Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σπυρακια πριν τη περιοδο


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!!Σας συμβαινει να βγαζετε σπυρακια στο προσωπο πριν τη περιοδο;Εγω παντα βγαζω ενα δυο αλλα αυτη τη φορα εχω βγαλει παρα πολλα!!!!Ισως να φταιει και ενα γεγονος που μου προκαλεσε αρκετο αγχος!!!!Υπαρχει καποια κρεμα που εχει γρηγορα αποτελεσματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!!!Σας συμβαινει να βγαζετε σπυρακια στο προσωπο πριν τη περιοδο;Εγω παντα βγαζω ενα δυο αλλα αυτη τη φορα εχω βγαλει παρα πολλα!!!!Ισως να φταιει και ενα γεγονος που μου προκαλεσε αρκετο αγχος!!!!Υπαρχει καποια κρεμα που εχει γρηγορα αποτελεσματα;

 

Καλησπερα! Εαν γενικα εισαι μικρη θα φυγουν σιγα σιγα. Γενικα εγω παντα ειχα ευαισθητο δερμα και τωρα στα 28 μου πεταω απο κανενα. Χρησιμοποιουσα τη σειρα της Sebamed που ηταν θαυματουργη για υπερευαισθητη και μη ανεκτικη επιδερμιδα ειδανικη για ακνειακα δερματα, τωρα ομως βρηκα μια αλλη εταιρια εξισου καλη την synchroline aknicare. Εχει τοπικη λοσιον, κρεμα, τζελ καθαρισμου και αντηλιακη. Ειναι τελεια και σε πολυ προσιτες τιμες..

Link to comment
Share on other sites

εγώ ενώ ποτέ δεν είχα ούτε ακμή ούτε σπυρακια, σε καποια πολύ δύσκολη περίοδο που αντιμετώπισα, έβγαλα σε όλο το σαγόνι απο κάτω , στο σημείο της γραμμής του σαγονιού, σπυράκια με εσωτερικες κύστες. το αντιμετώπισα για 2-3 χρόνια...

το μόνο που βοηθούσε ήταν η πολύ συχνή απολέπιση, και αμέσως μετά την απολέπιση, κάποιο λάδι, πχ αμυγδαλέλαιο.

όμως , το θέμα ήταν ότι ήταν εσωτερικά σπυράκια. δεν μπορούσεες να κάνεις κάτι από την επιφάνεια του δέρματος, ήταν απο κάτω. Πόναγαν από το πρήξιμο!

το ανάγω πραγματικά σε ψυχολογικούς λόγους.

τώρα μετά απο εγκυμοσύνη δεν εχω σχεδόν κανένα.

 

εχω δει οτι αντιοξειδωτικά τσάγια (πχ πρασινο τσαι, τσουκνίδα, φύλλα ελιάς)

βοηθούν πολύ. (μιας και δρουν εσωτερικά μέσα από το σώμα).

εννοείται όχι λιπαρά κρέατα πχ χοιρινά προκαλούν ενίοτε ξεσπάσματα.

αυτό είναι σιγουρο οτι είναι κακό, απέφυγέ τα.

αντίθετα καλές λιπαρές τροφές πχ ξηροι καρποι ανάλατοι ειναι πολύ καλή τροφή χορταίνει και εχει καλό λίπος.

γενικά η καλή διατροφη κανει καλό. αλλά .... το ψυχολογικό ειναι βασικότατο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...