Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδεσποτο σκυλακι


Recommended Posts

κοριτσια για αλλη μια φορα χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια απο καποιον πουνα γνωριζει καλα τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις...μεγαλο σαββατο πρωι εκανα δουλειες και τα ειχα ολα ανοιχτα.επλενα πιατα και νιωθω κατι απο πισω μου να με χαιδευει νομιζοντας οτι ειναι η 4χρονη κορη μου.εεεμμμμ δεν ητανε..ηταν ενα σκυλακι ρατσας παρακαλω με λουρακι κτλ.ωραια λεω απο καπου χαθηκε αυτο του εβαλα νερο του εδωσα και λιγο φαγακι...μες στην τρελη χαρα το σκυλι(αν και δεν ηταν πεινασμενο-ταλαιπωρημενο απλα λιγο βρωμικο)...το σκυλι ομως δεν το κουναγε ρουπι απο το σπιτι μου.χρειαστηκε να παω στο μαρκετ και επειδη δεν γινοτανε να το αφησω μεσα στο σπιτι το εβγαλα παλι εξω και φυγαμε εμεις με το αμαξι και εφυγε και αυτο.γυρναμε μετα απο μια ωρα και δεν το πιστευα οτι το σκυλι μας περιμενε εξω απο την πορτα μας.χαρες η κορη μου να το κρατησουμε μου λεει κτλ εγω βεβαια της εξηγησα οτι μπορει να το ψαχνει η οικογενεια του κτλ για να την ηρεμησω γιατι εδω που τα λεμε ή καποιος το ψαχνει ή το εχουν παρατησει..συμφωνησαμε με τον αντρα μου την τριτη που ανοιγουν τα μαγαζια να το παμε σε ενα κοντινο μας petshop να δουμε τι γινετε αν εχει τσιπακι ποσο χρονων ειναι κτλ.το θεμα φυσικα ειναι οτι εγω δεν μπορω να το κρατησω και οι λογοι ειναι αυστηρα οικονομικοι και δεν μπορω να το φροντισω και επειδη εχω τρελα με τα σκυλια δεν θελω να τους λειπει τιποτα..σημερα το πρωι λοιπον ξυπνησα 5 παρα απο το σκυλο(τον εχω μεσα στο σπιτι) το σκυλι εκανε σπασμους και εβγαζε αφρους απο το στομα.τρομαξα σηκωθηκα ξυπνησα τον αντρα μου λεω κατι εχει το σκυλι μου λεει κανα ονειρο θα ειδε καλα λεω....και μεχρι αυτη την ωρα που σας γραφω εψαχνα στο ιντερνετ και πολυ φοβαμαι οτι παιζει να ειναι επιληπτικο και ΔΥΣΤΥΧΩΣ ενισχυεται το σεναριο να το εχουν εγκαταλειψει.....εχω στεναχωρηθει υπερβολικα μιας και διαβαζω αν μπορω να το παω σε καποια φιλοζωικη γιατι η μικρη δενετε καθημερινα μαζι του και χρηζει αμεσης ιατρικης περιθαλψης και εξετασεων τις οποιες εγω αδυνατω να τις κανω πραγματικα σας μιλαω δηλαδη για κτηνιατρους κλπ δεν παιζει....οπως δεν παιζει ομως να το αφησω και στο δρομο.τι να κανω?υπαρχει περιπτωση να το περιθαλψει η φιλοζωικη?μενω πεντελη ανυπομονω να παρω αυριο τηλ να δω τι γινετε...και αν μου πουνε δεν γινετε να το παρουμε τι κανω?το σκυλι θελει φροντιδα απο ολες τις αποψεις οπως σας ειπα η μικρη δενετε μαζι του εχει τρελαθει της εξηγω δεν το καταλαβαινει και ειμαι σε πληρη συγχυση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοιτα αν μπορείς να επικοινωνησεις ακόμα και σήμερα με τη φιλοζωικη μηπως μπορούν να το πάνε σε κτηνίατρο το καημένο. μετα δες μηπως υπάρχει αγγελία και κάποιος το ψαχνει. Υπάρχουν σελίδες στο fb που λέγονται χαθηκαν - βρέθηκαν κοίτα και εκεί. Λογικά πάντως αν έχει τσιπάκι ο κτηνίατρος θα μπορέσει να δει σε ποιον ανήκει.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν μπορείς να επικοινωνησεις ακόμα και σήμερα με τη φιλοζωικη μηπως μπορούν να το πάνε σε κτηνίατρο το καημένο. μετα δες μηπως υπάρχει αγγελία και κάποιος το ψαχνει. Υπάρχουν σελίδες στο fb που λέγονται χαθηκαν - βρέθηκαν κοίτα και εκεί. Λογικά πάντως αν έχει τσιπάκι ο κτηνίατρος θα μπορέσει να δει σε ποιον ανήκει.

 

μολις το παρεδωσα!εφαγα τα ματια μου στο ιντερνετ να ψαχνω και κατα τυχη ειχε βαλει αγγελια ο ιδιοκτητης πριν 2 μηνες για ζευγαρωμα!τον αναγνωρισα αμεσως απο την φωτο!πηρα τηλ και μενανε 1 τετραγωνο πιο κει!ειναι οντως επιληπτικο αλλα ευτυχως απλα καπου την εκανε απο τον κηπο τους!καλοι ανθρωποι δεν ηταν παρατημενο δηλαδη!πηγανε να μας δωσουνε λεφτα δεν τα δεχτηκαμε και το κυριοτερο απο ολα χαρηκε το παιδακι τους γιατι λεει ουτε ανασταση δεν εκανε γιατι ηταν πολυ στεναχωρημενος!!! οποτε εκανα και το παιδι τους χαρουμενο!ποιος ακουει την δικια μου τωρα γιατι δεν εχει ξυπνησει ακομα λογω χτεσινης κουρασης απο πασχα;)

Link to comment
Share on other sites

εμεις οταν ειχαμε βρει ενα σκυλακι να περιφερεται (μενω στο κεντρο της Αθηνας)που περιφεροταν κοντα στην πολυκατοικια μας το πηραμε γιατι φαινοταν καθαρο και απο σπιτι μηπως και βρισκαμε τον ιδιοκτητη αλλα δυστυχως δεν εχει ουτε τσιπακι ουτε τηλεφωνο στο κολαρο του.οποτε την επομενη εκτυπωσα χαρτια με την φωτογραφια του κτλ και τα κολλησαμε σε μερικους δρομους τριγυρω.τελικα την λυση μας την εδωσε το ιδιο το σκυλακι.το εβγαλε η μητερα μου βολτα και το αφησε να την οδηγει το ιδιο με το λουρακι.τελικα την οδηγησε μπροστα απο μια πολυκατοικια και εκανε λες και περιμενε κατι.ρωτησε παραδιπλα σε κατι μαγαζια και τελικα την βρηκαμε την ιδιοκτητρια.συγχαρητηρια που ασχοληθηκες:)

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρεδωσα!εφαγα τα ματια μου στο ιντερνετ να ψαχνω και κατα τυχη ειχε βαλει αγγελια ο ιδιοκτητης πριν 2 μηνες για ζευγαρωμα!τον αναγνωρισα αμεσως απο την φωτο!πηρα τηλ και μενανε 1 τετραγωνο πιο κει!ειναι οντως επιληπτικο αλλα ευτυχως απλα καπου την εκανε απο τον κηπο τους!καλοι ανθρωποι δεν ηταν παρατημενο δηλαδη!πηγανε να μας δωσουνε λεφτα δεν τα δεχτηκαμε και το κυριοτερο απο ολα χαρηκε το παιδακι τους γιατι λεει ουτε ανασταση δεν εκανε γιατι ηταν πολυ στεναχωρημενος!!! οποτε εκανα και το παιδι τους χαρουμενο!ποιος ακουει την δικια μου τωρα γιατι δεν εχει ξυπνησει ακομα λογω χτεσινης κουρασης απο πασχα;)

 

Αχ μπράβο! Πολύ χαίρομαι με την εξέλιξη.

 

Στην κορούλα σου πες ότι είναι χαρούμενο το σκυλάκι που βρήκε την οικογένειά του και ότι αφού μένουν κοντά θα μπορείτε να το βλέπετε που και που.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια τι ντέντεκτιβ που είστε εσείς; Εγω ούτε θα σκεφτόμουν να κάνω αυτά που κάνατε (ασε που δεν εχει αδέσποτα σκυλιά εδω οποτε δεν είμαστε και συνηθισμένοι !)

Μπράβο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

το σκυλι το βλεπω σαν ενα μελος οικογενειας.ο λογος που δεν εχω παρει σκυλι ειναι γιατι δενομαι απιστευτα.το θεωρω υποχρεωση να το ψαξω μεχρι εκει που δεν παει αλλο.τρομαξα που μου επαθε κριση επιληψιας.το σκυλι χρειαζοταν το φαρμακο του διαφορετικα περιμενα μεχρι την τριτη που θα ανοιγανε τα μαγαζια να το παω καπου να δουνε το τσιπ του και να βρεθει ο ιδιοκτητης του....και τα λεω ολα αυτα γιατι εβαλα μεχρι και στη χρυση ευκαιρια αγγελια και με πηρανε 2 φορες τηλ οτι ταχα μου το σκυλι ηταν δικο τους.ειμαστε απαισιοι εμεις οι ανθρωποι μερικες φορες.θελανε να παρουνε το σκυλακι αφου ηταν και ρατσας και να το σπιτωσουνε για δικο τους.....ποιος αγοραζει 600 ευρο σκυλι τωρα γιατι αμα ηταν κοπρος δεν θα ασχολιοτανε κανεις.ειναι ανηθικο.....και φυσικα κατεβασα και στα 2 τηλεφωνα τα καντηλακια μου και τους το εκλεισα στην μουρη....μαλακες κοσμος:evil:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε κορίτσι πολύ χαίρομαι που τους βρήκες! Μακάρι να έκαναν όλοι το ίδιο όταν έβρισκαν χαμένα σκυλάκια. Είναι μέλη της οικογένειας και αυτά και τα αγαπάμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...