Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

PROFERTIL


Recommended Posts

πώς το έμαθες;

 

Καναμε σπερμοδιαγραμμα οπου βγηκε μετριο προς καλο με σχετικα αυξημενη παρουσια ανωμαλης μορφολογιας σπερματοζωαριων αλλα μας ειπανε 3 γιατροι οτι δεν ειναι ανησυχητικο.Σκεφτηκα αν βοηθανε να τα παραγγειλω μηπως και βελτιωθει λιγακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, βοηθάνε εμάς η μορφολογία είχε φτάσει 8% φυσιολογικά μετά απο 3 μήνες με τα profertil πήγε στο 50% !! και η κίνιση απο 100& ακινησία πήγαμε στο 3% επιτόπια μεν αλλά μετά από τόσα χρόνια που ήμασταν στο 0 δεν πίστευαμε στα μάτια μας!

Βασικά κ εγώ από online γερμανικο site τα πήρα (το έχω προτείνει σε μερικά παιδιά εδώ μέσα) είναι η μισή τιμή από ότι στην ελλάδα.

 

To profertil το είχα διαβάσει πέρσυ σε κάτι forum αλλά επειδή είχα δει το κόστος και δεν είχα βρει και πολλές πληροφορίες δεν το κοίταξα παραπάνω μέχρι που πέρσυ ο γυναικολόγος μου μου τις πρότεινε οχι πως θα αποφεύγαμε την εξωσωματική αλλα για καλυτέρευση της ποιότητας και αυτουνου ειλικρινέστατα μου είπε πως μώλις του τα είχαν φέρει από την εταιρεία σαν πρόταση και μου έδωσε ένα φυλλάδιο και μου είπε το εξής "βιταμίνες έχει, δείχνει καλές μελέτες φαίνονται πιο αξιόπιστες άμα θέλετε δοκιμάστε της δεν έχεις να χάσεις τίποτα" ούτε μου πρότεινε ο άνθρωπος απο που να πάω ούτε με το ζόρι μου τις έδωσε απλά θυμήθικα αυτά που είχα διαβάσει και μιας κ μου το πρότεινε έψαξα να το βρω απέξω γιατί στην Ελλάδα ζήταγαν πολλά και κατέλειξα να το βρω από Γερμανια που ήταν μισή τιμη.

 

αυτό έχω να πω τώρα αν κάποιος θέλει να το πάρει εγώ το συστήνω απλά γνώμη μου είναι να ψάξει απο που θα το πάρει και καλυτερα απο εξωτερικό γιατί κακά τα ψέμματα είναι 2πλη τιμή εδώ δεν έχει νόημα να παίρνεις το ίδιο πράγμα και να βγάζουν οι άλλοι bonus..:)

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

ego ofilo na enimeroso tous endiaferomenous pos meta apo 12 xronia azoospermia logo ximiotherapias ke meta apo dio xronia ke kati mines sistimatiki katanalosi profertil, sta dio teleftea spermodiagramata ixame 50.000 ke 100.000 spermatozoaria me 40 % kinitikotita ke kali morfologia!!!! ok.....apexoume xiliometra apo to fisiologiko spermodiagrama ala an skefti kanis oti emis borousame na kanoume pedaki mono me doti prin apo 2misi xronia........ine alma apistefto!!!!! xalali ta apira lefta pou exoume dosi stin eteria!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας

 

Εμείς προμηθευτήκαμε το Profertil από την Ελλάδα στην τιμή των 190 ευρώ για 3 μήνες.. Μετά από συμβουλή του γιατρού ψάξαμε σε φαρμακεία online της Γερμανίας και το βρήκαμε στα 87 ευρώ για 3 μήνεςσ, ακριβώς το ίδιο προϊόν, οπότε φανταστείτε πόσο κέρδος έχει η εδώ εταιρεία που τα διαθέτει... Το φαρμακείο από όπου το παραγγείλαμε είναι το http://www.gesundshop24.de/

Τα μεταφορικά στοίχισαν 11 ευρώ περίπου, συνολικά δηλαδή τα πήραμε στη μισή τιμή.

 

Και όντως αυτό το σκεύασμα κάνει θαύματα!!

Καλή επιτυχία σε όλους μας :)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δυνατον να υπαρχει τετοια διαφορα χωρις καποιο λογο, αλλιως ολοι θα παιρναμε απο το γερμανικο site. αν προσεχατε τι παιρνετε.

το profertil κατασκευαζεται απο την αυστριακη εταιρια lenus pharma και κοστιζει αρκετα. καποιες φορες κανουν προσφορες, αλλα οχι μεγαλη εκπτωση. αυτες οι 3μηνες profertil απο τα διαφορα sites κοστιζουν 85 ευρω, γιατι κατασκευαζονται απο αλλη εταιρεια, την aristo, και μαλλον ειναι γενοσημα. χωρις αυτο να σημαινει κατι, βεβαια. απλα δεν ειναι "γνησια", γι'αυτο και η προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

na sas po tin alithia ego ixa psaksi na ta paro diadiktiaka ala ixe kapies diafores to kouti apo afto pou pernoume emis ke fovithika ke den to pira!!!! opote edo ke sxedon diomisi xronia dinoume ena 80ari to mina! iparxoun ke mines pou eperne dio xapia tin imera ara evgene 160 euro to mina! ala....fovithika na paro apo eki pou ta ixa vri fthina!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορες στα κουτια, γιατι ειναι διαφορετικοι διανομεις για καθε χωρα. και βαζουν δικα τους "σημαδια".

περα απ'αυτο, πρεπει να προσεχετε οταν παραγγελνετε απο καποια ελληνικα φαρμακεια online, που στην ιδια τιμη πουλανε και το ενα, και το αλλο.

υπαρχει λυση να εχετε καποιον γνωστο σε σκοπια, βουλγαρια και αλλες χωρες, να σας τα βρει εκει πιο φτηνα, η να τα παραγγειλει για σας απο τα δικα τους sites. αλλη λυση δεν μπορω να σκεφτω.

δυο χαπια την ημερα δεν ενδεικνυται να παρεις (το γραφει), εκτος απο τα ανδρικα, που ετσι και αλλιως η αγωγη 1 μηνα εχει απο 2 χαπια την ημερα (στην τιμη των 80).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορες στα κουτια, γιατι ειναι διαφορετικοι διανομεις για καθε χωρα. και βαζουν δικα τους "σημαδια".

περα απ'αυτο, πρεπει να προσεχετε οταν παραγγελνετε απο καποια ελληνικα φαρμακεια online, που στην ιδια τιμη πουλανε και το ενα, και το αλλο.

υπαρχει λυση να εχετε καποιον γνωστο σε σκοπια, βουλγαρια και αλλες χωρες, να σας τα βρει εκει πιο φτηνα, η να τα παραγγειλει για σας απο τα δικα τους sites. αλλη λυση δεν μπορω να σκεφτω.

δυο χαπια την ημερα δεν ενδεικνυται να παρεις (το γραφει), εκτος απο τα ανδρικα, που ετσι και αλλιως η αγωγη 1 μηνα εχει απο 2 χαπια την ημερα (στην τιμη των 80).

 

dikio exis! dio mines to kouti ke otan eperne 2 xapia tin imera kratage ena mina!!!! dikio!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπαρχουν διαφορες στα κουτια, γιατι ειναι διαφορετικοι διανομεις για καθε χωρα. και βαζουν δικα τους "σημαδια".

περα απ'αυτο, πρεπει να προσεχετε οταν παραγγελνετε απο καποια ελληνικα φαρμακεια online, που στην ιδια τιμη πουλανε και το ενα, και το αλλο.

υπαρχει λυση να εχετε καποιον γνωστο σε σκοπια, βουλγαρια και αλλες χωρες, να σας τα βρει εκει πιο φτηνα, η να τα παραγγειλει για σας απο τα δικα τους sites. αλλη λυση δεν μπορω να σκεφτω.

δυο χαπια την ημερα δεν ενδεικνυται να παρεις (το γραφει), εκτος απο τα ανδρικα, που ετσι και αλλιως η αγωγη 1 μηνα εχει απο 2 χαπια την ημερα (στην τιμη των 80).

 

δεν ξέρω εμείς πάντως αυτά που πήραμε ήταν ακριβώς ίδια με αυτά που κυκλοφορούν στην Ελλάδα και το κουτι και όλα...τώρα αν κλέβει η μια εταιρεία την άλλη και κυκλοφορεί το "αυθεντικό" με το "μαιμου" και έχουν ακριβώς την ίδια ονομασία και την ίδια συσκευασία και δεν τους έχουν "καταγγείλει" τι να σου πω επίσης... πάντως τα συγκεκριμένα που πήραμε εμείς απο εξωτερικό είχαν και τα ίδια ιχνοστοιχεία που γράφουν τα "αυθεντικά" και καλό είδαμε...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

το γενοσημο δεν ειναι "μαιμου". μπορει να ειναι ακριβως το ιδιο αλλα να το κατασκευαζει αλλη εταιρεια με πιο φτηνα υποκαταστατα. με τα ιδια ιχνοστοιχεια.

στο εξωτερικο κυκλοφορουν τα ιδια χαπια με την ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eπειδή έχω ανοίξει εγώ αυτήν την ενότητα θα ήθελα να τη συνεχίσω λέγοντας ότι μετά από την συνεχή λήψη σχεδόν 2 χρόνων των profertyl τα επίπεδα των σπερματοζωαρίων του συζύγου δεν γνώρισαν σημαντική άνοδο αλλά σταθερότητα. Δηλαδή περίπου 4 – 5 εκ σε αριθμό. Μετά από λήψη 6 μηνών ανέβηκε ο αριθμός στα 20 εκ αλλά μετά σταδιακά έπεσε. Το μόνο καλό είναι ότι με τα profertyl ποτέ δεν βρεθήκαμε σε δύσκολη θέση να έχει μηδενική αποδοχή όπως πιστεύω ότι σίγουρα θα συνέβαινε αν τις σταματούσε ο σύζυγος.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή έχω ανοίξει εγώ αυτήν την ενότητα θα ήθελα να τη συνεχίσω λέγοντας ότι μετά από την συνεχή λήψη σχεδόν 2 χρόνων των profertyl τα επίπεδα των σπερματοζωαρίων του συζύγου δεν γνώρισαν σημαντική άνοδο αλλά σταθερότητα. Δηλαδή περίπου 4 – 5 εκ σε αριθμό. Μετά από λήψη 6 μηνών ανέβηκε ο αριθμός στα 20 εκ αλλά μετά σταδιακά έπεσε. Το μόνο καλό είναι ότι με τα profertyl ποτέ δεν βρεθήκαμε σε δύσκολη θέση να έχει μηδενική αποδοχή όπως πιστεύω ότι σίγουρα θα συνέβαινε αν τις σταματούσε ο σύζυγος.

 

Βασικά κάνουν την δουλειά που κάνουν οποιεσδήποτε βιταμίνες που έχουν τα έκδοχα.

Το δυσάρεστο είναι οτι σε 3 ουρολόγους πήγαμε και οι τρεις μας έδωσαν χαρτάκι με το σκεύασμα με την σφραγίδα τους πανω για να το πάρουμε πιο Φτηνα απο την ίδια την εταιρία........ Την στιγμή που το φαρμακείο της γειτονιάς μου μου το έφερνε με την ίδια έκπτωση. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάνουν την δουλειά που κάνουν οποιεσδήποτε βιταμίνες που έχουν τα έκδοχα.

Το δυσάρεστο είναι οτι σε 3 ουρολόγους πήγαμε και οι τρεις μας έδωσαν χαρτάκι με το σκεύασμα με την σφραγίδα τους πανω για να το πάρουμε πιο Φτηνα απο την ίδια την εταιρία........ Την στιγμή που το φαρμακείο της γειτονιάς μου μου το έφερνε με την ίδια έκπτωση. Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Εμείς από το 0 (για 12 χρονια λογω χημειοθεραπειών, ουτε καν σπερματιδες δεν ειχαμε) και μετα απο δυομιση και παραπανω χρονια προφερτιλ, στο τελευταιο σπερμοδιαγραμμα ειχαμε 2.500.000 στο δείγμα! Αυξήθηκαν σταδιακά οι σπερματιδες και το τελευταιο 5μηνο βρίσκουμε και σπερματοζωαρια τα οποια σταθερά αυξάνονται! Νεότερα απο δευτερα μέλλον ! Και εμας μας εχουν πει να το παρουμε οπως περιγράφεις φυσικα αλλα....απο το ενα μπαινει απο το αλλο βγαινει!!! Απλα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τα πήρα κ γω για τον αντρα μου τα συγκεκριμενα αλλα απο τη γερμανια...πως πρεπει να τα παιρνει?δυο τη μερα με το φαγητο?δεν εχουμε ρωτησει γιατρο απο μονοι μας ειπαμε να κανουμε τρεις μηνες τη θεραπεια κ μετα να παμε για σπερματεγχυση...ο συζυγος εχει ενα μετριο στα ορια του φυσιολογικου σπερμοδιαγραμμα κ ευελπιστουμε για καλυτερη ποιοτητα....περιμενω απαντηση σας...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 την ημέρα ανεξαρτήτου φαγητού και ώρας είτε πρωί είτε μεσημέρι είτε βράδυ το ίδιο είναι, καλή επιτυχία

 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...δηλαδη μπορει να παιρνει ενα το πρωι κ ενα το βραδυ ετσι?γιατι εγω τον εβαλα να τα παιρνει στο καπακι κ τα δυο!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...δηλαδη μπορει να παιρνει ενα το πρωι κ ενα το βραδυ ετσι?γιατι εγω τον εβαλα να τα παιρνει στο καπακι κ τα δυο!!!

 

Οχι κορίτσι η δόση είναι διπλή 2 μαζί έτσι κάνουν δουλεια..........

iFzbp2.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...δηλαδη μπορει να παιρνει ενα το πρωι κ ενα το βραδυ ετσι?γιατι εγω τον εβαλα να τα παιρνει στο καπακι κ τα δυο!!!

 

ke emas otan pernoume 2 (giati kapious mines pernoume 1, analoga me tis odigies tou giatrou) mas exi pi na ta pernoume mazi!!!!! oxi ena proi ena vradi!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι καινουρια εδω ! εχω πολυκυστικες και προσπαθουμε εδω κ 4 μηνεσ για μωρακι κανω αμηνοροια και ο γιατροσ μου εδωσε profertile female και θα παρω πaλι serpafar ( τα πηρα σε ενα κυκλο και μου εκαναν κυστη ) γιατι λεει δεν κανω ωορηξια . θατα ξεκινησω στον επομενο κυκλο αν ερθει η περιοδος διαφορετικα θα παρω primolute για να ερθει αλλα εγω αλλα νιωθω εδω και 4 μερες εχω πολλα διαφανα και ελαστικα υγρα και η θερμοκρασια μου ( την παρακολουθω καθε πρωι απο την αρχη του κυκλου ) απο 36,6 ανεβηκε 37 ειμαι στην 26η μερα . αν αυτο δεν ειναι ωορηξια τοτε τι ειναι ? και για τα προφερτιλ ειχε καμια σας αποτελεσμα ? εχει γινει κ σαλπιγγογραφια παρα πολυ καλη κ σπερματοδιαγραμμα επισης παρα πολυ καλο ! δεν μπορω να μηλισω πουθενα γιαυτα γιατι ολοι μου λενε οτι το σκευτομαι συνεχια κ ανχωνομαι κ δεν με καταλαβαινουν χρειαζωμαι συμβουλες!! ευχαριστω κ συγνωμη αν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην απογοητεύεστε.

Φίλος γιατρός μας μίλησε ξεκάθαρα. Όταν ένα κουτί έχει έγκριση κυκλοφορίας, ότι γράφει απέξω, το έχει σίγουρα καλής ποιότητας. Τα περί χαμηλότερης ποιότητας είναι παπάτζες για να ζουν κάποιοι εις βάρος μας.

Εμείς με κάτω των 5μύριων και χάλια μαύρα, φτάσαμε 40μύρια μετά από 6 μήνες με τα ΑΜΙΤΑΜΙΝ FERTILSAN. Είναι πιο καλά από τα προφερτίλ, αν ψάξετε συγκριτικά τεστ...

Αυτά τα συμπληρώματα είναι κοκτείλ βιταμινών που μπορείτε να τα φτιάξετε και από μόνοι σας. Έχουν βασιστεί σε Αμερικάνικη μελέτη προηγούμενης δεκαετίας σχετικά με τα micronutricients.

Λόγο τους άσχημου τρόπου ζωής αυτά τα σκευάσματα, βοηθούν αρκετά εφόσον το πρόβλημα δεν οφείλεται σε άλλους λόγους. Εάν βλέπετε αντίδραση σε αυτές τις βιταμίνες ψάξτε ποιες τροφές τις περιέχουν και αλλάξτε τους τα φώτα. Εάν είναι αυτό το πρόβλημα, θα παρατηρήσετε ότι από τις τροφές που περιέχουν αυτές τις βιταμίνες σπάνια τρώγατε!!!

Η μείωση της ζάχαρης, και αύξηση κατανάλωσης λαχανικών, ιδιαίτερα σκόρδου και κρεμμυδιού επίσης βοηθάει πολύ.

Να γνωρίζετε επίσης ότι ο λόγος που λένε να παίρνεται αυτές τις βιταμίνες μετά το φαγητό είναι διότι έχουν καλύτερη απορρόφηση. Καλύτερη απορρόφηση γίνεται όταν τρώμε τις βιταμίνες μέσα σε τροφές...

Υπάρχει μελέτη που λέει ότι με την λήψη φαγητού που περιέχει τις βιταμίνες έχει θεαματική διαφορά στα αποτελέσματα...

 

Και σταματήστε το άγχος. Δυσκολεύει την σύλληψη υπερβολικά...

Μην μασάτε όταν σας λένε ότι πρέπει να κάνετε εξωσωματική, λεφτά θέλουν, και ενώ το πρόβλημά σας μπορεί να είναι πολύ απλό, δεν σας λένε την λύση, είτε από άγνοια είτε από συμφέρον...

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι καινουρια εδω ! εχω πολυκυστικες και προσπαθουμε εδω κ 4 μηνεσ για μωρακι κανω αμηνοροια και ο γιατροσ μου εδωσε profertile female και θα παρω πaλι serpafar ( τα πηρα σε ενα κυκλο και μου εκαναν κυστη ) γιατι λεει δεν κανω ωορηξια . θατα ξεκινησω στον επομενο κυκλο αν ερθει η περιοδος διαφορετικα θα παρω primolute για να ερθει αλλα εγω αλλα νιωθω εδω και 4 μερες εχω πολλα διαφανα και ελαστικα υγρα και η θερμοκρασια μου ( την παρακολουθω καθε πρωι απο την αρχη του κυκλου ) απο 36,6 ανεβηκε 37 ειμαι στην 26η μερα . αν αυτο δεν ειναι ωορηξια τοτε τι ειναι ? και για τα προφερτιλ ειχε καμια σας αποτελεσμα ? εχει γινει κ σαλπιγγογραφια παρα πολυ καλη κ σπερματοδιαγραμμα επισης παρα πολυ καλο ! δεν μπορω να μηλισω πουθενα γιαυτα γιατι ολοι μου λενε οτι το σκευτομαι συνεχια κ ανχωνομαι κ δεν με καταλαβαινουν χρειαζωμαι συμβουλες!! ευχαριστω κ συγνωμη αν σας κουρασα

 

 

efxome sidoma na exis efxarista nea! ke ego exo polikistikes (oxi trela pragmata vevea) ke perno inositoli (sinithos to inofert dinoun pou exi inositoli mesa) ke glucophage! episis perno ke ta profertil edo ke ena xrono! omos den boro na sou po an exoun kani doulia dioti emis pame gia eksosomatiki etsi ki alios eksetias sovarou adrikou paragoda!

omos.....ego vrika poli kali prosegisi sto thema ton polikistikon apo endokrinologo ke oxi apo ginekologous i opii to psiloparamelousan!!!! ke telika pistevo pos o endokrinologos ine o armodioteros gia afto to thema se sindiasmo me ton ginekologo fisika!!!!!!

kali kali kali epitixia......!!!!! efxome sidoma na exis efxaristes ekseliksis!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην απογοητεύεστε.

Φίλος γιατρός μας μίλησε ξεκάθαρα. Όταν ένα κουτί έχει έγκριση κυκλοφορίας, ότι γράφει απέξω, το έχει σίγουρα καλής ποιότητας. Τα περί χαμηλότερης ποιότητας είναι παπάτζες για να ζουν κάποιοι εις βάρος μας.

Εμείς με κάτω των 5μύριων και χάλια μαύρα, φτάσαμε 40μύρια μετά από 6 μήνες με τα ΑΜΙΤΑΜΙΝ FERTILSAN. Είναι πιο καλά από τα προφερτίλ, αν ψάξετε συγκριτικά τεστ...

Αυτά τα συμπληρώματα είναι κοκτείλ βιταμινών που μπορείτε να τα φτιάξετε και από μόνοι σας. Έχουν βασιστεί σε Αμερικάνικη μελέτη προηγούμενης δεκαετίας σχετικά με τα micronutricients.

Λόγο τους άσχημου τρόπου ζωής αυτά τα σκευάσματα, βοηθούν αρκετά εφόσον το πρόβλημα δεν οφείλεται σε άλλους λόγους. Εάν βλέπετε αντίδραση σε αυτές τις βιταμίνες ψάξτε ποιες τροφές τις περιέχουν και αλλάξτε τους τα φώτα. Εάν είναι αυτό το πρόβλημα, θα παρατηρήσετε ότι από τις τροφές που περιέχουν αυτές τις βιταμίνες σπάνια τρώγατε!!!

Η μείωση της ζάχαρης, και αύξηση κατανάλωσης λαχανικών, ιδιαίτερα σκόρδου και κρεμμυδιού επίσης βοηθάει πολύ.

Να γνωρίζετε επίσης ότι ο λόγος που λένε να παίρνεται αυτές τις βιταμίνες μετά το φαγητό είναι διότι έχουν καλύτερη απορρόφηση. Καλύτερη απορρόφηση γίνεται όταν τρώμε τις βιταμίνες μέσα σε τροφές...

Υπάρχει μελέτη που λέει ότι με την λήψη φαγητού που περιέχει τις βιταμίνες έχει θεαματική διαφορά στα αποτελέσματα...

 

Και σταματήστε το άγχος. Δυσκολεύει την σύλληψη υπερβολικά...

Μην μασάτε όταν σας λένε ότι πρέπει να κάνετε εξωσωματική, λεφτά θέλουν, και ενώ το πρόβλημά σας μπορεί να είναι πολύ απλό, δεν σας λένε την λύση, είτε από άγνοια είτε από συμφέρον...

Καλή τύχη.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα και συνυπογράφω!

Με εξαίρεση την τελευταία παράγραφο, τα ίδια έλεγε και ο αντρας μου και πέρασαν πανω απο δυο χρόνια με μια σπερματέγχυση και μια εξωςωματικη αποτυχημένη για να αποδεχτεί οτι ίσως υπάρχει πρόβλημα..... Πέραν του άγχους και τον γιατρών που θέλουν να φάνε λεφτά....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...