Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια!olympia golden beach resort, olympia oasis, lakopetra beach ή κάπου αλλού?


dimela

Recommended Posts

Kαλημέρα. Πρόλαβε κάποια να δοκιμάσει το καινούριο aqua park του Olympia Oasis που άνοιξε φέτος το καλοκαίρι; Αυτό με τα 20 χιλ. τετραγωνικά που είναι και για ενήλικες; Όποια έχει πολύ πρόσφατη εμπειρία από τη συνολική διαμονή με νήπιο ή και μεγαλύτερο παιδάκι μας ενδιαφέρει.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα! 1 χρόνο μετά, πάλι εγώ! Λέμε να κλείσουμε λίγο νωρίς φέτος τις καλοκαιρινές μας διακοπές, μιας και λόγω του νεογέννητου περιορίζονται οι επιλογές μας για περιπετειώδη ταξίδια και μάλλον ήρθε η ώρα του all incl. Από Olympia Oasis και Casa Marron (το παλιό Lakopetra) ποιο προτείνετε για 2,5χρονο και 5 μηνών μωράκι; 

Μ' ενδιαφέρουν:

- παραλία ωραία και καθαρή, προσβάσιμη με καρότσι, αμμουδιά κ.λπ. πώς σας φάνηκε (αν πήγε κάποια πέρσι είχε μέδουσες κ.λπ. που λένε π.χ. για τον Πατραϊκό;)

- δραστηριότητες για μικρούλη 2,5 ετών άραγε θα αξίζει τίποτα πέρα από παιχνίδι σε παραλίες και γκαζόν;

- συμβουλές για δωμάτιο ή bungalow, τι να προσέξουμε

 

Και φυσικά όλες οι συμβουλές και γνώμες ευπρόσδεκτες. 

Επεξεργάστηκαν by Josephine

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, irin είπε:

Νομιζω οτι το oasis θα ειναι καλυτερο αλλα αρκετα πιο ακριβο... αν δεν ηταν τα οικονομικα στη μεση,θα επελεγα oasis

 

Το oasis δεν είναι πια all incl. απ' όσο είδα. Έχεις πάει στο οασις; Μου είπαν για πολλά επίπεδα και μεγάλες αποστάσεις και ότι με καρότσι θα έχω πρόβλημα. Αλλά δεν ξέρω για πόσα λεπτά αποστάσεις μιλάμε

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Josephine είπε:

 

Το oasis δεν είναι πια all incl. απ' όσο είδα. Έχεις πάει στο οασις; Μου είπαν για πολλά επίπεδα και μεγάλες αποστάσεις και ότι με καρότσι θα έχω πρόβλημα. Αλλά δεν ξέρω για πόσα λεπτά αποστάσεις μιλάμε

 

Εχω παει για λιγο,δεν εχω μεινει. Οντως ειναι σε πολλα επιπεδα,λιγο ζορικο για καροτσι. Απλα ειναι πολυ πιο ωραιο απο το αλλο στη Λακοπετρα,τουλαχιστον οπως ηταν μεχρι περυσι. Και η θαλασσα ειναι καλυτερη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Josephine είπε:

 

Το oasis δεν είναι πια all incl. απ' όσο είδα. Έχεις πάει στο οασις; Μου είπαν για πολλά επίπεδα και μεγάλες αποστάσεις και ότι με καρότσι θα έχω πρόβλημα. Αλλά δεν ξέρω για πόσα λεπτά αποστάσεις μιλάμε

 Φοβάμαι ότι για το oasis είναι λίγο αργά τώρα που κοιτάς, δεν ξέρω για ποιον λόγο αλλά πριν κάποιους μήνες που εκλειςα εγώ εκλεινες all inclusive ενώ τώρα με την ίδια τιμή κλείνεις με ημιδιατροφή ή μόνο με πρωινό. 

 

Εχει όντως αρκετά επίπεδα αλλά δεν είναι τόσο τραγικό, καρότσι πάει παντού, νομίζω ότι οικογένειες με μωρά βολεύονται περισσότερο σε δωμάτια στο κεντρικό κτίριο (όχι σε bungalow) γιατί έχουν άμεση πρόσβαση στο εστιατόριο, είναι πιο κοντά στις πισίνες κλπ.

 

Στο Λακοπετρα δεν έχω πάει και δεν ξέρω. Το oasis είναι ωραίο, αλλά πολύ ακριβό αν δεν μπορείς να αξιοποιήσεις αυτά που προσφέρει, δηλαδή κυρίως τις νεροτσουλήθρες, το waterpark, το kidsclub. Γνώμη μου είναι ότι στην φάση που είστε δεν αξίζει, το μεγάλο παιδί δραστηριότητες πέραν της παραλίας και της παιδικής χαράς του kidsclub δεν θα έχει (το kidsclub γενικώς δεν είναι τίποτα τρομερό, ο δικός μου πέρυσι δεν έκατσε καθόλου, αίθουσα παιδικού σταθμού θυμίζει περισσότερο, νομίζω ότι αρχίζουν και περνάνε καλά μετά τα 7-8 χρόνια που τους κάνουν πιο ενεργητικές δραστηριότητες, π.χ. κυνήγι θησαυρού κλπ). 

 

Προσωπικα θα το σκεφτόμουν μόνο αν ήσασταν παρέα περισσότερες οικογένειες με παρέα από πιτσιρίκια (εμείς έτσι πάμε) αλλιώς μόνοι σας πόσο θα κάτσετε πια στην παιδική πισίνα; Αν είστε της θάλασσας, χίλιες φορές βρείτε ένα παραθαλάσσιο σπιτάκι/δωμάτιο, παρά η παραλία του oasis η οποια δεν είναι κακή αλλά κακά τα ψέματα δεν πας σε ένα τέτοιο ξενοδοχείο πληρώνοντας τόσα λεφτά για να είσαι όλη μέρα στην παραλία. Αξίζει περισσότερο με λίγο μεγαλύτερα τα παιδιά, χωρίς καρότσια κλπ, ώστε να πας λίγο θάλασσα, μετά από λίγο πισίνα, όταν βαρεθούν λίγο waterpark, λίγο κούνιες κλπ, χωρίς να απαιτείται μετακόμιση κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, @irin και @Deena, για άλλη μία φορά. Για το οασις συμφωνώ, είναι τέλειο το πάρκο με τις νεροτσουλήθρες και θα το απολαύσουμε σίγουρα κπ στιγμή με λίγο μεγαλύτερα πιτσιρίκια. Τηλεφωνικά είχε δωμάτια να κλείσω, παρ' όλο που στο σάιτ τα εμφανίζει όλα εξαντλημένα. Αλλά νόμιζα ότι πια μόνο ημιδιατροφή προσφέρει. 

Πέρυσι που είχαμε πάει σε δωμάτιο πάνω στο κύμα σε πολύ ωραία αμμουδιά με πανέμορφα νερά ήταν όντως ξεκούραση με τον 1,5 έτους ζωηρότατο μπόμπιρα, δεν το περίμενα να ξεκουραστούμε κιόλας! Και κάθε βράδυ βόλτες άνετα και εκδρομούλες. 

 

Αλλά φέτος με τα 2 μωράκια ήθελα να μην κουβαλήσουμε τπτ, να μη νοιαστώ για κανένα φαγητό και να με περιποιούνται μόνο. Οπότε κλείσαμε λακόπετρα, διάβασα και αρκετές κριτικές και πιστεύω ότι αυτό που ψάχνουμε για φέτος θα μας αποζημιώσει. 

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...