Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ


Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θεμα για να καταθεσουμε τις εμπειριες μας απο τις διαφορες ασφαλιστικες εταιρειες για την υγεια.

 

Ποια θεωρειτε αξιοπιστη? Σκοπευουμε να κανουμε ιδιωτικη ασφαλεια και ειμαστε σε διερευνηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω συμβόλαιο με την ING (τώρα ΝΝ), βέβαια είναι παλιό ισόβιο συμβόλαιο.

 

Τα έχει βγάλει τα λεφτά του με τόσα χειρουργεία που έχω κάνει ;).

 

Δίνω την κάρτα της ασφάλειας και δεν πληρώνω φράγκο.

 

Δεν ξέρω όμως τι γίνεται με τα τωρινά ετήσια συμβόλαια.

8HQvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για επεμβασεις απο πιο ποσο και πανω εχετε ασφαλιστει 1500 η 3000. ?

 

Και εαν το ΕΟΠΠΥ καλυπτει πχ το 30% του 1500 το υπολοιπα 1050 τα δινετε απο την τσεπη σας?

 

μητσουκο ποσο πληρωνεις τον μηνα?

Αν και για να μπορεσουμε να βγαλουμε συμπερασμα θα πρεπει να συγκρινουμε και τις παροχες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκίνησα με 62 ευρω τον μήνα και σήμερα (μετά από 4 χρονια)δίνω 75 ευρω τον μήνα....αν δεν είχε αυτές τις προσαυξήσεις το χρόνο μια χαρά θα ήταν.

Καλύπτει βέβαια από το πρώτο ευρώ,δεν έχω βάλει συμμετοχή ταμείου.Παρέχει Β θέση νοσηλείας,νοσήλεια μέχρι 700.000(το χρόνο),μέχρι 2000ευρω διαγνωστικές εξετάσεις σε διαγνωστικά κέντρα(το χρόνο)έχει μέσα και αποταμιευτικό κ.λ.π.Με έχει βολέψει για επείγοντα πάρα πολυ,νύχτες,αργίες όπου πάμε metropolitan και δε δίνω τίποτα αλλά δε τη λες και φθηνή.Ασε που έχω ΤΕΒΕ και πληρώνω κι αυτό;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ασφαλιστει η ιδια και ο συζυγος και το παιδι σε ατομικα προγραμματα της INTERAMERICAN.

Η επιλογη του προγραμματος και η τιμολογηση με βαση την ηλικια του ασφαλισμενου καθοριζει το κοστος...Ειναι φρόνιμο να σας παρουσιασουν τα προγραμματα που ταιριαζουν στις δικες σας αναγκες για να προκυψει η καλυτερη δυνατη καλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το τop medical 100% της Allianz. Iσόβιο, απεριοριστο με έχει καλυψει μεχρι στιγμης στα νοσοκομειακά αλλα πολύ ακριβο.

 

Μου καναν προταση μεταφοράς στη Ευρωπαική Πίστη με λιγοτερα λεφτα και τους ίδιους περιπου όρους. Είναι αξιοπιστη, λετε;

Link to comment
Share on other sites

Τα ετησιως ανανεουμενα προγραμματα εχουν χαμηλοτερα ασφαλιστρα γιατι αν καποια στιγμη διακοπει η πωληση τους απο την εταιρεια, οι πελατες δεν μπορουν να τα διατηρησουν και ή πρεπει να αγορασουν νεα προγραμματα ή να μεινουν διχως τα παλια.

Αντιθετα τα ισοβια ειναι κλειστα προγραμματα , δεν υπαρχουν πια προς πωληση. Οσο ομως οι παλιοι πελατες τα πληρωνουν, ειναι σε ισχυ.

 

Αρκετοι ειναι αυτοι που κανουν νεα συμβολαια ετησιως ανανεουμενα με χαμηλοτερα ασφαλιστρα, μεταφεροντας την ασφαλισιμοτητα απο τα παλια ισοβια (και εγω εκοψα το ισοβιο και εκανα το ετησιο ).

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω interamerican εχω κ ειμαι ευχαρηστημενη.πληρωνω πολλα ομως γιατι ειναι παλιο προγραμμα.Δεν μας αφηνουν λεω εγω να πληρωνουμε την ιδιωτικη ασφαλεια μονο παρα να μας κανουν κρατησεις?πεταμενα λεφτα δινουμε στο κρατος αλλαη αυτο φυσικα ειναι ονειρο θερινης νυχτος.το καλο ειναι ομως οτι ακομη ο εοπυυ στην ελλαδα καλυπτει πολλες εξετασεις.δεν το βλεπω για πολυ ομως,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς κάναμε οικογενειακό στην ΑΧΑ. Πριν τη κάνουμε πηγαίναμε συνέχεια σε νοσοκομεία με τα παιδιά και δίναμε του κόσμου τα λεφτά.Με το που τη κάναμε δεν έχουμε αρρωστήσει ποτέ...πολύ καλή ασφάλεια ...δίωχνει την αρρώστια μακρυά -))))

Link to comment
Share on other sites

Έχω metlife μέσω της δουλειάς και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν ξέρω πόσα πληρώνει ο εργοδότης μοπυ για το συμβόλαιο αλλά φαντάζομαι όχι κάποιο υπέρογκο ποσό. Έχει πολύ μεγάλο δίκτυο συμβεβλημένων γιατρών και νοσοκομείων και αποζημιώνει σε εύλογο χρονικό διάστημα. Κυρίως όμως είμαι ευχαριστημένη γιατί δεν έχει κάνει ένσταση ποτέ σε αποζημίωση, ακόμα και σε περιπτώσεις που μια πιο κακόπιστη ασφαλιστική μπορεί να είχε αντιρρήσεις (πχ μια φορά που έφερα παιδίατρο στο σπίτι 3 φορές σε ένα μήνα).

 

 

 

 


Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...