Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ΓΟΝΕΙΣ...


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μιχαλη, ισως να μην ειναι απαραιτητα ρατσιστες. Δωσε τους μια ευκαιρια να σε γνωρισουν και δειξε τους το ποιος εισαι εσυ ως Μιχαλης, ανεξαρτητου εθνικοτητας, κατα την γνωμη μου αυτο που ισως να φοβουνται οι γονεις οταν τα παιδια τους κανουν σχεση με καποιον/α απο αλλη χωρα, ειναι μην τους φυγουν μακρια!

Link to comment
Share on other sites

Για ρατσιστες γονεις τι εχετε να πειτε? δεν γουσταρουν την κορη τους με καποιον που προερχεται απο αλλη χωρα!!!!

 

αυτη η νταπελα αν δεν θελουμε καποιον με το ζορι να σε λενε ρατσιτση ειλικρινα δεν το εχω καταλαβει....

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Μιχαλη.Ουτε και εγω θα ηθελα η κορη μου να παντρευτει καποιον που να μην ειναι Ελληνας.Αλλα αυτο δεν ειναι θεμα ρατσισμου.

 

Πιστευω οτι ενας πετυχημενος γαμος εχει καποιες προυποθεσεις.Για μενα πρεπει το ζευγαρι να ταιριαζει κοινωνικα,οικονομικα,εμφανισιακα,να εχει το ιδιο πνευματικο επιπεδο,την ιδια θρησκεια κτλ.

 

Φαντασου ενας πολυ πλουσιος να παντρευτει καποια πολυ φτωχη.Καποια στιγμη δεν θα ερθει ριξη στις σχεσεις τους για τον αλφα/βητα λογο?

 

Φαντασου επισης εναν καθηγητη πανεπιστημιου να παντρευτει μια αγραμματη κοπελα?Παλι δεν θα ειναι προβλημα στην σχεση τους?

 

Φαντασου και παλι εναν Χ.Ορθοδοξο να παντρευτει μια καθολικη ή μια μουσουλμανα.Οταν αργοτερα ερθουν παιδια δεν θα δημιουργηθουν θεματα για το πως θα μεγαλωσει "σωστα" το παιδι?

 

Μιλαω παντα για γαμο.Εκει ειμαι καθετη.

 

Για σχεση,φιλια,επαγγελματικη σχεση κτλ δεν εχω κανενα προβλημα η κορη μου να συναναστρεφεται με τον οποιδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Μιχαλη.Ουτε και εγω θα ηθελα η κορη μου να παντρευτει καποιον που να μην ειναι Ελληνας.Αλλα αυτο δεν ειναι θεμα ρατσισμου.

 

Πιστευω οτι ενας πετυχημενος γαμος εχει καποιες προυποθεσεις.Για μενα πρεπει το ζευγαρι να ταιριαζει κοινωνικα,οικονομικα,εμφανισιακα,να εχει το ιδιο πνευματικο επιπεδο,την ιδια θρησκεια κτλ.

 

Φαντασου ενας πολυ πλουσιος να παντρευτει καποια πολυ φτωχη.Καποια στιγμη δεν θα ερθει ριξη στις σχεσεις τους για τον αλφα/βητα λογο?

 

Φαντασου επισης εναν καθηγητη πανεπιστημιου να παντρευτει μια αγραμματη κοπελα?Παλι δεν θα ειναι προβλημα στην σχεση τους?

 

Φαντασου και παλι εναν Χ.Ορθοδοξο να παντρευτει μια καθολικη ή μια μουσουλμανα.Οταν αργοτερα ερθουν παιδια δεν θα δημιουργηθουν θεματα για το πως θα μεγαλωσει "σωστα" το παιδι?

 

Μιλαω παντα για γαμο.Εκει ειμαι καθετη.

 

Για σχεση,φιλια,επαγγελματικη σχεση κτλ δεν εχω κανενα προβλημα η κορη μου να συναναστρεφεται με τον οποιδηποτε!

 

Όλα τα παραδείγματα που έδωσες έχουν συμβεί πολλές φορές, με πρώτη και καλύτερη την Σταχτοπούτα τη φτωχιά που πήρε τον καλύτερο και πλουσιότερο του χωριού. Δεν μας έχει πει κανείς βέβαια αν ζουν καλά αλλά για διαζύγιο δεν έχω ακούσει κάτι. Επίσης σε παραδιπλανό θέμα εσύ νομίζω έγραφες πως οι γονείς σου έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας και είναι ευτυχισμένοι. Θα έπρεπε οι γονείς της μάνας σου να μην την αφήνουν να τον παντρευτεί λόγω αυτή της διαφορετικότητας? (που είναι είδος ρατσισμού κι αυτό)

 

Φίλε αν τα πας καλά με την κοπελιά ζήστε αυτό που θέλετε, η ζωή είναι μικρή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα τα παραδείγματα που έδωσες έχουν συμβεί πολλές φορές, με πρώτη και καλύτερη την Σταχτοπούτα τη φτωχιά που πήρε τον καλύτερο και πλουσιότερο του χωριού. Δεν μας έχει πει κανείς βέβαια αν ζουν καλά αλλά για διαζύγιο δεν έχω ακούσει κάτι. Επίσης σε παραδιπλανό θέμα εσύ νομίζω έγραφες πως οι γονείς σου έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας και είναι ευτυχισμένοι. Θα έπρεπε οι γονείς της μάνας σου να μην την αφήνουν να τον παντρευτεί λόγω αυτή της διαφορετικότητας? (που είναι είδος ρατσισμού κι αυτό)

 

Φιλέ αν τα πας καλά με την κοπελιά ζήστε αυτό που θέλετε, η ζωή είναι μικρή!

 

Για να μην μιλήσω για την εθνική μας σταρ (όχι τον ευαγγελόπουλο, την αλίκη ντε!) και τον Παπαμιχαήλ... τη μία αυτός ήταν μεγαλογιατρός κι αυτή μαθητριούλα, την άλλη αυτός φτωχός λούμπεν καθηγητίσκος κι αυτή κόρη Παπασταύρου (του Θεμιστοκλέους βεβαίως-βεβαίως), τη μία αυτή νεράιδα κι αυτός παλικάρι (μπορεί κι ανάποδα, δεν θυμάμαι), τόσα παραδείγματα! Κι όλα από τη ζωή βγαλμένα!

 

Γι' αυτό φίλε θεματοθέτη, μην είσαι very very... πώς το λέτε στην Ελλάδα... χολοσκασμένος! Σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός...

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραδείγματα που έδωσες έχουν συμβεί πολλές φορές, με πρώτη και καλύτερη την Σταχτοπούτα τη φτωχιά που πήρε τον καλύτερο και πλουσιότερο του χωριού. Δεν μας έχει πει κανείς βέβαια αν ζουν καλά αλλά για διαζύγιο δεν έχω ακούσει κάτι. Επίσης σε παραδιπλανό θέμα εσύ νομίζω έγραφες πως οι γονείς σου έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας και είναι ευτυχισμένοι. Θα έπρεπε οι γονείς της μάνας σου να μην την αφήνουν να τον παντρευτεί λόγω αυτή της διαφορετικότητας? (που είναι είδος ρατσισμού κι αυτό)

 

Φίλε αν τα πας καλά με την κοπελιά ζήστε αυτό που θέλετε, η ζωή είναι μικρή!

 

 

Οι γονεις μου εχουν 19,5 χρονια διαφορας και εναν πετυχημενο γαμο...αλλα θεωρω οτι ετυχε!Αμα ειχα γεννηθει νωριτερα,θα απαγορευα στην μανα μου αυτο το γαμο!

 

Για το θεμα του γαμου,εχω καποιες αποψεις,και δεν τις αλλαζω με τιποτα.Θεωρω οτι το ζευγαρι,πρεπει να εχει τα ιδια πιστευω,τα ιδια θελω,την ιδια οικονομικη επιφανεια,το ιδιο θρησκευμα.

 

Συγνωμη αν η αποψη μου,δεν σας ικανοποιει!Αυτη εχω,αυτη εκφραζω!

Link to comment
Share on other sites

Οι γονεις μου εχουν 19,5 χρονια διαφορας και εναν πετυχημενο γαμο...αλλα θεωρω οτι ετυχε!Αμα ειχα γεννηθει νωριτερα,θα απαγορευα στην μανα μου αυτο το γαμο!

 

Για το θεμα του γαμου,εχω καποιες αποψεις,και δεν τις αλλαζω με τιποτα.Θεωρω οτι το ζευγαρι,πρεπει να εχει τα ιδια πιστευω,τα ιδια θελω,την ιδια οικονομικη επιφανεια,το ιδιο θρησκευμα.

 

Συγνωμη αν η αποψη μου,δεν σας ικανοποιει!Αυτη εχω,αυτη εκφραζω!

 

Να την εκφράσεις όσο θέλεις, να την επιβάλεις μπορείς μόνο στον εαυτό σου και σε κανέναν άλλο. Άκου θα τους απαγόρευες να παντρευτούν!!!

 

Φαντάζομαι εσύ αν μπορούσες θα απαγόρευες και στον Σαρκοζύ να παντρευτεί την Κάρλα γιατί δεν έχουν ίδια μόρφωση, ύψος, οικονομική επιφάνεια και ηλικία, ούτε καν ίση ποσότητα ταλέντου. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι μαύρη ο άντρας μου λευκός

Εγω δεν είμαι Ελληνίδα αυτός ειναι

Δεν έχουμε ίδιες αντιλήψεις κ σχεδόν σε τίποτα δεν συμφωνούμε

Έχουμε τεράστιες διάφορες

Αυτός ειναι 1.94 εγω 1.69

Αυτός στρατιωτικος εγω μισω κ που υπαρχει ο στρατός

Κτλ κτλ κτλ

Ομως κάπου εκει στο βάθος ανάμεσα στις διάφορες μας

ειναι ο άνθρωπος μου και Είμαι ο άνθρωπος του

Οσο για το έτυχε

η θεία μου γαλλίδα ο θείος μου έλληνας

22 χρόνια διαφοράς κ ακόμα ειναι μαζι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι μαύρη ο άντρας μου λευκός

Εγω δεν είμαι Ελληνίδα αυτός ειναι

Δεν έχουμε ίδιες αντιλήψεις κ σχεδόν σε τίποτα δεν συμφωνούμε

Έχουμε τεράστιες διάφορες

Αυτός ειναι 1.94 εγω 1.69

Αυτός στρατιωτικος εγω μισω κ που υπαρχει ο στρατός

Κτλ κτλ κτλ

Ομως κάπου εκει στο βάθος ανάμεσα στις διάφορες μας

ειναι ο άνθρωπος μου και Είμαι ο άνθρωπος του

Οσο για το έτυχε

η θεία μου γαλλίδα ο θείος μου έλληνας

22 χρόνια διαφοράς κ ακόμα ειναι μαζι!

 

:P:p:p:p

(Αν ήμασταν στο fb θα πατούσα like, αλλά εδώ μπορώ να κάνω μόνο αυτό!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιχάλη 1, 2, 3 κ 4 κ 5 κ 6 κ 7 κ 8 κ εννιά μελισσούλες αγκαλιά

κ φτου κ βγαίνω....

 

θα συμφωνήσω με αυτό:

 

Μιχαλη, ισως να μην ειναι απαραιτητα ρατσιστες. Δωσε τους μια ευκαιρια να σε γνωρισουν και δειξε τους το ποιος εισαι εσυ ως Μιχαλης, ανεξαρτητου εθνικοτητας, κατα την γνωμη μου αυτο που ισως να φοβουνται οι γονεις οταν τα παιδια τους κανουν σχεση με καποιον/α απο αλλη χωρα, ειναι μην τους φυγουν μακρια!

 

κοοκερ σοβαρά τώρα είσαι μαγείρισσα?

θέλω συνταγή για αγριογούρουνο καλέ.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Μιχαλη.Ουτε και εγω θα ηθελα η κορη μου να παντρευτει καποιον που να μην ειναι Ελληνας.Αλλα αυτο δεν ειναι θεμα ρατσισμου.

 

Πιστευω οτι ενας πετυχημενος γαμος εχει καποιες προυποθεσεις.Για μενα πρεπει το ζευγαρι να ταιριαζει κοινωνικα,οικονομικα,εμφανισιακα,να εχει το ιδιο πνευματικο επιπεδο,την ιδια θρησκεια κτλ.

 

Φαντασου ενας πολυ πλουσιος να παντρευτει καποια πολυ φτωχη.Καποια στιγμη δεν θα ερθει ριξη στις σχεσεις τους για τον αλφα/βητα λογο?

 

Φαντασου επισης εναν καθηγητη πανεπιστημιου να παντρευτει μια αγραμματη κοπελα?Παλι δεν θα ειναι προβλημα στην σχεση τους?

 

Φαντασου και παλι εναν Χ.Ορθοδοξο να παντρευτει μια καθολικη ή μια μουσουλμανα.Οταν αργοτερα ερθουν παιδια δεν θα δημιουργηθουν θεματα για το πως θα μεγαλωσει "σωστα" το παιδι?

 

Μιλαω παντα για γαμο.Εκει ειμαι καθετη.

 

Για σχεση,φιλια,επαγγελματικη σχεση κτλ δεν εχω κανενα προβλημα η κορη μου να συναναστρεφεται με τον οποιδηποτε!

 

 

Εγω τις αντιληψεις σου θα τις σεβαστω...αν και τις θεωρω πραγματικα αντιληψεις ενος προηγουμενου αιωνα.Ευχομαι απλα αν ποτε σου τυχει να μπορεσεις κι εσυ να σεβαστεις τις επιλογες του παιδιου σου.

Καλο ειναι να υπενθυμιζουμε στους εαυτους μας καθε μερα οτι τα παιδια μας δεν ειναι κτημα μας στα οποια δικαιουμαστε να επιβαλλουμε τις δικες μας αποψεις...

 

Δε λεω πως εγω ειμαι η ανετη που θα δεχομουν τα παντα...καποιες συνθηκες θεωρω οτι ειναι επιφοβες αλλα κι εσυ βρε παιδακι μου τα ισοπεδωσες ολα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το θεματοθετη...φιλε πλεον εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οι γονεις μας ποτε δεν ειναι ευχαριστημενοι με την επιλογη του γαμπρου και μιλαω για την κορη...στο γιο τα πραγματα ειναι πιο νορμαλ.

Δεν ειναι θεμα ρατσισμου...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Μιχαλη.Ουτε και εγω θα ηθελα η κορη μου να παντρευτει καποιον που να μην ειναι Ελληνας.Αλλα αυτο δεν ειναι θεμα ρατσισμου.

 

Πιστευω οτι ενας πετυχημενος γαμος εχει καποιες προυποθεσεις.Για μενα πρεπει το ζευγαρι να ταιριαζει κοινωνικα,οικονομικα,εμφανισιακα,να εχει το ιδιο πνευματικο επιπεδο,την ιδια θρησκεια κτλ.

 

Φαντασου ενας πολυ πλουσιος να παντρευτει καποια πολυ φτωχη.Καποια στιγμη δεν θα ερθει ριξη στις σχεσεις τους για τον αλφα/βητα λογο?

 

Φαντασου επισης εναν καθηγητη πανεπιστημιου να παντρευτει μια αγραμματη κοπελα?Παλι δεν θα ειναι προβλημα στην σχεση τους?

 

Φαντασου και παλι εναν Χ.Ορθοδοξο να παντρευτει μια καθολικη ή μια μουσουλμανα.Οταν αργοτερα ερθουν παιδια δεν θα δημιουργηθουν θεματα για το πως θα μεγαλωσει "σωστα" το παιδι?

 

Μιλαω παντα για γαμο.Εκει ειμαι καθετη.

 

Για σχεση,φιλια,επαγγελματικη σχεση κτλ δεν εχω κανενα προβλημα η κορη μου να συναναστρεφεται με τον οποιδηποτε!

 

Eγω παλι πιστευω πως αμα ειναι και τελειως ιδιοι δυο ανθρωποι καταντα μονοτονια...πιστευω οτι δυο προσωπικοτητες αμα ειναι και εντελως ιδιες μπορει να αλληλοσυγκρουονται ενω αμα υπαρχουν καποιες διαφορες, αλληλοσυμπληρωνονται. Εγω ειμαι εκπ/κος και ο ανδρας μου αγροτης, αλλα εχουμε τις ιδιες επιδιωξεις οσον αφορα την οικογενεια,αυτο εχει σημασια. Εχουμε και 12 χρονια διαφορα και ειμαστε απο αλλη περιοχη, εγω απο Πειραια και ο συζυγος απο χωριο της Κρητης. Αθηναιο δε θα επαιρνα με τιποτα :P:p:pΜην προσβληθει κανεις, απλα βαριεμαι αφανταστα εκει οσον και αν οι πολλοι θεωρουν οτι ειναι "η πολη με ΤΙΣ επιλογες" εγω διαφωνω. Παλι σε ασχετο θεμα πηγα, μη με βρισετε, απλα ηθελα να δειξω πως το διαφορετικο εχει τη γοητεια του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να την εκφράσεις όσο θέλεις, να την επιβάλεις μπορείς μόνο στον εαυτό σου και σε κανέναν άλλο. Άκου θα τους απαγόρευες να παντρευτούν!!!

 

Φαντάζομαι εσύ αν μπορούσες θα απαγόρευες και στον Σαρκοζύ να παντρευτεί την Κάρλα γιατί δεν έχουν ίδια μόρφωση, ύψος, οικονομική επιφάνεια και ηλικία, ούτε καν ίση ποσότητα ταλέντου. Σωστά?

 

 

Στους γονεις μου νομιζω εχω το δικαιωμα να επιβαλω οτι μου γουσταρει,δεν θα σου ζητησω και την αδεια!

 

Οσο για την Καρλα και την Χιονατη που αναφερεις πιο πανω,ασχολιαστο!

Οταν μιλησεις σαν ενηλικη και οχι σαν μπεμπεδι,τα ξαναλεμε!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μιλήσω για την εθνική μας σταρ (όχι τον ευαγγελόπουλο, την αλίκη ντε!) και τον Παπαμιχαήλ... τη μία αυτός ήταν μεγαλογιατρός κι αυτή μαθητριούλα, την άλλη αυτός φτωχός λούμπεν καθηγητίσκος κι αυτή κόρη Παπασταύρου (του Θεμιστοκλέους βεβαίως-βεβαίως), τη μία αυτή νεράιδα κι αυτός παλικάρι (μπορεί κι ανάποδα, δεν θυμάμαι), τόσα παραδείγματα! Κι όλα από τη ζωή βγαλμένα!

 

Γι' αυτό φίλε θεματοθέτη, μην είσαι very very... πώς το λέτε στην Ελλάδα... χολοσκασμένος! Σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός...

 

 

Αμα ειναι να μιλαμε για ταινιες τυπου Βουγιουκλακη και παραμυθια τυπου Χιονατη,παω πασο!Ολα πετυχαινουν και ολα ειναι μαγικα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις αντιληψεις σου θα τις σεβαστω...αν και τις θεωρω πραγματικα αντιληψεις ενος προηγουμενου αιωνα.Ευχομαι απλα αν ποτε σου τυχει να μπορεσεις κι εσυ να σεβαστεις τις επιλογες του παιδιου σου.

Καλο ειναι να υπενθυμιζουμε στους εαυτους μας καθε μερα οτι τα παιδια μας δεν ειναι κτημα μας στα οποια δικαιουμαστε να επιβαλλουμε τις δικες μας αποψεις...

 

Δε λεω πως εγω ειμαι η ανετη που θα δεχομουν τα παντα...καποιες συνθηκες θεωρω οτι ειναι επιφοβες αλλα κι εσυ βρε παιδακι μου τα ισοπεδωσες ολα.

 

Αμα κανω παιδι και δεν παρει αυτον που θελω,ουε και αλιμονο του.Οχι απο μενα,απο τον πατερα του....μουαχαχα.Δημοκρατικες διαδικασιες!

Link to comment
Share on other sites

ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει. Μπορεί και οι γονείς του κοριτσιού να μην θέλουν τον αλλοδαπό χωρίς αυτό να σημαίνει ότι μπορούν να το απαγορεύσουν/ σταματήσουν. Οκ μέχρι κάποια ηλικία μπορούν να επέμβουν αλλά μετά τι θα κάνουν;

Δεν μπορείς να ανοίξεις το μυαλό κάποιου και να του βάλεις κάτι μέσα αν δεν το θέλει πως να το κάνουμε. Οσο περασμένες και να θεωρείτε κάποιες αντιλήψεις αν κάποιος τις έχει πως θα το κάνουμε δηλαδή;

Το μόνο που μπορώ να πω στον θεματοθέτη ειναι να προσπαθήσεις να δείξεις τι άνθρωπος είσαι μπας και παρακάμψουν την εθνικότητα.

Δυστυχώς στην Ελλάδα του 2012 είναι δύσκολα τα πράγματα...μας κατάντησαν ρατσιστές και τώρα πάμε να γίνουμε και φασιστικά γουρούνια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Cooker έλεος μου βγήκε ο καφές από την μύτη!!!Τι απόψεις είναι αυτές??Για να σοβαρευτώ.Σε έναν ιδανικό κόσμο τα ζευγάρια θα πρέπει να ταιριάζουν σε όλα.Στον πραγματικό όμως δεν γίνεται και καλά κάνει.Τα παραδείγματα που έφερες τα θεωρώ άτοπα.Και συγνώμη αλλά και λίγο ρατσιστικά.Δηλαδή για να παντρευτώ πρέπει να βρω έναν άνθρωπο ίδιας κοινωνικής και οικονομικής τάξης?

Εσύ δηλαδή αν ο άνθρωπος που επέλεξες για να κάνεις οικογένεια δεν είχε το ίδιο επίπεδο σε γνώσεις,χρήματα,εμφάνιση με εσένα δεν θα τον παντρευόσουν και ας ήταν και ο καλύτερος άνδρας του κόσμου?Εγώ σαν νέος άνθρωπος και με την πείρα που έχω βλέπω ζευγάρια ευτυχισμένα και δυστυχισμένα αλλά όχι για τους λόγους που ανέφερες,απλά για λόγους εγωισμού και ξεροκεφαλιάς.Να θυμάσε ότι τα κέρματα όπως και οι επιλογές μας έχουν δύο όψεις,από την μία κερδίζουμε και από την άλλη χάνουμε.Πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Cooker έλεος μου βγήκε ο καφές από την μύτη!!!Τι απόψεις είναι αυτές??Για να σοβαρευτώ.Σε έναν ιδανικό κόσμο τα ζευγάρια θα πρέπει να ταιριάζουν σε όλα.Στον πραγματικό όμως δεν γίνεται και καλά κάνει.Τα παραδείγματα που έφερες τα θεωρώ άτοπα.Και συγνώμη αλλά και λίγο ρατσιστικά.Δηλαδή για να παντρευτώ πρέπει να βρω έναν άνθρωπο ίδιας κοινωνικής και οικονομικής τάξης?

Εσύ δηλαδή αν ο άνθρωπος που επέλεξες για να κάνεις οικογένεια δεν είχε το ίδιο επίπεδο σε γνώσεις,χρήματα,εμφάνιση με εσένα δεν θα τον παντρευόσουν και ας ήταν και ο καλύτερος άνδρας του κόσμου?Εγώ σαν νέος άνθρωπος και με την πείρα που έχω βλέπω ζευγάρια ευτυχισμένα και δυστυχισμένα αλλά όχι για τους λόγους που ανέφερες,απλά για λόγους εγωισμού και ξεροκεφαλιάς.Να θυμάσε ότι τα κέρματα όπως και οι επιλογές μας έχουν δύο όψεις,από την μία κερδίζουμε και από την άλλη χάνουμε.Πάντα.

 

Μα και εσυ καφε τετοια ωρα??:DΤετοια ωρα ειναι για κολατσιο!

Αν δεν ρισκαρεις,δεν θα μπορεις να ξερεις αν θα κερδισεις ή αν θα χασεις!

Αν οι αποψεις μου,με κανουν ραστιστρια,τοτε μαλλον ειμαι!

Αν και ποτε δεν ειπα οτι θα αποκλεισω ενα μη Ελληνα απο την καθημερινοτητα μου.Απο εναν γαμο ομως,ναι!

Εχω επηρεαστει απο ενα βιβλιο, "Γαμος,οι σωστες και οι λαθος επιλογες"

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Μιχαλη.Ουτε και εγω θα ηθελα η κορη μου να παντρευτει καποιον που να μην ειναι Ελληνας.Αλλα αυτο δεν ειναι θεμα ρατσισμου.

Αλήθεια? Τι θέμα νομίζεις ότι είναι?

 

Όταν λες ΜΗ ΕΛΛΗΝΑ, τι εννοείς?

Αλβανό, Πακιστανό, Κορεάτη κλπ?

Υποθέτω ότι αν είχαμε να κάνουμε με Ελβετό, Γάλλο, Αμερικάνο, δεν θα είχες τέτοια προβλήματα?

 

 

Στους γονεις μου νομιζω εχω το δικαιωμα να επιβαλω οτι μου γουσταρει,δεν θα σου ζητησω και την αδεια!

Το πρόβλημα αρχίζει όταν νομίζεις ότι μπορείς να επιβάλεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε άλλο ανθρώπινο ον. Είτε αυτός είναι ο γονιός σου, είτε ο γείτονας σου, είτε (ακόμα χειρότερα) το παιδί σου.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? Τι θέμα νομίζεις ότι είναι?

 

Όταν λες ΜΗ ΕΛΛΗΝΑ, τι εννοείς?

Αλβανό, Πακιστανό, Κορεάτη κλπ?

Υποθέτω ότι αν είχαμε να κάνουμε με Ελβετό, Γάλλο, Αμερικάνο, δεν θα είχες τέτοια προβλήματα?

 

 

Tο πρόβλημα αρχίζει όταν νομίζεις ότι μπορείς να επιβάλεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε άλλο ανθρώπινο ον. Είτε αυτός είναι ο γονιός σου, είτε ο γείτονας σου, είτε (ακόμα χειρότερα) το παιδί σου.

 

Oταν λεω μη Ελληνα εννοω ακριβως αυτο που λεει η λεξη.

 

Δεν νομιζω οτι μπορω να επιβαλω τιποτα σε κανεναν.Οταν αφορα δικα μου ατομα ομως,εχω το δικαιωμα να πω την αποψη μου!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...