Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συλλογοι Γονεων και Κηδεμονων - δραστηριοτητες


Recommended Posts

κι αν μπορείτε παρακαλώ αρια να μας την δώσετε εδώ την εγκύκλιο, κάποιο λινκ ίσως?.....

ευχαριστώ αγαπητή αρια

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παιδια ναι θα την δωσω (απλα η γυναικα δεν μπορεσε οταν συναντηθηκαμε να την φωτοτυπησει )

και βρε almak τα παμε αυτα ...

οκ Ο συλλογος διαλεγει τους δασκαλους που ο συλλογος ειναι αυτος που εκλεχθηκε απο το 10% πες, των κηδεμονων και γονεων αλλα οπως εχω ξαναπει:

..οι Συλλογοι συνηθως ειναι πολυ αυστηροι σε θεματα εμπειριας και γνωσεων και παρεχομενων υππηρεσιων (περαν του οτι αν γηνει καποια σταρβη -οτι κι αυτο αν συμαινει ..πανε σουμπιτοι)αλλα και γιατι εχουν σαν κριτη (α) τα παιδια...αν δεν ειναι καλος ο καθηγητης τα παιδια δεν ξαναπανε ...και το τμημα διαλυετε..και (β) τους γονεις ...αν δεν τους αρεσει κατι εχουν λόγο και αποψη τους περναει και ειναι και αμεσα εφαρμόσιμη .... δλδ αν δεν ειναι καλος καποιος ο γονιος παει και κανει εναν καυγα στον Συλλογο και αυτος ο καποιος φευγει και τελος.....(ασε που η παρουσια του γονεα κατα την διαρκεια των οποιων μαθηματων δεν απαγορευετε που αυτο αμεσα συμαινει οτι ο οποιος καθηγητης ελενχετε απο 1-2- ή και 100 ατομα ταυτοχρονα)

αυτα

Link to comment
Share on other sites

παιδιαααααααααααααααα.......

(πανικος)

κατσε να μου την δωσει να την σκαναρω να την παω στο φωτοκουβα και να την ποσταρω να την μελετησουμε ολοι μαζι γιατι ειμαι και λιγο γκαου-ρημαδα δυσλεξια - (μην εχω καταλαβει και τιποτα λαθος και οριομαι αδικα χαχαχαχχαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

λεει το χαρτακι αυτο οτι οποιος κανει μαθημα δεν πρεπει να ειναι αδιορηστος καθηγητης και δεν πρεπει και να ειναι διορισμενος ...ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ?

αν ειναι διορισμενος απαγορευετε να εργαζετε και σε αλλα σχολεια ή ακομα και στο ιδιο

και αν ειναι αδιοριστος παλι απαγορευετε!!

ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ?

:roll:

 

Συγγνώμη πως το είπατε αυτό κυρία μου; Γιατί δεν το έπιασα καλά!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδια

παιδια

παιδια

κατσ ε να την παρω την ρημαδα την εγγυκλειο στα χερια μου να την ποσταρω να βγαλουμε μια ακρη ολοι μαζι ...

ειδα παντως που εγραφε οτι αυτος που θα παραδηδει μαθηματα δεν πρεπει να ειναι αδιοριστος καθηγητης....

το αδιοριστος το ειδα αλλα επιδη ειπαμε εχω και τα νευρα μου με το θεμα και επιδη δεν ειμαι και στα καλα μου γενικα κατσε να την παρω να την ποσταρω και μιλαμε μετα!

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις δεν τους βλεπω καθε μερα!

τεσπα

θα μου το στειλει σημερα θα παω (οταν παω) σπιτι να το σκαναρω και το βραδυ λογικα θα καταφερω να το ποσταρω ....

σορι παιδια για την καθηστεριση !

δεν φταιω εγω!

Link to comment
Share on other sites

παντως το εχω στα χερια μου μου το εστειλε με φαξ (κατι σιγουρα δεν εχω καταλαβει καλα ) χαχαχαχαχ ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΟΚ?

ΑΝΘΡΩΠΟς ΕΙΜΑΙ

κατα τις 8 θα το ποσταρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝΤΕΣ ΓΟΝΕΙΣ...

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.

ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ... (ΚΡΑΤΙΚΟ)ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΞΩΣΧΟΛΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ.

ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ.

ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΣΤΑΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΟΛΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ . .... ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ....ΤΟ ΑΠΕΡΡΙΨΕ Ο ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ...

ΦΕΡΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΜΑΣ (ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΟ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ??

ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΩΣ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΟΠΟΥ Ν΄ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΤΙ :

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΡΕΚΛΙΝΕΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ .Νο...... ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ Α'ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ, ΤΟ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ (ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΩΣ ΕΓΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ.

 

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ... ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη :oops: εδώ μπορούμε να γράψουμε και για συλλόγους γονέων και κηδεμόνων παιδιών με αυτισμό;;;;Να σας παρουσιάσω δηλαδή τον σύλλογό μας για να μάθετε τι κάνουμε και πως τι είμαστε και τι επιδιώκουμε για τα παιδιά μας ή είναι γιαλλα πράγματα γιατί δεν πολυ κατάλαβα :oops: ( ε ένα ξανθό τόνο στο μαλλί μου το έχω τώρα τελευταία) :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχα

ανταυγιες καναμε ε?

χαχαχαχχα

και βεβεια βρε να τον παρουσιασεις! εδω συζηταμε (απ οτι καταλαβα κι εγω....μη θαρεις το μελαχρινο μου καμουφλαζ ειναι ΤΑ ΒΑΦΩ ΚΙ ΕΓΩ!)για ολους τους συλλογους γονεων και κηδεμονων και τα προβληματα που σαν θεσμος αντιμετοπιζουν αυτοι οι συλλογοι αλλα και τα καλα ...αμε αμε!

Link to comment
Share on other sites

οχι ανταύγες αλλά βαφή που την βρήκα σε ένα τόνο πιο ξανθό και κάτι μου έκανε και χρυσαφισαν, αλλά ξανθιά με ανεβάζουν ξανθιά με κατεβάζουν πλεον :oops: !!! :lol::lol::lol:

Οκ προσεχώς θα σας παρουσιαστούμε :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας, με λενε Κωνσταντινα και ειμαι νεα στον χωρο. Σας βρηκα απο το Google καθως εψαχνα να βρω πληροφοριες για την δραση των συλλογων γονεων και κηδεμονων μια και απο φετος ειμαι μελος στο σχολειο του γιου μου που ειναι στη Β΄ ταξη Δημοτικου Σχολειου Βολου. Η ιδια ειμαι εκπαιδευτικος στην Β΄θμια εκ/ση. Θα ηθελα να προτεινω την ιδρυση ιστοσελιδας του δικου μας συλλογου γιατι πραγματικα ειναι δυσκολο να βρεις ολους τους γονεις και να τους ενημερωσεις αφου οι πιο πολλοι περιμενουν τα παιδια τους εξω απο το σχολειο για να τα παρουν οποτε κι ανακοινωση να τοιχοκολλησεις και ο Δ/ντης να το ανακοινωσει ελαχιστοι θα το δουν ή θα το ακουσουν. Ομονος τροπος ειναι νατο δωσεις γραμμενο σε ολα τα παιδια πραγμα δυσκολο καθε φορα. Επισης κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι για το θεμα της ετησιας συνδρομης. Ειναι θεμα καθαρα αποφασης συλλογου για την συγκεντρωση χρηματων ή υπαρχει καποιο νομοθετικο πλαισιο πανω στο οποιο στηριζεται; Αυτα για την ωρα. Ευχαριστω!!!! :):)

Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο,

από το να ακολουθείς τα ονειρα σου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με λενε Κωνσταντινα και ειμαι νεα στον χωρο. Σας βρηκα απο το Google καθως εψαχνα να βρω πληροφοριες για την δραση των συλλογων γονεων και κηδεμονων μια και απο φετος ειμαι μελος στο σχολειο του γιου μου που ειναι στη Β΄ ταξη Δημοτικου Σχολειου Βολου. Η ιδια ειμαι εκπαιδευτικος στην Β΄θμια εκ/ση. Θα ηθελα να προτεινω την ιδρυση ιστοσελιδας του δικου μας συλλογου γιατι πραγματικα ειναι δυσκολο να βρεις ολους τους γονεις και να τους ενημερωσεις αφου οι πιο πολλοι περιμενουν τα παιδια τους εξω απο το σχολειο για να τα παρουν οποτε κι ανακοινωση να τοιχοκολλησεις και ο Δ/ντης να το ανακοινωσει ελαχιστοι θα το δουν ή θα το ακουσουν. Ομονος τροπος ειναι νατο δωσεις γραμμενο σε ολα τα παιδια πραγμα δυσκολο καθε φορα. Επισης κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι για το θεμα της ετησιας συνδρομης. Ειναι θεμα καθαρα αποφασης συλλογου για την συγκεντρωση χρηματων ή υπαρχει καποιο νομοθετικο πλαισιο πανω στο οποιο στηριζεται; Αυτα για την ωρα. Ευχαριστω!!!! :):)
Κωνσταντινα γεια σου.Είμαι η Φωτεινή και είμαι κι εγώ μέλος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων στο νηπιαγωγείο των παιδιών μου.Συγκεκριμένα πέρισυ ήμουν πρόεδρος και φέτος ταμείας (λόγω της γέννησης του 40 ημερών 4 παιδιού μου!).Λοιπόν σχετικά με την συνδρομή, είναι απόφαση του συλλόγου και προαιρετική.Αυτό βέβαια σημαίνει οτι αν κάποιος γονέας δεν θέλει να αποδώσει την ετήσια συνδρομή στον σύλλογο αυτό σημαίνει οτι δεν αποδέχεται να είναι μέλος του.
Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε γονιός μπορεί να πέρνει μέρος στις γενικές συνελεύσεις του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων.

Και οι ταμιακός ΕΝΤΑΞΗ αλλά και αυτοί που δεν έχουν πληρώσει.

Το τυπικό της υπόθεσης είναι πως μόνο οι ταμιακός εντάξη έχουν και τυπικά το δικαίωμα να ψηφίσουν στις γενικές συνελεύσεις και εκλογές.

Όλα αυτά δεν τηρούνται ΠΟΤΕ μιας και το ζητούμενο είναι η συμμετοχή των γονέων , κι έτσι έρχετε σε δεύτερη μοίρα το οικονομικό :wink:

 

Ο κόσμος τρομάζει όταν ακούει συνδρομές και τέτοια.

Φυσιολογικά απέχει.

Το ζητούμενο είναι να φέρουμε τους γονείς κοντά στο σχολείο και στον σύλλογο και όταν το καταφέρουμε , βλέπουμε τις δυνατότητες χρηματοδότησης του συλλογου :wink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας, και βεβαια συμφωνω οτι ανεξαιρετως αν πληρωνει η οχι καποιος πρεπει να εχει δικαιωμα συμμετοχης στις συνελευσεις. Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει προσελευση. Και το γεγονος οτι ολοι σε καποια δραστηριοτητα εχουν να πανε τα παιδια τουςτα απογευματα δεν με καλυπτει προσωπικα γιατι οπως και να το κανουμε ΜΙΑ ΦΟΡΑ το χρονο γινεται συνελευση αντε 2 το πολυ!!!! Θα παθει κατι το παιδι αν δενπαει μια μερα; Aντιθετα ενας γονιος μπορει να παρει τοσα πραγματα , να ενημερωθει κυριως για την ποιοτητα εκπαιδευσης που παρεχεται στο παιδι του και τοσα αλλα που δεν μπορει να τα μαθει απο αλλου. Εγω πιστευω πως ειμαι κερδισμενη και πιο συνειδητοποιημενη σαν γονιος γιατι φροντιζω παντα να ειμαι συνεπης σε αυτες τις εκδηλωσεις απο τοτε που πρωτοξεκινησε το πρωτο μου παιδι. Και θα συνεχισω νατο κανω γιατι βλεπω ποσο ασχημα μπορουν να εξελιχθουν τα πραγματα στην β΄θμια εκ/ση οπου βιωνω καθημερινα την χαμηλη αυτοεκτιμηση και αλλα προβληματα στους νεους μας εξ αιτιας της αδιαφοριας των γονιων τους.

Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο,

από το να ακολουθείς τα ονειρα σου;

Link to comment
Share on other sites

Ki εγώ γι αυτήν την β' βάθμια εκπαίδευση μιλάω αλλά από την μεριά του γονιού.

Βία μεταξύ συμμαθητών , απίστευτες καταστροφές σε κτήρια και εκπαιδευτικό υλικό , κλεφτοπόλεμος κλειδώματος με αλυσίδες και λουκέτα της κεντρικής εισόδου σε απόπειρες κατάληψης.................

Από που να ξεκινήσει κανείς και που να φτάσει.

Το παλεύουμε όμως .....έτσι λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μας σχολειο τελει υπο καταληψη εδω και 1,5 μηνα περιπου αλλα δεν εχει γινει η παραμικρη ζημια. Μαλλον γιατι δεν καθεται κανενας στο σχολειο!!!!!!! Αυτο λεγαμε σημερα με τους συναδελφους....αυτο θυμιζει εγκαταλειψη κι οχι καταληψη :cry:

Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο,

από το να ακολουθείς τα ονειρα σου;

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κι εγώ μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας.

Επειδή όλα τα μέλη του Δ.Σ. είμαστε καινούργιοι (από τα προηγούμενα μέλη, οι 5 πήγαν πλέον στο γυμνάσιο και οι 2 που απέμειναν, για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω, δεν θέλουν να έχουν καμία σχέση μαζί μας) μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε για τις δραστηριότητες που έχετε στα σχολεία σας;

Τι μπορούμε να κάνουμε για τα παιδιά μας πέρα από χορούς σε κέντρα διασκέδασης; Ο προηγούμενος Σύλλογος μέσα στην προηγούμενη σχολική χρονιά, με τα χρήματα που κατάφερε να μαζέψει, με όποιον τρόπο κατάφερε να τα μαζέψει, έδωσε σε όλα τα παιδιά από ένα βιβλίο και την πιο προηγούμενη χρονιά αγόρασε μπλουζάκια για τα παιδιά που έκαναν παρέλαση. Αυτά τουλάχιστον γνωρίζω, σαν άτομο που δεν είχε καμία σχέση με όλα αυτά μέχρι σήμερα. Ίσως να κάνανε κι άλλα πράγματα οι άνθρωποι μέσα στο σχολείο και απλά να μην τα γνωρίζω, δεν ξέρω.

Τέλος πάντων. Φλυαρώ.

Link to comment
Share on other sites

1

μπορειτε να βρειτε καποιον να κανει θεατρικο παιχνιδι

2

να βρειτε καποιον κανει παραδοσιακους χορους

3

να βρειτε καποιον να κανει ζωγραφικη

4

πολεμικες τεχνες

5

εικαστικα

6

ποδοσαφιρο και πολλα αλλα

θα κανετε μια λιστα και θα γραψετε σε χαρτια τις επιλογες μετα θα τα δωσετε στα παιδια να τα συμπληρωσουν οι γονεις

πχ

ο συλλογος γονεων και κηδεμονων του σχολειου μας υπο την νεα διοιηκιση αποφασησε να προτεινει καποιες δραστηριοτητες οι οποιες θα μπορουσαν να πραγματοποιουνται στον χορο του σχολειου με χαμηλο κοστος...

ετσι εμεις σας προτεινουμε πχ

μαθηση ξενης γλωσσας

παραδοσιακους χορους

θεταρικο παιχνιδι

κλπ κλπ

θα μας ευχαριστουσε αν γραφετε σε ποια απο τις προτεινομενες δραστηριοτητες θα θελατε να συμμετασχει το παιδι σας με την προυποθεση της χαμηλης αμοιβης βεβαια

κλπ κλπ

επισης θα μπορουσατε να διοργωνατε καποιες σχολικες γιορτες - παρτυ .... οπως στις αποκριες ή τα χριστουγεννα με καποιο μικρο δωρο για τα παιδια (εγω πρωτη φορα στην ζωη μου που πειρα δωρο βιβλιο ηταν απο τον συλλογο του σχολειου μου με το βιβλιο το Ερωτευμενο συννεφο του Ν,Χικμετ ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ.....!!)

μετα στο τελος της σχολικης χρονιας ενα ωραιο ημερολογιο με τις φατσες τους δεν ηταν ασχημο ακομα και ενα μπλουζακι γιατι οχι....! με τα λεφτα που θ α εχετε μαζεψει απο τις συμμετοχες επισης ... με αυτα τα λεφτα τα οποια λεφτα που μπορει να μαζευετε μπορειτε να προσφερετε υλικο αλλα και υπηρεσιες που το δημισιο (ως ωφειλε ) δεν μπορει αλλα για να μην μας παρει η μπαλα και αργησουμε με τα υπομνηματα και τις έγγραφες αναφορες κλπ κλπ να μπορειτε να τα παρεχετε εσεις...οπως πχ χαλασε μια τουαλετα....η να βαζεψε το σχολειο σε ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟς ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΧΡΩΜΑΤΑ... να αγορασετε αφισες με πινακες ζωγραφικς διασημωνς ζωγραφων και να τα τοιχοκολησετε ολουθε αλλα και μεσα στις ταξεις...να αγορασετε φυτα ....

μπορειτε επισης να φερνετε ανθρωπους και να οραγνωνετε σεμιναρια - ημεριδες με σκοπο την ενημερωση ή ακομα και την διασκεδαση των παιδιων αλλα και των γονιων....

ΟΥΦ ΤΑΠΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ

χαχαχαχ

 

μετα με τις συνδορμοες των δραστηριοτητων :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...