Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ


Recommended Posts

Aυτο εχουμε εμεις! Της fisher price.

Μας το εφεραν δωρο στην κλινικη :lol: κ μας βολεψε παρα πολυ.

Γινεται βαλιτσακι, το πας οπου θες... παναλαφρο και το συν ειναι οτι το μωρο καθεται μαζι σας στο τραπεζι.

 

Μήπως έχουμε το ίδιο?

Πράσινο-λαχανί, με παιχνιδάκια στο δίσκο, πολύ φθηνό κ βολικό, προσαρμόζεται σε οποιαδήποτε καρέκλα, δένει γύρω από την καρέκλα με ιμάντες κ γίνεται κ βαλιτσάκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aυτο εχουμε εμεις! Της fisher price.

Μας το εφεραν δωρο στην κλινικη :lol: κ μας βολεψε παρα πολυ.

Γινεται βαλιτσακι, το πας οπου θες... παναλαφρο και το συν ειναι οτι το μωρο καθεται μαζι σας στο τραπεζι.

 

Μήπως έχουμε το ίδιο?

Πράσινο-λαχανί, με παιχνιδάκια στο δίσκο, πολύ φθηνό κ βολικό, προσαρμόζεται σε οποιαδήποτε καρέκλα, δένει γύρω από την καρέκλα με ιμάντες κ γίνεται κ βαλιτσάκι...

 

Nαι ναι! Μονο που εμας ειναι το απλο χωρις τα παιχνιδια, με τον δισκο τον αποσπωμενο κλπ αλλα χωρις παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που λέτε κορίτσια είναι της fISHER PRICE; Υπάρχει κάπου να το δώ

 

Ναι της φισερ πράις είναι.

Δε ξέρω αν υπάρχει κάπου να το δείς, πάντως εγώ το πήρα από τα τζάμπο, θεσ/νίκη, αν έχεις τζάμπο κοντά σου, πάνε μια βόλτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το πρώτο μας καρεκλάκι ηταν περίπου σαν και αυτό

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&pid=44262&selcat=bgh

και μας έχει βολέψει πάρα πολύ,αλλα απο τότε που πήραμε αυτό

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&pid=43969&selcat=bgh

μόνο αυτό χρησιμοποιούμε.μας έχει βολέψει στις γιαγιάδες που πηγαίνουμε,παρόλο που η μία μένει απο πάνω μας,το παίρνουμε στις ταβέρνες ,σε γιορτές,ακόμα και σε γάμους και δεν ξέρω που αλλού θα φτάσει ακόμα.όχι οτι το πρώτο δεν είναι καλό,απλά και τον χώρο που σου πιάνει άσε...όσο για το παιδί,έχει το πλεονέκτημα οτι βρίσκετε στο τραπέζι μαζί σας και γιαυτο είναι πολύ σημαντικό βήμα ακόμα και στο να μάθει να τρώει πιστεύω.τώρα ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια οπότε η απόφαση δική σου

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα τρια δωρα της νουνου ειναι ενα καρεκλακι της κικο.ψαξτο αν ειναι καλο μαζεψε 8 νουνουκους και θα το παρεις δωρεαν.η κικο ειναι αξιοπιστη μαρκα.αν ειναι αυτο που θες γιατι οχι?

 

Γεια σου Ελενη. Πες μου λε τι ειναι αυτοι οι νουνουκοι?/???

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Πήρα ένα από jumbo. Πρόσεξα μόνο να έχει γερό (και χοντρό) σκελετό και σωστή βάση. (Έχει και μερικά που πραγματικά δεν αξίζουν). Με έβγαλε μια χαρά και στα 3 παιδιά και μου έμεινε ακόμα όπως ήταν! Τώρα θα το κρατήσω και για το 4ο. :) Σχετικά οικονομική λύση και πολύ καλή απ' ότι αποδείχθηκε!

 

Το συγκεκριμένο είχε διπλούς δίσκους ρυθμιζόμενους, η θέση του μωρού άλλαζε κλίση νομίζω με 3 διαφορετικές επιλογές, το ίδιο το κάθισμα ρυθμιζόταν στο ύψος (νομίζω 5 θέσεις), είχε καλάθι κάτω από το κάθισμα και υποδοχή για να δέχεται το δίσκο όταν είναι κλειστό. Αυτά θυμάμαι... (το έχω εδώ και καιρό στην αποθήκη, αλλιώς θα μπορούσα να σας πω περισσότερα).

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο της chicco ειναι πολυ στοιβαρό οποτε θεωρω οτι ειναι ασφαλες και κατεβαίνει και ερχεται δίπλα στο τραπέζι καθως μεγαλώνει το παιδι.

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=311&c_id=17&cf_id=159

Link to comment
Share on other sites

Αυτο της chicco ειναι πολυ στοιβαρό οποτε θεωρω οτι ειναι ασφαλες και κατεβαίνει και ερχεται δίπλα στο τραπέζι καθως μεγαλώνει το παιδι.

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=311&c_id=17&cf_id=159

 

Ειδα το βιντεακι....ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ εδώ και 3 χρόνια. Το μόνο μειονέκτημα που έχει είναι ότι τα μαξιλαράκια του είναι πάρα πολύ ζεστά και όταν κάθεται το μωρό ιδρώνει, και μετά απο λίγο γκρινιάζει (και μια φίλι μου του ίδιο πρόβλημα είχε). Κατα τα άλλα τα μαξιλαράκια του τα έχω βαλει και στο πλυντήριο και δεν έχουν πάθει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό εδώ http://www.mothercare.com/Mothercare-Picnic-highchair-Teddys-Wash/dp/B0010YSODA/sr=1-9/qid=1242908822/ref=sr_1_9/278-5066536-9257814?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core

και με έχει βολέψει αφάνταστα γιατί το πήρα μόνο 80ευρώ και δεν χρειαζόμουν να ανεβοκατεβαίνει καθώς χώρο στο σαλόνι για να σουλατσάρει αυτό δεν έχω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πηρα αυτο απο τα mothercare 129,00 €

http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/41yoAyK32B4L__SL500_SY225_SX189_.jpg

με εχει βολεψει πολυ, αυξομειώνεται στο ύψος, η πλάτη πηγαίνει και προς τα πίσω, ο δισκος ειναι αποσπώμενος ώστε να μπορείς να τον πλένεις.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΣΤΑ 60ΕΥΡΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΡΟ, ΑΣΦΑΛΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΜΕ ΡΟΖ ΛΑΧΑΝΙ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ, ΜΕ ΜΑΛΑΚΗ ΠΛΑΤΗ. ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειναι πολυ νωρις, αλλα προσφερθηκε μια φιλη να μου παρει ενα....

 

Ολα οσα κυκλοφορουν απο πλαστικο, μεταλο κλπ δεν μου αρεσουν καθολου....με το που τα βλεπω μου θυμιζουν θεση αεροπλανου ισως, δεν ξερω, παντως ειναι τοσο ψυχρα που εγω αν καθομουν σε τετοιο, δεν θα ετρωγα σιγουρα :-(

 

Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν καποια απο εσας, εχει ξυλινο, και αν ειναι ασφαλες γενικα. Εχει ενα τετοιο η mothercare που μετατρεπεται μετα σε μικρο τραπεζακι με ξεχωριστο καρεκλακι...

Link to comment
Share on other sites

Λίζα αυτό που λες το είχε η ξαδέρφη μου και ο γιος της τώρα που είναι 4 χρονών κάθεται στο τραπεζάκι και ζωγραφίζει ή παίζει...

 

Απ'ότι μου έλεγε ήταν πολύ ευχαριστημένη κυρίως επειδή της χρησιμεύει ακόμη και δεν το αποθήκευσε μόλις ο μικρός σταμάτησε να το χρειάζεται....

αααα να θυμάσαι μόνο αν πάρεις το συγκεκριμένο ότι πρέπει να πάρεις και έξτρα το μαξιλαράκι για να κάθεται πιο άνετα και το λουράκι για να ασφαλίζεις την μικρούλα....

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας πηραν ενα της ficher price το οποιο φυσικα δεν το εχουμε χρησιμοποιησει ακομη. Εκεινο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν ξερει καποια για καποιο φορητο καρεκλακι διοτι περναμε τις περισσοτερες ωρες της ημερας εκτος σπιτιου και πιστευω να μου φανει χρησιμο.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...