Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολυκυστικές Ωοθήκες - Σύνδρομο πολυκυστικών


Recommended Posts

Μακάρι να μπορούσα να του το πω. Φοβάμαι την αντίδραση του. Ξέρω ότι με αγαπά πάρα πολύ και ξέρω ότι μαζί μου θα μπορούσε να με βοηθήσει γιατί περάσαμε πολλά για να είμαστε μαζί. Με περίμενε σε πολλά πράγματα. Δεν ξέρω γιατί με αγχώνει τόσο πολύ και έχει φορές που λέω αν δεν μπορέσω να του χαρίσω έστω ένα παιδί είναι κρίμα και άδικο να είναι μαζί μου και να του στέρώ κάτι τόσο σημαντικό. Αυτό το φοβάμαι δηλ. να μην μπορέσω να γίνω μανούλα και με στενοχωρεί αφάνταστα

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 672
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοίτα να δεις γιατρός δεν είμαι αλλά από αυτά που έχω διαβάσει/ακούσει δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας στο να γίνεις μητέρα οι πολυκυστικές.

Απλά ίσως θέλει λίγο περισσότερη υπομονή(αν και αυτό σχετικό είναι).

Να το βλέπεις θετικά και χωρίς άγχος και είμαι σίγουρος ότι θα καταφέρεις να γίνεις μητέρα :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πολυκυστικες! 4 χρόνια ελεύθερα έκανα με τον άντρα μου (έβγαινε ώμος την στιγμή που έπρεπε) μετα απο 4 χρόνια σχεσης τελείωσε μέσα μου για πρωτη φορα και έμεινα έγκυος!!!!!!! Είμαι πολύ τυχερή!!!!!μπαμ και κατω!!!

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

dion75 σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ελενη καλοσώρισες στην παρέα μας. Συγχαρητήρια και καλή ελευθερία. Χαίρομαι να ακούω ιστορίες με αίσιο τέλος γιατί μου δείνεις και μένα δύναμη και κουράγιο να ελπίζω. Να είσαι καλά

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΝΙΝΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΩΟΡΗΞΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.

ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ;;;

as1cA0c0g410010MzUzNjZsfDEwMDY3MjZsfA.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xouanita mou se katalabaino koritsaki apolita ! sxedon 4 xronia prospa8ousame me to kalo mou na apoktisoume ena paidaki. ego polikistikes kai o andras mou me as8enospermia kai oligospermia opos edeiksan ta spermodiagramata, milame gia tin apoliti apogoiteysi .....tespa, apofasisame na min kanoume eksosomatiki me tin proti kai kai na to palepsoume ligo mazi me to giatro . pira loipon kapoia farmaka pou prokalooun ooriksia kai den kaname spermategxisi giati eixa polles kistes pou megalosan me ta farmaka. etsi apla kaname erota me ton kalo mou kai na eimai sxedon tora 6 ebdomadon egkuos me tin proti psospa8eia !!!!

makari na mou pane ola kala kai na exo ena zoumporloudiko moraki stin agkalia mou se merikous mines

koita na exeis kali psixologia kai ola kala 8a pane ....

se filo

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ JEND! ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!!! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!

as1cA0c0g410010MzUzNjZsfDEwMDY3MjZsfA.gif

Link to comment
Share on other sites

Χουανίτα μου καλημέρα και απο μένα. Γιατί να μην σου απαντήσει κανείς. Μην ξεχνάς πως δεν είσαι μόνη έχει πάρα πολλές κοπέλες που έχουν πολυκυστικές και εγώ είμαι μια απο αυτές. Για να καταλάβεις έχω περίοδο σταθερά κάθε μήνα αλλά δύο μήνες προσπαθειών ήταν άκαρπτες. Την μιά είχα μύκητες και έπαιρνα αντιβίωση και την άλλη κύστη και έπαιρνα προγεστερόνη. Και εγώ αγχώνομαι ότι λόγο πολυκυστικών δεν θα καταφέρω να αποκτήσω μωράκι. Αλλά καλύτερα να δίνουμε κουράγιο η μιά στην άλλη αφού και η ψυχολόγία παίζει ρόλο και όλα τα άλλα θα έρθουν. Και μην νομίζεις ότι επειδή έχουμε πολυκυστικές δεν μπορούμα να κάνουμε και μωράκι. Για φαντάστου όπως μου είπε και εμένα ο γιατρός και άτομα τα οποία η εξετάσεις του είναι πεντακάθαρες και τα αίτια υπογονιμότηατας τους είναι ανεξήγητα. Μακάρι ο Θεός να βοηθήσει όλου του κόσμου και εσένα και σύντομα μανούλλα με όχι ένα αλλα πολλά κουτσούβελα στην αγγαλιά σου

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Άντρη. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι εγώ δεν έχω καθόλου περίοδο χωρίς την χρήση αντισυλληπτικών. Βέβαια για να πούμε την αλήθεια, ακόμα είναι πολύ νωρίς για να αρχίσω να ανησυχώ αφού ακόμα δεν έχω ξεκινήσει καμία ιδιαίτερη θεραπεία. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τον γιατρό, να δει και τις εξετάσεις του άντρα μου. Θέλω να είμαι αισιόδοξη γιατί έχω ακούσει ότι η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο.

Κάνε το ίδιο και εσύ!! Καλή μας επιτυχία!!

as1cA0c0g410010MzUzNjZsfDEwMDY3MjZsfA.gif

Link to comment
Share on other sites

Χουαντίτα έχω μια φίλη με πολυκυστικές και μετά απο θεραπεία και απώλεια βάρους κατάφερε να μείνει έγκυος και είναι 7 μηνών τώρα. Η περίοδος της ερχόταν 2-4 φορές τον χρόνο αλλά δεν απογοητευόταν. Η κουμέρα μου έχει και παίρνει ανισυλληπτικά και έχασε και βάρος. Άρα έχουν πολλές κοπέλες αρά περιμένουμε να δούμε τι θα πεί ο γιατρός. Θα περιμένω νέα σου. Θα σου πώ και εγώ τα δικά μου που θα πάω Δευτέρα γυναικολόγο

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασχετα αν παλλινδρομησε η εγκυμοσυνη μου στον τριτο μηνα,παρόλο που έχω πολυκυστικες ηπιας μορφης κατάφερα να μείνω έγκυος γρηγορα.Συνεχιζω το φολλικο οξύ έκανα ένα κάρο εξετάσεις,έβαλα και τον άντρα μου ακόμη να κάνει σπερμοδιάγραμμα το οποίο βγήκε καλό,το άγχος δεν μπορώ να αποβάλλω.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Το άγχος .... ο μεγαλυτερος μας εχθρος νομιζω κορίτσια .....

Σοφουλικακι να δεις όλα θα πάνε καλά , και άλλωστε όπως είπες έμεινες έγκυος γρήγορα , εμπιστέψου τον γιατρό σου και κάνε ότι σου πεί ... να σου πω την αλήθεια και εγώ τραβάω κάτι αγχη με το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα και ακόμα δεν μπορώ και να το χαρώ... αλλά όπως σωστά είπε και η Αντρη παραπάνω ακόμα και αν δεν γνωριζόμαστε έχουμε η μια την άλλη εδω μέσα.... ( άσε που αρχίζω και εγω να πιστευώ πως το forum ειναι γουρλίδικο.... χιχιχι )

Χουανίτα γιατι καλε να μην σου απαντήσουμε ??? ΄ και οτι αλλο θες εδω.. χιχιχιχι λες και τα ξερω όλα να σου πω μόνο πως έκανα και ομοιοπαθητική και μετα απ αυτο τουλάχιστον έχω κάθε μήνα ( ή καλύτερα είχα χιχιχι) περίοδο , εμένα με βοήθησε αρκετα......

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ρε κορίτσια αν μπορείτε βοηθήστε με σε κάτι γιατί πραγματικά ντρέπομαι να ξαναπάρω τηλ τον γιατρό μου. Λοιπόν το μήνα που μας πέρασε είχα ελεύθερες επαφες και προς τα μέσα του μήνα είχα αίμα πόνους χαμηλά στην κοιλιά και γενικά ένοιωθα αδυναμία. Πήγα γιατρό και μου βρήκε ότι είχα κύστη. Του είπα ίσως είμαι και έγκυος και μου έδωστε προγεστερόνη με πουσκοπάν και μου είπε και να είσαι δεν πειράζει το έμβρυο αλλά είναι πολύ νωρίς για να φανεί κάτι. Στις δέκα μέρες αφού τα τελείωσα οίδα περίοδο 18/06 αλλά το αίμα ήταν περισσότερο απο ότι΄άλλεσ φορές και η περίοδος μου σταμάτησε 21/06. Κτές και σήμερα που πάω τουαλέτα έχω αίμα. Όχι ροή όπως όταν έχουμε περίοδο αλλά στο χαρτί έχω αίμα. Τι να υποθέσω. Υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος και ας ήμουν αδιάθετη, πάει να μου κοπεί η μέση απο τον πόνο και νοιώθω πονο κάτω χαμηλά στην κοιλιά και εντονη αδυναμία. Αν είναι η κύστη και δεν έφυγε θα θέλω εγχείρηση. Έχω ραντεβού με τον γιατρο μου Δευτέρα να περιμένω. Φοβάμαι μην θέλω εγχειρηση τι να κάνω θέλω να κλαίω

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Άντρη δεν μπορω να σε βοηθήσω ιδιαίτερα σε αυτό που ρωτάς. Σίγουρα υπάρχει πιθανότητα να είσαι έγκυος παρόλο που είχες περίοδο, αλλά για ποιο λόγο έχεις όλα αυτά τα συμπτώματα θα στο πει μόνο ο γιατρός σου. Κάνε λίγη υπομονή λοιπόν μέχρι την Δευτέρα που θα πας στον γιατρό και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι αν και ξέρω ότι δεν είναι και πολύ εύκολο αυτό. Περιμένω τα νέα σου την Δευτέρα.

as1cA0c0g410010MzUzNjZsfDEwMDY3MjZsfA.gif

Link to comment
Share on other sites

Χουανίτα μου σε ευχαριστώ αντλώ δύναμη απο εσάς. Με την πρώτη ευκαιρέια που θα πάω στην Εκκλησία της Πανάγίας του Κύκκου θα σου ανάψω ένα κερί και θα δείς που η Παναγία θα σε βοηθήσει και θα σου στείλει μωράκι. Βοήθησε πάρα πολλά ζευγάρια. Και όταν θα γεννήσεις με το καλό να πιάσεις τον αντρούλη σου και το μωράκι σου και να έρθετε να τις ανάψετε ένα κεράκι. Βοήθησε πάρα πολλά ζευγάρια και πιστεύω θα βοηθήσει και εσένα.

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝΤΡΗ μη στεναχωριέσαι,ακόμα και αν θέλεις εγχείρηση, γιατί πρόκειται για μια πολύ απλή - τυπική διαδικασία.Είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα και έκανα διαγνωστική απόξεση για να δω ποιο ήταν το πρόβλημα. Μπήκα το πρωί, έφυγα το μεσημέρι, δεν πόνεσα καθόλου και την άλλη μέρα πήρα αντιβίωση και πήγα στη δουλειά μου.Βέβαια έκανα την επέμβαση επειδή δεν είχε φύγει η κύστη. Παλαιότερα που είχε εμφανιστεί πάλι μία κύστη, πήρα προγεστερόνη και υποχώρησε!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!!!

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

Έρι εσυ που το βίωσες για πες μου σου κάνουν ολική νάρκωση. Τι ακριβώς είναι. Έχω απογοητευτεί πολύ γιατί στους δυο μήνες τώρα που έχουμε ελεύθερο και δεν φτάνει που με τρώει το άγχος των πολυκυστικών τον ένα μήνα είχα μύκητες πήρα αντιβίωση και δεύτερο μήνα είχα κύστη και έπαιρνα προγεστερόνη. Φοβάμαι, να τα παρατήσω και να αρχίσω ξανά όταν παντρευτώ. Θέλω να αντλήσω δύναμη και κουράγιο αλλά το μόνο που κάνω είναι τα βράδια να πηγαινοέρχομαι μέσα στο δωμάτιο και να μην μου κολλά υπνος γιατί νοιώθω σωματικά και ψυχολογικά χάλια.

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια με τις πολυκυστικές εσείς τι θεραπεία ακολουθούσατε?Τις αφήσατε έτσθ στην τύχη τους?Εγω είχα να αδιαθετήσω από Απρίλη και πριν 1 βδομάδα ήρθε περίοδος με χάπια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έπαιρνα αντισυλληπτικά για πολλά χρόνια, πρώτα τα gynofen, μετά τα trigynera και τέλος τα yasmin. Όποτε τα σταματούσα δεν είχα περίοδο και συνήθως έπαιρνα τα primolut για να αδιαθετήσω και να ξαναρχίσω τα χάπια. Ο γιατρός μου είχε πει ότι όταν θα θέλω να κάνω παιδί θα τα σταματήσω και αναλόγως θα ακολουθήσω θεραπεία αν χρειαστεί. Μετά την εγκυμοσύνη λένε ότι οι πολυκυστικές θεραπεύονται.

as1cA0c0g410010MzUzNjZsfDEwMDY3MjZsfA.gif

Link to comment
Share on other sites

sisika εγώ δεν πέρνω απολύτως τίποτα γιατί η περίοδος μου είναι σταθερή ασχετα το ότι έχω πολυκυστικές. Ένα διάστημα για λόγους αισθητικής και μόνο έπαιρνα αντισυλληπτικό και αντιανδρογόνα για μείωση της τριχοφυίας και για την ψηλή μου τετοστερόνη αλλά τα σταμάτησα γιατι μου προκάλεσαν κατάθλιψη. Τώρα το συζήτησα και με τον γυναικολόγο μου και επειδή θέλω σύντομα μωρό δεν μπορεί να μου δώσει αντιανδρογόνα και επέιδή αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μην κάνω καθόλου ωορηξία η μπορεί να μην κάνω κάθε μήνα μπορεί να με βοηθήσει με χάπια για πρόκληση ωορηξίας. Και το άλλο η σωστή διατροφή και η γυμναστική βοηθούν πάρα πολύ στα συμπώματα του συνδρόμου των πολυκυστικών και το παλεύω γιατί έχω καμιά 10αριά περισσότερα κιλά και μπορεί όταν επανέρθω στα κιλά μου να δουλέψουν όλα ρολόι χωρίς ιατρική βοήθεια. Έχει ο Θεός. Μακάρι να μας δίνει τη δύναμη και το κουράγιο που θέλουμε να συνεχίσουμε τον αγώνα μας.

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια πράγματα μου είπε και εμένα εχθές ο γιατρός. Πρέπει να βελτιώσω την διατροφή μου και να χάσω τα παραπανίσια κιλά γιατί μπορεί έτσι να επανέλθει ο κύκλος μου στα φυσιολογικά επίπεδα. Μου έδωσε βέβαια και ένα σωρό εξετάσεις, τις οποίες μου προτεινε να τις κανω τον Σεπτεμβριο ώστε να έχουν περάσει 3 μηνες απο την διακοπη των χαπιών. Οπότε προς το παρον το μονο που μπορω να κάνω είναι να βελτιώσω την διατροφή μου (πράγμα δύσκολο βέβαια). Πως θα χάσω τα κιλάκια παναγία μου; Για να μην πω πόσο μακρυά μου φαίνεται ο Σεπτέμβριος!

Μάλλον πρέπει να το ξεχάσω προς το παρόν, να χαλαρώσω και να ευχαριστηθώ το καλοκαίρι και τις διακοπές.

as1cA0c0g410010MzUzNjZsfDEwMDY3MjZsfA.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ XOUANITA. Ξύπνησα το πρωί κτέσ τελικά με πόνους χαμηλά στην κοιλιά και πίσω στην πλάτη ενώ την προηγούμενη οίχα κάτι υγρά σαν ρόζ με λίγο αίμα. Με έβαλε τηλεόραση και μου έκανε για ανάλυση για να αποκλύσουμε εγκύμοσύνη και τελίκα τέστ εγκυμοσύνης ήταν αρνητικό και το ουλτρασάουντ το μόνο που έδειξε μου είπε΄είναι ένα μεγάλο ωάριο. Εντωμεταξύ πήγα στο νοσοκομείο σε γυναικολόγο και όχι στον δικό μου γιατί η μητέρα μου μου λέει ακούστηκαν πολλά για έξω γιατρούς ενώ για το νοσοκομείο όχι και έτσι και εγω πήγα. Σήμερα συνεχίζονται οι πόνοι προσπαθώ να μην το σκεύτομαι.

 

Το ωάριο που έβλεπε σημαίνει εντώσ των ημερών μπορεί να κάνω ωορηξία. Για εξηγήστε μου το ρε παιδιά λίγο γιατί δεν πολυκατέχω. Δηλαδή αν ήρθα ας πούμε σε επαφή κτές μπορεί να μείνω έγκυος. Ντρεπόμουν να τον ρωτήσω να μου εξεγήσει.

 

Περιμένω την άπάντηση σας.

 

Είμαι πολύ στενοχωρημένη γιατί ο πόνος με κάνει και γίνομαι σκληρη σουτς άλλους και απότομη στον αρραβωνιαστικό μου πράμα που μισώ γιατί φοβάμαι ότι δεν θα αποκτήσω μωράκι ποτε και όταν είμαι μόνη με πιάνει το παράπονο και κλαίω

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Σισίκα μη σε αγχώνει αυτό. Ξέρω πολλές κοπέλες που με την κατάλληλη θεραπεία και διατροφή φτιάχτηκε ο κύκλος τους και έμειναν και έγκυες. Η μητέρα μου έπαιρνε αντισυλληπτικά για να έχει σταθερό κύκλο και απο την πρώτη έμεινε έγκυος, μια φίλη μου ήταν παχουλή και είχε άστατο κύκλο 3-4 φορές τον χρόνο και με το που έχασε βάρος και με την κάτάλληλη θεραπεία ο κύκλος την φτιάχτηκε και έμεινε και έγκυος όπου να είσαι γεννά. Η κουμέρα μου έχει άστατο κύκλο παίρνει αντισυλληπτικά και έχασε και βάρος και ο γιατρός της είπε όταν τα σταματήσει θα μπορεί να μείνει έγκυος. Άρα δεν υπάρχει λόγος να σε αγχώνει. Εγώ έχω σταθερό κύκλο μα έλα μου ντε που δεν μένω έγκυος. Λίγο οι ορμόνες μου που είναι στα ύψη η τετοστερόνη μου και περισσότερο το άγχος με κάνουν να σκεύτομαι πως η εγκυμοσύνη για μένα θα είναι απλά ένα απραγματοποίητο όνειρο. Άρα δεν έχει σημασία μια κοπέλα με άστατο κύκλο μπορεί να μείνει όταν τακτοποιηθεί και μια κοπέλα με σταθερό κύκλο μπορεί και να μην μείνει. Άρα κουράγιο συμπαράσταση η μιά στην άλλη και έχει ο Θέός.

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...