Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

7η εβδομάδα χωρίς πολλά συμπτώματα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Είμαι στην 7η εβδομάδα και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο έντονο σύμπτωμα. Ούτε εμετούς, ελάχιστες αναγουλες που ίσως είναι από τα Utrogestan που παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης, κσι σήμερα το στήθος μου δεν πονάει και τόσο πολύ. Έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί διαβάζω συνέχεια για πολλούς εμετούς και τρομερές αναγουλες και γω τίποτα! Όχι ότι τα θέλω αλλά φοβάμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά! Ακούσαμε την καρδούλα πριν από τα Χριστούγεννα και ο επόμενος υπέρηχος είναι την επόμενη Πέμπτη μέχρι τότε φοβάμαι ότι θα με φάει η αγωνιά. Είχε κάποια κοπέλα τόσο λίγα συμπτώματα σαν εμένα και πως εξελίχθηκε η εγκυμοσύνη? Σας ευχαριστώ από καρδιάς :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Είμαι στην 7η εβδομάδα και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο έντονο σύμπτωμα. Ούτε εμετούς, ελάχιστες αναγουλες που ίσως είναι από τα Utrogestan που παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης, κσι σήμερα το στήθος μου δεν πονάει και τόσο πολύ. Έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί διαβάζω συνέχεια για πολλούς εμετούς και τρομερές αναγουλες και γω τίποτα! Όχι ότι τα θέλω αλλά φοβάμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά! Ακούσαμε την καρδούλα πριν από τα Χριστούγεννα και ο επόμενος υπέρηχος είναι την επόμενη Πέμπτη μέχρι τότε φοβάμαι ότι θα με φάει η αγωνιά. Είχε κάποια κοπέλα τόσο λίγα συμπτώματα σαν εμένα και πως εξελίχθηκε η εγκυμοσύνη? Σας ευχαριστώ από καρδιάς :P

 

Καλησπερα κ χρονια πολλα!με το καλο το μωρακι σου!ευχομαι να συνεχισεις να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη κ ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου.μην ανησυχεις για τη μη υπαρξη συμπτωματων.δε σημαινει τιποτα απολυτως.εγω ειχα μονο υπνηλια απο τα ουτροτζεσταν.κ πρηξιμο.δεν εχουν ολες συμπτωματα.εγω ειχα λιγο αιμα κ πονους περιοδου(για αυτο κ η προγεστερονη).αν εξαιρεσεις οτι ημουν ξαπλα το πρωτο τριμηνο κυλησε ομαλα αφου ακουσαμε καρδια(εμεις στην 9ηβδ).οποτε ηρεμησε κ απολαυσε την εγκυμοσυνη σου κ τις γιορτινες μερες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Είμαι στην 7η εβδομάδα και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο έντονο σύμπτωμα. Ούτε εμετούς, ελάχιστες αναγουλες που ίσως είναι από τα Utrogestan που παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης, κσι σήμερα το στήθος μου δεν πονάει και τόσο πολύ. Έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί διαβάζω συνέχεια για πολλούς εμετούς και τρομερές αναγουλες και γω τίποτα! Όχι ότι τα θέλω αλλά φοβάμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά! Ακούσαμε την καρδούλα πριν από τα Χριστούγεννα και ο επόμενος υπέρηχος είναι την επόμενη Πέμπτη μέχρι τότε φοβάμαι ότι θα με φάει η αγωνιά. Είχε κάποια κοπέλα τόσο λίγα συμπτώματα σαν εμένα και πως εξελίχθηκε η εγκυμοσύνη? Σας ευχαριστώ από καρδιάς :P

 

Γεια σου!να μην ανησυχείς καθόλου!εγώ είμαι στην 13η εβδομάδα και δεν είχα τίποτα από όλα αυτά. μόνο μία μέρα έκανα εμετό και λίγες φορές αηδίασα με γεύσεις και μυρωδιές. το στήθος μου πρήστηκε μετά την 7η εβδομάδα. εγώ λέω ευτυχώς που δεν είχα όλα αυτά τα συμπτώματα!

3CnWp2.png

 

S28jp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας και από μένα. Είμαι στην 7η εβδομάδα και ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες πονουσε πολύ το στήθος μου, οι πονοι υποχώρησαν. Όχι εντελώς βέβαια. Είχα και ανακατωσουρα όλη μέρα, η οποία υποχώρησε από χθες το βράδυ. Έχω ακούσει καρδούλα και το επόμενο υπερηχογράφημα είναι την Πέμπτη που μας έρχεται. Ελπίζω να είναι όλα καλά.

Είμαστε 7 εβδομάδων και όλα πάνε καλά!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ στην 7η εβδομάδα. Μέχρι προχθές τίποτα.. Απο τότε έχω εξαντληθεί από ναυτίες και εμετούς. Μέσα σε δύο μέρες άλλαξαν τα πάντα. Κι εγώ ανυσηχουσα που δεν είχα συμπτώματα και τώρα μισώ τον εαυτό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γεια σας!

Και γω δεν έχω κάποια συμπτώματα και είμαι στην 6 εβδομάδα !

Αφού αναρωτιέμαι αν είμαι έγκυος!! (χαχα)

Ακούω από κάποιες φίλες μου ότι έχουν εμετούς και πολλά άλλα συμπτώματα και γω νιώθω περίεργα! Το μόνο που έχω είναι η υπνηλια...πολύ ύπνος και η φάση είναι ότι κοιμάμαι από τις 9 το βράδυ και ξυπνάω με τις κότες!!!

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακι,μια απ τα ιδια και εγω.ειμα 6εβδ και 3 μερες.Δεν καταλαβενω πως ειμαι εγκυος,απλα κοιμαμαι πολυ.Εχω ενα μικρο 2 χρονων και κοιμαμαι συνεχεια μαζι του,μεσημερι και βραδυ 10 η ωρα.το βραδυ εχω απιστευτες κρυαδες και που κ που πονακια στην κοιλια.στο 1ο δεν ειχα τιποτα για 9 μηνες(στο τελος καουρες).απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα!

Είμαι σχεδόν 6 εβδομάδων μετά από την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής, και το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι έντονη κόπωση και καφέ υγρά. Οι δυο χοριακες είχαν πολύ υψηλές τιμές (η πρώτη 1725 και η δεύτερη 4864) όποτε μάλλον περιμένουμε διδυμα ( θα δείξει ο πρώτος υπέρηχος σε λίγες ημέρες). Κάποια κοπέλα χωρίς πολλά συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ειχα εντονα συμπτωματα οταν ημουν εγκυος, καθολου εμετους, μονο το μυρωδια ωμου ψαριου με αιδιασε, ειχα κοπωση και ευεσθησια στο στηθος, και συχουρια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...