Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ


Recommended Posts

Φελω να αγορασω κια καρεκλα για το αγορι μου, ειναι τωρα 6 μηνων.

Ξερετε που υπαρχει καρεκλες απο Peg Peregro "Prima Pappa" σε ποιο καταστημα; Αυτη ειναι παρα πολυ καλη, το ξερω επειδι στη Γερμανια υπαρχει τεστ και ειναι παρα πολυ καλη καρεκλα.

 

χαιρετισματα

:P

Schnuckel13_2.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φελω να αγορασω κια καρεκλα για το αγορι μου, ειναι τωρα 6 μηνων.

Ξερετε που υπαρχει καρεκλες απο Peg Peregro "Prima Pappa" σε ποιο καταστημα; Αυτη ειναι παρα πολυ καλη, το ξερω επειδι στη Γερμανια υπαρχει τεστ και ειναι παρα πολυ καλη καρεκλα.

 

χαιρετισματα

:P

 

http://www.letoshop.gr/?pID=39&ct=1090104&la=1

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=4&la=1

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. :)

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ, ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΛΙΣΗ ΞΑΠΛΟΤΟΥ);

ΘΕΛΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΕΝΩ ΤΑ ΠΙΑΤΑ Η ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΗ ΜΕΣΟΥΛΑ ΤΟΥ;

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα ρωτήσει κι εγώ την παιδίατρο για το καροτσάκι όταν η μικρή μου ήταν 3 μηνών και μου είπε ότι μπορώ να την έχω λίγο ανασηκωμένη αρκεί να στέκεται και να μην μπαλατζάρει. Αν μπορεί να στηριχθεί και δεν ''χύνεται'' δεν υπάρχει πρόβλημα,όχι όμως για πάρα πολύ ώρα.

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν τυχόν έχεις το καρεκλάκι φαγητού της chicco που η πλατούλα ξαπλώνει ξεχωριστά από το κάθισμα, μην ανησυχείς, η κλίση είναι ίδια περίπου με τα περισσότερα ρηλαξάκια. Νομίζω ότι έτσι είναι και της μάρκας neonato τα καρεκλάκια. Είναι πολύ ωραία η ιδέα σου πάντως και έτσι δεν θα του φανεί και παράξενο όταν θα το βάλεις εκεί για φαγητό την πρώτη φορά.

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάθισμα φαγητού με μικρό όγκο επειδή έχω μικρό σπίτι.

Ξέρετε ποιο είναι το λιγότερο ογκώδες;

 

Αλήθεια, τα καθισματάκια που στερεώνονται (κρέμονται) στο

τραπέζι είναι βολικά ή είναι πιο άβολα για την μέση των

παιδιών;

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ειναι πολυ μικρη για καρεκλακι φαγητου. Εμενα μου ειχε πει να βαζω μια κουβερτουλα εκει που κανει την καμπυλη (οχι για το καρεκλακι φαγητου) ωστε να μην κανει γωνιτσα

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις εχουμε αυτό που στερεωνεται στην καρέκλα της Fisher Price και το εχουμε πάντα στην καρεκλα της κουζινας και θεωρω οτι καναμε καλη επιλογη, ειδικα επειδη δεν πιανει χωρο...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε αυτό που στερεωνεται στην καρέκλα της Fisher Price και το εχουμε πάντα στην καρεκλα της κουζινας και θεωρω οτι καναμε καλη επιλογη, ειδικα επειδη δεν πιανει χωρο...

 

Το χρησιμοποιείτε μόνο για φαί ή και για να κάθεται απλά και να παίζει;

 

Ρωτάω γιατί μια φίλη μου είπε οτι το πλήρες κάθισμα είναι πιο χρήσιμο

επειδή έχει πιο πολλές δυνατότητες, οπότε μπορεί πιο άνετα να παίζει

σ'αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε αυτό που στερεωνεται στην καρέκλα της Fisher Price και το εχουμε πάντα στην καρεκλα της κουζινας και θεωρω οτι καναμε καλη επιλογη, ειδικα επειδη δεν πιανει χωρο...

 

Το χρησιμοποιείτε μόνο για φαί ή και για να κάθεται απλά και να παίζει;

 

Ρωτάω γιατί μια φίλη μου είπε οτι το πλήρες κάθισμα είναι πιο χρήσιμο

επειδή έχει πιο πολλές δυνατότητες, οπότε μπορεί πιο άνετα να παίζει

σ'αυτό

Ακομα κι οταν ειμαι στην κουζινα την εχω εκει και χαζευει. Και καμια φορα το ακουμπαω στο πατωμα στο σαλονι και το προτιμαει από το πάρκο της.

Πάντως το κλασικο καρεκλάκι φαγητου που εχει και η μανα μου και η πεθερά μου δεν της πολυαρεσει...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δώστε τα φώτα σας!!!!Μας είχαν φέρει δώρο ένα καθισματάκι φαγητού απο γνωστό διαφημιζόμένο κατάστημα.Το θέμα είναι οτι μου φαίνεται τελέιως ψεύτικο και καθόλου ανατομικό,χωρίς θέσεις άλλες.Το μωρό δυσανασχετεί όταν κάθεται εκεί!!Αυτό που με προβληματίζει είναι να επενδύσω σε ένα αλλό καθισματάκι ,αξίζει ή το μωρό δεν θα κάθεται ούτε εκει?? και η αλήθεια είναι οτι δεν με περισσεύουν.έχετε να μου προτείνεται κάτι????

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως που αγόρασα κ στην βαφτηστηρα μου κ στην ανηψια μου

χαμενα λεφτα........

 

δεν εκατσαν καθόλου

 

αλλα καλυτερα θα σου πει κ καμια αλλη μανουλα της παρεας

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηραμε ενα πολυ ωραιο της Inglesina 200ευρω απο το Λητω.

 

μονο που τον βλεπω να κουνιεται πολυ και να γερνει προς τη μια μερια και φοβαμαι μηπως καμια μερα ντελαπαρει.. :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην της πολυαρεσει γιατι δεν το μαθε κιολας :wink:

Αν αναφερεσαι στο δικο μου μωρο, περισσοτερες ωρες περνάει ειδικα στη μανα μου παρά στο σπίτι μας. Νομιζω απλά οτι της είναι μεγάλο και παρόλο που είναι ψηλα φαινεται πιο περιορισμένη...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην της πολυαρεσει γιατι δεν το μαθε κιολας :wink:

Αν αναφερεσαι στο δικο μου μωρο, περισσοτερες ωρες περνάει ειδικα στη μανα μου παρά στο σπίτι μας. Νομιζω απλά οτι της είναι μεγάλο και παρόλο που είναι ψηλα φαινεται πιο περιορισμένη...

Αααα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως που αγόρασα κ στην βαφτηστηρα μου κ στην ανηψια μου

χαμενα λεφτα........

 

δεν εκατσαν καθόλου

 

αλλα καλυτερα θα σου πει κ καμια αλλη μανουλα της παρεας

 

ΕΜΕΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΑΝΕ ΔΩΡΟ 1 ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΗΡΑ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 26 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ. ΤΩΡΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ. ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΕΚΕΙ Κ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ. ΕΧΕΙ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ, ΑΝΕΒΩΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ Κ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ. ΠΛΕΝΕΤΑΙ ΜΕ ΝΕΡΟ Κ ΣΑΠΟΥΝΙ Κ ΕΙΧΕ ΚΑΙ 1 ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΑΛΑΣΑΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Καρεκλάκια φαγητού που έχω ερωτευτεί και κάνουν από νεογέννητα μέχρι... αποφοιτήσεως από το Λύκειο (μετά πάει σε δικό του σπίτι και το καρεκλάκι μένει στη μαμά), είναι αυτά!

 

ΟΚ! Η τιμή είναι να πέφτεις ξερή, αλλά μη μου πείτε ότι ΔΕΝ είναι ΤΕΛΕΙΑ???

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Bloom-Baby-Fresco-Convertible-3-in-1-High-Chair_W0QQitemZ110291143890QQcmdZViewItem?hash=item110291143890&_trkparms=72%3A1205

 

Υπάρχει και φθηνότερη εναλλακτική...

 

http://www.youtube.com/watch?v=7PY6F06e-w4

 

Patousaki, τέλειο το καρεκλάκι! Το φέρνει και το Τρίκυκλο (http://www.trikiklo.gr) και κάνει ? 300. Να ρωτήσω; Πόσο κάνουν τα στάνταρ καρεκλάκια, τύπου peg perego, chicco, κτλ; Αν η διαφορά είναι πχ 50?, λέω να το καβατζώσω :lol:

 

της peg perego το πηρα 120 από το ιντερνετ... :wink: το πριμα παπα

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φερανε δωρο ενα της chicco, το πιο ακριβο, πριπου 130€, εγω δεν θα το επαιρνα μονη μου τοσα χρηματα, αλλα ευτυχως καθεται μια χαρα και ειναι πολυ καλο. επισης μια φιλη μου εχει ενα της ficher price 99€ και ειναι πολυ καλο, και για μεγαλυτερο παιδι. στο καριτσι τρωει;;;εμεις εκει την ξεκινησαμε.παντως και jumbo εχει αρκετα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ψάχνω κι εγώ κάθισμα φαγητού.

Προβληματίζομαι γιατί (όπως έχω γράψει και σε άλλο θέμα) έχω μικρό

σπίτι και βλέπω με καλό μάτι τα φορητά καθίσματα, π.χ. αυτό της fisher price.

Τα φορητά όμως που δένονται στις καρέκλες ή κρεμιούνται στα τραπέζια

δεν γίνονται πιο ξαπλωτά ούτε ρυθμίζεται το ύψος, όπως τα ψηλά

καθίσματα φαγητού.

 

Αλήθεια τα ψηλά καθίσματα που μπορούν να γίνουν και πιο ξαπλωτά

χρησιμεύουν και σαν ριλάξ;

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παρολο που εχουμε καθισματακι δεν το βολευτηκαμε,τρωμε στο ριλαξ που γινετε κ καθισματακι.Εκει βολευετε πιο πολυ κ απο το καροτσακι.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...