Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρυολιπολυση


marianna28

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,

ηθελα τη πολυτιμη βοηθεια σας, στο θεμα του τοπικου παχους.

Μολις γεννησα το 2ο αγγελουδι μου και μου εμειναν 6 κιλα από τα 12 που ειχα παρει. Αν προσθεσεις και τα 4 που μου ειχαν μεινει απο την 1η εγκυμοσυνη, φτασαμε τα 10. Τα περισσοτερα ειναι στο γνωστο σημειο των γλουτων και του ποπου. Κοιλια δεν εχω σχεδον καθολου. Διαβασα λοιπον, για την μεθοδο κρυολιπολυση και η αληθεια ειναι οτι ψηνομαι πολυ να την δοκιμασω. Θα ηθελα ομως αν καποια ξερει κατι για το θεμα , να μου δωσει καποιες πληροφοριες. Αν διαρκει οσο λενε, αν οντως εχει αποτελεσμα κτλ.

Μολις περασουν οι πρωτοι 2 μηνες θα αρχισω παλι διατροφη και ζουμπα, που εκανα και πριν ,αλλα το θεμα του τοπικου δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να αντιμετωπιστει.

Συγνωμη για το μεγαλο post!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Κι εγώ ενδιαφέρομαι για το θέμα, κυρίως για την περιοχή της κοιλιάς. Άμα έχεις μάθει τίποτα περισσότερο και κυρίως πληροφορίες για τιμές και καλούς (ή κακούς προς αποφυγή) γιατρούς, κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη :)

RnI5p3.pngjxUep3.png
Link to comment
Share on other sites

Τοπικό έχω και εγώ, από την μέση και κάτω, σώμα αχλάδι όπως λέγεται. Είμαι αρκετά αδύνατη, γυμνάζομαι καλά, από διατρφή δεν θα έλεγα ότι προσέχω και ιδιαίτερα αλλά προσπαθώ:oops:. Πάντως όσο υδρώτα και αν ρίχνω τα μπουτάκια μπουτάκια και τα ψωμάκια εκεί, επιμένουν τα άτιμα, θεωρώ βεβαια πως πέρα από την γυμναστική χρειάζεται και λίγη εξωτερική βοήθεια. Κάπου είχα διαβάσει και εγώ για την κρυολιπόλυση και τα παρουσίαζε όλα ρόδινα... Εάν λοιπόν κάποια κοπέλα το έχει κάνει ας μας πει την αλήθεια....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν εχω μάθει κατι παραπάνω,μονο για ενα κέντρο που μου το προτείναν.ειναι στον νεο κόσμο και λέγεται mfdayspa(νομιζω!).απο φιλη που πηγαίνει για θεραπείες προσώπου και ειναι πολυ ικανοποιημένη.τωρα για το δικό μας θεμα δεν ξερω αλλα θα πάρω τηλ,γιατι θελω να ρωτηςω αν μπορω να το κανω άμεσα ή πρεπει να περιμενω ακομη,λογω του οτι γέννησα πριν 50ημερες.αν μάθω θα επανέλθω!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ κορίτσια έχω κάνει 3 φορές κρυολιπόλυση στα πόδια, στους μηρούς και πάνω από τα γόνατα και είδα μεγάλη διαφορά. Η διαφορά βέβαια φαίνεται μετά από 1 μήνα περίπου και θα πρέπει να πίνετε πολύ νερό. Τώρα εν όψει καλοκαιριού, σκέφτομαι να κάνω άλλες 2 για συντήρηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία! αποτέλεσμα δηλ. έχει όντως, αλλά για πες είναι πααροδικό ή εάν γυμνάζεσαι συστηματικά ξεμπερδέυεις μια για πάντα. Το κόστος (ενδεικτικά)? Οι επισκέψεις καθορίζονται από το μέγεθος του προβλήματος? Κορμιά λαμπάδα θα κάνουμε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γυμνάζομαι, είχα λίγα ψωμάκια και κυτταρίτιδα τα οποία δεν εξαλείφθηκαν εντελώς, όμως μειώθηκαν περίπου στο 50 τοις εκατό, οι επισκέψεις σίγουρα καθορίζονται από το μέγεθος του προβλήματος, πάντως από την πρώτη επίσκεψη και αφού περάσει ένας μήνας περίπου θα δεις αποτέλεσμα. Στο κέντρο αισθητικής που πήγαινα στοίχιζε 80 ευρώ η κάθε συνεδρία. Τσιμπημένη τιμή, αλλά το αποτέλεσμα σίγουρα θα σε ευχαριστήσει. Εγώ τουλάχιστον αυτά είδα στο δικό μου σώμα. Λένε ότι τα αποτελέσματα κρατάνε περίπου 2 χρόνια, δεν ξέρω, πάντως εγώ πού και πού θα πηγαίνω για καμιά συντήρηση όπως σας είπα και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γυμνάζομαι, είχα λίγα ψωμάκια και κυτταρίτιδα τα οποία δεν εξαλείφθηκαν εντελώς, όμως μειώθηκαν περίπου στο 50 τοις εκατό, οι επισκέψεις σίγουρα καθορίζονται από το μέγεθος του προβλήματος, πάντως από την πρώτη επίσκεψη και αφού περάσει ένας μήνας περίπου θα δεις αποτέλεσμα. Στο κέντρο αισθητικής που πήγαινα στοίχιζε 80 ευρώ η κάθε συνεδρία. Τσιμπημένη τιμή, αλλά το αποτέλεσμα σίγουρα θα σε ευχαριστήσει. Εγώ τουλάχιστον αυτά είδα στο δικό μου σώμα. Λένε ότι τα αποτελέσματα κρατάνε περίπου 2 χρόνια, δεν ξέρω, πάντως εγώ πού και πού θα πηγαίνω για καμιά συντήρηση όπως σας είπα και παραπάνω.

 

Να σκεφτείς εγώ γυμνάζομαι αρκετά, είμαι αδύνατη αλλά εκείνο το σημείο ρε παιδί μου επιμένει όσο και αν προσπαθώ, έχω λίγα ψωμάκια (όχι κάτι τραγικό) και κυτταρίτιδα η οποία αυξήθηκε μετά τις γέννες (λογικό θα μου πείτε) αλλά δεν φεύγει η άτιμη. Μπορείς να μου στείλεις σε π.μ. το κέντρο που πηγαίνεις? Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα. Πηρα τηλεφωνο σε ενα κεντρο για την κρυολιπολυση και μου ειπαν οτι πρεπει να εχουν περασει 4 μηνες απο ΦΤ και με το θεμα θηλασμου μου ειπαν οτι δεν μπορουν να με συμβουλεψουν. Μπηκα και στο e-lactancia (αν το γραφω σωστα) και εβγαλε οτι δεν επηρεαζει το θηλασμο "Level 0

Very low risk. Compatible. Not risky for breastfeeding or infant."

Ρωτησα και τη διατροφολογο μου και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να μην το κανω οσο θηλαζω. Εχει καποια απο εσας αποψη ?

Ξερετε καποια που να το εκανε οσο θηλαζε ?

Για να ξερω πως θα βγω στην παραλια , με σωσιβιο ή όχι ??:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Πηρα τηλεφωνο σε ενα κεντρο για την κρυολιπολυση και μου ειπαν οτι πρεπει να εχουν περασει 4 μηνες απο ΦΤ και με το θεμα θηλασμου μου ειπαν οτι δεν μπορουν να με συμβουλεψουν. Μπηκα και στο e-lactancia (αν το γραφω σωστα) και εβγαλε οτι δεν επηρεαζει το θηλασμο "Level 0

Very low risk. Compatible. Not risky for breastfeeding or infant."

Ρωτησα και τη διατροφολογο μου και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να μην το κανω οσο θηλαζω. Εχει καποια απο εσας αποψη ?

Ξερετε καποια που να το εκανε οσο θηλαζε ?

Για να ξερω πως θα βγω στην παραλια , με σωσιβιο ή όχι ??:cool:

 

Να μην το κάνεις ποτέ!!!!

Υπάρχουν σοβαροί λόγοι που απαγορεύεται να γίνει!

Θα σου στείλω αργότερα γιατί , γιατί τώρα είμαι υπ'ατμόν!

Link to comment
Share on other sites

Να μην το κάνεις ποτέ!!!!

Υπάρχουν σοβαροί λόγοι που απαγορεύεται να γίνει!

Θα σου στείλω αργότερα γιατί , γιατί τώρα είμαι υπ'ατμόν!

 

Πείτε βρε κορίτσια και σε εμάς, κι εμείς θηλάζουμε. Εκρίνεται κάποια ουσία στο γάλα? Χορηγούνται φάρμακα κατά την διαδικασία? Γιατί να απαγορεύεται?

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου απαντησε γενικοτερα για την κρυολιπολυση και οχι συγκεκριμενα για το θηλασμο. Αυτο ψαχνω και εγω. Μαλλον θα πρεπει να σταματησω να θηλαζω και μετα να παρω την τελικη αποφαση.Θελει σκεψη παντως!Φαρμακα παντως δεν χορηγουνται. Αν κανεις μια ερευνα στο google θα βρεις και βιντεο με την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Γεια σας!!!

Το ψαχνω κι εγω για κρυολιπολυση και αν εχει κανει και καμια αλλη κοπελα ας στειλει πληροφοριες, ποσους ποντους εχασε κλπ...μου ειπαν για ενα μηχανημα συγκεκριμενο οτι ειναι για μεγαλυτερη επιφανεια κ με πολυ καλα αποτελεσματα kryoputur καπως ετσι αλλα ειναι πανακριβο...300-400 ευρω η συνεδρια και χανεις λεει απο 2.5-5 ποντους σε βαθος 2μηνου...Πολλα τα λεφτα αλλα ακουγεται καλο...πειτε γνωμες οσες εχετε κανει....αξιζει???

Παντως για το θηλασμο θα ελεγα να μην κανετε οσες θηλαζετε γιατι αυτο ουσιαστικα "σκοτωνει" τα λιποκυτταρα και αυτα αποβαλλονται σταδιακα απο τον οργανισμο και ειναι πιθανο να περναει και στο γαλα-προσωπικη εκτιμηση ετσι???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...