Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θυσία για τα παιδιά μου...;


Recommended Posts

Πείτε με κακιά, πείτε με στριμένη, πείτε με σκληρή και άπονη!(την έγραψα την ατάκα).

Στην αρχή ο θεματοθέτης μου προκάλεσε συμπάθεια.

Τώρα μου προκαλεί θυμό!

Η συμπεριφορά του με κάνει να εισπράττω μια τεράστια επιπολαιότητα και ανευθυνότητα.

Είναι τεράστιο έγκλημα να κοροϊδεύεις φίλε τα παιδιά σου και να παίζεις με τα συναισθήματα του ανθρώπου που έχεις δίπλα σου. Ποιος σου έδωσε αυτό το δικαίωμα; Κάθεσαι και κλαίγεσαι για το παντελόνι που είναι δυο νούμερα μικρότερο, για τη θυσία που έκανες, για την κοπέλα που αγάπησες.....

Δεν κλάφτηκες όμως για τα ψέμματα σου προς τα παιδιά σου και για τα συναισθήματα που προκαλείς στην μάνα των παιδιών σου, που θα έπρεπε να την έχεις εικόνισμα γιατί σε έκανε πατέρα.

Είμαι δασκάλα και η ζωή μου είναι ανάμεσα στα παιδιά. Ξέρεις ηρωικέ φίλε μου πόσα παιδιά κατεστραμένα ψυχολογικά έχω δει από ανεύθυνες και επιπόλαιες συμπεριφορές;

Νομίζεις ότι τα παιδιά είναι χαζά και δεν καταλαβαίνουν;

Τους διδάσκεις το ψέμα;

Προτείνω όταν μεγαλώσουν λίγο να βγαίνεις παρέα μαζί τους και να τους κουβεντιάζεις για τη μεγάλη θυσία που έκανες και για το πως κατέστρεψες τη ζωή της μητέρας τους για χάρη τους!

Θα το εκτιμήσουν!:mad::x:x

Το πόσο πολύ σας επιτεθηκα φαίνεται απο αυτό το μήνυμα αγαπητή hope77.

Διάβασε και όλα τα προηγούμενα δικά μου μηνύματα και μετα πες μου απο που στο διάολο προέκυψε αυτό το μένος της dimina.

Λες και της εκανα κάτι προσωπικό.Λες και ξέρει οτιδήποτε για μένα!

Διαβάζω και ξαναδιαβαζω το συγκεκριμενο μήνυμα και λέω"τι έγινε τώρα ρε; Είπα κάτι; Που στραβωσε;"

Ελα τώρα σε παρακαλώ.Και πολύ ευγενικός ήμουν μαζί της.

Το λιγοτερο που μπορω να κάνω σε κάποιον που θα με ειρωνευτεί είναι να αδιαφορησω για εκείνον.

Τώρα αν κάποιες είσαστε κλίκα εδώ μέσα, αυτό είναι άλλο θέμα και δεν ενδιαφερομαι να κάτσω να μαλωνω.

Αν θέλετε ανταλλασουμε τηλέφωνα με π.μ. και λύνουμε την παρεξήγηση.

Κοψε όμως αυτήν την αηδία,το να μπαινετε στο θέμα μου και να κραζετε χωρίς λογο και αιτία.

Σας παρακαλώ πάρα πολύ γι αυτό.

 

Ευχαριστώ και πάλι όλες τις φίλες και φιλους που μου απάντησαν.

Όχι,δεν θαακολουθησω κατα γράμμα όσα μου λέει κάποιος και ειδικά αν δεν έχει ιδία εμπειρία,όμως μέσα απο όλα όσα μου γράφετε βλέπω περισσότερα απο ότι αν ήμουν μόνος.

Δεν ζήτησα ουτε παρηγοριά ουτε οίκτο, ποτέ και απο κανέναν.

Συμβουλες ήθελα και τις βρήκα απο εσάς και μάλιστα με το παραπάνω.

 

Όχι δεν έχω περάσει παρόμοια τραγωδία με της dimmina.

Ενα απλό πρόβλημα έχω και έπρεπε να πάρω μια απόφαση ζωής και γι αυτό μπήκα σε αυτό το φόρουμ και σας επρηξα με τα δικά μου.

 

Δεν ειμαι καλά ψυχολογικά το τελευταιο διάστημα.

Υπάρχει λόγος που δεν έχω επισκευτεί ειδικό ακόμη. Ίσως γίνει κάποια στιγμή.

 

Το ξέρω οτι εγωφταιω που έφτασα σε αυτό το σημείο.

Χωρισα με την γυναίκα μου, γνώρισα μια αλλη γυναίκα, ερωτευτηκαμε.

Τα δυο μου μωρά όμως ποτε δεν τα εγκατελειψα.

Και ουτε ποτε θα τα εγκαταλείψω.

Ναι ειμαι εγωιστής επειδή ερωτευτηκα σαν εν διασταση πατέρας.

Θέλετε να ειμαι και κοπροσκυλο;

Κι απο αυτό είμαι!

Και αλήτης;

Και αλήτης.

Μπορώ να ειμαι ότι θέλετε. Οτι πείτε.

 

Ειμαι σπίτι όμως τώρα και παλευω!

Μόνος μου το αποφάσισα να γυρίσω. Δεν μου το επέβαλε κανείς.

Ο λόγος που γύρισα ήταν επειδή αγαπώ τα μωρά και θέλω το καλύτερο.

Και για την φιλενάδα που ειρωνεύεται εκ του ασφαλούς πίσω απο την οθόνη να πω ότι

ο τίτλος του θέματος είναι ερώτηση, δεν είναι δήλωση.

Ειλικρινά με αυτήτην ιστορία αρχίζω και πιστεύω οτι έχω πρόβλημα και με τα ελληνικά μου.

 

Αν προσεξατε, δεν έχω γράψει τον λογο για τον οποίο χώρισα αρχικά με τη γυναίκα μου.

Το εκανα αυτό για να μην σας στρεψω εναντίον της.

Οτι και να έγινε, είναι η μάνα των παιδιών μου. Πάντα θα την ευχαριστώ και θα την έχω ψηλά στη ζωή μου. Δεν μπορώ να ακούω κατηγορίες και μπινελικια.

 

Ξαναλεω λοιπόν,πως όποιος και όποια επιθυμεί ας μου στείλει με π.μ.το κινητό η αν θέλειτης δίνω εγώ το δικο μου ώστε να με πάρει με απόκρυψη, για να λύσουμε αυτή τη γελοία παρεξήγηση.

Κάνω ενα τσιγάρο και πάω για ύπνο!

Καλό ξημέρωμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα.Το πηρες το θέμα πολυ προσωπικα φιλε μου .Εμεις δεν κριναμε εσενα ή για να ειμαι πιο σαφης κριναμε τη συμπεριφορα σου.Αυτο δεν ανεκτηκες.ειναι σαφες οτι ειναι δυσκολη κατασταση κ η ψυχολογια σου ειναι χαλια αλλα οταν ζητας συμβουλες πρεπει να εισαι ετοιμος να τις ακουσεις ειτε σου αρέσουν είτε όχι.Και προφανως δε σε ξερουμε κ ξερουμε μονο οσα εγραψες,βασει αυτων κριναμε κ ολες περιπου σου ειπαμε τα ιδια"αφου εισαι εκει προσπαθησε κ μην μοιρολατρεις.Η καθεμια βεβαια με τον τροπο της.Συμφωνω οτι τα γραφομενα ,ο τρπος τους καμια φορα παρεξηγειται.Αλλα κ ο τροπος που μιλησες σε μια κοπελα που μπηκε να ασχοληθει με σενα δεν ηταν καθολου καλος.Νομιζω πως πρεπει να το αναγνωρισεις.Σου καταλογιζω την ασχημη ψυχολογικη κατασταση γιαυτο κ συνεχιζω να ασχολουμε.Τις γνωμες μας σου τις ειπαμε σου αρεσαν ή οχι αυτο ειναι που πιστευουμε.Όταν ζητας απο αγνωστους αποψη ,κρινουν με οσα ξερουν .Διαφορετικα επρεπε να απευθυνθεις σε κολητους που ξερουν προσωπα-καταστάσεις.Καλη συνεχεια το ευχομαι ειλικρινα ,ανθρωπινα για όλους σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...