Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διαρροια και δοντια!!!!


Recommended Posts

καλημερα.εχω εναν μπεμπη 17 μηνων! γενικα ειναι κακοφαγος. ειχε 4-5 μερες που στρωσαμε τρωγαμε στο καρεκλακι μας και σχετικα γρηγορα.ολα αυτα μεχρι χθες. σημερα σηκωθηκε με διαρροια την οποια επανελαβε μετα απο 2 ωρες. χωρις να ειναι ανησυχος η γκρινιαρης.δεν εφαγε τα φρουτα του και του εδωσα μια μπανανα την οποια δεν ηθελε..μου ειπε η παιδιατρος να του δινω 3 μερες μονο ρυζι πατατα μπανανα καροτο κλπ και να δουμε πως θα παει. γενικα με τα δοντια παντα μου εκανε καποιες διαρροιες. σας εχει τυχει κατι παρομοιο? ανορεξια και διαρροια δλδ που να ωφειλεται σε δοντια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προσωπικα δεν ασπαζομαι ουτε τον πυρετο,ουτε τις διαρροιες ουτε οτιδηποτε αλλο σαν συσχετισμο για τα δοντια...προσεξε λιγακι την διατροφη του οπως σου ειπε η παιδιατρος,μπορει να εχει ιωσουλα ή να τσιμπησε καμμια γαστρεντεριτιδα...περαστικα του

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Παντα η κορη μου εχανε την ορεξη της οταν εβγαζε νεο δοντι.κ τα κακα της αλλαζαν.οχι ακριβως διαρροια.αλλα το εχω ξανακουσει.η αδερφη μου μεχρι κ αιμα ειχε στα κακα της.η δικια μου ερεθιζοταν κ στην περιοχη της πανας κυριως στους τραπεζιτες κ κυνοδοντες

Link to comment
Share on other sites

εχει 16 δοντια αρα τωρα βγαζει τα πισω.... τωρα τον εδωσα λιγο μπανανα με μηλο ευτυχως το εφαγε και θα του δωσω ρυζακι....ελπιζω να περασει και να ειναι οντως απο δοντια...γιατι μονο το μαρτυριο της αφαγιας αρκει για τον καθε γονιο!

Link to comment
Share on other sites

Και η κόρη μου 17 μηνών...μόλις βγήκαμε κι εμείς από μια τέτοια ιστορία.

 

Μάλλον σέρνεται μια ήπια γαστρεντερίτιδα...πέρασε μια εβδομάδα με μειωμένη -σχεδόν μηδενική - όρεξη, απέχθεια για γάλα, γιαούρτι, τυρί κ.λπ. και διάρροιες.

 

Από προχθές έχει επανέλθει αλλά κανένα δόντι δεν έσκασε παρόλο που στην αρχή αυτό σκέφτηκα κι εγώ...άσε που κόλλησε και τον μπαμπά της.

 

Υπομονή θέλει, από φαγητό κοτόπουλο, ρύζι και καρότο, αν δεν θέλει γάλα μην τον πιέζεις, από φρούτα δίνε μπανάνα και μήλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοειται πως μπορει να ειναι κ ιωση η γαστρεντεριτιδα.λιγο διαιτα δ πειραζει.νερακι να πινει.κ οταν επανελθει προσοχη μην δυσκολευεται απο δυσκοιλιοτητα.κ να ελεγχεις θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να ειναι καποιου ειδους γαστρεντεριτιδα.γιατι εσφιξαν τα κακα του. πιστευω οτι ειναι καποια διαταραχη απο καποια δοντια που προετοιμαζονται.θα προσεξω την διατροφη του 2-3 μερες και ελπιζω ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλημερα.εχω εναν μπεμπη 17 μηνων! γενικα ειναι κακοφαγος. ειχε 4-5 μερες που στρωσαμε τρωγαμε στο καρεκλακι μας και σχετικα γρηγορα.ολα αυτα μεχρι χθες. σημερα σηκωθηκε με διαρροια την οποια επανελαβε μετα απο 2 ωρες. χωρις να ειναι ανησυχος η γκρινιαρης.δεν εφαγε τα φρουτα του και του εδωσα μια μπανανα την οποια δεν ηθελε..μου ειπε η παιδιατρος να του δινω 3 μερες μονο ρυζι πατατα μπανανα καροτο κλπ και να δουμε πως θα παει. γενικα με τα δοντια παντα μου εκανε καποιες διαρροιες. σας εχει τυχει κατι παρομοιο? ανορεξια και διαρροια δλδ που να ωφειλεται σε δοντια

 

Δε ξέρω αν θα σε βοηθήσω γιατι εμένα ειναι πιο μικρη ειναι 9 μηνων.

Μου έκανε πριν λιγο καιρό διάρροια αρκετές φορές μέσα στην ημέρα και δεν έτρωγε καλα με το ζόρι δηλαδη και σκασανε 2 δόντια.

Απο διατροφή της έδινα και εγω τα ίσια που σου είπε ο γιατρός σου.

Σφίγγανε και μετα απο λιγο παλι διάρροια έκανε.

Να τονίσω οτι κάναμε φυσιολογικό ορό πολλές φορές μέσα στην ημέρα και η μύξα ( διαφανή) που έβγαινε ήταν το κατι άλλο.ποστευω οτι επειδή μέρος της μύξες καταπίνετε αυτη αποβάλλεται απο τα κακά γι αυτό και είχαν αυτη τη μορφή

Ακόμα δηλαδη υπάρχουν μέρες που κανει διάρροια!!!

Λογικά δοντάκια ειναι!!

Αν κανει μέρες τέτοιου είδους κακά να δίνεις νεράκι να πίνει άφθονο όσο γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...