Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τα διδυμακια μου εγιναν αγγελοι στον ουρανο..


katerinaadra

Recommended Posts


Διαφημίσεις


λυπαμαι πολυ για την ιστορια που διαβασα κοπελα μου. ευχομαι ο Θεος να σου δωσει το κουραγιο να το ξεπερασετε και γρηγορα να σας στειλει 2 ομορφα υγιη μωρακια να σας απαλυνουν τη ψυχουλα σας...κριμα......πολυ κριμα.......:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα Κατερίνα!!!!

Μετά από ακριβώς δύο χρόνια μπήκα ξανα στο forum! Δύο χρόνια μετά το μεγαλύτερο συμβάν στην ζωή μου!!! Δεν θα σου πώ μετά την χειρότερη στιγμή!

Τα διδυμάκια μου, τα έχασα 30-11-2011.... Αγοράκια!!!! Πρώτα χάθηκε "ο μικρός " γιατί δεν τρεφόταν καλά (στον 7ο μήνα) και μετά τρια λεπτά πριν την καισαρική στον 9ο μήνα δεν βρέθηκε καρδιακή λειτουργία "στον μεγάλο" ..... Το σοκ εκείνη την στιγμή ηταν ........ δεν υπάρχουν απλά λέξεις......

Ενα συνεχες συνονθύλευμα σκέψεων επί μέρες....Ενα γιατί επί μήνες....

Ερχετε όμως η ώρα που σηκώνεσε στα πόδια σου...Και αισθάνεσε τόσο μα τόσο δυνατή...Ξερω όλα αυτα ειναι λόγια για σενα τωρα αλλά πίστεψε με "περναει" .....Στο εγγυώμαι ότι περναει κορίτσι μου... Οπως ανεφερε μία κοπέλα πρίν από μενα θα βρεις δύναμη στον Θεό..Θα σε βοηθήσει.

Θα έρθει η στιγμή που όλοι γυρω σου θα σε κοιτάνε με λύπηση (βάστα γερα γιατι θα δεις πολλά από τους γυρω σου) και εσύ θα σκέφτεσε "μα γιατί?" εγώ ειμαι καλα...Ειμαι δυνατή και θα συνεχίσω...Θα ερθει αυτη η στιγμή στο εγγυώμαι... Ασε τον εαυτο σου να κλάψει, να πενθήσει και μέσα απο ΣΕΝΑ θα βγεις πιο δυνατή.... Και όταν περάσει το απαιτούμενο διαστημα θα ξαναπροσπαθήσεις για τα μωράκια σου!!!!!! Οτι χρειαστείς ειμαι εδώ... Ενας ανθρωπος που πέρασε ακριβως μα ακριβώς τα ίδια!!!!! Και τωρα απλά χαμογελάει με αισιοδοξία!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια βρε κορίτσια!!!!!ειστε αξιες θαυμασμού!!!!και μόνο που μοιράζεστε τις ιστορίες σας δείχνει πόσο δυνατές είστε!!!!!ευχομαι σε όλες σας υγεία και μόνο χαρά απο δώ και πέρα.θα προσεύχομαι για τα μωρακια σας.....

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δυστυχως katerinaadra καταλαβαινω πως νιωθεις..στις 18/10, στην 30η εβδομαδα παω στη γιατρο μου κ της λεω πως νιωθω πολυ αμυδρα τις κινησεις της μπεμπας μου, μου κανει υπερηχο και μου λεει πως δε βλεπει κατι να τη ενοχλει κ πως ισως δεν την νιωθω επειδη εχω λιπος στη κοιλια...στις 19/10 ξυπνησα ξεροντας πως η μπεμπα μου δε ζει πια...η βιοψια εδειξε συστροφη λωρου γυρω απο τον εαυτο του. γεννησα με καισαρικη γιατι δεν αντεχα να μπω στη διαδικασια του φυσιολογικου τοκετου. εχουν περασει 2.5 μηνες και ακομα παλευω με τον εαυτο μου.ζω με το "αν".. αν ειχα κανει τα πραγματα διαφορετικα, αν ειχα γεννησει προωρα, αν ζουσε...ψαχνω να πιαστω απο κατι για να προχωρησω. θελω τοσο πολυ ενα παιδακι μα φοβαμαι παρα πολυ να μεινω ξανα εγκυος..εχω κανει καποιες συναντησεις με ψυχολογο,ελπιζω να με βοηθησει να ξεπερασω τουσ φοβους μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυστυχως katerinaadra καταλαβαινω πως νιωθεις..στις 18/10, στην 30η εβδομαδα παω στη γιατρο μου κ της λεω πως νιωθω πολυ αμυδρα τις κινησεις της μπεμπας μου, μου κανει υπερηχο και μου λεει πως δε βλεπει κατι να τη ενοχλει κ πως ισως δεν την νιωθω επειδη εχω λιπος στη κοιλια...στις 19/10 ξυπνησα ξεροντας πως η μπεμπα μου δε ζει πια...η βιοψια εδειξε συστροφη λωρου γυρω απο τον εαυτο του. γεννησα με καισαρικη γιατι δεν αντεχα να μπω στη διαδικασια του φυσιολογικου τοκετου. εχουν περασει 2.5 μηνες και ακομα παλευω με τον εαυτο μου.ζω με το "αν".. αν ειχα κανει τα πραγματα διαφορετικα, αν ειχα γεννησει προωρα, αν ζουσε...ψαχνω να πιαστω απο κατι για να προχωρησω. θελω τοσο πολυ ενα παιδακι μα φοβαμαι παρα πολυ να μεινω ξανα εγκυος..εχω κανει καποιες συναντησεις με ψυχολογο,ελπιζω να με βοηθησει να ξεπερασω τουσ φοβους μου..

 

κουκλίτσα μου καλή πόσο πολύ μα πάρα πολύ σε καταλαβαίνω...

"αν.....αν...."

πόσα γιατί στο μυαλό μου...

έχουν περάσει 4 μήνες και ακόμα δεν είμαι στην καλύτερη κατάσταση.

τα μάτια δε έχουν σταματήσει να κλαίνε και ο πόνος στην καρδούλα μου δεν έχει απαλύνει....

όντως ο φόβος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός μου

είμαι σίγουρη ότι και η επόμενη φορά δεν θα είναι καλή και ότι ποτέ μου δε θα καταφέρω να κάνω παιδάκι. προσπαθώ να μη το σκέφτομαι και περιμένω να περάσει ο καιρός για να μου δώσει το οκ ο γιατρός να προσπαθήσω και ότι είναι θελημα θεού....όσο ακόμα πιστέυω....

έκανες την καλύτερη δουλειά και πήγες σε ψυχολόγο, εγώ ακόμα δε πήγα, αν και σε στιγμές κρίσης και πανικού θε πρέπει να το κάνω...

θέλω να μαθαίνω νέα σου, να ξέρεις ότι η σκέψη μου θα είναι συνέχεια κοντά σου,

κουράγιο, υπομονή και αισιοδοξία, δεν τα παρατάμε, είμαστε μαχητές και θα βγούεμ την επόμενη ή καλύτερα τις επόμενες φορές νικητές.....

Link to comment
Share on other sites

κουκλίτσα μου καλή πόσο πολύ μα πάρα πολύ σε καταλαβαίνω...

"αν.....αν...."

πόσα γιατί στο μυαλό μου...

έχουν περάσει 4 μήνες και ακόμα δεν είμαι στην καλύτερη κατάσταση.

τα μάτια δε έχουν σταματήσει να κλαίνε και ο πόνος στην καρδούλα μου δεν έχει απαλύνει....

όντως ο φόβος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός μου

είμαι σίγουρη ότι και η επόμενη φορά δεν θα είναι καλή και ότι ποτέ μου δε θα καταφέρω να κάνω παιδάκι. προσπαθώ να μη το σκέφτομαι και περιμένω να περάσει ο καιρός για να μου δώσει το οκ ο γιατρός να προσπαθήσω και ότι είναι θελημα θεού....όσο ακόμα πιστέυω....

έκανες την καλύτερη δουλειά και πήγες σε ψυχολόγο, εγώ ακόμα δε πήγα, αν και σε στιγμές κρίσης και πανικού θε πρέπει να το κάνω...

θέλω να μαθαίνω νέα σου, να ξέρεις ότι η σκέψη μου θα είναι συνέχεια κοντά σου,

κουράγιο, υπομονή και αισιοδοξία, δεν τα παρατάμε, είμαστε μαχητές και θα βγούεμ την επόμενη ή καλύτερα τις επόμενες φορές νικητές.....

 

Οχι, οχι, οχι... Να μην φοβασαι, να μην φοβαστε...!!! ΠΑΙΔΑΚΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΕΣ...!!!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως katerinaadra καταλαβαινω πως νιωθεις..στις 18/10, στην 30η εβδομαδα παω στη γιατρο μου κ της λεω πως νιωθω πολυ αμυδρα τις κινησεις της μπεμπας μου, μου κανει υπερηχο και μου λεει πως δε βλεπει κατι να τη ενοχλει κ πως ισως δεν την νιωθω επειδη εχω λιπος στη κοιλια...στις 19/10 ξυπνησα ξεροντας πως η μπεμπα μου δε ζει πια...η βιοψια εδειξε συστροφη λωρου γυρω απο τον εαυτο του. γεννησα με καισαρικη γιατι δεν αντεχα να μπω στη διαδικασια του φυσιολογικου τοκετου. εχουν περασει 2.5 μηνες και ακομα παλευω με τον εαυτο μου.ζω με το "αν".. αν ειχα κανει τα πραγματα διαφορετικα, αν ειχα γεννησει προωρα, αν ζουσε...ψαχνω να πιαστω απο κατι για να προχωρησω. θελω τοσο πολυ ενα παιδακι μα φοβαμαι παρα πολυ να μεινω ξανα εγκυος..εχω κανει καποιες συναντησεις με ψυχολογο,ελπιζω να με βοηθησει να ξεπερασω τουσ φοβους μου..

 

Προχωρηστε...χωρις φοβο!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα και εύχομαι το 2014 να σας δώσει αυτό που σας πήρε τόσο βίαια το 2013!

Για εμάς που η ωραιότερη στιγμή στη ζωή μίας γυναίκας κατέληξε σε τραγωδία, γίναμε μανούλες και δεν προλάβαμε να πάρουμε αγκαλιά τα μωρά μας. Γυρίσαμε σε ένα σπίτι με μία τεράστια αλλά άδεια αγκαλιά.

 

Πενθήστε τα μωράκια-αγγελάκια σας αλλά μην ταλαιπωρείτε το μυαλό σας με αν... και αν..... Μανούλες θα γίνεται όλες, πιστέψτε το και θα γίνει, η επόμενη εγκυμοσύνη σας θα είναι αυτή που θα σας κάνει να ζήσετε στιγμές μοναδικής ευτυχίας. Αλλά απαλλάξτε τις σκέψεις σας από ότι σας κρατάει πίσω και σας θλίβει!

Τα μωράκια σας για κάποιο λόγο δεν θέλησαν να γεννηθούν!

Να είστε καλά όλες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κορίτσια μου γλυκά

ήρθε επιτέλους ο καιρός να σας γράψω με ένα χαμόγελο στα χείλη....

 

είμαι εγκυος....χιχιχιχι

 

όλα θα πανε πολύ πολύ πολύ καλά αυτή τη φορά γιατι τα αγγελακια μου από εκέι ψηλα στον ουράνό θα το προστατεύουν σε όλη του τη ζωή....

 

η χαρά μου αλλά και ο φόβος μου δεν περιγράφεται αλλά έχω σκοπό να ζήσω την κάθε στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης με χαρά, χωρίς να σκέφτομαι αρνητικά.... εξάλλου δεν μπορώ να κάνω κάτι για να αποτρέψω κάτι κακό να συμβεί....

το καλύτερο που μπορώ να κάνω είμαι να είμαι ηρεμη και να ακολουθώ κατα γράμμα τις οδηγίες του γιατρού....

 

ο καιρος που πέρασε βοήθησε πάρα πολύ.....

σας ευχαριστώ όλες για την υποστήρηξή σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μου γλυκά

ήρθε επιτέλους ο καιρός να σας γράψω με ένα χαμόγελο στα χείλη....

 

είμαι εγκυος....χιχιχιχι

 

όλα θα πανε πολύ πολύ πολύ καλά αυτή τη φορά γιατι τα αγγελακια μου από εκέι ψηλα στον ουράνό θα το προστατεύουν σε όλη του τη ζωή....

 

η χαρά μου αλλά και ο φόβος μου δεν περιγράφεται αλλά έχω σκοπό να ζήσω την κάθε στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης με χαρά, χωρίς να σκέφτομαι αρνητικά.... εξάλλου δεν μπορώ να κάνω κάτι για να αποτρέψω κάτι κακό να συμβεί....

το καλύτερο που μπορώ να κάνω είμαι να είμαι ηρεμη και να ακολουθώ κατα γράμμα τις οδηγίες του γιατρού....

 

ο καιρος που πέρασε βοήθησε πάρα πολύ.....

σας ευχαριστώ όλες για την υποστήρηξή σας

 

3/10 μας εγραφες αυτη την τόσο πονεμένη ιστορία σου....σημερα,3/04,6 μηνες μετα μας γράφεις τα ευχάριστα νεα σου!!!!!συγχαρητηρια!!!!ευχομαι ολα να πανε καλα!που θα πανε...δεν το συζητώ!!!!η Παναγία να ειναι κοντά σου!

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστέ μου, διάβαζα όλα τα ποστ και τα μάτια έχουν γεμίσει δάκρυα.. Τώρα διάβασα και τα νέα της εγκυμοσύνης σου και αυτόματα μού ήρθε ένα χαμογελο στα χείλη! Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φόρα, που θα πάνε σίγουρα γιατί υπάρχουν δύο φύλακες άγγελοι εκεί ψηλά να σας προστατεύουν!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ κορίτσια που μοιράζετστε και τη χαρά μου....

σήμερα έκανα και τη δευτερη χοριακή 691, όλα πηγαίνουν καλά...

 

δεν είχα προσέξει πότε το έγραψα.....δίκαιο έχεις....

ο χρόνος που πέρασε μου απάλυνε τον πόνο, βεβαια συνέχεια σκέφτομαι τα μωράκια μου και δε νομίζω να πάψω ποτέ να τα σκέφτομαι άλλα τώρα μπορώ να εστιάσω σε χάρά και να μη με πλυμμιρίζει μόνο ο πόνος....

 

σας ευχαριστώ όλες.......

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Katerinaadra!!!Υπέροχα νέα!!!Για εμάς που νιώσαμε τόσο πόνο ,δε μπορεί ,θα έρθει κ η λύτρωση... Όπως λες κ εσύ ,ζήσε την κάθε στιγμή κ να έχεις μια στενή παρακολούθηση από τον γιατρό.Εξάλλου τώρα είμαστε πιο υποψιασμένες.Μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάβασα ολα τα μηνύματα σου απο την αρχή, μου ήρθε στο μυαλό η δική μου αποβολη στον πέμπτο μηνα και βούρκωσα. Χαίρομαι παρά πολύ που είσαι εγκυος και σου εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη! Μόνο χαρές απο δώ και πέρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Όλα ξεκίνησαν το 2013......

διανύουμε το τέλος του 2017 κι όμως όλα φαίνονται τόσο κοντινά. ....

κορίτσια μου είχα πολύ καιρό να μπω,πάρα πολύ. ..... είμαι πλέον μια μανούλα με δύο μωρά στην αγκαλιά και δύο αγγέλους στον ουρανό να μας προστατεύουν. Έχω τον γιο μου Ιωάννης-Άγγελο που γεννήθηκε την ημέρα του  Αρχαγγελου, γεγονός που σηματοδοτεί ότι μου τον έστειλαν τα διδυμακια μου 2.5 χρόνων και την κορούλα μου Γλυκερια-Μαργαριτα 1 έτους.  Πριν λίγες μέρες είχαμε τα γενέθλια της μικρουλας μας και προσπαθουσαμε να αναπολησουμε τις στιγμές που γεννήθηκε. Όσο κι αν σας φανεί παράξενο γιατί σε εμάς αυτό φάνηκε, δε μπορούσαμε με πολύ ευκολία.  

Όλα μας γυρνούσαν στη μέρα των αγγέλων μας. Μα πώς γίνεται αυτό? Το μυαλό δε μπορεί να σβήσει. ..... θυμάμαι με κάθε λεπτομέρεια τον πόνο, τις εικόνες, τις λέξεις και στην κορούλα μου με μεγάλη μεγάλη προσπάθεια.

τα παιδάκια μας μας απαλυναν πολύ πάρα πολύ τον πόνο.  Χαμόγελα πολλά χαμόγελα γέμισε το σπίτι......

μα όταν έρθει η στιγμή να τα θυμηθώ πονάω και στεναχωριεμαι πιο πολύ από πριν διότι τώρα ξέρω τι ακριβώς έχασα. ..... έχασα είναι άραγε η σωστή λέξη? Αφήστε με να πω όχι. .... Αφήστε με να πιστεύω ότι γέννησα δύο αγγέλους, δύο αγγέλους από αυτούς που βοηθούν πολύ κόσμο, δύο αγγέλους πάντα κοντά μας που μας βοήθησαν να δούμε τη ζωή με άλλο μάτι, που μας βοήθησαν να εκτιμήσουμε τις στιγμές που ζούμε σήμερα. Αφήστε με να πιστεύω ότι έχω δύο αγγέλους που με ακολουθούν.....

ο πόνος δεν εμφανίζεται πλέον συνέχεια, η ευτυχία πήρε τη θέση του.....

μη το βάζετε κάτω.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...