Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σαν νέος γονέας δοκιμάζουμε προς το παρόν διάφορες πάνες, έχω πάρει συσκευασίες των Pampers που με κάτι κουπόνια ήταν ιδιαίτερα οικονομικές, έχω δοκιμάσει Libero και babylino. Τα Pampers μου φαίνονται καλύτερα αλλά ένας φίλος μου μου είπε ότι παραγγέλνει μέσω ίντερνετ τις πάνες Agnotis και ότι είναι πολύ ικανοποιημένος.

Κάποιος που να τις έχει δοκιμάσει και να έχει άποψη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις δοκίμασα τις Agnotis, στο μαιευτήριο αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη. Δεν μου άρεσαν σαν ποιότητα. Βέβαια σε κάθε παιδί κάθονται και διαφορετικά. Προσωπικά προτιμώ τα Libero σαν ποιότητα, αλλά είναι ακριβά. Τα pampers τα χρησιμοποιούσαμε για καιρό αλλά κάποιες παρτίδες μύριζαν άσχημα και πήγαμε σε babylino. Ευχαριστημένη είμαι μέχρι στιγμής και τα βρίσκεις συχνά σε προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τις παράγγειλα τελικά και έφτασαν και μέσα σε μια εργάσιμη μέρα.

Χωρίς να τις έχω δοκιμάσει ακόμα στο μωράκι η πρώτη εντύπωση δεν είναι και η καλύτερη. Η σύζυγος με το που τις άγγιξε παρατήρησε ότι μοιάζουν με σερβιέτα, εννοώντας την υφή, από άποψη απαλότητας δεν είναι και ότι καλύτερο. Και το δεύτερο αρνητικό είναι ότι πουθενά δεν αναφέρει χώρα παραγωγής, το όνομα παραπέμπει σε ελληνικό προϊόν αλλά πολύ φοβάμαι ότι παράγονται κάπου στο εξωτερικό, όχι κάτι απαραίτητα κακό, αλλά πρέπει να ξέρουμε την χώρα προέλευσης.

Link to comment
Share on other sites

Τις παράγγειλα τελικά και έφτασαν και μέσα σε μια εργάσιμη μέρα.

Χωρίς να τις έχω δοκιμάσει ακόμα στο μωράκι η πρώτη εντύπωση δεν είναι και η καλύτερη. Η σύζυγος με το που τις άγγιξε παρατήρησε ότι μοιάζουν με σερβιέτα, εννοώντας την υφή, από άποψη απαλότητας δεν είναι και ότι καλύτερο. Και το δεύτερο αρνητικό είναι ότι πουθενά δεν αναφέρει χώρα παραγωγής, το όνομα παραπέμπει σε ελληνικό προϊόν αλλά πολύ φοβάμαι ότι παράγονται κάπου στο εξωτερικό, όχι κάτι απαραίτητα κακό, αλλά πρέπει να ξέρουμε την χώρα προέλευσης.

 

Εγω τους ζητησα δειγματα νουμερο 3 και μου απαντησαν οτι στέλνουν μονο 1 & 2.

και τα δείγματα τα ζητησα επειδή εγραφαν στη διαφημιση ζητηστε μας δωρεαν δειγματα.

Μου εκανε αρνητικη εντυπωση και δεν ξανασχοληθηκα. Τωρα ο γιος μου ειναι 2 χρονων και χρησιμοποιω pampers. Μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πεσαμε κι εμεις θυματα απο τις τοσες πολλες διαφημισεις και πηραμε τρια πακετα agnotis.Χαλια ποιοτητα, τα αυτικολλητα στο πλαι ανοιγουν ,ξεκολανε με το παραμικρο.Με λιγα λογια χαλια εφαρμογη.:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Παρήγγειλα κι εγώ πάνες και από τότε που τις δοκίμασα πρώτη φορά δεν πρέπει να υπάρχει μέρα που να μην έχω δει διαρροές.Το μωρό μου πάρα πολλές φορές όταν κάνει τα κακά του, το βρίσκω λερωμένο έξω από την πάνα και μάλιστα μία φορά είχαν φτάσει μέχρι το λαιμό του!

Δεν είναι καθόλου μαλακά σαν ποιότητα, σκληρό εξωτερικό μέρος και εσωτερικά το φίλτρο δεν είναι καθόλου αφράτο και απορροφητικό.Δεν την συνιστώ σε κανέναν και έχω μείνει με δύο πακέτα άθικτα γιατί βαρέθηκα να πλένω τα λερωμένα ρούχα που προκαλούν οι διαρροές τους.

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Παρήγγειλα κι εγώ πάνες και από τότε που τις δοκίμασα πρώτη φορά δεν πρέπει να υπάρχει μέρα που να μην έχω δει διαρροές.Το μωρό μου πάρα πολλές φορές όταν κάνει τα κακά του, το βρίσκω λερωμένο έξω από την πάνα και μάλιστα μία φορά είχαν φτάσει μέχρι το λαιμό του!

Δεν είναι καθόλου μαλακά σαν ποιότητα, σκληρό εξωτερικό μέρος και εσωτερικά το φίλτρο δεν είναι καθόλου αφράτο και απορροφητικό.Δεν την συνιστώ σε κανέναν και έχω μείνει με δύο πακέτα άθικτα γιατί βαρέθηκα να πλένω τα λερωμένα ρούχα που προκαλούν οι διαρροές τους.

 

:mad:

 

Ισχύει, ήταν και ένας απ' τους λόγους που τελικά δεν χρησιμοποίησα ούτε αυτές που πήρα, οι διαρροές. Καμιά φορά που μας τελείωναν οι πάνες έβαζα 2-3 πάνες μέχρι να αγοράσουμε ξανά άλλες και ξανά διαρροές. απαράδεκτη ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τις χρησιμοποιήσαμε τις Agnotis για κάμποσους μήνες. Ναι, φαίνονται και είναι φτηνιάρικες, όμως εμάς μας κάλυψαν. Δεν τις χρησιμοποιήσαμε όμως όσο το μωρό ήταν μικρό και είχε 5-10 κενώσεις ημερησίως, αλλά αργότερα που οι κενώσεις ήταν 1-3 το πολύ και πολύ λιγότερο υδαρές. Δε θυμάμαι να είχε λερωθεί η μικρή πάνω από 2-3 φορές σε διάστημα 7 μηνών που τις χρησιμοποιήσαμε. Ο λόγος που τις σταμάτησα είναι επειδή πράγματι τα αυτοκόλλητα δεν είναι κάθόλου αξιόπιστα και η μικρή η οποία κυκλοφορούσε με την πάνα το καλοκαίρι, μπορούσε και την έβγαζε χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια.

Οπότε νομίζω για νεογέννητα και πολύ μικρά μωρά δεν είναι και πολύ καλή ιδέα αυτές οι πάνες, για μεγαλύτερο μωρό όμως δεν είναι ΤΟΣΟ χάλια. Σίγουρα πάντως κατώτερης ποιότητας σε σχέση με άλλες....

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος γονέας δοκιμάζουμε προς το παρόν διάφορες πάνες, έχω πάρει συσκευασίες των Pampers που με κάτι κουπόνια ήταν ιδιαίτερα οικονομικές, έχω δοκιμάσει Libero και babylino. Τα Pampers μου φαίνονται καλύτερα αλλά ένας φίλος μου μου είπε ότι παραγγέλνει μέσω ίντερνετ τις πάνες Agnotis και ότι είναι πολύ ικανοποιημένος.

Κάποιος που να τις έχει δοκιμάσει και να έχει άποψη;

 

Καλησπέρα!!

Εμείς τις αγοράζουμε σχεδόν καθε φορά που ανανεώνουμε τις πάνες, εχουμε και συνδρομή!

Ειναι καλεΣ, εμάς τουλάχιστον μας βόλεψαν!

Αυτό που λεει η poulxeria ισχύει, το εχω ακούσει και απο άλλου, Εμένα το μωρό δε λερώθηκε μόνο λιγο στο βαθμό του υποφερτού!!

Εννοείται οτι δοκίμασα και pampers & Babylino και από όλες προτιμώ τις pampers γιατι ειναι πιο αποροφητικές και δε κρεμάνε στο πωπό.

Παρόλα αυτά συνεχίζω και παίρνω τις agnotis ειδικά οταν δε βρίσκω καλή προσφορά στις pampers

Προσωπικά εμένα μου άρεσαν και για τα χρήματα τους καλές ειναι!

Να κάνετε συνδρομή νομιζω σας ερχονται πιο φτηνά και οταν βρίσκεται καλή προσφορά στις pampers μπορείτε να στέλνετε Mail στην agnotis να τους ενημερώνετε οτι αυτό το μήνα πχ να μη σας στείλουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, εγώ παίρνω pampers και babylino (όποια από τις δύο εταιρίες τύχει - αν τύχει - να έχει προσφορά όταν πάω σουπερ μάρκετ). Ωστόσο και με τις δύο μου λερώνεται.

Από τις δύο, ωστόσο, προτιμώ τις babylino γιατί τις βρίσκω κάπως πιο "γερές". Μία φορά δοκίμασα libero αλλά μου φάνηκαν αρκετά σκληρές πάνες, κι έτσι κατέληξα στις δύο που προανέφερα.

Agnotis δεν έχω δοκιμάσει.

Αλλά υπάρχει κάποιος γονιός που να έχει βρει κάποια πάνα που να μην είχε ποτέ διαρροές; Ρητορικό, βέβαια, το ερώτημα, αλλά αν υπάρχει απάντηση ας την πει, μήπως σωθούμε όλοι!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω είναι θέμα και ανατομίας.

Εμένα πχ με pampers είχε ατυχήματα, με babylino & libero ποτέ. Επίσης οι Libero της καθόταν πιο καλά από οποιαδήποτε άλλη μάρκα. Η πάνα-βρακάκι της pampers που κυκλοφορεί Ελλάδα της δημιουργούσε ερεθισμό στη βάση της λεκάνης ενώ η σειρά που κυκλοφορεί λόγω παραεισαγωγών (σε μικρό πακέτο με τη Dora) ήταν μια χαρά.

Έχω ακούσει πολλές κοπέλες να βολεύονται και με του Lidl, αλλά δεν έχω πείρα. Πρακτικά και εμείς βάζαμε όποια ήταν σε προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πέρναμε τις Agnotis μέχρι και τωρα, στον 9ο μήνα μεχρι που 2 φορές την περασμένη εβδομ'αδα η πανα ΑΝΟΙΞΕ. Βρήκα το εσωτερικό της στο πάτωμα και μεσα στο πατζακι του μωρού! Μια ζελεδενια υγρη ακαταόνητη μαζα.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Νομιζω κιολας επειδή είναι στη φαση δαγκωνω τα παντα.. για τα δόντια ότι ίσως το έβαλε και στο στομα! Δυο φορες στηνί δια συσκευαία είναι πολλες! ¨Τους πηρα τηλέφωνο και τους το είπα… μου απαντησαν ότι στις 6 το απόγευμα δεν μπορούν να κανουν κάτι και ότι θα επικοινωνήσουν… Έ, όσο τους ακούσατε εσείς, τόσο και εγώ.

Απαράδεκτοι. "Φούσκα" τρελλή

 

ps όχι, δεν ήταν παραλογα βαρια η πάνα. Εννοώ του την ειχα αλλάξει προσφατα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Είπαμε και εμείς με τον άντρα μου να δοκιμάσουμε για τα δυο μας παιδιά τις Agnotis μετά από προτροπή φιλικού ζευγαριού.

 

Παιδιά, μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι!!

 

Στα θετικά:

-Οι τιμές πολύ καλές.

-Το ότι στα φέρνουν στην πόρτα του σπιτιού σου ακόμα καλύτερο! (Ποιος δεν βαριέται να ψωνίζει πάνες στα supermarket;) Εμένα μου ήρθε ακριβώς την επόμενη μέρα!

-Η ποιότητα τους μου φάνηκε πολύ καλή, δεν μπορώ να πω πως υπολείπονται κάτι των pampers, και τα μικρά μου δεν είχαν κανέναν ερεθισμό.

 

Στα αρνητικά:

Βρήκα σε μια συσκευασία 3 ελαττωματικές πάνες, οι οποίες δεν έκλειναν καλά. Βέβαια, τους πήρα άμεσα τηλέφωνο, περισσότερο για να ενημερώσω και να μάθω γιατί, και μου κάναν έκπτωση στην επόμενη παραγγελία!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Σε 1.5 μήνα περίπου περιμένω το πρώτο μου μωράκι και έχω αρχίσει να προβληματίζομαι για τις πάνες. Σε βάθος χρόνου θα ήθελα να δοκιμάσω τις υφασμάτινες πλενόμενες, αλλά επειδή τώρα είναι το πρώτο παιδάκι, δεν θέλω να ξεκινήσω με πειράματα τον πρώτο καιρό. Βλέπω παντού διαφημίσεις για τις πάνες agnotis, αλλά όσο κι αν έχω ψάξει δεν βρίσκω στο διαδίκτυο καμία κριτική, εκτός από αυτές εδώ στο φόρουμ που είναι μάλλον επιφυλακτικές. Βλέπω όμως ότι έχει περάσει κάποιος καιρός και αναρωτιέμαι αν στα πρώτα βήματα της εταιρείας τα προϊόντα δεν ήταν τόσο καλά και τώρα έχουν βελτιωθεί. Δυστυχώς καμία οικογένεια απ' όσες γνωρίζω δεν τις έχει χρησιμοποιήσει.

 

Σήμερα είδα πάλι σε διαφήμιση ότι προσφέρουν δωρεάν δοκιμαστική αποστολή ενός πακέτου, με χρέωση μόνο των μεταφορικών. Σκέφτομαι να το πάρω, για να έχω μια εικόνα. Ανακινώ όμως και το θέμα, μήπως τις έχει χρησιμοποιήσει πρόσφατα κάποιος και έχει γνώμη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

εγω τις δοκιμασα αλλα δεν εμεινα απολυτα ικανοποιημενη. Καποιες πανες σκιστηκαν την ωρα που τις εβαζα, και καποιες φορες υπηρξαν διαρροες που με τα babylino δεν εχουν τυχει. 

Βεβαια ειναι θετικο οτι ερχονται στην πορτα σου. 

Απο αποψη τιμης,ειναι ιδια με τις τιμες των babylinο οταν εχει προσφορα το σουπερμαρκετ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημερα!Εγω στο μπεμπη μου φοραω pampers και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.Ποτε δεν ειχα διαρροες.Ψωνιζω μαλιστα το μηνιαιο πακετο που υπαρχει στα φαρμακεια και μου βγαινει πιο φτηνα απο το σουπερ μαρκετ και μου τις φερνουν στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

εγω απ την αρχη χρησιμοποιω τις puffies.ειναι πολυ καλες και το βασικοτερο δεν ειδα ποτε συγκαμα στο μωρο μου.αντιθετα καποιες φορες που ξεμεινα και δοκιμασα pampers δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη.ερεθιστηκε κατευθειαν η περιοχη.αρκετα καλες θεωρω και τις babylino αλλα οχι σαν τις puffies.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
20 ώρες πρίν, eiriniandreadou1 είπε:

Σαν αρχαρια μαμα πηρα παμπερσ δεν βολεψαν  οπως επισης και οι μπεμπελινο   ειχα διαρροες..

και ετσι πηρα της ελληνικες πανες αγνοτης.

Εμεινα ικανοποιημενη δεν ειχα διαρροες καθολου και οι τιμες πολυ καλες....Κοριτια θα σας προτεινα να δειτε τα προιοντα αγνοτης το αφρολουτρο σπαθολαδο απορρυπαντικα φανταστικα και πολυ αγνα για τα μωρακια μας.

Κι εγώ που τις χρησιμοπουσα ήμουν πολύ ικανοποιημένη από διαρροές, ερεθισμούς κλπ αλλά δεν τις συνέχισα γιατί πολλά αυτοκόλλητα ήταν ελαττωματικά και σκιζονταν όταν τις κολλούσα.Μακαρι να το διόρθωσαν.Οσο για τα υπόλοιπα προϊόντα τους,δεν έχω λόγια.Φανταστικα όλα!Ακόμη αυτά παίρνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...