Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Η συσκευή υπερήχων που παράγγειλα πάντως θα καθυστερήσει απ'ό,τι μου είπαν στο κατάστημα. Είναι και ο καιρός καλός και κυκλοφορούν πολύ, εύχομαι να μη διαλυθεί το σύμπαν μέχρι να την παραλάβω.

 

Απο που την παρηγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Sofi@p το μηχάνημα-συσκευή εκτόξευσης νερού, παντως, φανταζομαι οτι υπολογίζεις να τις διώχνει κάθε φορα που έρχονται, Γιατι φοβάμαι οτι δεν το αποθηκεύουν στη μνήμη τους ωστε να μην ξαναπλησιασουν! 1 φορά εχω καταβρεξει με το νερό που έπινα στο ποτήρι μου την άτιμη (μια από τις άπειρες που κυκλοφορούν στην αυλή μου κ που κατουραγε με θρασσος τη γλάστρα μου μπροστά στα ματια μου!!!), αλλα ούτε μου θύμωσε ούτε το θυμάται,Μαλλον,Αφου συνεχίζει να είναι καθημερινή επισκέπτρια...

Link to comment
Share on other sites

Sofi@p το μηχάνημα-συσκευή εκτόξευσης νερού, παντως, φανταζομαι οτι υπολογίζεις να τις διώχνει κάθε φορα που έρχονται, Γιατι φοβάμαι οτι δεν το αποθηκεύουν στη μνήμη τους ωστε να μην ξαναπλησιασουν! 1 φορά εχω καταβρεξει με το νερό που έπινα στο ποτήρι μου την άτιμη (μια από τις άπειρες που κυκλοφορούν στην αυλή μου κ που κατουραγε με θρασσος τη γλάστρα μου μπροστά στα ματια μου!!!), αλλα ούτε μου θύμωσε ούτε το θυμάται,Μαλλον,Αφου συνεχίζει να είναι καθημερινή επισκέπτρια...

Νομιζω οτι με τον καιρο εκπαιδευονται και δεν πηγαινουν εκει που ξερουν οτι θα τις καταβρεξουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εχω εγω

 

https://www.amazon.com/ScareCrow-Motion-Activated-Animal-Repellent/dp/B000071NUS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1478887512&sr=8-3&keywords=sprinkler+cats

 

Με τν αντρα μου που μιλησα μου ειπε ότι αν μπορεις καλυτερα παρτο από εξω...το εχουν και Αγγλια.Οσα κυκλοφορουν Ελλαδα λεει είναι απομιμισεις και δεν είναι καλα.Αυτα μου λεει...αυτά σου λεω.

 

Και ναι αν το εχεις συστηματικα οι γατες σιγα σιγα δεν ξαναερχονται.Εμας ερχονται από πολλες μεριες και κάθε τοσο του αλλαζουμε θεση οποτε επανέρχονται.Βασικα χρειαζομαι και δευτερο...και τριτο μη σου πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα η δικια μας εχει γεννησει κιολας...τωρα ερχεται ολη η οικογενεια.Ερχονταν τα γατακια και κοιμοντουσαν στην αυλη μας...τα λυπομουνα κι εγω τα εβλεπα ετσι μικρούλια...τους εβαζα και γαλα για πρωινο.Μου κατουρησαν τα μαξιλάρια εξω...σιχαινομαι ακομα και να τα πλυνω.

 

Παντως κορίτσια σοβαρα οποια εχει περίσσευμα αγαπης και ορεξη και θελει ...ας ερχεται κάθε πρωι να μαζευει τα σκουπίδια και να πλενει τις ακαθαρσίες τους...πραγματικα...κερναω και καφεδακι μετα.Παρεπιπτοντως τα σκουπιδια μου δεν τα στοιβάζω ουτε τα παραταω στην αυλη.Εχω αγορασει ωραιοτατο καδο και τα βαζουμε μεσα.Η γαλα με καποιο τροπο ανοιγει το καπακι χωνεται στον καδο και τα βγαζει εξω...ποτε θα πεσει μεσα στον καδο και δε θα μπορει να βγει περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Πολλαπλούς απογόνους,εννοείται οτι εχουμε Κ Εμεις...

Επισης εξαιτίας των γατών δεν βγάζω καν εξω Ουτε την ανακύκλωση. Ολα τα σκουπίδια (παντως τύπου) τα Κρατάμε μέσα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διωκεται ποινικά η συμπεριφορά του γείτονα, αν είναι δικές του??

Αν τα παιδιά της αρρωστήσουν και πάνε νοσοκομείο ποιος ευθύνεται??? Μήπως ο ...Δήμος της περιοχής???

Αρα, κάτι πρέπει να κάνει.

 

Ναι, ο δήμος της περιοχής είναι ο μόνος αρμόδιος για τα αδέσποτα της περιοχής εκείνης! Ο δήμος που πρέπει να εφαρμόσει πρόγραμμα στειρώσεων και εμβολιασμών και δεν το κάνει!

 

Αγαπητοί δυσαρεστημένοι γονείς δοκιμάσατε αρκετούς τρόπους απώθησης ζωων και δεν είχαν αποτέλεσμα?? Έχετε πάντως υπόψιν ότι κάτι που δεν λειτούργησε σε κάποιον άλλον δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα λειτουργήσει και στην δική σας περίπτωση. Μένω κι εγώ σε μονοκατοικία και δεν είχα ουδέποτε πρόβλημα με ακαθαρσίες, αν και αγαπώ τις γάτες και περισσότερη χαρά μου δίνει η παρουσία τους παρά προβλήματα. Ίσως εκεί που τις αγαπάνε δεν λερώνουν... Όμως, αν δεν θέλεις επισκέψεις απλά δεν τις ταΐζεις, ούτε τις προκαλείς με σκουπίδια μυρωδιές κτλ. Τα ζώα είναι άλογα δεν φταίνε αυτά ούτε ξεχωρίζουν ιδιοκτησίες και σύνορα. Εμείς που θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι και άρα έχουμε μυαλό με λογική, μπορούμε να λύσουμε τα όποια προβλήματα με πολιτισμένους τρόπους. Αν τώρα επιμένουμε στο να αφήνουμε τα σκουπιδοαποφάγια μας έξω και μετά μας φταίει η γάτα που πεινάει...ε, τα θέλει κι ο απαυτός μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eξυπηρετεί ότι δεν βοηθάει με τη συναίνεσή του να βρεθεί μία λύση για το σοβαρό αυτό θέμα που απειλεί την υγεία σας. Καταγράφεις όλα τα γεγονότα, ότι τις ταίζει.... κλπ. και ότι δεν συναινεί να περιφράξετε.

 

Αυτά από μένα.

Καλή τύχη.

Αποσύρομαι γιατί σας χάλασα την ωραία φιλοζωική σας ατμόσφαιρα.

Την πρότασή σου γιατί την πετσόκοψες ήθελα να'ξερα, θα θεωρήσει στ'αλήθεια κανείς ότι 3 μέλη συνεννοήθηκαν στο ξεκούδουνο να χρησιμοποιήσουν quote που δεν έγραψες?

 

sofi@p εκ πείρας, πράγματι οι γατες μαθαίνουν και αποφεύγουν το χώρο που γνωρίζουν ότι θα πέσει "μπουγέλο".

 

Niki81 εννοείται πως αν πάρεις αρκετές συσκευές που να καλύπτουν όλο το χώρο θα είσαι καλυμμένη. Κοστοβόρο, αλλά θα αποδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μένω κι εγώ σε μονοκατοικία και δεν είχα ουδέποτε πρόβλημα με ακαθαρσίες, αν και αγαπώ τις γάτες και περισσότερη χαρά μου δίνει η παρουσία τους παρά προβλήματα. Ίσως εκεί που τις αγαπάνε δεν λερώνουν... Όμως, αν δεν θέλεις επισκέψεις απλά δεν τις ταΐζεις, ούτε τις προκαλείς με σκουπίδια μυρωδιές κτλ. Τα ζώα είναι άλογα δεν φταίνε αυτά ούτε ξεχωρίζουν ιδιοκτησίες και σύνορα. Εμείς που θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι και άρα έχουμε μυαλό με λογική, μπορούμε να λύσουμε τα όποια προβλήματα με πολιτισμένους τρόπους. Αν τώρα επιμένουμε στο να αφήνουμε τα σκουπιδοαποφάγια μας έξω και μετά μας φταίει η γάτα που πεινάει...ε, τα θέλει κι ο απαυτός μας!

Άστο moon, κι εγώ τρέφω μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς τις γάτες (έχω και γάτο στο σπίτι), δε με ενοχλεί καθόλου να κυκλοφορούν στον κήπο ούτε να κάθονται στις καρέκλες, δεν τις ταίζω, ούτε έχουμε σκουπίδια έξω και μας έχουν κάνει τον κήπο σαν μην πω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο δήμος της περιοχής είναι ο μόνος αρμόδιος για τα αδέσποτα της περιοχής εκείνης! Ο δήμος που πρέπει να εφαρμόσει πρόγραμμα στειρώσεων και εμβολιασμών και δεν το κάνει!

 

Αγαπητοί δυσαρεστημένοι γονείς δοκιμάσατε αρκετούς τρόπους απώθησης ζωων και δεν είχαν αποτέλεσμα?? Έχετε πάντως υπόψιν ότι κάτι που δεν λειτούργησε σε κάποιον άλλον δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα λειτουργήσει και στην δική σας περίπτωση. Μένω κι εγώ σε μονοκατοικία και δεν είχα ουδέποτε πρόβλημα με ακαθαρσίες, αν και αγαπώ τις γάτες και περισσότερη χαρά μου δίνει η παρουσία τους παρά προβλήματα. Ίσως εκεί που τις αγαπάνε δεν λερώνουν... Όμως, αν δεν θέλεις επισκέψεις απλά δεν τις ταΐζεις, ούτε τις προκαλείς με σκουπίδια μυρωδιές κτλ. Τα ζώα είναι άλογα δεν φταίνε αυτά ούτε ξεχωρίζουν ιδιοκτησίες και σύνορα. Εμείς που θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι και άρα έχουμε μυαλό με λογική, μπορούμε να λύσουμε τα όποια προβλήματα με πολιτισμένους τρόπους. Αν τώρα επιμένουμε στο να αφήνουμε τα σκουπιδοαποφάγια μας έξω και μετά μας φταίει η γάτα που πεινάει...ε, τα θέλει κι ο απαυτός μας!

 

Και τον αντρα μου τον αγαπαω αλλα δε δεχομαι να μου κατουραει το γκαζον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, ο δήμος της περιοχής είναι ο μόνος αρμόδιος για τα αδέσποτα της περιοχής εκείνης! Ο δήμος που πρέπει να εφαρμόσει πρόγραμμα στειρώσεων και εμβολιασμών και δεν το κάνει!

 

Αγαπητοί δυσαρεστημένοι γονείς δοκιμάσατε αρκετούς τρόπους απώθησης ζωων και δεν είχαν αποτέλεσμα?? Έχετε πάντως υπόψιν ότι κάτι που δεν λειτούργησε σε κάποιον άλλον δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα λειτουργήσει και στην δική σας περίπτωση. Μένω κι εγώ σε μονοκατοικία και δεν είχα ουδέποτε πρόβλημα με ακαθαρσίες, αν και αγαπώ τις γάτες και περισσότερη χαρά μου δίνει η παρουσία τους παρά προβλήματα. Ίσως εκεί που τις αγαπάνε δεν λερώνουν... Όμως, αν δεν θέλεις επισκέψεις απλά δεν τις ταΐζεις, ούτε τις προκαλείς με σκουπίδια μυρωδιές κτλ. Τα ζώα είναι άλογα δεν φταίνε αυτά ούτε ξεχωρίζουν ιδιοκτησίες και σύνορα. Εμείς που θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι και άρα έχουμε μυαλό με λογική, μπορούμε να λύσουμε τα όποια προβλήματα με πολιτισμένους τρόπους. Αν τώρα επιμένουμε στο να αφήνουμε τα σκουπιδοαποφάγια μας έξω και μετά μας φταίει η γάτα που πεινάει...ε, τα θέλει κι ο απαυτός μας!

 

Πιστεψε με, ουτε τις ταιζω ουτε αφηνω σκουπιδια εξω. Ο κηπος ειναι καινουριος και πεντακαθαρος. Το ιδιο και το σπιτι. Ουτε μου φταινε οι γατες. Αλλα καπως πρεπει να αποφυγω τις ακαθαρσιες τους. Ειναι τοσο κακο αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με, ουτε τις ταιζω ουτε αφηνω σκουπιδια εξω. Ο κηπος ειναι καινουριος και πεντακαθαρος. Το ιδιο και το σπιτι. Ουτε μου φταινε οι γατες. Αλλα καπως πρεπει να αποφυγω τις ακαθαρσιες τους. Ειναι τοσο κακο αυτο;;;

 

Δεν είπε κάνεις ότι είναι κακό.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Το οτι οι γατες μπορει να αντιδρουν σαν απατημενες συζυγοι που παιρνουν εκδικηση και να σου κοπριζουν τον κηπο γιατι νιωθουν οτι δεν τις αγαπας... με ξεπερναει!!! Μονο εδω θα μπορουσα να το διαβασω αυτο!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως εκεί που τις αγαπάνε δεν λερώνουν...

 

Μπααασαα... Δεν τις αντέχω, δεν τις εμπιστεύομαι, τις σιχαίνομαι και όντως δεν μου χεζ***ν τον κήπο! Ουτε καν πλησιάζουν...

 

Σοφία βαλε κομμάτια απο κίτρο στον κήπο και δεν θα πλησιάζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εσένα την ιδια;

:shock:

ναι εμενα!επλενα πιατα ανεβηκε στο παραθυρο πανω απο το νεροχυτη και κατουρησε πιατα νεροχυτη και εμενα....τα πιατα και τη μπλουζα τα πεταξα.τον νεροχυτη τον ξεβαφτισα με χλωρινη

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα!επλενα πιατα ανεβηκε στο παραθυρο πανω απο το νεροχυτη και κατουρησε πιατα νεροχυτη και εμενα....τα πιατα και τη μπλουζα τα πεταξα.τον νεροχυτη τον ξεβαφτισα με χλωρινη

Και τη γάτα τι την εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Θλίβομαι περισσότερο γιατί άτομα σαν την bobonela είναι γονείς.. που υποτίθεται πρέπει να είμαστε πρότυπο για τα παιδιά μας, να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι καθημερινά και με καλοσύνη και αγάπη να ενεργούμε πάντα.

 

 

Ναι, ο δήμος της περιοχής είναι ο μόνος αρμόδιος για τα αδέσποτα της περιοχής εκείνης!

Αγαπητοί δυσαρεστημένοι γονείς δοκιμάσατε αρκετούς τρόπους απώθησης ζωων και δεν είχαν αποτέλεσμα?? Έχετε πάντως υπόψιν ότι κάτι που δεν λειτούργησε σε κάποιον άλλον δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα λειτουργήσει και στην δική σας περίπτωση. Μένω κι εγώ σε μονοκατοικία και δεν είχα ουδέποτε πρόβλημα με ακαθαρσίες, αν και αγαπώ τις γάτες και περισσότερη χαρά μου δίνει η παρουσία τους παρά προβλήματα. Ίσως εκεί που τις αγαπάνε δεν λερώνουν... Όμως, αν δεν θέλεις επισκέψεις απλά δεν τις ταΐζεις, ούτε τις προκαλείς με σκουπίδια μυρωδιές κτλ. Τα ζώα είναι άλογα δεν φταίνε αυτά ούτε ξεχωρίζουν ιδιοκτησίες και σύνορα. Εμείς που θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι και άρα έχουμε μυαλό με λογική, μπορούμε να λύσουμε τα όποια προβλήματα με πολιτισμένους τρόπους. Αν τώρα επιμένουμε στο να αφήνουμε τα σκουπιδοαποφάγια μας έξω και μετά μας φταίει η γάτα που πεινάει...ε, τα θέλει κι ο απαυτός μας!

 

Δεν είμαι απολύτως σίγουρη ότι έχω καταλάβει τι εννοείς!?!?!

Ότι εγώ που δε θέλω ξένες γάτες, δεν είμαι καλός γονιός και δε διδάσκω την αγάπη στο παιδί μου??? Ότι αν αφήνω «σκουπιδοαποφάγια» έξω, τα θέλει ο «απαυατός» μου; χμ... μάλιστα.

Λοιπόν, μάλλον έχεις μία πολύ συγκεκριμένη εικόνα στο μυαλό σου για τις γάτες-επισκέπτριες, που δεν ανταποκρίνεται σε όλους μας.

Καταρχήν εγώ δεν έχω ούτε γκαζόν, για να μου το χαλάσουν (αν και καταλαβαίνω απόλυτα τι λένε οι κοπέλες που σπαταλούν χρήματα και προσωπικό κόπο), ούτε μου χαλάνε την αισθητική μου όταν τις βλέπω και φυσικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να μπαίνουν στην αυλή μου. Το πρόβλημα ξεκινά όταν αρχίζουν να την οικειοποιούνται.

Απλώς σημειώνω ότι δεν έχω αφήσει ΠΟΤΕ σκουπίδι έξω, κι ούτε τις έχω ταΐσει ποτέ.

Επίσης να σου πω πως ΟΛΟΙ, μα ΟΛΟΙ, οι γείτονες πλην εμού κι ενός υπέργηρου παππού έχουν οικόσιτες γάτες (οι οποίες δε δημιουργούν τόσο μεγάλο πρόβλημα, καθώς είναι περιορισμένες στα σπίτια τους κυρίως), αλλά το θέμα είναι ότι όλοι αυτοί έχουν γεμίσει ΟΛΟ το οικοδομικό τετράγωνο με κουπάκια φαγητού και νερού (έξω από κάθε αυλόπορτα 2-3 κουπάκια). Όπως καταλαβαίνεις δε μιλάω για 3-4 γάτες, αλλά για όλο το γατομάνι της ευρύτερης περιοχής. Και φυσικά δε μιλάω για αμιγώς αδέσποτες γάτες, είναι μία περίεργη κατάσταση. Και το πρόβλημά μου δεν εστιάζει μόνο σε έναν γείτονα (πρέπει να απευθυνθώ σε όλο το οικοδομικό τετράγωνο, το δικό μου και τα γύρω)... και φυσικά υπό αυτές τις συνθήκες δε μπορώ να ξέρω ποια από αυτές που με επισκέπτονται είναι οικόσιτή και συνεπώς εμβολιασμένη, και ποια όχι!

Θα σου πω μερικά προβληματάκια που έχω άμεσα, αλλά και κάποια που μου έχουν δημιουργηθεί έμμεσα από την παρουσία τους.

Χ3ζουν και στρογγυλοκάθονται όπου βρουν! Δεν έχουν αφήσει γλάστρα. Μέσα στο χώμα χ3ζουν, έξω στο εξωτερικό τοίχωμα της γλάστρας κατουράνε. Πάνε στα ξύλα που έχουμε για το τζάκι, κι έχουν γεμίσει τούφες γατότριχες και σιχαινόμαστε να τα πιάσουμε. Είχα μπαμπού "σαλονάκι", γέμισαν τα μαξιλάρια και η πλέξη του γατότριχες. Έφερα το σαλονάκι μέσα και το στοίβαξα σε ένα δωμάτιο του σπιτιού. Επειδή έφερνα μέσα στον ίδιο χώρο τη νύχτα τα απλωμένα μωρουδιακά ρούχα (για να μη βρωμάνε τζακίλα-κακώς, βέβαια...) μούχλιασε το σαλονάκι λόγω υγρασίας (καθώς το μπαμπού πρόκειται για φυσικό-απορροφητικό υλικό)

Συνεχίζω...

Η μηχανή του άντρα μου μόνιμα στη σέλα είναι γεμάτη με πατημασιές... Μπορείς μετά να πας να καθίσεις εκεί επάνω; Κάθε μέρα, λοιπόν, τη σκεπάζουμε και την ξεσκεπάζουμε με κουκούλα.

Μου έχουν κατουρήσει άπειρες φορές την πόρτα και το χαλάκι εισόδου, κι όπως καταλαβαίνεις αν δεν το πάρουμε εγκαίρως χαμπάρι, υπάρχει ο κίνδυνος να σκουπίσουμε τα πόδια μας στα ούρα και να τα φέρουμε μέσα στο σπίτι, που κυκλοφορεί το παιδί σε άμεση επαφή με το δάπεδο.

Και το χειρότερο μας φέρνουν ό,τι ποντίκι κυκλοφορεί στη γειτονιά σκοτωμένο στην πόρτα μας... Μία φορά, δε, μια γάτα δεν το είχε σκοτώσει, και το είχε απλώς τραυματίσει κι έπαιζε μαζί του έξω από την πόρτα μας. Ανοίγουμε κι εμείς για να βγούμε έξω... ε, τρόμαξε η γάτα κι εξαφανίστηκε, αλλά το τραυματισμένο ποντίκι κουτσοπερπάταγε και τα "έχασε" και από τύχη δε μπήκε σπίτι μας... ευτυχώς στράφηκε προς την άλλη κατεύθυνση...

θες κι άλλα; πώς μετά να πάω να κάτσω έξω και πώς να αφήσω το παιδί να βγει στην αυλή; Την κούνια που έχουμε πάρει δεν τη στήσαμε το καλοκαίρι που μας πέρασε και το ποδηλατάκι της δεν το βγάλαμε έξω. Το παιδί όλο το καλοκαίρι ήταν μες στο σπίτι!

Κι εσύ, μου λες, λοιπόν, ότι για να διδάξω την αγάπη προς τα ζώα στο παιδί μου, πρέπει να μάθω να ζω με τα ποντίκια και να πάθουμε λεπτοσπείρωση! Ή να προτιμήσω να παραχωρήσω την αυλή μου στις γάτες, από το ίδιο το παιδί!

Πρέπει να καταλάβεις ότι δεν έχουμε πρόβλημα με τα ζώα αυτά καθαυτά, αλλά με διάφορα προβλήματα που προκύπτουν εκ των πραγμάτων από τις επισκέψεις τους. Δε μου φταίει η ίδια η γάτα, αλλά επειδή όπως λες κι εσύ είναι άλογο ζώο και δεν καταλαβαίνει πού επιτρέπεται και πού όχι να κατουρήσει, εγώ δε μπορώ να είμαι οκ με αυτό! Εξ ού κι εδώ προσπαθούμε να τις περιορίσουμε κάπως.

 

Επειδή, λοιπόν, όπως λες εγώ θέλω να λέγομαι άνθρωπος και άρα έχω μυαλό με λογική, πώς μπορώ να λύσω τα όποια προβλήματα με πολιτισμένους τρόπους;;; Γιατί όπως καταλαβαίνεις ούτε η αγάπη μου προς τις γάτες, ούτε το ότι δεν αφήνω σκουπίδια έξω βοηθά στην περίπτωσή μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

κορίτσια καλημέρα.

μετά από 4 μήνες χρήσης του μηχανήματος που μου πρότεινε η Niki, έχω να πω ότι κάνει καταπληκτική δουλειά και δεν ξαναβρήκα ακαθαρσίες στον κήπο μου. οπότε το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα ως μέσο απώθησης, αν κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...