα..χωρις κανεναν να σε κοροιδεψει..εσυ αντιθετως μιλας ασχημα χωρις κανενα λογο!

Λες:Ο αδελφός της μάνας μου είναι ένα κάθαρμα που είχε προηγούμενα με τη δικαιοσύνη για ποινικά θέματα και όλα τα κάνει εν γνώσει της μάνας μου...

 

Αυτός είναι το βασικό πρόβλημα.

Η άλλη η γυναίκα, μόνο με αυτόν μπορεί να κάνει βήμα.

 

Και τοτε γιατι φοβασαι να πας στην αστυνομια?Εφοσον εχει βεβαρυμενο παρελθον δεν νομιζω να τον αφησουν ανενοχλητο...

Και οποιο προβλημα κι αν εχεις..(δεν εισαι ο μονος..)ΜΟΝΟ απο ειδικο λυνονται αυτα!Ενας λογοθεραπευτης..κατι ωστε να σε βοηθησει να πας παρακατω!

 

Αν ολα αυτα που μας εγραψες τα πεις στην αστυνομια..φυσικα και θα τα πιστεψουν και θα ψαξουν την υποθεση να βγαλουν ακρη!Θεωρεις δεν μπορουν να κρινουν αν λενε ψεμματα η μανα σου κι ο θειος σου?

Και γιατι πιστευεις πως θα σε κλεισουν σε κλινικη?Το οτι εχεις ενα προβλημα κι οι δικοι σου σε κακομεταχειριστηκαν δεν σε κανει αυτοματα τρελο...δεν εισαι για κλινικη...ανθρωποι που θα σε βοηθησουν απλα χρειαζονται!

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκατσα και τα διαβασα ΟΛΑ οσα εγραψες...αυτο που καταλαβαινω ομως ειναι πως εσυ επιτιθεσαι χωρις κανεναν λογο σε ατομα που δεν σου επιτεθηκαν...ισα ισα προσπαθησαν να σε βοηθησουν με οποιοδηποτε τροπο!Εγραψες πως εχεις προβλημα στον προφορικο λογο...οχι και στον γραπτο εχεις..γιατι εκφραζεσαι ασχημα χωρις ΚΑΝΕΝΑΣ να σε προσβαλει...χωρις κανεναν να σε βλεπει και να νιωθεις αμηχανα..χωρις κανεναν να σε κοροιδεψει..εσυ αντιθετως μιλας ασχημα χωρις κανενα λογο!

Λες:Ο αδελφός της μάνας μου είναι ένα κάθαρμα που είχε προηγούμενα με τη δικαιοσύνη για ποινικά θέματα και όλα τα κάνει εν γνώσει της μάνας μου...

 

Αυτός είναι το βασικό πρόβλημα.

Η άλλη η γυναίκα, μόνο με αυτόν μπορεί να κάνει βήμα.

 

Και τοτε γιατι φοβασαι να πας στην αστυνομια?Εφοσον εχει βεβαρυμενο παρελθον δεν νομιζω να τον αφησουν ανενοχλητο...

Και οποιο προβλημα κι αν εχεις..(δεν εισαι ο μονος..)ΜΟΝΟ απο ειδικο λυνονται αυτα!Ενας λογοθεραπευτης..κατι ωστε να σε βοηθησει να πας παρακατω!

 

Αν ολα αυτα που μας εγραψες τα πεις στην αστυνομια..φυσικα και θα τα πιστεψουν και θα ψαξουν την υποθεση να βγαλουν ακρη!Θεωρεις δεν μπορουν να κρινουν αν λενε ψεμματα η μανα σου κι ο θειος σου?

Και γιατι πιστευεις πως θα σε κλεισουν σε κλινικη?Το οτι εχεις ενα προβλημα κι οι δικοι σου σε κακομεταχειριστηκαν δεν σε κανει αυτοματα τρελο...δεν εισαι για κλινικη...ανθρωποι που θα σε βοηθησουν απλα χρειαζονται!

 

νομίζω ότι μιλάμε για άνθρωπο που δεν είναι καλά...και δεν εννοώ το ''πρόβλημα'' της ''επιλεκτικής αλαλίας'', για το οποίο οι ειδικοί γνωρίζουν ότι δεν έγκειται στο '' Ακούγομαι στη φωνή εκνευριστικός & ηλίθιος ''

Δε νομίζω ότι κάποιος από μας μπορεί να κάνει κάτι για να βοηθήσει, το πρόβλημα του ανθρώπου, χρειάζεται κάποιον ειδικό για να λυθεί!

LRaHp2.pngHw9ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά να μην μπορεί ένας, ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ, να καταλάβει τι περνάω??

 

Όλοι βγάζετε τόσο αυθαίρετα συμπεράσματα...

 

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

 

Όλα πέφτουν σε μένα και προς το παρόν, με δικαιολογείτε πλήρως στην άποψη μου για εσάς περί ημιμαθούς & αγράμματου & εγκεφαλικά ανάπηρου ανατολίτη βρωμοέλληνα...

 

Μέχρι στιγμής, επιβεβαιώνετε 100% το πείραμά μου, χωρίς να βοηθάτε καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαστε αναγκασμένοι να κλείσουμε το θέμα καθώς δεν επιτρέπονται χαρακτηρισμοί και επιθέσεις στο φόρουμ της ΕΕΕΓ.

 

ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...