Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Η ΟΧΙ??


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..

Είμια καινούργια στο forum..Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το παρακάτω.

Είμαι 25 ετών και εδώ και 5 μήνες περίπου αποφασίσαμε για νινάκι!Δυστυχώς έχω πολυκυστικές ωοθήκες..

Έχω καθυστέρηση 40 μέρες περίπου και πριν 2-3 εβδομάδες έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική.Πριν 10 μέρες μετά από επαφή είχα ελάχιστο σκούρο αίμα το οποίο κράτησε 4 μέρες στην ίδια ποσότητα.Από την επόμενη μέρα κιόλας που σταμάτησε το αίμα άρχισε να με πονάει η μέση μου,να νιώθω φούσκωμα, τσιμπήματα χαμηλά δεξιά στην κοιλιά και πρησμένο στήθος με πολύ πόνο.Ακόμη και σήμερα είναι εντονότερα όλα αυτά..!Ο γιατρός μου λείπει διακοπές και έχω ραντεβού στις 25/8!Να φοβάμαι με όλο αυτό??? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 468
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια..

Είμια καινούργια στο forum..Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το παρακάτω.

Είμαι 25 ετών και εδώ και 5 μήνες περίπου αποφασίσαμε για νινάκι!Δυστυχώς έχω πολυκυστικές ωοθήκες..

Έχω καθυστέρηση 40 μέρες περίπου και πριν 2-3 εβδομάδες έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική.Πριν 10 μέρες μετά από επαφή είχα ελάχιστο σκούρο αίμα το οποίο κράτησε 4 μέρες στην ίδια ποσότητα.Από την επόμενη μέρα κιόλας που σταμάτησε το αίμα άρχισε να με πονάει η μέση μου,να νιώθω φούσκωμα, τσιμπήματα χαμηλά δεξιά στην κοιλιά και πρησμένο στήθος με πολύ πόνο.Ακόμη και σήμερα είναι εντονότερα όλα αυτά..!Ο γιατρός μου λείπει διακοπές και έχω ραντεβού στις 25/8!Να φοβάμαι με όλο αυτό??? :roll:

 

Γεια σου, Μαρία! Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης; Μπορεί κάτι να δείξει. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σ'ευχαριστώ πάρα πολύ...!!!Μακάρι να είμαι..!!Το σκέφτομαι για τεστ η να κάνω ξανά χοριακή για πιο σίγουρα αποτελέσματα..Μόνο το αίμα με ανησύχησε λιγάκι.. Να σου ζήσει το νινί σου...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σ'ευχαριστώ πάρα πολύ...!!!Μακάρι να είμαι..!!Το σκέφτομαι για τεστ η να κάνω ξανά χοριακή για πιο σίγουρα αποτελέσματα..Μόνο το αίμα με ανησύχησε λιγάκι.. Να σου ζήσει το νινί σου...!!!

 

Σε ευχαριστώ, γλυκειά μου! Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Παρατήρησα πως από την 21η ημέρα του κύκλου μου έχω δέκατα σχεδόν σε όλη την διάρκεια της ημέρας. Τώρα βρίσκομαι στην 24η με ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου εδώ και κάποιους μήνες. Υπάρχει περίπτωση αυτό από μόνο του να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης; Επίσης, Ο κύκλος μου είναι περίπου 27-28 ημερών. Είναι πολύ νωρίς να κάνω αύριο ένα τεστ εγκυμοσύνης;

k0oZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα nini84

Οσο εχεις δεκατα περιοδος δεν ερχεται.μια μερα πριν τον ερχομο της η θερμοκρασια μας πεφτει.δε χρειαζεται να μετρας ολη μερα.μια φορα το πρωι αρκει.εγω μετρουσα για να βρω τις γονιμες μερες μου γιατι δεν εχω σταθερο κυκλο.

Καλα αποτελεσματα ευχομαι.για τεστ μαλλον ειναι νωρις.περιμενε να εχεις καθυστερηση κ μετα καν το

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με κυκλο 30 ημερων σημερα στην 28η μερα κ εδω κ 3 μερες εχω πονους περιοδου που αυξανονται η μειωνονται σε ενταση κ πολλα κολπικα υγρα,στηθος που το νιωθω βαρυ....ουφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια,

Έχω καθυστέρηση 4 μέρες. Ευαίσθητες ρώγες. Προχθές είχα αδυναμία, στομάχι χάλια κι απο χθες το βράδυ διάρροια, όχι συνεχόμενη του τυπου τρέχω και δεν προλαβαίνω! Τελευταία επαφή 2 Νοεμβρίου στο τέλος των γόνιμων. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης; ( Στην κορούλα μου -είμαι ήδη μανούλα- είχα τελείως διαφορετικά συμπτώματα, με εξαίρεση το στήθος που ήταν και πρησμένο)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι, εχω σταθερό κύκλο καθε 25 ημέρες. Επρεπε να αδιαθετησω 1/12-5/12 να εχω τελειωσει. 1 του μηνα ειχα αιμα μια φορα οταν πηγα τουαλέτα και σκουπιστηκα. 2 και 3 του μηνα δεν ειχα τιποτα. 4 και 5 του μηνα ειχα καφε υγρά. 6 του μηνα δεν ειχα τιποτα, 7 του μηνα ειχα αιμα μονο οταν σκουπιστηκα και 8 του μηνα ειχα καφε υγρά μονο το πρωι. Εκανα 2 τεστ αλλα βγήκαν αρνητικά. Τι μπορει να συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι, εχω σταθερό κύκλο καθε 25 ημέρες. Επρεπε να αδιαθετησω 1/12-5/12 να εχω τελειωσει. 1 του μηνα ειχα αιμα μια φορα οταν πηγα τουαλέτα και σκουπιστηκα. 2 και 3 του μηνα δεν ειχα τιποτα. 4 και 5 του μηνα ειχα καφε υγρά. 6 του μηνα δεν ειχα τιποτα, 7 του μηνα ειχα αιμα μονο οταν σκουπιστηκα και 8 του μηνα ειχα καφε υγρά μονο το πρωι. Εκανα 2 τεστ αλλα βγήκαν αρνητικά. Τι μπορει να συμβαινει

 

Κανε χοριακη για σιγουρια ισως ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου. Μου εχει συμβει κατι παρομοιο απο το ανχος τελικα πηγα στο γιατρο μου εδωσε καποιες εξετασεις κ αφου δεν υπηρχε κατι παθολογικο μου εδωσε χαπι για να μου ερθει κανονικα η περιοδος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανε χοριακη για σιγουρια ισως ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου. Μου εχει συμβει κατι παρομοιο απο το ανχος τελικα πηγα στο γιατρο μου εδωσε καποιες εξετασεις κ αφου δεν υπηρχε κατι παθολογικο μου εδωσε χαπι για να μου ερθει κανονικα η περιοδος.

Σε ευχαριστώ.πηγα σήμερα για χοριακη.εχω αγχωθεί γιατί προσπαθούμε 7 μήνες και δεν τα έχουμε καταφέρει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.πηγα σήμερα για χοριακη.εχω αγχωθεί γιατί προσπαθούμε 7 μήνες και δεν τα έχουμε καταφέρει ακομα

 

Σε καταλαβαινω απολυτα ευχομαι μια θετικοτατη χοριακη!!! Παντως να ξερεις δεν ειναι μεγαλο το διαστημα προσπαθειας κ εμεμα ολοι αυτο μου λενε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!από την ωορηξια και μετά έχω παρά πολλά άσπρα υγρά πράγμα παράξενο για μένα.ωορηξια είχα την 14 με 15 μέρα και ή επαφή έγινε την 12.. πιστεύετε ότι υπάρχουν πιθανοτητες εγκυμοσύνης??μου φαινεται μεγάλο το διάστημα που μεσολάβησε από την επαφή μέχρι την ωορηξια.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!από την ωορηξια και μετά έχω παρά πολλά άσπρα υγρά πράγμα παράξενο για μένα.ωορηξια είχα την 14 με 15 μέρα και ή επαφή έγινε την 12.. πιστεύετε ότι υπάρχουν πιθανοτητες εγκυμοσύνης??μου φαινεται μεγάλο το διάστημα που μεσολάβησε από την επαφή μέχρι την ωορηξια.ευχαριστω.

 

Το διαστημα δεν ειναι μεγαλο απτην επαφη ενα καλο σπερμα ζει τρεις μερες. Η ωορηξια πως ξερεις ποτε εγινε? Μονο με τα τεστακια η υπερηχο εισαι σιγουρος καμια φορα κ με σταθερο κυκλο η μερα της ωορηξιας αλλαζει μια δυο μερες. Μπορει να εγινε 13 πχ μερα. Τα υγρα δεν αποδεικνυουν παντως εγκυμοσυνη μπορει να ειναι τυχαια πρεπει να περιμενεις καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλες!

εχω σταθερο κύκλο 26 ημερών. τελευταια 19/11. ελευθερη επαφη μια φορα στις 28/11 με πιθανη μερα ωορρηξιας στη 01/12. απο την ημέρα της ωορρηξιας και μετα εχω παροδικούς πόνους χαμηλά στη δεξιά πλευρά , εντονο πρηξιμο.

οσο περνάνε οι μέρες αισθάνομαι διάφορα ασυνήθιστα στον οργανισμό μου όπως πρήξιμο στο στήθος κ πονο προς τη μεριά της μασχάλης. ειχα κατι δυσφορίες τις τελευταιες μερες .

σημερα όμως 3 μέρες πριν την περιοδο ξυπνησα με πόνους περιόδου (έχοντας πολύποδα στο ενδομήτριο κ δυσμηννορια ξέρω απο πρώτο χερι τι σημαινει πονος) και πονο στη μεση, σηκωθηκα και δεν ειχα τπτ.

ειπαμε με τον αντρα μου να μην κανουμε χοριακη η΄καποιο τεστ πριν την καθυστερηση επειδη ηταν η πρωτη προσπαθεια,ουτε ημουν κ τοσο φανατικη οταν ειναι να ερθει θα ερθει, αλλα λετε να εχει γινει τπτ;;;;;;

συγγνωμη για το μεγαλο ποστ. ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε όλες!

εχω σταθερο κύκλο 26 ημερών. τελευταια 19/11. ελευθερη επαφη μια φορα στις 28/11 με πιθανη μερα ωορρηξιας στη 01/12. απο την ημέρα της ωορρηξιας και μετα εχω παροδικούς πόνους χαμηλά στη δεξιά πλευρά , εντονο πρηξιμο.

οσο περνάνε οι μέρες αισθάνομαι διάφορα ασυνήθιστα στον οργανισμό μου όπως πρήξιμο στο στήθος κ πονο προς τη μεριά της μασχάλης. ειχα κατι δυσφορίες τις τελευταιες μερες .

σημερα όμως 3 μέρες πριν την περιοδο ξυπνησα με πόνους περιόδου (έχοντας πολύποδα στο ενδομήτριο κ δυσμηννορια ξέρω απο πρώτο χερι τι σημαινει πονος) και πονο στη μεση, σηκωθηκα και δεν ειχα τπτ.

ειπαμε με τον αντρα μου να μην κανουμε χοριακη η΄καποιο τεστ πριν την καθυστερηση επειδη ηταν η πρωτη προσπαθεια,ουτε ημουν κ τοσο φανατικη οταν ειναι να ερθει θα ερθει, αλλα λετε να εχει γινει τπτ;;;;;;

συγγνωμη για το μεγαλο ποστ. ευχαριστω!!

 

Καλημερα mitsaki καλητερα να περιμενεις την καθηστερηση μπορει κ να εχει γινει κατι αλλα με μια επαφη ειναι πιο δυσκολο μην πανε κ τσαμπα 12 ευρω κ να μην εισαι κ σιγουρη γιατι πριν την καθηστερηση μπορει κ να μην δειξει η ορμονη κ μετα αν υπαρξει καθηστερηση να ξαναεπαναλαμβανεις χοριακες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα mitsaki καλητερα να περιμενεις την καθηστερηση μπορει κ να εχει γινει κατι αλλα με μια επαφη ειναι πιο δυσκολο μην πανε κ τσαμπα 12 ευρω κ να μην εισαι κ σιγουρη γιατι πριν την καθηστερηση μπορει κ να μην δειξει η ορμονη κ μετα αν υπαρξει καθηστερηση να ξαναεπαναλαμβανεις χοριακες

σε ευχαριστω @ninaki80!!!!!

οσο ελεγα οτι οταν ειναι να ερθει ας ερθει ..τωρα 3 μερες πριν την περιοδο ειμαι σε αναμενα καρβουνα.. νομιζω καταλαβαινεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω @ninaki80!!!!!

οσο ελεγα οτι οταν ειναι να ερθει ας ερθει ..τωρα 3 μερες πριν την περιοδο ειμαι σε αναμενα καρβουνα.. νομιζω καταλαβαινεις!!!!!

 

Χα χα χα ναι ετσι παει ασε που ετσι δημιουργεις κ συμπτωματα με το μυαλο κ εγω δεν το πιστευα αλλα τους μηνες της προσπαθειας ολα μου ειχαν συμβει για πρωτη φορα τι πονοι τι καουερες ολα απο την ανυπομονησια!!

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα ναι ετσι παει ασε που ετσι δημιουργεις κ συμπτωματα με το μυαλο κ εγω δεν το πιστευα αλλα τους μηνες της προσπαθειας ολα μου ειχαν συμβει για πρωτη φορα τι πονοι τι καουερες ολα απο την ανυπομονησια!!

χαχαχα αυτο σκεφτομαι οτι ειμαι κατα φαντασιαν κ οτι εγω τα δημιουργω ολα αυτα ή τωρα αρχιζω κ "καταγραφω" τι αισθανομαι σαν διαφορετικο! αν ειναι δυνατον να λες!!! θα κανω υπομονη 3 μερες εμειναν..!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα αυτο σκεφτομαι οτι ειμαι κατα φαντασιαν κ οτι εγω τα δημιουργω ολα αυτα ή τωρα αρχιζω κ "καταγραφω" τι αισθανομαι σαν διαφορετικο! αν ειναι δυνατον να λες!!! θα κανω υπομονη 3 μερες εμειναν..!!

 

Ναι δεν ειναι υπομονη!! Κ ευχομαι τα καλητερα εισαι τυχερη κ να μην χρειαστει να περασεις παλι αυτη την αγωνια!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι υπομονη!! Κ ευχομαι τα καλητερα εισαι τυχερη κ να μην χρειαστει να περασεις παλι αυτη την αγωνια!!

αχχ μακαρι!!!! σε ευχαριστω!!! εν αναμονη λοιπον αν κ μ φαινονται πολλες μερες οι ατιμες!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά δε χρειάστηκε τπτ.. αδιαθέτησα κ μαλιστα τρεις μερες νωρίτερα απο το κανονικό.. ανησυχητικό κ αυτο με σταθερο κύκλο.. ευχαριστω για την απόκριση κ για το χρονο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια έχω ήδη ένα παιδάκι και αρκετό καιρό τώρα προσπαθούμε για δεύτερο..έγινε προσπάθεια την ημέρα της ωορρηξίας στις 4/12 νιώθω περίεργα το στήθος μου πολλές λιγουρες και ενώ περιμένω σε 4 μέρες περίοδο σήμερα είχα ενόχληση και είδα αίμα..σαν να μου ηρθε... μπορεί να είναι εγκυμοσύνη?Γενικά το στήθος μου δεν με ενοχλεί ποτέ πριν αδιαθετησω αυτή τη φορά όμως νιώθω φαγούρα..και πόνο έντονο.Πεστε μου γνώμες το θέλω πολύ αλλά κάθε μήνα νομίζω ότι είμαι κ δίνω σημασία σε λεπτομέρειες🙁

Link to comment
Share on other sites

τελικά δε χρειάστηκε τπτ.. αδιαθέτησα κ μαλιστα τρεις μερες νωρίτερα απο το κανονικό.. ανησυχητικό κ αυτο με σταθερο κύκλο.. ευχαριστω για την απόκριση κ για το χρονο!!!

 

Εε απτο ανχος σου αδιαθετησες νωριτερα. Μην ανησυχεις οι τρεις μερες δεν ειναι κατι το ανησυχητικο ειναι μεσα στα φυσιολογικα δεν θεωρηται διαταραχη του κυκλου συμβαινει απο ανχος συνηθως ή κρυωμα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...