Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχόλια για γιατρούς/κέντρα


Recommended Posts

Νομιζω οτι ολες μας συμφωνουμε στο οτι ο Σφακιανουδης ειναι υπεροχος γιατρος και ανθρωπος πάνω απ όλα.

 

Επειδη εγω ειμαι αυτη που μίλησα για ενημερωση ιατρικου φακελου, ναι, συμφωνω οτι πρεπει κι εμεις να τα κυνηγαμε αυτα και να τα θυμίζουμε στον γιατρο.Απλα, οταν ο γιατρος τα τσεκαρει πριν σε δει (δεν ειπα να τα θυμαται απ εξω προς Θεου-εδω εγω δεν θυμαμαι τι εφαγα χθες) , νιωθεις μια μεγαλύτερη ασφαλεια. Πως να το κανουμε;Ετσι είναι!Νομιζω πως ολες μας θα το προτιμουσαμε αυτο.Δινουμε τοσα χρηματα, που για καποιους απο εμας-μη πω τους περισσοτερους-δεν ειναι ευκολο να τα εχουμε, και ιδανικα σιγουρα θα προτιμουσαμε αυτην την ασφαλεια.

 

Λεω κατι παράλογο; Αυτο εγω ειπα Ουτε προθεση μομφης ειχα προς τον Σφακ, ο οποιος δυο φορες ο ανθρωπος με εχει " αφησει" εγκυο.. Καταλαβαινετε τι εννοω... Δυο εμβρυομεταφορες...Μη παρεξηγηθω... χαχαα

 

Ομως, καταλαβαινω πως δεν μπορούμε να τα εχουμε όλα οπως θελουμε! Ο ανθρωπος εχει πολλή πολλή δουλεια, εμενα ο ιδιος μου ειχε πει πει οτι δεν αντεχει τοσο τρεξιμο. Δεν μπορουμε δηλδη να τα θελουμε ολα στην εντελεια , αλλα να τον εχουμε κι όλες γιατρο. Υπαρχει τιμημα!

Ειναι απο τους καλυτερους εξωσωματικους, συμφωνω! Εχει και ψυχολογικη προσεγγιση του ασθενους και σε ακουει! Γιατι η καθεμια μας εχει τον δικο της πονο που κουβΑλαει για να φτασουμε μεχρι τα χερια του.

Εγω αυτα εκτιμησα κι επελεξα αυτον κι οχι δυο αλλους πολυ μεγαλα ονοματα , τους οποιους με το που γνωρισα, εστριψα κατευθειαν!

 

Απλα θεωρω πως οταν οι ασθενεις πληθαινουν, χρειαζεται ιδιαιτερη οργανωση.Και στο ΓΕΝΕΣΙΣ δεν την εχουν. Θα επρεπε να εχουν φροντισει να εχουν καλύτερη οργανωση ωστε να μπορει ολος αυτος ο κοσμος να εξυπηρετειται σωστα, κι οχι να γινονται τραγικα λαθη!

Μου χει πει κοπελα που εχει τον Σφακ, οτι την ημερα της εμβρυομεταφορας, ειχαν γραψει λαθος το ονομα του συζυγου. Εγιναν παραπονα απο το ζευγαρι κι εξηγηση δεν δοθηκε! Κουφαθηκα με αυτα ! . Πώς μπορεις μετα να χεις απολυτη εμπιστοσυνη; επισης, εδω εχω διαβασει, νομιζω η krystallia το χει πει, οτι της ειχαν γράψει οτι τα ωαρια που θα μετεφερε εκεινη την ημερα ηταν δανεικα, ενω ηταν δικατης. Τρεχα, γυρευε δηλαδη! Κι εγω σου λεω, οτι προκειτσι για λαθακια βλακωδη απο τη γραμματεια, σου βαζουν ομως το ζιζανιο της καχυποψιας μεσα σου ή οχι;

Ισως χρειαζονται πιο οργανωμενες συντονιστριες;;; Δεν ξερω.. ΑΥτα πρεπει να τασκεφτουν ο Παντος και δεν ξερω ποιος αλλος εχει μετοχες στην κλινικη ΓΕΝΕΣΙΣ.

Ενα ακομη παραδειγμα απο τη δικη μου εμπειρια γιατι καλο ειναι να μιλαμε με πραγματικα γεγονοτα : Στην πρωτη εμβρυομεταφορα εμεινα εγκυος , αλλα πσλινδρομησε στην 11η εβδομαδα. Κανω αποξεση κλπ και μετα απο κανα μηνα παω για υπερηχο για να ελεγξουμε αν εινσι ολα κΑλα. Μία Συντονίστρια με το που μπαινω για υπερηχο μου λεει: 15η εβδομαδα σημερα; Της εξηγωω πως εχει παλινδρομησει κι η γυνσικα εγινε κοκκινη και μου ζητουσε Χίλια συγγνωμη κι ανελαβε το λάθος των συντονιστριων που δεν ενημερωσαν τον φακελο μου.

Οτι δεν μας αρεσει, να τους το λεμε, για να γινουν κι ιδιοι καλυτεροι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομιζω οτι ολες μας συμφωνουμε στο οτι ο Σφακιανουδης ειναι υπεροχος γιατρος και ανθρωπος πάνω απ όλα.

 

Επειδη εγω ειμαι αυτη που μίλησα για ενημερωση ιατρικου φακελου, ναι, συμφωνω οτι πρεπει κι εμεις να τα κυνηγαμε αυτα και να τα θυμίζουμε στον γιατρο.Απλα, οταν ο γιατρος τα τσεκαρει πριν σε δει (δεν ειπα να τα θυμαται απ εξω προς Θεου-εδω εγω δεν θυμαμαι τι εφαγα χθες) , νιωθεις μια μεγαλύτερη ασφαλεια. Πως να το κανουμε;Ετσι είναι!Νομιζω πως ολες μας θα το προτιμουσαμε αυτο.Δινουμε τοσα χρηματα, που για καποιους απο εμας-μη πω τους περισσοτερους-δεν ειναι ευκολο να τα εχουμε, και ιδανικα σιγουρα θα προτιμουσαμε αυτην την ασφαλεια.

 

Λεω κατι παράλογο; Αυτο εγω ειπα Ουτε προθεση μομφης ειχα προς τον Σφακ, ο οποιος δυο φορες ο ανθρωπος με εχει " αφησει" εγκυο.. Καταλαβαινετε τι εννοω... Δυο εμβρυομεταφορες...Μη παρεξηγηθω... χαχαα

 

Ομως, καταλαβαινω πως δεν μπορούμε να τα εχουμε όλα οπως θελουμε! Ο ανθρωπος εχει πολλή πολλή δουλεια, εμενα ο ιδιος μου ειχε πει πει οτι δεν αντεχει τοσο τρεξιμο. Δεν μπορουμε δηλδη να τα θελουμε ολα στην εντελεια , αλλα να τον εχουμε κι όλες γιατρο. Υπαρχει τιμημα!

Ειναι απο τους καλυτερους εξωσωματικους, συμφωνω! Εχει και ψυχολογικη προσεγγιση του ασθενους και σε ακουει! Γιατι η καθεμια μας εχει τον δικο της πονο που κουβΑλαει για να φτασουμε μεχρι τα χερια του.

Εγω αυτα εκτιμησα κι επελεξα αυτον κι οχι δυο αλλους πολυ μεγαλα ονοματα , τους οποιους με το που γνωρισα, εστριψα κατευθειαν!

 

Απλα θεωρω πως οταν οι ασθενεις πληθαινουν, χρειαζεται ιδιαιτερη οργανωση.Και στο ΓΕΝΕΣΙΣ δεν την εχουν. Θα επρεπε να εχουν φροντισει να εχουν καλύτερη οργανωση ωστε να μπορει ολος αυτος ο κοσμος να εξυπηρετειται σωστα, κι οχι να γινονται τραγικα λαθη!

Μου χει πει κοπελα που εχει τον Σφακ, οτι την ημερα της εμβρυομεταφορας, ειχαν γραψει λαθος το ονομα του συζυγου. Εγιναν παραπονα απο το ζευγαρι κι εξηγηση δεν δοθηκε! Κουφαθηκα με αυτα ! . Πώς μπορεις μετα να χεις απολυτη εμπιστοσυνη; επισης, εδω εχω διαβασει, νομιζω η krystallia το χει πει, οτι της ειχαν γράψει οτι τα ωαρια που θα μετεφερε εκεινη την ημερα ηταν δανεικα, ενω ηταν δικατης. Τρεχα, γυρευε δηλαδη! Κι εγω σου λεω, οτι προκειτσι για λαθακια βλακωδη απο τη γραμματεια, σου βαζουν ομως το ζιζανιο της καχυποψιας μεσα σου ή οχι;

Ισως χρειαζονται πιο οργανωμενες συντονιστριες;;; Δεν ξερω.. ΑΥτα πρεπει να τασκεφτουν ο Παντος και δεν ξερω ποιος αλλος εχει μετοχες στην κλινικη ΓΕΝΕΣΙΣ.

Ενα ακομη παραδειγμα απο τη δικη μου εμπειρια γιατι καλο ειναι να μιλαμε με πραγματικα γεγονοτα : Στην πρωτη εμβρυομεταφορα εμεινα εγκυος , αλλα πσλινδρομησε στην 11η εβδομαδα. Κανω αποξεση κλπ και μετα απο κανα μηνα παω για υπερηχο για να ελεγξουμε αν εινσι ολα κΑλα. Μία Συντονίστρια με το που μπαινω για υπερηχο μου λεει: 15η εβδομαδα σημερα; Της εξηγωω πως εχει παλινδρομησει κι η γυνσικα εγινε κοκκινη και μου ζητουσε Χίλια συγγνωμη κι ανελαβε το λάθος των συντονιστριων που δεν ενημερωσαν τον φακελο μου.

Οτι δεν μας αρεσει, να τους το λεμε, για να γινουν κι ιδιοι καλυτεροι!

κοριτσακι μου φυσικα κ η καχυποψια δεν στρεφεται προς τα σενα.τα μειονεκτηματα του κεντρου τα ξερουμε.το κεντρο ομως δεν ειναι του σφακ κ δεν ξερω εως που μπορει να παρεμβει στα κακως κειμενα.το αποτελεσμα ομως ειναι θετικο οπως κ να το δει κσνεις δυστυχως η τελειοτητα δεν υπαρχει πουθενα..τετοια σεμνοτητα,προσπαθεια,ανθρωπια κ γνωση αμφιβαλλω αν θα τη βρει κανεις πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου φυσικα κ η καχυποψια δεν στρεφεται προς τα σενα.τα μειονεκτηματα του κεντρου τα ξερουμε.το κεντρο ομως δεν ειναι του σφακ κ δεν ξερω εως που μπορει να παρεμβει στα κακως κειμενα.το αποτελεσμα ομως ειναι θετικο οπως κ να το δει κσνεις δυστυχως η τελειοτητα δεν υπαρχει πουθενα..τετοια σεμνοτητα,προσπαθεια,ανθρωπια κ γνωση αμφιβαλλω αν θα τη βρει κανεις πουθενα.

 

Συμφωνω! Παντως κοριτσια, συγκινουμαι ωρες ωρες με την προσπαθεια που κανουμε η καθεμια μας, τον αγωνα και τπν δυσκολο δρομο που εχουμε διαβει!

Να ειμαστε δυνατες να συνεχιζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω θα τα πω χυμα κ τσεκουρατα.αρεσει δεν αρεσει μιλανε τα νουμερα πρωτα.κ σε οποιον αρεςουν.Ο Σφακιανουδης ειναι ο πρωτος σε γεννησεις σε ολη την Ελλαδα.Κανει εξατομικευμενη προσεγγιση,εχει τεραστιες γνωσεις,κανει μετρησεις συνεχως,εχει διαυγεια,προσπαθει με καθε τροπο χωρις να κολλαει σε ενα πρωτοκολα,φερνει τουμπα τα παντα κ το στοχο του τον πετυχαινει.η γνωση ειναι το μεγαλο του οπλο.εχει πολυ δυσκολες περιπτωσεις κ δεν τις στελνει για δανεικα κ παρενθετες οπως οι υπολοιποι θυασωτες του κερδους.η επιτυχια του προκυπτει απο μαθηματικο τυπο.τα νουμερα μιλανε.κ ναι.περα απο αυτο ειναι κ συναισθηματικος κ ανθρωπινος κ τον ορκο του δεν τον παταει.μιλαω σε απλα ελληνικα,αυτα που καταλαβαινει η καθεμια μας χωρις να αμπελοφιλοσοφω κ να γραφω σαν τον "παπανουτσο".καποιες μικρες παραληψεις του ειναι ανθρωπινες γιατι κανενας δεν ειναι θεος αλλα κ γιατι η ειδικοτητα του δεν ειναι ουτε αιματολογος ,ουτε ενδοκρινολογος.πρεπει να κινηθουμε κ μονες μας.δεν παιζει αλλιως.ο,τιδηποτε αλλο αρνητικο γι αυτον ειναι λασπολογια κ κακοηθεια.

 

Μαγιοπούλα πετυχες κ δεν μας το είπες;

τα τελευταία σου ποστ έρχονται σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα. εσυ πάντα αναζητάς επιστημονική τεκμηρίωση

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έγραψαν οτι μετέφεραν δανεικά ωάρια κ σε μια αλλη κοπελα διπλα μου αλλο όνομα συζύγου.

 

εγω προσωπικα δεν έχω καμία εξειδικευμένη προσέγγιση από τον γιατρό. ειμαι μαζί του ενα χρονο ακριβως και βλέπω τεραστια αλλαγή στην συμπεριφορά του. έχει χαθεί στις ασθενείς. στην πρωτη ετ εκανα ότι ελεγε. στην δευτερη προτεινω μονο εγώ κ απλά αυτός συμφωνει. μα να συμφωνεί σε όλα όσα λεω; αν ειχε χρόνο θα κοιταγε την καρτέλα μου κ θα διαπίστωνε ότι χρειάζεται αλλαγή τακτικής προκειμένου να πετύχουμε το επιθυμητο. εγω λοιπον χαράσσω στρατηγικη κ ο γιατρός ακολουθεί, δυστυχώς, την οποία κ πρέπει να υπενθυμιζω σε κάθε κύκλο γιατι αλλιώς κανουν τα δικά τους κ θα πρέπει παλι να γίνει η ίδια συζήτηση για να καταλήξουμε ότι "εχω δίκιο έτσι όπως το θέτω". δεν μου έχει προτείνει ποτε τίποτα.

 

επίσης, είναι νόμιμος εταίρος κ κουνιάδος του παντου οποτε εχει κ στα χαρτιά ευθύνη για ότι γίνεται στην κλινική.γιατι μας καλει από τις 7:00 για να μας παρει για ωοληψία στις 12:00;την ένεση γιατι την κανουμε τοτε;είναι θεμα οργάνωσης ολα αυτα κ μονο αυτός μπορει να το οργανωσει μιας κ καθε μερα στις ωοληψιες γίνεται το παρτυ του σφακιανούδη, όπως λενε. κ αφού καταφέρεις να ξεμπερδέψεις με την ωοληψια περιμενεις ενημερωση απο τον γιατρο, αν θες ενημερωση απο εμβρυολογο ξαναπεριμενεις, μετα ακολουθει αναμονη στο λογιστηριο κ τελος αναμονη για συνταγογράφηση. εχω περιμενει μονο για συνταγογραφηση 2 ωρες και.

 

Προσωπικά συζηταω με τις κοπέλες που εχουν σφακ κ περιμένουν ωοληψια μιας κ ειμαι καθε μηνα εκει κ διαπιστώνω ότι πλεον δεν γίνεται σωστη ενημέρωση για το πριν κ το μετα της ωοληψιας, για το πριν κ το μετα της μεταφορας κ πραγματικα ειναι λυπηρο γιατι τους δινουμε παρα πολλα χρηματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαγιοπούλα πετυχες κ δεν μας το είπες;

τα τελευταία σου ποστ έρχονται σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα. εσυ πάντα αναζητάς επιστημονική τεκμηρίωση

 

Δίκιο ειχε η Indyla πολλά πάθη ξεσήκωσε το συγκεκριμένο thread!! Νομίζω οτι δεν απαραίτητο κάποιος να εχει ήδη πετύχει για να εχει καλή άποψη για έναν γιατρο. Κι εγω έγραψα χθες πως και να μην πετύχαινα με τον ιδιο θα συνέχιζα. Δυστυχώς η ευτυχώς για κάποιες απο εμάς μπορει να παίρνει παραπάνω χρόνο. Απο εκει και περα η καθε μια καταθέτει την άποψη της και, κυριως, μπορει πάντα να αλλάξει γιατρο και να πάει σε κάποιον άλλο απο τους -εκατοντάδες, χιλιάδες;- εξωσωματικους που υπαρχουν στην χώρα μας. Εγω τουλάχιστον αυτο έκανα με τον πρώτο γιατρο απο τον οποίο δεν έμεινα ευχαριστημένη. Φυσικά ειμαι σίγουρη οτι άλλες κοπέλες εχουν πετύχει μαζι του. Σε τελική ανάλυση ειναι κυριως θεμα προσωπικής επιλογής.

Συγνώμη που παρεμβαίνω και η πρόθεση μου δεν ειναι να υπερασπιστώ ούτε την Μαγιοπουλας, πολυ δε περισσότερο τον ιδιο τον γιατρο. Απλά δεν νομίζω οτι ειναι σωστό να επιτιθεμεθα η μια στην άλλη σε περιπτωση που έχουμε διαφορετική άποψη και μάλιστα, θα μου επιτρέψεις, με σχόλια που για μια κοπελα που ειναι στην προςπαθεια μπορει να προκαλέσουν στεναχώρια...

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο ειχε η Indyla πολλά πάθη ξεσήκωσε το συγκεκριμένο thread!! Νομίζω οτι δεν απαραίτητο κάποιος να εχει ήδη πετύχει για να εχει καλή άποψη για έναν γιατρο. Κι εγω έγραψα χθες πως και να μην πετύχαινα με τον ιδιο θα συνέχιζα. Δυστυχώς η ευτυχώς για κάποιες απο εμάς μπορει να παίρνει παραπάνω χρόνο. Απο εκει και περα η καθε μια καταθέτει την άποψη της και, κυριως, μπορει πάντα να αλλάξει γιατρο και να πάει σε κάποιον άλλο απο τους -εκατοντάδες, χιλιάδες;- εξωσωματικους που υπαρχουν στην χώρα μας. Εγω τουλάχιστον αυτο έκανα με τον πρώτο γιατρο απο τον οποίο δεν έμεινα ευχαριστημένη. Φυσικά ειμαι σίγουρη οτι άλλες κοπέλες εχουν πετύχει μαζι του. Σε τελική ανάλυση ειναι κυριως θεμα προσωπικής επιλογής.

Συγνώμη που παρεμβαίνω και η πρόθεση μου δεν ειναι να υπερασπιστώ ούτε την Μαγιοπουλας, πολυ δε περισσότερο τον ιδιο τον γιατρο. Απλά δεν νομίζω οτι ειναι σωστό να επιτιθεμεθα η μια στην άλλη σε περιπτωση που έχουμε διαφορετική άποψη και μάλιστα, θα μου επιτρέψεις, με σχόλια που για μια κοπελα που ειναι στην προςπαθεια μπορει να προκαλέσουν στεναχώρια...

 

Δεν επιτέθηκα σε καμια Spirtoulito μαλλον το παρεξηγησες.

αλλωστε αυτο που μετράει παντα ειναι το αποτέλεσμα καλη μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτέθηκα σε καμια Spirtoulito μαλλον το παρεξηγησες.

αλλωστε αυτο που μετράει παντα ειναι το αποτέλεσμα καλη μου

 

Πιθανόν να το παρεξήγησα. Προφανώς και μετράει το σποτελεσμα και το ζήτημα ειναι πως θα φτάσεις εκει. Δεν αμφισβητώ την εμπειρία σου, άλλωστε λάθη γίνονται. Κι εγω εχει τύχει να περιμενω πολυ στην ωολοηψια, αλλα κατα κανόνα τελειώνω πολυ γρήγορα το ραντεβού μου. εσυ πως σκέφτεσαι να κινηθείς απο εδώ και περα;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να το παρεξήγησα. Προφανώς και μετράει το σποτελεσμα και το ζήτημα ειναι πως θα φτάσεις εκει. Δεν αμφισβητώ την εμπειρία σου, άλλωστε λάθη γίνονται. Κι εγω εχει τύχει να περιμενω πολυ στην ωολοηψια, αλλα κατα κανόνα τελειώνω πολυ γρήγορα το ραντεβού μου. εσυ πως σκέφτεσαι να κινηθείς απο εδώ και περα;

 

Εδώ είμαστε για να γραφουμε κ τα καλα κ τα ασχημα. αν δεις τα ποστ μου θα δεις οτι έχω γραψει κ τα θετικά. Δεν ξερω αν εκανες φυσικους κυκλους αλλα αν εκανες σιγουρα θα εχεις ταλαιπωρηθει τοσο οσο κ εγω. Αν διάβασες το κυριως πρόβλημα μου δεν ειναι η τεραστια αναμονη αλλα η ελλειψη προτασεων. οπως ειπα με την τακτικη που ακολουθω τα παω μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγιοπούλα πετυχες κ δεν μας το είπες;

τα τελευταία σου ποστ έρχονται σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα. εσυ πάντα αναζητάς επιστημονική τεκμηρίωση

 

Κρυσταλια μου σε εκτιμω κ το ξερεις.μιλαμε αλλωστε κ σε pm.ο γιατρος δεν κρινεται μονο απο τη θετικη χοριακη.κρινεται απο την γενικοτερη προσεγγιση του.η διαφορα μαζι του ειναι τεραστια.σε ενα φυσικο κ τρεις ηπιες διεγερσεις κατεψυξα 19 ωαρια κ αλλα 4 μαζεμενα σε δυο χρονια απο τον προηγουμενο στην καταψυξη.μην το παρεις στραβα αλλα επειδη ο καθενας το διαχειριαζεται διαφορετικα το θεμα της ανακοινωσης μιας εγκυμοσυνης να ξερεις οτι εγω δεν ειμαι απο αυτες που θα σπευσω να το ανακοινωσω.λογω των καθεξιν αποβολων εχω μαθει να κραταω πολυ μικρο καλαθι.εχω απολυτη επιγνωση της καταστασης .κ δεν θα προτρεξω.οποτε κρατα το αυτο που σου λεω.σε καλω ομως να μου πεις σε ποια αντιπαραθεση ακριβως ερχομαι.εχω κ εγω μιλησει για καποια κακως κειμενα στην οργανωση αλλα ποτε δεν ειπα κατι αρνητικο για το σφακ.οπως κ να χει κρινω εκ του αποτελεσματος.βλεπω εργα κ οχι λογια.κ εχω μεγαλη εμπειρια απο γιατρους κ απο πρωτοκολα.δεν ειναι δυνατον στα σαραντα δυο μου να παραγω συνεως τα τριπλασια απ ο,τι στα τριανταενια μου. κ ειμαι κ γυναικα με πεντε φυσικες ευκολες συλληψεις.αρα τα καλως η τα κακως κμενα τα αποδιδω στον εκαςτοτε γιατρο.

να ξερεις οτι την ταλαιπωρια σου την καταλαβαινω κ υποκλινομαι στο κουραγιο σου,αλλα δεν νομιζω οτι κανενας αλλος θα επεμενε τοσο πολυ να κανεις το δικο σου βιολογικο παιδι οσο ο σφακ.αν παλι θελεις να περασεις σε αλλες λυσεις για να μην ταλαιπωρεισαι γιατι οχι?οπως θες.ειναι επιλογη σου,οπως επιλογη σου ειναι να θες να αλλαξεις γιατρο για να αλλαξεις εντελως περιβαλλον.

ολα αυτα κρυσταλια μου με πολλη αγαπη κ την ευχη μου να παρεις το παιδακι σου γρηγορα στην αγκαλια σου μετα την υπερανθρωπη προσπαθεια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κρυσταλια μου σε εκτιμω κ το ξερεις.μιλαμε αλλωστε κ σε pm.ο γιατρος δεν κρινεται μονο απο τη θετικη χοριακη.κρινεται απο την γενικοτερη προσεγγιση του.η διαφορα μαζι του ειναι τεραστια.σε ενα φυσικο κ τρεις ηπιες διεγερσεις κατεψυξα 19 ωαρια κ αλλα 4 μαζεμενα σε δυο χρονια απο τον προηγουμενο στην καταψυξη.μην το παρεις στραβα αλλα επειδη ο καθενας το διαχειριαζεται διαφορετικα το θεμα της ανακοινωσης μιας εγκυμοσυνης να ξερεις οτι εγω δεν ειμαι απο αυτες που θα σπευσω να το ανακοινωσω.λογω των καθεξιν αποβολων εχω μαθει να κραταω πολυ μικρο καλαθι.εχω απολυτη επιγνωση της καταστασης .κ δεν θα προτρεξω.οποτε κρατα το αυτο που σου λεω.σε καλω ομως να μου πεις σε ποια αντιπαραθεση ακριβως ερχομαι.εχω κ εγω μιλησει για καποια κακως κειμενα στην οργανωση αλλα ποτε δεν ειπα κατι αρνητικο για το σφακ.οπως κ να χει κρινω εκ του αποτελεσματος.βλεπω εργα κ οχι λογια.κ εχω μεγαλη εμπειρια απο γιατρους κ απο πρωτοκολα.δεν ειναι δυνατον στα σαραντα δυο μου να παραγω συνεως τα τριπλασια απ ο,τι στα τριανταενια μου. κ ειμαι κ γυναικα με πεντε φυσικες ευκολες συλληψεις.αρα τα καλως η τα κακως κμενα τα αποδιδω στον εκαςτοτε γιατρο.

να ξερεις οτι την ταλαιπωρια σου την καταλαβαινω κ υποκλινομαι στο κουραγιο σου,αλλα δεν νομιζω οτι κανενας αλλος θα επεμενε τοσο πολυ να κανεις το δικο σου βιολογικο παιδι οσο ο σφακ.αν παλι θελεις να περασεις σε αλλες λυσεις για να μην ταλαιπωρεισαι γιατι οχι?οπως θες.ειναι επιλογη σου,οπως επιλογη σου ειναι να θες να αλλαξεις γιατρο για να αλλαξεις εντελως περιβαλλον.

ολα αυτα κρυσταλια μου με πολλη αγαπη κ την ευχη μου να παρεις το παιδακι σου γρηγορα στην αγκαλια σου μετα την υπερανθρωπη προσπαθεια σου.

 

Μαγιοπουλα πρωτον ευχαριστω για τις ευχες κ το ιδιο ευχομαι κ για σενα κ συντομα. ο λόγος που μιλαω μαζι σου με π.μ. (εγω ρωταω εσυ απαντας) ειναι γιατι εχω αντιληφθεί την τεραστια εμπειρία σου κ ταλαιπωρια σου. με βοηθας κ το εκτιμω. να σου πω την αληθεια με ενοχλησε πολυ η θεοποιηση του γιατρου. καταλαβα ομως την αντίδραση σου. σου ειπα φαινεται απο τα ποστ ειναι το πριν κ το μετα. τα υπολοιπα ειναι προσωπικα σου κ δεν θα αναφερθω.

ομως γιατι ολες πρεπει να γραφουμε τα θετικα;μας διαβαζει τοσος κοσμος, γιατι να μην ξερει ότι υπαρχουν πολλες παραλήψεις;

εχω πει ότι πριν ημουν με τον σταυρου κ στην πρωτη παρακολουθηση φυσικου εχασε την ωορρηξια. τον αλλαξα την επομενη μερα. ο σφακ δεν εχει χασει καμια, τα συλλεγει ολα αλλα κανει αλλα λαθη που ειναι καθαρα λογω ελλειψης χρόνου κ συγκεντρωσης.αυτη ειναι η αληθεια κ ειμαι σιγουρη οτι ολες εχουμε σχετικη εμπειρια.

πολύ σωστα αναφέρεις για την επιμονη του. ναι ειναι χαρακτηριστικό του κ δεν το βρίσκεις αλλού. αλλα αξίζει τελικα;δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Μαγιοπουλα πρωτον ευχαριστω για τις ευχες κ το ιδιο ευχομαι κ για σενα κ συντομα. ο λόγος που μιλαω μαζι σου με π.μ. (εγω ρωταω εσυ απαντας) ειναι γιατι εχω αντιληφθεί την τεραστια εμπειρία σου κ ταλαιπωρια σου. με βοηθας κ το εκτιμω. να σου πω την αληθεια με ενοχλησε πολυ η θεοποιηση του γιατρου. καταλαβα ομως την αντίδραση σου. σου ειπα φαινεται απο τα ποστ ειναι το πριν κ το μετα. τα υπολοιπα ειναι προσωπικα σου κ δεν θα αναφερθω.

ομως γιατι ολες πρεπει να γραφουμε τα θετικα;μας διαβαζει τοσος κοσμος, γιατι να μην ξερει ότι υπαρχουν πολλες παραλήψεις;

εχω πει ότι πριν ημουν με τον σταυρου κ στην πρωτη παρακολουθηση φυσικου εχασε την ωορρηξια. τον αλλαξα την επομενη μερα. ο σφακ δεν εχει χασει καμια, τα συλλεγει ολα αλλα κανει αλλα λαθη που ειναι καθαρα λογω ελλειψης χρόνου κ συγκεντρωσης.αυτη ειναι η αληθεια κ ειμαι σιγουρη οτι ολες εχουμε σχετικη εμπειρια.

πολύ σωστα αναφέρεις για την επιμονη του. ναι ειναι χαρακτηριστικό του κ δεν το βρίσκεις αλλού. αλλα αξίζει τελικα;δεν ξερω

το αν αξιζει η οχι για σενα εσυ θα το αποφασισεις.μην ρωτας εμενα πανω σε αυτο.οσο για τις αποψεις μου σχετικα με σφακ θα με μπερδευεις σιγουρα με αλλη.τα κακως κειμενα αφορουν τη οργανωση κ οχι τον σφακ.ο,τι δηλ εχω πει δημοσιως.το μονο που σου εχω πει ειναι οτι θεωρει πολυ καλη μια αιματολογο που εγω διαφωνω καθετα.αυτο ομως δεν εχει να κανει με τον ιδιο αλλα με αλλες ειδικοτητες.κ εχω γραψει κ ανοιχτα οτι δεν ειναι ουτε αιματολογος,ουτε ενδοκρινολογος κ οτι ο καθενας πρεπει να κινειται μονος του.προσεχε λοιπον τις διατυπωσεις σου γιατι εκτιθεσαι κ στο μελλον θα βρεθεις ακομη περισσοτερο εκτεθιμενη.

Link to comment
Share on other sites

επίσης, είναι νόμιμος εταίρος κ κουνιάδος του παντου...

 

Να πω κάτι άσχετο να ξαλεγράρουμε και να πέσουν οι τόνοι; Κάτι είχα ακούσει για συγγένεια αλλά τώρα μαθαίνω ότι του γνώρισε την αδερφή του. :D Οπότε αυτή είναι η δεύτερη γυναίκα του Πάντου...

Link to comment
Share on other sites

Αλλου τα κακαρισματα κ αλλου γεννανε οι κοτες.κ η αληθεια ειναι οτι στο Σφακιανουδη γεννανε οι περισσοτερες κοτες.αντε για να ευθυμησουμε λιγο ,τωρα που ερχεται κ πασχα.

.κ μονο το οτι ο Σφακιανουδης ειναι το μεγαλο θεμα στο φορουμ τις τελευταιες μερες αυτο λεει πολλα....μα παρα πολλα.Καλη τυχη κ φωτηςη σε ολες μας.εγω λεω να αποσυρθω γιατι αρχισα να βαριεμαι αυτο το thread.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν εχω γνωρισει το συγκεκριμένο γιατρό αλλά επειδή εχω περασει πολλά 4 χρόνια τωρα στον χώρο της υποβοηθούμενης κι εχω γνωρισει αρκετους γιατρούς πιστευω ακραδαντα ότι πρεπει να ψαχνουμε μεχρι να καταληξουμε στο γιατρο και στο κεντρο που λειτουργουν ικανοποιητικά συνολικα!

Τωρα εχει ρευμα στο φορουμ ο συγκεκριμένος,πριν καιρό ένας άλλος γιατρός.

Οσο καλός κι αν ειναι ο γιατρός τόσο πολυωρες αναμονές και λαθη σοβαρά απο το κεντρο δεν πρεπει να συγχωρουνται οταν πληρωνονται τόσα λεφτα.Η καλή μας ψυχολογία,ο διαθεσιμος χρόνος μας και τελος τα χρηματά μας πρεπει να τυγχανουν αξιοπρεπους αντιμετωπισης και σεβασμου.

Εγω προσωπικά καταληγώ σε ιδιωτες που συνεργαζονται με αντιστοιχα κεντρα μαιευτηριων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το αν αξιζει η οχι για σενα εσυ θα το αποφασισεις.μην ρωτας εμενα πανω σε αυτο.οσο για τις αποψεις μου σχετικα με σφακ θα με μπερδευεις σιγουρα με αλλη.τα κακως κειμενα αφορουν τη οργανωση κ οχι τον σφακ.ο,τι δηλ εχω πει δημοσιως.το μονο που σου εχω πει ειναι οτι θεωρει πολυ καλη μια αιματολογο που εγω διαφωνω καθετα.αυτο ομως δεν εχει να κανει με τον ιδιο αλλα με αλλες ειδικοτητες.κ εχω γραψει κ ανοιχτα οτι δεν ειναι ουτε αιματολογος,ουτε ενδοκρινολογος κ οτι ο καθενας πρεπει να κινειται μονος του.προσεχε λοιπον τις διατυπωσεις σου γιατι εκτιθεσαι κ στο μελλον θα βρεθεις ακομη περισσοτερο εκτεθιμενη.

 

εκτεθειμένη επειδη αναφέρω την προσωπικη μου εμπειρια κ μονο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μαγιοπουλα, ειπες για μια αιματολογο που θεωρει καλη ο Σφακ. Επειδη μαλλον μας εχει στειλει στην ιδια ( Λευ....) θες να μου στειλεις σε π.μ γιατι εχεις αντιθετη αποψη; Μ ενδιαφερει!

 

Κοριτσια, ειρηνη υμιν! Ας εστιασει η καθεμιά στις δικες της αναγκες, στο δικο της ενστικτο κι ας κανει τις επιλογες της με τους γιατρους!

Ο δρομος αλλωστε που περπαταμε ειναι στο τελος μοναχικος! Ολα εμεις οι γυναικες τα περναμε, πανω στο σωμα μας γινονται ολα! Οι συνοδοιποροι μας ( συζυγος, ιατροι) ειναι πολυ πολυ σημαντικοι, αλλα η ψυχουλα η δικια μας το ξερει!

Εμεις εδω να ειμαστε αγαπημενες, μια γροθια και να βοηθαμε η μια την αλλη, γιατι ειμαστε πονεμενες κι η καθεμια μπορει να καταλαβει τη θεση της αλλης.

 

Θεωρω πως για κανεναν γιατρο δεν χρειαζεται να χασουμε αυτο το πολυτιμο δεσιμο μεταξυ μας!

Ας καταθετει η καθεμια την εμπειρια της για να βοηθαμε με τα καλα και τα ασχημα, χωρις ομως επικριτικη διαθεση ουτε μεταξυ μας, ουτε στους γιατρους.

 

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

εκτεθειμένη επειδη αναφέρω την προσωπικη μου εμπειρια κ μονο;;;;;

οχι καθε αλλο.καλα κανεις κ την λες.εννοειται.εκτεθειμενη θα βρεθεις γιατι λες πραγματα για μενα που αφενος δεν εχω πει κ αφετερου γιατι δεν ξερεις τι ακριβως κανω.εγω περα απο αυτο τον αγωνα σου τον σεβομαι κ την κουραση σου την καταλαβαινω.για ποιο λογο ομως καθεσαι κι αλλο αφου δεν σου αρεσει?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό κλειδώνεται.

 

Θέματα που αναφέρονται σε συγκεκριμένες επωνυμίες, αποκλειστικά/επαναλαμβανόμενα θα κλειδώνονται καθώς προκαλείται από αυτά,

δυσλειτουργία του φόρουμ.

Κατηγορείται η διαχείριση (από ανταγωνιστές) ότι διαφημίζει συγκεκριμένους εσκεμμένα, προσελκύονται πλαστές δημοσιεύσεις κλπ.

 

Συγκεκριμένα δείτε εδω

 

Παρακαλούμε όταν δημοσιεύετε κάποια καλή κρίση για νομικό ή φυσικό πρόσωπο να κάνετε κάποια περιγραφή των χαρακτηριστικών των οποίων για εσάς ήταν σημαντικά και έκαναν την διαφορά σε σχέση με άλλους επαγγελματίες και να μην επαναλαμβάνετε συχνά (πάνω απο 2-3 φορές) αυτή την θετική κρίση.

 

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλοί ικανοί επαγγελματίες, και δεν επιθυμούμε το φόρουμ της ΕΕΕΓ να γίνει πλατφόρμα βαθμολόγησης των ειδικών, δεν υπάρχει τέτοιο κριτήριο στο καταστατικό της ΕΕΕΓ.

 

Επίσης κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει (κυρίως και για νομικούς λόγους) μέσα απο ένα φόρουμ.

 

Ίσως κάποια άλλη ιστοσελίδα να μπορεί να αναλάβει την υλοποίηση ενός τέτοιου στόχου, με άλλο εργαλείο/λειτουργικό & καταστατικό.

 

 

 

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.

 

 

Το παραπάνω αφορά ΟΛΑ τα θέματα που ασχολούνται μεμονωμένα με συγκεκριμένες επωνυμίες ή συγκεκριμένα κέντρα.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει ο απαραίτητος χρόνος ή προσωπικό

(ΕΕΕΓ- μη κερδοσκοπική εταιρεία χωρίς πακέτα στήριξης από κάπου αλλού) για να απομακρυνθούν όλα, όμως σίγουρα θα βοηθούσαν αναφορές από τα μέλη:

Χαρακτηριστικό των θεμάτων που εννοούμε είναι συζητήσεις που είναι αφιερωμένες σε συγκεκριμένες επωνυμίες.

 

Τελικώς όλα αυτά συμβάλλουν σε μια στρεβλή ενημέρωση των μελών καθώς συγκεκριμένα μέλη συζητούν ξανά και ξανά για επαγγελματίες την στιγμή που υπάρχουν δεκάδες επαγγελματίες οι οποίοι είναι εξαιρετικοί των οποίων η πελατεία απλώς δεν συχνάζει στο διαδίκτυο.

Δεν είναι αντιπροσωπευτικό το δείγμα κάποιων δεκάδων αναγνωστών που γράφουν σε τέτοια θέματα, για την πραγματική φήμη ή ποιότητα των υπηρεσιών ενός κέντρου ή ενός επαγγελματία.

Είναι λανθασμένη η εντύπωση ότι τέτοια θέματα δίνουν αξιόπιστη πληροφόρηση, καθώς πίσω από κάθε όνομα χρήστη, το οποίο δεν ελέγχεται (καθώς δεν είναι τέτοιος ο σκοπός του φόρουμ αυτού!) θα μπορούσε να βρίσκεται ενδυνάμει διαφημιστής/δυσφημιστής της εκάστοτε επωνυμίας όπως θα δείτε στον σύνδεσμο που αναφέρει το άρθρο που παραθέσαμε (πατήστε το λινκ).

 

Δεν είναι εφικτός ο τεχνικός έλεγχος με άλλους τρόπους (όταν δεν υπάρχει ταυτοποίηση χρηστών μέσω ταυτότητας πχ) για να αποφευχθεί κάτι τέτοιο.

 

Για οποιαδήποτε απορία παρακαλούμε κάντε αναφορά στην δημοσίευση αυτή.

 

http://parents.org.gr/news/a576

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...