Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μίνι βιογραφικό - ίσως κάποιες να γνωριζόμαστε απο παλιά!


Marilena

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια.Ειμαι ολοκαίνουρια στην παρέα.Με λένε Μαρία και είμαι 31 χρονών και μόλις πριν 6 ώρες έκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό!Οπως καταλαβαίνετε εχω ψιλοπελαγωσει! Απο δω και πέρα θα τα λέμε ..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 405
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κορίτσια.Ειμαι ολοκαίνουρια στην παρέα.Με λένε Μαρία και είμαι 31 χρονών και μόλις πριν 6 ώρες έκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό!Οπως καταλαβαίνετε εχω ψιλοπελαγωσει! Απο δω και πέρα θα τα λέμε ..;)

 

Γεια σου Μαρία!!

Πελάγωσες??? Από ότι βλέπω πέρασε ένας μήνας από εκείνο το θετικό τεστ!!! Ποια είναι τα συναισθήματά σου τώρα??? Πως προσωράει η εγκυμοσύνη σου???

Εγώ τον Ιούλιο του 2011 μετά από 2 βδομάδες καθυστέρηση έκανα τεστ και ήταν θετικό, παρόλο που το θεωρούσα απίθανο να έχει συμβεί γιατί έχω πολυκυστικές ωοθήκες και με το σύντροφό μου δεν είχαμε ελέυθερες επαφές (δε χρησιμοποιούσαμε βέβαια προφυλακτικό). Επίσης ήμασταν μόνο 10 μήνες μαζί... Εγώ να δεις λοιπόν πόσο είχα πελαγώσει αλλά μόλις πήγαμε στο γιατρό και ακούσαμε καρδούλα ξεπέρασα όλους τους φόβους μου και πλέον ζούσα γιαυτή τη μικρή ζωούλα!!!

Τώρα έχουμε ένα αγοράκι 2 χρονών και είμαστε απόλυτα ευτυχισμένοι αν και αρκετά κουρασμένοι... Καλή εγκυμοσύνη λοιπόν!!!

Link to comment
Share on other sites

Kaλησπέρα κορίτσια!!!!Ολοκαίνουργια στην παρέα σας, δεν το αποφάσιζα ποτέ να γραφτώ αν και σας διαβάζω πολύ καιρό και ομολογώ ότι έχω βοηθηθεί αρκετά.

Εγώ λοιπόν είμαι παντρεμένη εδώ και 3 χρόνια περίπου, 33 χρονών και εδώ και ενάμιση χρόνο προσπαθούμε χωρίς αποτέλεσμα......Κάποιο παθολογικό αίτιο δεν υπάρχει (σπερμογιάγραμμα καλό, ωοθήκες, test pap όλα οκ). Πριν ένα μήνα έκανα σαλπιγγογραφία που ευτυχώς βγήκε καθαρή και χθές ξεκίνησα πρώτη μέρα τα serpafar και έχω μεγάλη αγωνία....

Γενικότερα νομίζω ότι αγχώνομαι και στρεσάρομαι πάρα πολύ εύκολα κι αυτό δυσχαιρένει τις όποιες προσπάθειες, αλλά αυτό το "μην αγχώνεσαι" που λένε όλοι δεν πιάνει καθόλου όμως!!!!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα:-)!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σας, εδω και μερες διαβαζω συζητησεις στο φορουμ και αποδασισα μετα απο πολυ αγωνια να σας γραψω επιτελους. Ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων μας, με κυκλους απο 26 εως 32 μηνες, τον προηγουμενο μηνα ειχα κυκλο 26 ημερων σημερα βρισκομαι στην 27 μερα του κυκλου, η τελευταια περιοδοα ηταν στις 30 σεπτεμβριου με διαρκει εως της 5 οκτωμβρη..ειχαμε επαφη στις 5,7,9,10,12,13,14,16,17 υπολογιζω πως ειχα ωορυξια στς 16 συμφωνα με τα σημαδια που πηρα απο το σωμα μου, αναλυτικα (στις 15 ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση πρηστηκε το στηθος μου, στις 16 ενιωθα ρσιμπηματα στο στηθος κ απο το πρωι εως το μεσημερι ειχα εναν ελαφρυ πονο χαμηλα κ πολλα υγρα).Απο εκει κ επειτα καθε μερα εχω υγρα διαφανα στην αρχη μετα υπολευκα εως κ σημερα την κυριακη στις 23 του μηνα, δηλαδη στην 24η μερα του κυκλου μου ειχα το βραδυ αναγουλα κ συχνοουρια καθωσ ξημερωνε δευτερα εως τις 5 το πρωι δεν μπορεσα να κοιμηθω λογω εντωνων πονων στην μεση και χαμηλα στην κοιλια προς τα δεξια, ενα τρεμουλο στην κοιλια τσιμπηματα στο στηθος, σαν να ειχα περιοδο συνεχεια ενιωθα τα υγρα κ πηγαινα να δω μηπως μου ηρθε αλλλα τελικα ευτυχως δεν μου ηρθε, εχθες λοιπον το απογευμα αρχισε να πονα παλι η μεση μου κ να νιωθω τσιμπηματα χαμηλα εως το βραδυ...χθες το βραδυ πνουσε παλι η μεση εως σημερα πριν λιγο που με περασε. Την επομενη της ημερας που νομιζα πως ειχα ωορηξια ξεκινησα να μετραω θερμοκρασια πριν σηκωθω απο το ρεβατι δηλαδη την 18η μερα του κυκλου μου, η θερμοκρασια εως και σημερα ειναι 36,7 καθαημερινα εκτος απο την 20η μερα του κυκλου που ηταν 36,6..Συγγνωμη για το τοσο μεγαλο μηνυμα ηθελα να τα γραψω ολα για να σας ζητησω βοηθεια..Ολα αυτα που παρατηρηρσα να μου συμβαινουν ειναι συμπτωματα?Ποια μερα θα μετρησω ως ρωτη μερα καθυστερησης? Σας αρακαλω καποιος ας μου απαντησει αμεσα θα τρελαθω απο αγωνια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

×
×
  • Δημιουργία νέου...