Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μου αρεσει το μπανιο μου


Recommended Posts

Καλησπέρα μετα απο πολυ καιρό.

Πριν 1 μηνα μετακομισα σε ενοίκιο και δεν μου αρεσει καθολου το μπανιο μου.

Συγκεκριμένα τα ειδη υγιεινης ειναι ροζοκαφε. Η μπανιερα είναι θαμπη.πενταακαθαρη μεν αλλα σαν να εχει χασει τη λαμψη της εντελως. Πηρα σμαλτο λευκο αλλα με φαγανε οι δικοι μου μην τυχον κ αλλαξω χρώμα και εκνευρίστει η ιδιοκτήτρια. ...

2ον εχω καφεμπεζ πλακακια και κ στους τοίχους και στο πάτωμα του μπανιου. Μπορω να κανω κατι? Αυτοκόλλητα υπάρχουν εστω για τοιχους?

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω θα συμφωνησω με οσους σου λενε πως δε μπορεις να κανεις ότι θελεις σε ένα σπιτι που νοικιάζεις.Και ειδικα τα αυτοκόλλητα είναι ότι χειροτερο..μετα από λιγο καιρο φθειρονται και δε βγαινουν από τα πλακακια.Αν εβαζες καποια διακοσμητικα για να το αλλαξεις λιγο?Μια ομορφη κουρτινα στη μπανιερα...ένα χαλακι ιδιαιτερο...κερακια...μηπως ετσι το ομορφυνεις λιγο?

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να μιλησεις στην ιδιοκτητρια του σπιτιου για την σκεψη σου να κανεις την οποια αλλαγη στο μπανιο...εφοσον θα ειναι με δικο σου κοστος,ενδεχομενως να μην την ενοχλει η οποια αλλαγη,ετσι και αλλιως προς το καλυτερο θα ειναι...εφοσον το μπανιο γενικα λες οτι ειναι καθαρο, προφανως εστιαζεις στο αισθητικο κομματι...με μια κουρτινα οπως προτεινε και η νικη81,αλλαζει η οψη...υπαρχουν και πανεμορφα αυτοκολητακια οχι ομως με κολλα,αλλα σαν ζελεδακια να το πω,τα οποια ομορφαινουν χωρις να χαλανε τα πλακακια οταν θελησεις να τα βγαλεις...αν βαλεις πλυντηριο μεσα, απο επανω μπορεις να βαλεις καλαθακια με ποτ πουρι ή οτιδηποτε αλλο σου αρεσει, στρωνοντας ενα ομορφο κατι τις απο κατω...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σώζεται η κατάσταση. Είναι επιεικώς παλιομοδιτικο. Αυτα τα πλακακια κ η μπανιέρα είναι κατάθλιψη.... Τι ωραία που είναι τα λευκά ειδη υγιεινής. ...

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις σκοπο να δωσεις χρηματα σε σπιτι με ενοικιο για να αλλαξεις τα πλακακια και την μπανιερα δεν νομιζω η ιδιοκτητρια να εχει διαφωνια.

Αλλα εννοεται πρεπει να την ρωτησεις πριν απο οποιαδηποτε παρεμβαση.

Στην συζητηση επανω εν τη δεις ελαστικη μπορεις να της προτεινεις , εαν θελει βεβαια, να κανεις εσυ την ανακαινιση του μπανιου και αυτη να σου αφαιρεσει ενα ενοικιο.

Εμεις της ειχαμε ζητησει να αλλαξει τις βρυσες και να μας βαλει ενα ντουλαπι. Το καναμε εμεις και τα αφαιρεσαμε απο το ενοικιο.

 

Αν δεν κανεις ανακαινιση , ενας χωρος μπορει να μεταμορφωθει με διαφορα αξεσουαρ.

 

Μια εντυπωσιακη ωραια κουρτινα που θα κρυβει την μπανιερα και οταν μπαινει καποιος μεσα θα ειναι το πρωτο που που προσεχει.

Ενα πολυ ωραιο εντυπωσιακο πατακι και τα αξεσουαρ για το σαπουνι και τις οδοντοκρεμες. Ακομα και το σετακι με το καλαθι.

 

Το μπεζ καφε και το ροζ ταιριαζει πολυ με αχνο γαλαζιο η aqua.

Ειναι τελειος συνδυασμος . Ο αγαπημενος μου συνδυασμος.

 

Στο τελος αφου καταληξεις σε αυτα και πρωτα απο ολα στην κουρτινα μπορεις να βρεις αυτοκολλητα διακοσμητικα που να ταιριαζουν με τα παραπανω. Να μην το επιβαρυνουν ομως πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εαν εχεις σκοπο να δωσεις χρηματα σε σπιτι με ενοικιο για να αλλαξεις τα πλακακια και την μπανιερα δεν νομιζω η ιδιοκτητρια να εχει διαφωνια.

Αλλα εννοεται πρεπει να την ρωτησεις πριν απο οποιαδηποτε παρεμβαση.

Στην συζητηση επανω εν τη δεις ελαστικη μπορεις να της προτεινεις , εαν θελει βεβαια, να κανεις εσυ την ανακαινιση του μπανιου και αυτη να σου αφαιρεσει ενα ενοικιο.

Εμεις της ειχαμε ζητησει να αλλαξει τις βρυσες και να μας βαλει ενα ντουλαπι. Το καναμε εμεις και τα αφαιρεσαμε απο το ενοικιο.

 

Αν δεν κανεις ανακαινιση , ενας χωρος μπορει να μεταμορφωθει με διαφορα αξεσουαρ.

 

Μια εντυπωσιακη ωραια κουρτινα που θα κρυβει την μπανιερα και οταν μπαινει καποιος μεσα θα ειναι το πρωτο που που προσεχει.

Ενα πολυ ωραιο εντυπωσιακο πατακι και τα αξεσουαρ για το σαπουνι και τις οδοντοκρεμες. Ακομα και το σετακι με το καλαθι.

 

Το μπεζ καφε και το ροζ ταιριαζει πολυ με αχνο γαλαζιο η aqua.

Ειναι τελειος συνδυασμος . Ο αγαπημενος μου συνδυασμος.

 

Στο τελος αφου καταληξεις σε αυτα και πρωτα απο ολα στην κουρτινα μπορεις να βρεις αυτοκολλητα διακοσμητικα που να ταιριαζουν με τα παραπανω. Να μην το επιβαρυνουν ομως πολυ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ Κ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ!

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και να βάψεις τα πλακάκια (υπάρχει ειδικό χρώμα) και να

κάνεις επισμάλτωση. Αλλά με τη σύμφωνη γνώμη της ιδοκτήτριας

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...