Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ψάχνω για μπομπονιερες βαφτισης


dxmi

Recommended Posts

Καλησπέρα! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας! Τον Μάιο θα βαφτίσουμε τον μπέμπη μας και έχουμε αρχίσει και ψάχνουμε για μπομπονιέρες, μαρτυρικά και προσκλητήρια. Ξέρετε πού μπορούμε να τα βρούμε όλα αυτά στην καλύτερη δυνατή τιμή; Μένω Πειραιά, αλλά μπορούμε να πάμε και κάπου στην Αθήνα ή να παραγγείλουμε μέσω internet. Κάθε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω αν σε βολεύει η ηλιούπολη, αλλά εγώ τα πήρα από το μαγικό ραβδί μπες στο site και δες, είχε τις καλύτερες τιμές μακράν και ποσότητα και ποιότητα και στην ώρα τους χωρίς παρατράγουδα www.magikoravdi.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς τον Μάιο βαφτίζουμε τον μικρούλη μας.

Προσκλητήριο έφτιαξα μόνη μου και θα τα τυπώσω σε ένα μαγαζί με φωτοτυπίες. 0,60 ?/έγχρωμη σελίδα Α4 σε χοντρό χρωματιστό χαρτί. Σε κάθε σελίδα βγαίνουν 4 προσκλητήρια!!

Μπομπονιέρες φέτος είναι πολύ της μόδας τα σαπουνάκια και τα κεράκια. Ζητούν εξωφρενικές τιμές, αλλά το κόστος κατασκευής για 1 απλό σαπουνάκι γλυκερίνης (πανεύκολο- κι εγώ δεν είχα ιδέα πριν τα φτιάξω) κυμαίνεται από 0,70-1,5?. Πάντως και στα περισσότερα καταστήματα ειδών βάπτισης, βρίσκεις μια χαρά μπομπο από 1,5?.

Γλυκά βάπτισης πολύ οικονομικά είναι τα donuts (0,30?/τμχ) ή χρωματιστά μακαρόν (0,70?/τμχ - φούρνος ΒΕΝΕΤΗ).

Στολισμός με μπαλόνια γύρω στα 100?.

Σε αυτά έχουμε καταλήξει εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου φωτογράφος ήθελε 850 για ψηφιακό και 500 για το απλό.Μαύρα εννοείται. Νομίζω βρίσκεις και φτηνότερα αλλά εγώ ήθελα αυτόν γιατί ήξερα την δουλειά του (η οποία άλλαξε δραματικά).

Θα σου δώσω όμως μια συμβουλή γιατί εγώ την έπαθα. Πριν πάρεις το dvd να κάτσεις να το δείς στο γραφείο του μπροστά του. Εγώ το είδα σπίτι μου αφού τον είχα ξεχρεώσει και δεν βλεπόταν. Τώρα φυσικά δεν μπορώ να βρώ το δίκιο μου, κάνει τον κινέζο ο κύριος. Σε κανέναν δεν πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη και ας ξέρουμε προηγούμενες δουλειές του.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογράφο θα πάρουμε κάποιους κολλητούς, 900? με 2 ψηφιακά και dvd ή 500? με απλά άλμπουμ. Πάντως μια έρευνα που έκανα, εκεί κυμαίνονται οι τιμές. όπου ακούς 300? και τέτοια, είναι είτε χωρίς εκτύπωση ή με διάφορες άλλες παγίδες, που στα χρεώνουν extra.

Δυστυχώς δεν έχουν ρίξει γενικά τις τιμές!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις και στο http://www.eshop.gamilio.gr

Φωτογράφο κλείσαμε με 300 ευρώ μόνο φωτογράφηση (όχι video) για 4 αναλογικά albums (1 μεγάλο και 3 μικρά) και φυσικά όλες τις φωτογραφίες σε ψηφιακή μορφή και υψηλή ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ! Σκίουρε, θα μπορούσες να μου πεις το όνομα και το τηλ. του φωτογράφου σου; Αν δεν επιτρέπεται, στείλ' το μου σε προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα πήρα και στις 3 βαπτίσεις μου από το http://www.asyouwish.gr .Έχει και στο fb σελίδα https://www.facebook.com/asyouwish.gr?ref=hl.Το έχει μία κοπέλα η Χρύσα και είναι όχι μόνο οικονομική αλλά και φοβερά εξυπηρετική σου κάνει ότι θελεις στην τιμή που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως φτιάχνεις τα σαπουνάκια?ευχαριστώ

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ μπομπό πήρα από το elxisdoro..

εμεινά πολύ ευχαριστημένη...ήρθαν πολύ γρήγορα και είναι όπως τις είχα δει..αστόλιστες τις πήρα και θα τις κάνω μόνη μου

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και η ώρα η καλή!

Εγώ τις μπομπονιέρες και τα προσκλητήρια του γάμου μου τα έκανα στο Χαμόγελο του Παιδιού και της βάφτισης του μπέμπη στο Κάνε μία Ευχή. Επειδή ως επί το πλείστον λίγοι τα κρατάνε είπα να πιάσουν τόπο τα λεφτά μας βοηθώντας έστω και λίγο τα παιδάκια.

Παιδικές μπομπονιέρες και μαρτυρικά έφτιαξα μόνη μου με υλικά από εδώ

 

http://www.eshopgamou.gr/

 

http://www.agrinvest.gr

 

http://www.123-mpomponieres.gr/shop/products

 

 

 

Έμεινα πολύ ευχαριστημένοι με τα δύο πρώτα, με το 123 είχαμε ένα θεματάκι με καθυστερήσεις στο χρόνο παράδοσης αλλά με λίγη πίεση από μέρους μας το λύσαμε εγκαίρως ευτυχώς.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια εμεις θα βαφτισουμε την μπεμπα αρχες Ιουνιου...ψαχνω συνεχεια σε ολα τα σαιτ κ σε μαγαζια για μπομπονιερες...επειδη θα χρειαστω πολλες,,,,σιγουρα 150..ψαχνω να βρω κατι οικονομικο κ ωραιο...οι περισσοτερες ωραιες κ μοντερνες κρεμαστες πχ εχουν 3 ευρω...δεν μπορω να δωσω τοσα λεφτα...ειμαστε σε ζορι οικονομικα...περιπου ψαχνω να φτανουν το 1,50 ευρω...Εχετε κατα νου κανενα μαγαζι ή σαιτ?Εγω μενω Αθηνα κ εχω βρει κατι ωραιες απο μαγαζια στη Θεσσαλονικη που στις στελνουν ταχυδρομικως κ ερχονται πιο φθηνα...νομιζω στη Θεσσαλονικη εχουν κ καλυτερες τιμες κ καλυτερα πραγματα...να τΙς φτιαξω εγω δε γινεται....η μαμα μου εχει προβλημα υγειας κ μου κρατα το παιδι, εμεις δουλευουμε ολη μερα,,θελει χρονο κ κοπο,,,Αν τις παρω απο αλλη πολη ταχυδρομικως ξερετε που θα βρω κ καλαθια να τις βαλω??Οποαδηποτε προταση δεκτη!!Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

εχω μια φιλη που κανει χειροποιητα κοσμηματα, μπομπονιερες και λαμπαδες,εγω τις πηγα μια φωτογραφια απο μια μπομπονιερα που ειχα δει και θα μου την φτιαξει....και εμενα με ενδιαφερουν οι κρεμαστες, αλλα δεν θελω να δωσω 3 ευρω και επειδη και εμενα θα ειναι πολλες αποφασησα να μου τις φτιαξει η φιλη μου...αν θελεις κατι σου στελνω π.μ.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα μερικές φωτογραφίες κρεμαστές μπομπονιέρες από το site της κοπέλας που έφτιαξε τις δικές μου.Αναφέρεται και πάνω σε μερικές νομίζω.Οι τιμές είναι 1,30-1,40-1,50-1,60 εκεί

 

p4071742.jpg

 

p4071728.jpg

 

Προσκλητήριο και μπομπονιέρα

p4141728.jpg

 

p4101780.jpg

 

p3291729.jpg

 

p3251739.jpg

 

p3241730.jpg

 

p3251717.jpg

 

p3151702.jpg

p3181692.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ευχαριστω για τις προτασεις σας! Επειδη θελω πολλες--200 μπομπονιερες τελικα για να ειμαι κ σιγουρη--τις βρηκα σε μια βιοτεχνια στη Θεσσαλονικη---εγω μενω Αθηνα--τελικα η Θεσσαλονικη ειναι τοπ στα βαφτιστικα..κ επειδη τις φτιαχνει η ιδια η κοπελα φανταστειτε βρηκα φουξια πουγκι γαζα με μπρελοκ κορωνα στρασ..κ 5 κουφετα σοκολατας...την ειχε 1,00ε τη μια!!!Νομιζω τελεια τιμη κ ακριβως η μπομπονιερα που ηθελα..κ τις παρηγγειλα να μου ερθουν 15μερες πριν τη βαφτιση να ειμαι οκ!!!Παντως κ σε μαγαζια που εψαξα αλλα κ στο νετ οι προμηθευτες οι περισσοτεροι ειναι Θεσσαλονικη...ευχαριστω κ παλι για ολες τισ προτασεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις στο γαμο τις φτιαξαμε μονοι μας.πηραμε τα υλικα απο μαγαζι με τετοια ειδη και μεσα σε ενα απογευμα τις ετοιμασαμε...ηταν 450 κοματια και μας πηρε κανενα 2ωρο γιατι ηταν σε πουγκι οποτε δεν ηθελε πολυ ωρα η καθε μπομπονιερα!μας κοστισαν 80λεπτα η μια...το καλο με αυτο ειναι οτι μπορεις να φτιαξεις με οσα λεφτα θες...αυτη που καναμε εμεις μας τη δινανε 1.20 ετοιμη...και για τα βαφτισια οταν ερθει η ωρα με το καλο,παλι μονη μου θα τις φτιαξω!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εμεις βαφτιζουμε τον μπεμπη αρχες Ιουνιου.Θελω το θεμα μου να ειναι το κερασι.Εχω δει καποια προσκλητηρια,αλλα ακομη δεν μπορω να επικοινωνησω με την υπευθυνη,αφηστε που τα σχεδιαζει η ιδια,οποτε φοβαμαι πως θα ξεφευγουν στην τιμη.Εχω δει και μπομπονιερες αλλα θελω να τις κανω μονη μου,για ευνοητους λογους.Ειμαι απο βορεια Ελλαδα,οποτε ψαχνω τα υλικα στη Θεσσαλονικη.Μηπως εχετε να μου κανετε προτασεις για προσκλητηρια,τουλια,πουγκια,κορδελες και κρεμαστα κερασακια απο καπου συγκεκριμενα;Αν εχετε και καμια αλλη ιδεα θα σας παρακαλουσα να μου την πειτε.Εχω αγχωθει γιατι πλησιαζει ο καιρος......:idea::cry:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...