Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δώρο αναμνηστικό σε παιδιά!!


biki1

Recommended Posts

καλησπέρα!! θα ήθελα τα φώτα σας όσες μανούλες έχετε βαφτίσει τα παιδάκια σας!! σε λίγους μήνες θα βαφτιστεί το μωράκι μου και σκεφτόμουν τι θα μπορούσα να κάνω σαν δωράκι για τα παιδιά που θα έρθουν στην βάφτιση , μίας και η μπομπονιέρα θα δοθεί μαζί με το προσκλητήριο, έχετε να μου προτείνετε κάτι που να είναι οικονομικό σχετικά, ή εσείς τι κάνατε? ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συνηθως στα παιδακια δινουν ζαχαρωτα σε χωνακι...η αυτο που κανουν μπουρμπουληθρες?δεν ξερω τι θεωρεις οικονομικο...

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

συνηθως στα παιδακια δινουν ζαχαρωτα σε χωνακι...η αυτο που κανουν μπουρμπουληθρες?δεν ξερω τι θεωρεις οικονομικο...

 

σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!! χαχχαχ ναι σωστά οικονομικό θεωρώ να μου βγεί το κάθε παιδάκι με 1 -1,5 ευρώ άντε 2 ευρώ το πολύ! π.χ 4 ευρώ στο κάθε παιδί μου φαίνεται πολύ ακριβό :!: μακάρι να μπορούσα να δώσω παραπάνω να πάρω κάτι πρακτικό και όμορφο αλλά λόγω των καιρών μου είναι δύσκολο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!να σου ζησει το μωρακι κ με το καλο κ η βαπτιση.με 2€ θα βρεις σιγουρα.εμειςειχαμε μινι καρεμελομηχανη.αλλιως χωνακια η μπουρμπουληθρες που ειπε κ η κισα.μας εχουν δωσει κ σε κουβαδακια,με κολονιτσες,μολυβια,η ξυλινα διακοσμητικα κ σμαρτις καραμελακια.

Νικη ειναι πολυ συνηθισμενο πλεον λογω κοστους να δινουν πχ ενα κουτακι με κουφετα κ ενα χαρτακι με τα στοιχεια της βαπτισης αντι να δινουν μπομπονιερες σε οσους ερθουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικα θα προτιμουσα να μη στειλω καθολου προσκλητηριο αλλα να εχω μια μπομπονιερα για μετα τη βαφτιση εστω και μια απλη που θα ειχα φτιαξει μονη μου.Βασικα δε με χαλαει το ότι θα παει μια μπομπο ανα οικογενεια αλλα το ότι θα σταλλει ετσι απροσωπα πριν το μυστηριο στο Σπιτι.Τεσπα γουστα είναι αυτά.

 

Για τα πιτσιρικια η καραμελομηχανη είναι τσαμπα λεφτα....οπου μας τη μοιρασαν διαλυθηκε με το που την ανοιξαμε.Χιλιες φορες να παρεις ναυλον σακουλάκια και να βαλεις μεσα καραμελιτσες η ένα γλυκακι να τα δεσεις και με μια κορδελιτσα και να τα κερασεις παρα να δωσεις εστω και 2 ευρω για κατι αχρηστο.Υπαρχουν φανταστικες ιδεες στο ιντερνετ που μπορεις να κανεις μονη σου.Και τα χωνάκια που ειπαν μπορεις να τα φτιαξεις μονη σου.Και μπισκοτάκια και cup cakes υπαρχουν πολύ ικονομικες συνταγες να τα φτιαξεις εσυ.Εγω σκεψου που δε πιανουν και πολύ τα χερια μου πλεον και στα παρτυ μας πολλα τα φτιαχνω όλα μονη μου.Και cup cakes που αγορασα προσφατα για να παω στο σχολειο για τα γεννηεθλια του γιου μου με κρεμα από πανω και ωραια θηκουλα ηταν 1,5 ευρω το ένα...δε χρειαζεται να πεις ότι είναι για βαφτιση.

 

Να σου ζησει το μωρακι σου...παντα γερο και καλοτυχο να είναι!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις θα δωσεις τη μπομπονιερα μαζι με το προσκλητηριο? Πρωτη φορα το ακουω αυτο.

 

είναι πολύ συνηθισμένο αυτό. το βλέπω τουλάχιστον εδώ κ 5 χρόνια, πέρνεις μια καλή μπομπονιέρα για να μείνει κιολας, κουφέτα κ προσκλητηριο!ολα μαζι πακετακι κ τα δίνεις! κ ξερεις οτι πέρνεις κατι που θα μείνει κ δεν θα το πετάξουν!:-)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα προτιμουσα να μη στειλω καθολου προσκλητηριο αλλα να εχω μια μπομπονιερα για μετα τη βαφτιση εστω και μια απλη που θα ειχα φτιαξει μονη μου.Βασικα δε με χαλαει το ότι θα παει μια μπομπο ανα οικογενεια αλλα το ότι θα σταλλει ετσι απροσωπα πριν το μυστηριο στο Σπιτι.Τεσπα γουστα είναι αυτά.

 

Για τα πιτσιρικια η καραμελομηχανη είναι τσαμπα λεφτα....οπου μας τη μοιρασαν διαλυθηκε με το που την ανοιξαμε.Χιλιες φορες να παρεις ναυλον σακουλάκια και να βαλεις μεσα καραμελιτσες η ένα γλυκακι να τα δεσεις και με μια κορδελιτσα και να τα κερασεις παρα να δωσεις εστω και 2 ευρω για κατι αχρηστο.Υπαρχουν φανταστικες ιδεες στο ιντερνετ που μπορεις να κανεις μονη σου.Και τα χωνάκια που ειπαν μπορεις να τα φτιαξεις μονη σου.Και μπισκοτάκια και cup cakes υπαρχουν πολύ ικονομικες συνταγες να τα φτιαξεις εσυ.Εγω σκεψου που δε πιανουν και πολύ τα χερια μου πλεον και στα παρτυ μας πολλα τα φτιαχνω όλα μονη μου.Και cup cakes που αγορασα προσφατα για να παω στο σχολειο για τα γεννηεθλια του γιου μου με κρεμα από πανω και ωραια θηκουλα ηταν 1,5 ευρω το ένα...δε χρειαζεται να πεις ότι είναι για βαφτιση.

 

Να σου ζησει το μωρακι σου...παντα γερο και καλοτυχο να είναι!

 

Niki σευχαριστώ για τις ευχές σου!βασικά σκεφτόμουν κάτι σε μικρό αναμνηστικό, κάποιο δωράκι...όχι γλυκό, εξάλλου θα υπάρχουν κ cape cake - μπισκότα κ σφηνάκι γλυκό, κ όλα χειροποίητα.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο η βαπτιση του μωρου σας!

Δωρακια ομορφα μπορεί να ειναι :

 

  • μαγνητακια παιδικα που να εχει θηκη για φωτογραφια μικρη
  • μια μπομπονιερα παιδικη: καποιο ξυλινο παιχνιδακι ή μουσικο οργανο παιδικο ή κουμπαρα παιδικο
  • μικροι καμβαδες με παιδικη ζωγραφια που αν τους κανεις μονοι σου βγαινουν πολυ οικονομικα.

ιδεες πολλες μπορεις να βρεις αν ψαξεις στο ιντερνετ! Καλη επιλογη να εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα εχεις γλυκακια εγω περιττο εξοδο το βρισκω το να εχεις και καποιο αναμνηστικο για τα πιτσιρικια.Εγω ειχα μπαλονια στη διακοσμηση της βαφτισης και μετα τα μοιραστηκαν τα πιτσιρικια.Γενικα οτι χρησιμοποιησα στη διακοσμηση τα μοιρασα μετα.Και αυτο με τις μπουρμπουλιθρες ειναι καλη ιδεα...αν και πιο πολυ το εχω δει σε γεννεθλια και οχι σε βαφτιση.Τα δικα μου και με αυτοκολητα θα ενθουσιαζονταν αλλα δεν ξερω τωρα πως σου φαινεται εσενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω που ειμαι απο χωριο στα μερη μας παντα με το προσκλητηριο διναμε και τη μπουμπουνιερα...πολλοι ειχαν και μια πιο απλη για μετα στην εκκλησια..πλεον μονο γλυκακι σε παιδικο κυπελακι δινουν κι οχι εξτρα μπουμπουνιερα!;)

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...