Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοτέτσι....


Recommended Posts

Εντάξει, μ' έπεισες!

Αλήθεια, ο κόκορας δεν χρειάζεται για να κάνουν αυγά?? Νόμιζα πως αν δεν υπάρχει δεν κάνουν...! :oops: Άσχετη είπαμε.....!

 

Καλέ κάνουν αυγά! όταν φτάνουν νομίζω 4-6 μηνών. Αλλά τα αυγά τους δεν γίνονται κοτοπουλάκια, όσο κι αν τα κλωσσούν αν δεν υπάρχει κόκορας!! χεχε!! σου κάνω τώρα μαθήματα σεξολογίας!!!!!!!! :mrgreen:

 

Εχω ρίξει γέλιο μ'αυτά που γράψατε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενταξει κλαιω με τον κοκορα....

 

Προς επιβεβαιωση της osin....οι κοτουλες κανουν αυγα οπως οι γυναικουλες κανουν ωαρια....Αν δεν παει ο κοκορας/αντρας τα ωαριακια/αυγουλακια δεν γινονται εμβρυακια/κοτοπουλακια....Άρα για να φαμε αυγουλακι δεν θελουμε κοκορα....για να κανουμε παραγωγη κοτοπουλακιων θελουμε κοκορα...

Επισης για να παμε τη γνωση ενα βημα παρακατω και να φυγουμε απο το συσχετισμο να ξερετε ο κοκορας δεν εχει πεος..,μην παρετε κανα κοκορι σε κανα κοτετσι και το γυρισετε πισω ως ελατωματικο....:mrgreen::mrgreen:

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι λίγο βλαμμένα τα κοκόρια το είχα ακούσει αλλά ότι παίζουνε διακοσμητικό ρόλο δεν μπορώ να το χωνέψω! Αυτό που δεν καταλαβαίνω δε είναι γιατί να έχεις ένα τόσο ιδιότροπο πουλί, να σου πρήζει το συκώτι ΚΑΘΕ πρωί, να σε τσιμπάει και να τσιμπάει και τις κότες αφού στην τελική δεν προσφέρει τίποτα. Μπορεί βέβαια σε μια δύσκολη στιγμή να γίνει πολύ καλό δείπνο αλλά και πάλι...

 

Ε πώς δεν προσφέρει...άμα είναι "βατεμένη¨η κότα, τα αυγά που γεννάει είναι "πιασμένα". Από τη νοικοκυρά εξαρτάται αν θα την αφήσει να τα κλωσσήσει, για να βγουν κοτοπουλάκια ή αν θα τα καταναλώσει.

 

Έχετε προσέξει ποτέ στα αυγά που χρησιμοποιείτε, έναν μικρό σκουροκόκκινο κόκκο, μέσα στον κρόκο; Αυτό είναι η αρχή του εμβρύου, ένα γονιμοποιημένο αυγό που δεν κλωσσήθηκε και γι' αυτό το έμβρυο σταμάτησε την ανάπτυξή του.

Link to comment
Share on other sites

Ε πώς δεν προσφέρει...άμα είναι "βατεμένη¨η κότα, τα αυγά που γεννάει είναι "πιασμένα". Από τη νοικοκυρά εξαρτάται αν θα την αφήσει να τα κλωσσήσει, για να βγουν κοτοπουλάκια ή αν θα τα καταναλώσει.

 

Έχετε προσέξει ποτέ στα αυγά που χρησιμοποιείτε, έναν μικρό σκουροκόκκινο κόκκο, μέσα στον κρόκο; Αυτό είναι η αρχή του εμβρύου, ένα γονιμοποιημένο αυγό που δεν κλωσσήθηκε και γι' αυτό το έμβρυο σταμάτησε την ανάπτυξή του.

 

Πως θα την βατέψει καλέ?? Αφού του λείπει το εργαλείο λέει η Carpediem!

 

Επίσης αυτό με το σκουροκόκκινο μέσα στο κρόκο σαν να μην μ'αρέσει που το μαθαίνω...!

Link to comment
Share on other sites

Ε πώς δεν προσφέρει...άμα είναι "βατεμένη¨η κότα, τα αυγά που γεννάει είναι "πιασμένα". Από τη νοικοκυρά εξαρτάται αν θα την αφήσει να τα κλωσσήσει, για να βγουν κοτοπουλάκια ή αν θα τα καταναλώσει.

 

Έχετε προσέξει ποτέ στα αυγά που χρησιμοποιείτε, έναν μικρό σκουροκόκκινο κόκκο, μέσα στον κρόκο; Αυτό είναι η αρχή του εμβρύου, ένα γονιμοποιημένο αυγό που δεν κλωσσήθηκε και γι' αυτό το έμβρυο σταμάτησε την ανάπτυξή του.

 

Καλά νομίζω ότι αυτό το θέμα πρέπει να βραβευτεί ως το καλύτερο ever!!

Καλέ με τέτοια αυγά έφτιαξα εγώ κέικ χτες!! τι τρώμε, Χριστέ μου!!

 

Ο κόκκορας δεν έχει πέος?? και πως γίνεται η πράξη? :shock::shock:

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο άντρας μου πάλι, που έχει μεγαλώσει στην επαρχία, μου λέει πως οι κότες βρωμάνε, πως όσο και να τις καθαρίζεις είναι μπελάς κοκ. Δεν είναι ότι δεν τον εμπιστεύομαι απλά νομίζω πως υπερβάλει λιγάκι.

 

Δεν υπερβάλει καθόλου.

Στο χωριό η προγιαγιά μου είχε κοτέτσι κι έχω αρκετή εμπειρία.

Εκτός του ότι θέλει ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ και θα σου βγαίνει η πίστη- μαζεύει και κουνούπια.

Η προγιαγιά μου το είχε σχεδόν δίπλα στο σπίτι και εκτός από την μυρωδιά (γιατί μυρίζει όσο και να το καθαρίζεις) υποφέραμε από τα κουνούπια.

Μόλις το πήγε στη άκρη του κτήματος ησυχάσαμε από τη βρώμα και τα κουνούπια αλλά δεν ησύχασε εκείνη από το κάθαρισμα.

 

Επίσης όταν ήμουν μικρή στην ταράτσα στου σπιτιού μου είχαμε περιστέρια.

Μια από τα ίδια.

Δεν συζητάω τι τράβαγε η μάνα των παιδιών που τα είχανε στο καθάρισμα.

 

Επίσης να δεις λίγο το νόμο για διατήρηση ζωων κλπ σε κατοικημένες περιοχές μη σου κάνουν καμιά καταγγελία.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, στην περιοχή παίζει κι άλλο κοτέτσι σίγουρα γιατί ακούω τον κόκορα! :mrgreen: Δεν είμαστε πάντως στο κέντρο του Χαλανδρίου, είμαστε λίγο πιο έξω, προς Πεντέλη μεριά. Σκέψου ότι σε πρωινή Κυριακάτικη βόλτα για εφημερίδα έχουμε πετύχει πρόβατα 3 στενά κάτω από το σπίτι μας...! Χωριό λέμε...! :cool:

 

 

Εχμ σορρυ που επαναφερω το θεμα εκει που ειχε γινει τοσο ενδιαφερον, αλλα επειδη εμενα για 5 χρονια στην περιοχη (μαλλον) που λες (Πατημα Χαλανδριου, ψηλα), οσοι εκαναν κατι τετοιο, τους εκαναν μηνυση και τους υποχρεωναν να το βγαλουν το κοτετσι. Οσο καθαρο και να το εχεις, αν δεν εχεις οικοπεδο πανω απο 5 στρεμματα, μυριζει στα διπλανα σπιτια και δεν ειναι σωστο. Και για εσας, εισαι σιιιιιιγουρη??? Βρωμαει απιστευτα, σου μιλαω εκ πειρας διοτι ειχαμε πολλα κοντα μας οταν εμενα μετα στη Ν Μακρη, σε σπιτια με μεγαλο κηπο μεν και μακρια μας αλλα οποτε περνουσες απεξω....δεν ηθελες να ξαναπερασεις. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Μονο αυτος που ειχε τεραστιο κτημα στην οδο Τηνου το ειχε κρατησει απ οσο θυμαμαι, αλλα και παλι επεφταν μηνυσεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...