Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τί φαγητό στην παραλία?


Recommended Posts

Πέρα απο όσα έχετε πει ως τώρα, εγώ θα ήθελα σοβαρά να μάθω αν κάποιος γνωρίζει. Αν φάει κάποιος κανονικό γεύμα πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 2 ώρες για να μπει στη θάλασσα. Αν φάει κάτι μικρότερο τότε τι ισχύει? Αν φάει δηλαδή παγωτό, φρούτο, καφέ ή κάποιο τοστ τι γίνεται?

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου φαίνεται αδιανόητο κάποιος να με ειρωνεύεται και να προσπαθεί να δημιουργήσει καύγα απ το τίποτα και μάλιστα σ ένα φόρουμ για γόνείς...συγνώμη δε θα πάρω...καλή συνέχεια.

 

Συγνώμη αν σου φάνηκε ότι ειρωνεύομαι, ειλικρινά δεν είχα τέτοιο σκοπό όπως ούτε σκοπό για καυγάδες. Επίσης ειλικρινά θα με ενδιαφερε να διβάσω κάποιες μελέτες για το θέμα γιαυτο ρώτησα αν εχεις κάτι να προτείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγω αυτο για το δυο ωρες μονο ελλαδα το εχω ακούσει

Γενικως ξερω οτι θελουμε ενα μισάωρο να χωνέψουμε και μαλιςτα εχω ακούσει οτι δεν πρεπει να μπαίνουμε με άδειο στομάχι , οπότε τοστακι παγωτό τέλειο!!!

 

Ο λόγος για τις δυο ωρες που λένε ελλαδα νομιζω ειναι για τις κράμπες αλλα να πω την αλήθεια εχω ακούσει οτι ειναι μύθος γιατι λόγω αδρεναλίνης κράνμπες δεν δημιουργούνται

Προςωπικα ολα με μετρό πιστεύω, άλλο να φας μια μπριζολιτσα και άλλο ενα παστίτσιο με μπύρα.. Δεν νομιζω οτι ειναι θέμα κράμπας απλα αν κατι τύχει δεν εχεις το κουράγιο να κολυμπησεις!!

Και γενικως ειναι ελληνικό φαινομενο να τρώνε παστίτσιο κλπ το μεσημέρι πριν το μπάνιο, όπου άλλου ναι να εχω παει κοςμος τρωει ψαράκι σάντουιτς πατατάκια και μετα παει μεςα....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγω αυτο για το δυο ωρες μονο ελλαδα το εχω ακούσει

Γενικως ξερω οτι θελουμε ενα μισάωρο να χωνέψουμε και μαλιςτα εχω ακούσει οτι δεν πρεπει να μπαίνουμε με άδειο στομάχι , οπότε τοστακι παγωτό τέλειο!!!

 

Και γενικως ειναι ελληνικό φαινομενο να τρώνε παστίτσιο κλπ το μεσημέρι πριν το μπάνιο, όπου άλλου ναι να εχω παει κοςμος τρωει ψαράκι σάντουιτς πατατάκια και μετα παει μεςα....

 

babyCute μονη σου ελυσες την απορια σου...

φυσικα και μονο στην ελλαδα θελουν 2 ωρες μετα το φαγητο να μπουν στην θαλασσα,γιατι μονο στην ελλαδα τρωνε τετοια πραγματα μεσημεριατικα..μεσα στη ζεστη..ουτε να σηκωθουν δεν μπορουν κι εσυ θες να κολυμπησουν κιολας..

Link to comment
Share on other sites

babyCute μονη σου ελυσες την απορια σου...

φυσικα και μονο στην ελλαδα θελουν 2 ωρες μετα το φαγητο να μπουν στην θαλασσα,γιατι μονο στην ελλαδα τρωνε τετοια πραγματα μεσημεριατικα..μεσα στη ζεστη..ουτε να σηκωθουν δεν μπορουν κι εσυ θες να κολυμπησουν κιολας..

 

Χαχα με τέτοια συζήτηση πείνασα!! Ενα παστίτσιο θα το τρώγαμε τωρα!!.... Και μετα θα μπαινα στα ρηχά :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχα με τέτοια συζήτηση πείνασα!! Ενα παστίτσιο θα το τρώγαμε τωρα!!.... Και μετα θα μπαινα στα ρηχά :-)

 

θα ερχομουν να σου κανω παρεα στα ρηχα,αλλα επειδη ειμαστε και οι δυο εγκυμονουσες και μετα απο παστιτσιο κιολας,αν μας δουν στα ρηχα θα μας περασουν για φαλαινες και δεν εχω καμια ορεξη να με μαζευει η greenpeace μεσημεριατικα..

Link to comment
Share on other sites

θα ερχομουν να σου κανω παρεα στα ρηχα,αλλα επειδη ειμαστε και οι δυο εγκυμονουσες και μετα απο παστιτσιο κιολας,αν μας δουν στα ρηχα θα μας περασουν για φαλαινες και δεν εχω καμια ορεξη να με μαζευει η greenpeace μεσημεριατικα..

 

Ωχ και εσυ φάλαινα εγινες; Παμε να βάλουμε κανά μπικινακι να κάνουνε πασαρέλα;;! Παω να φάω κανά μπακλαβά να νοιωσω καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...