Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Tρίτεκνοι-πολύτεκνοι.Έτυχε ή πέτυχε??


Recommended Posts

Καλησπέρα.Έχω τρία παιδάκια επειδή πέτυχε (τα θέλαμε και βοήθησε ο Θεός να τα πετύχουμε) κι ευελπιστώ να γίνω πολύτεκνη επειδή θα τύχει:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Εσείς?

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμάς έτυχε!

Πηγαίναμε για δεύτερο για να έχει αδερφάκι ο μεγάλος μας, και έσκασαν μύτη τα δίδυμα!!

Βέβαια για τον μεγάλο μας γιο ισχύει το πέτυχε γιατί έκανε παραγγελία. Τον ρωτούσαν τι αδερφάκι θέλεις αγοράκι ή κοριτσάκι??? και απαντούσε θέλω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι!!

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει η δίδυμη έκπληξη που περιγράφεις, να σας ζήσουν!!!:P:p:p Ο μεγάλος σας είναι συνομήλικος του μεσαίου μου, μεγάλα νήπια ε?

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Marouskaki ναι ο μεγάλος μου είναι μεγάλα νήπια, του χρόνου με το καλό πρωτάκι!!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, να σου ζήσουν και σένα, και με το καλό το τέταρτο :)

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Εμάς έτυχε!

Πηγαίναμε για δεύτερο για να έχει αδερφάκι ο μεγάλος μας, και έσκασαν μύτη τα δίδυμα!!

Βέβαια για τον μεγάλο μας γιο ισχύει το πέτυχε γιατί έκανε παραγγελία. Τον ρωτούσαν τι αδερφάκι θέλεις αγοράκι ή κοριτσάκι??? και απαντούσε θέλω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι!!

 

το ίδιο έτυχε και στην αδερφή μου. πήγαινε για το 2ο παιδί και σκάσαν μύτη τα δίδυμα. και τώρα τρέχει πανικόβλητη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ίδιο έτυχε και στην αδερφή μου. πήγαινε για το 2ο παιδί και σκάσαν μύτη τα δίδυμα. και τώρα τρέχει πανικόβλητη....

 

Αχαχα εντάξει να μην αισθάνομαι ότι έτυχε μόνο σε μένα!! Πάντως να την παρηγορήσεις ότι και εμείς τρέχουμε πανικόβλητοι!

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Τυχερές μανούλες!!!! Εμείς έχουμε 2 και πολύ θα θέλαμε να κάνουμε και τρίτο και ίσως και τέταρτο.

Αλλά με τα νέα δεδομένα δεν υπάρχει περίπτωση να "πετύχει" : εργάζομαι μόνο εγώ (συζυγος άνεργος) και είμαι 41 και μισό. Αρα μαθηματικά, ακόμη κι αν φτιάξουν τα πράγματα σε 2 χρόνια, εγώ δεν θα μπορώ νομίζω. Αν και τα δύο ήρθαν πανεύκολα, σταθήκαμε τυχερότατοι.

 

Το μόνο που μας μένει είναι να παρακαλάμε να μας "τύχει"!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τυχερές μανούλες!!!! Εμείς έχουμε 2 και πολύ θα θέλαμε να κάνουμε και τρίτο και ίσως και τέταρτο.

Αλλά με τα νέα δεδομένα δεν υπάρχει περίπτωση να "πετύχει" : εργάζομαι μόνο εγώ (συζυγος άνεργος) και είμαι 41 και μισό. Αρα μαθηματικά, ακόμη κι αν φτιάξουν τα πράγματα σε 2 χρόνια, εγώ δεν θα μπορώ νομίζω. Αν και τα δύο ήρθαν πανεύκολα, σταθήκαμε τυχερότατοι.

 

Το μόνο που μας μένει είναι να παρακαλάμε να μας "τύχει"!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

To 41,5 δε μου λέει κάτι, μια χαρά είσαι για τρίτο, πολλά κορίτσια ξεκινούν στα 40 για το πρώτο και καλά κάνουν, τι καλύτερο από τη μητρότητα!!Εύχομαι να σας τύχει και να πετύχει;);)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Είτε μας πετύχει είτε μας τύχει και ένα και δύο και τρία ακόμα!!! αλλά βασικά να αλλάξουν κάποιες καταστάσεις στη ζωή μας! Οπότε μάλλον δεν θα αφήσουμε ούτε να τύχει ούτε να πετύχει όσο και να το θέλουμε!

Link to comment
Share on other sites

Είτε μας πετύχει είτε μας τύχει και ένα και δύο και τρία ακόμα!!! αλλά βασικά να αλλάξουν κάποιες καταστάσεις στη ζωή μας! Οπότε μάλλον δεν θα αφήσουμε ούτε να τύχει ούτε να πετύχει όσο και να το θέλουμε!

 

Xαχα, με καταμπέρδεψες. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Τελικά έχεις ένα, δύο, τρία ή κανένα???

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xαχα, με καταμπέρδεψες. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Τελικά έχεις ένα, δύο, τρία ή κανένα???

 

Έχουμε δύο αγοράκια. Ευχαρίστως θα γινόμασταν τρίτεκνοι και πολύτεκνοι αλλά δύσκολο με τις ισχύουσες οικονομικές, εργασιακές κλπ συνθήκες που επικρατούν!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερό τελικά το πόσα παιδιά ΔΕΝ θα γεννηθούν λόγω της κρίσης... Μία γενοκτονία εκ της ρίζας.

 

Γι΄αυτό πάμε κόντρα στο ρεύμα και στην κρίση...Μάλλον όχι πάμε...πρέπει να πάμε!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

4 παιδιά και τα θέλαμε...Τυχερά γιατί στο τσακ προλάβαν να δούνε το φως του κόσμου πριν την κρίση. Αν ήταν τώρα, θα σταματούσαμε στα δύο 100%...:)

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα από άλλη μία μαμά 3δύμων! Και στη δική μας περίπτωση σίγουρα πέτυχε. Με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής είχαμε τρίδυμη εγκυμοσύνη. Τώρα οι μικροί μας είναι 17 μηνών!

Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό πάμε κόντρα στο ρεύμα και στην κρίση...Μάλλον όχι πάμε...πρέπει να πάμε!

 

Πως μπορεί να γίνει αυτό άραγε:roll: Εμείς πάντως λέμε μακάρι να είχαμε τη δυνατότητα. Αλλάζει η ζωή σου όλη, αποκτάει άλλο νόημα με τα παιδιά......... μάλλον αποκτάει νόημα!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να γίνει αυτό άραγε:roll: Εμείς πάντως λέμε μακάρι να είχαμε τη δυνατότητα. Αλλάζει η ζωή σου όλη, αποκτάει άλλο νόημα με τα παιδιά......... μάλλον αποκτάει νόημα!

 

Καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς σου...εννοείται...Χαίρομαι γιατί στην πόλη μου βλέπω ότι έχουν αυξηθεί πολύ οι τρίτεκνες οικογένειες ΚΑΙ οι πολύτεκνες...Και μιλάμε για φυσιολογικά εισοδήματα, όχι τρελά εισοδήματα...Κρίμα ρε παιδί μου να σε κρατά πίσω το οικονομικό, πολύ κρίμα....:(:(:( Γενικά μιλάω, όχι για σένα συγκεκριμένα...

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Τρία και με τη μία... Ναι, είμαι περήφανη και πανευτυχής μαμά τριδύμων και δε θα το άλλαζα με τίποτα!!! Στην περίπτωσή μας, σίγουρα πέτυχε:)

 

Να σου ζήσουν ευτυχισμένη μανούλα!!:-P:-P:-P

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από άλλη μία μαμά 3δύμων! Και στη δική μας περίπτωση σίγουρα πέτυχε. Με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής είχαμε τρίδυμη εγκυμοσύνη. Τώρα οι μικροί μας είναι 17 μηνών!

 

Τρία αγοράκια και με τη μία?Ωωωωω, συνάδελφε αγορομάνα, να σου ζήσουν κι εσένα οι κανακάρηδες!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Τρία αγοράκια και με τη μία?Ωωωωω, συνάδελφε αγορομάνα, να σου ζήσουν κι εσένα οι κανακάρηδες!!

Σ' ευχαριστωωωωω, κι εσύ να χαίρεσαι και να καμαρώνεις τα αγοράκια σου !

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαιναμε για δευτερο παιδακι κ μας ετυχαν τα διδυμα!!!πρεπει να ομολογησω πως ειχα παθει σοκ οταν ειπε ο γιατρος διδυμα,μου πηρε ενα μηνα κ κατι να το αποδεχτω....ποτε δεν ειχα φανταστει τον εαυτο μου με διδυμα.Τωρα νιωθω ευλογημενη ,ενα πραγμα......οποτε νεα αγορακι κ 2 κοριτσακια διδυμα χω τωρα κ ....μου μπαινουν ιδεες πια κ για τεταρτο ,αλλα οι αντοχες μου φθηνουν,τα μεγαλωνω μονη χωρις καμια βοηθεια παρα μονο του συζυγου

lMVOp3.png

 

HcIWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι 35 ετών εχω 4 παιδιά 2 αγορια,2 κοριτσια και περιμένω το πεμπτο χωρίς βοήθεια διοτι η μητέρα μου δουλεύει,η πεθερά μου μακριά και ο αντρας μου προλαβαινει μονο τις εξωτερικές υποχρεώσεις.Να είμαστε οι γονείς γεροί και δυνατοί για να καμαρωνουμε τα παιδάκια μας!!!!

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Ηappymummy με το καλό σου εύχομαι!

 

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια με άνω των 2 παιδιών. Οικονομικά ζορίζεστε με 3, 4 και 5 παιδιά? 'Ενας ανασταλτικός παράγοντας για εμάς είναι το οικονομικό, και φυσικά δεν κάνουμε περιτά έξοδα καθόλου! Ίσως η μόνη μου υπερβολή είναι ότι έχω ιδιωτική παιδίατρο και έχω δώσει μία μικρή περιουσία αλλά χαλάλι τους να είναι!

Link to comment
Share on other sites

Koριτσι μου,σε ευχαριστώ πολύ,ένα μόνο θα σου πω ζούμε με ενα μισθο ,είμαστε στα υπερχρεωμένα και του χρόνου θα γινει το δικαστήριο τα 2 τελευταια παιδιά δεν τα υπολογίζαμε καν διοτι όλα με καισαρική αλλά ελα που είμαστε τόσο γόνιμοι και οι 2 που ηρθαν αλλά επειδή με τη θέληση όμως και την πίστη μας θα τα καταφέρουμε. Ελπίζω και τα παιδια μας να μας εκτιμήσουν για αυτό αργότερα και αν όχι μόνο γερά και υγιή να είναι!!!Σου εύχομαι η απόφαση που θα πάρεις να είναι η καλύτερη διότι εμένα μπορείς να με πεις απερίσκεπτη αλλά δεν ξέρω πως σε δύσκολες στίγμες κάτι γίνεται και μας βοηθά και πάλι συνεχίζουμε .

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...