Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιμοληψία - σας ζήτησαν να βγείτε απο το δωμάτιο?


Αιμοληψία /τοποθέτηση ορού - σας ζήτησαν να φύγετε?  

849

  1. 1. Αιμοληψία /τοποθέτηση ορού - σας ζήτησαν να φύγετε?

    • ναι απαίτησαν ακράδαντα να φύγω απο το δωμάτιο
      460
    • ναι μου ζήτησαν ευγενικά αλλά όχι κατηγορηματικά να φύγω απο το δωμάτιο
      166
    • όχι δεν μου ζήτησαν να φύγω
      66
    • όχι δεν μου ζήτησαν να φύγω και μου έδειξαν τι να κάνω και πως να του συμπαρασταθώ
      127


Recommended Posts

δεν ξερω αν πιανεται..

παντως σε μικροβιολογικο κεντρο με πολλα υποκαταστηματα στην Αθηνα, οχι απλα μας αφησαν να μεινουμε, αλλα ειχαν και δικα τους παιχνιδακια με μουσικη για να απασχολω ΕΓΩ το παιδι όσο του περνανε το αιμα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 397
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καθε φορα που την πηγαινα για εξεταση ικτερου στο ΓΕΝΕΣΙΣ μου ζητουσαν να περασω εξω με τροπο επιτακτικο...

και μου εκανε εντυπωση γιατι ηταν μολις 7 ημερων παιδακι....

rys1t9hr77ne775b.png

 

 

2hLAp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ FORUM.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛ. ΠΑΡΩΝ Ο ΓΟΝΕΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Τα νοσοκομεια αναγκαζονται να καταβαλουν αποζημιωσεις για ψυχικη οδυνη, για το χερι του παιδιου που μαυρισε απο τα τρυπηματα, για κακη συμπεριφορα επαγγελματιων κλπ.

 

Αυτό μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.

Υπάρχει περίπτωση τα αλεπάλληλα τρυπήματα να οφείλονται στην κακή πρακτική του νοσηλευτή και όχι στο γεγονός ότι δεν είναι εύκολο να βρεθεί η φλεβίτσα ενός μωρού;

 

Γιατί εγώ ομολογώ πως είχα πιστέψει το δεύτερο.

 

Η μικρή μου τρυπήθηκε άπειρες φορές σε χεράκια ποδαράκια,κεφάλι,ακόμη και στην κοιλιά.Ακόμη και όταν την πήρα σπίτι οι μελανιές παρέμεναν για πολύ καιρό.

 

Όμως κάθε φορά που συνέβαινε αυτό υπέμενα έξω στωικά γιατί δεν γνώριζα ότι μπορούσα να εκφράσω διαφορετική άποψη...

 

Όταν την πήγα στο νοσοκομείο του Βόλου με έβγαλαν έξω φυσικά.

Το ίδιο συνέβη και στο πανεπιστημιακό της Λάρισας,κάθε φορά που έπρεπε να της βάλουν φλέβα (σχεδόν κάθε 2 μέρες γιατί οι φλέβες της δεν άντεχαν,και η διαδικασία διαρκούσα γύρω στη 1 ώρα).

Μόνο στις ακτινογραφίες κοιλίας και στον βαριούχο υποκλισμό ήμουνα παρούσα γιατί φυσικά εκεί κάποιος πρέπει να είναι μαζί με το μωρό εφόσον οι γιατροί και οι νοσηλευτές δεν θέλουνε να φάνε την ακτινοβόληση...

 

Στο Γ.Γεννηματάς της Θεσ/νίκης όταν την πήγα μου επέτρεψαν μέχρι ένα σημείο να είμαι μαζί της.Όταν έπρεπε να γίνει δακτυλοσκόπηση ο γιατρός με προειδοποίησε πολύ ήρεμα για το τί πρόκειται να κάνει.

Πρίν τον καθετηριασμό όμως με έβγαλαν έξω και κατά τη διάρκεια της νοσηλείας της συνέβαινε το ίδιο.

Αν ήξερα πως μπορούσα να απαιτήσω να είμαι παρούσα θα το είχα κάνει...λυπάμαι πολύ γι'αυτό.Ο τόνος τους ήταν τόσο αποφασιστικός που δεν σκέφτηκα ποτέ πως έχω περιθώρια αντίδρασης...

 

Πρόσφατα που η μεγάλη μου μάσησε λίγο -ευτυχώς-τσιγάρο και την πήγα στο νοσοκομείο του Βόλου,αρνήθηκα να βγώ από το εξεταστήριο παρά τις έντονες αντιρρήσεις τους,με τη γνωστή δικαιολογία πως "είναι η πολιτική του νοσοκομείου"...Τους είπα πως το μωρό μου έχει κάνει 3 χειρουργεία και δεν θα με τρομάξει ένα λεβάιν που θα τοποθετούσαν στη μικρή.Παρ'όλα αυτά μου ζήτησαν να μην είμαι τουλάχιστον δίπλα τους και έτσι κάθισα λίγο πιο πέρα στην καρέκλα απ'όπου μιλούσα συνεχώς στο παιδί.

 

Αν -κάτι που φυσικά απεύχομαι-παραστεί ξανά ανάγκη για κάτι παρόμοιο,ξέρω τώρα πως δεν θα αφήσω ποτέ ξανά τα παιδιά μου μόνα τους κατα τη διάρκεια μιας τέτοιας διαδικασίας...

Link to comment
Share on other sites

Την 3η μερα που γεννηθηκε η μικρη μας, ανεβασε ικτερο και απο την γυναικολογικη καναμε εισαγωγη στην παιδιατρικη για να μπει κατω απο τις λαμπες (συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται ιατρικα). Στο νοσοκομειο Σερρων.

Το μωρο στην αρχη το πηγε ο αντρας μου να της παρουν αιμα και τον εβγαλαν απο το χωρο. Της πηραν αιμα απο την φτερνα και δεν εκλαψε πολυ.

Το πρωτο σοκ ήταν οταν θελησαν να με διωξουν και να με ειδοποιησουν οταν περασει ο καταλληλος χρονος. Τους ειπα οτι θηλαζω. Η απαντηση ηταν να ερχομαι καθε 3 ωρες να την ταιζω. Προσπαθησα να τους εξηγησω οτι αυτο δεν γινεται σε τοσο μικρο μωρο, δεν εχει προγραμμα ο θηλασμος. Τελικα, δεχτηκαν με μιση καρδια να μεινω με το μωρο.

Το δευτερο ηταν οταν ζητησα κρεββατι διπλα στο μωρο και μου ειπαν οτι δεν παρεχεται.Στο δωματιο που ειχε το μηχανημα με τις λαμπες, ειχε μια καρεκλα και ενα παγκο με νιπτηρα σαν κουζινας. Ο αντρας μου κατεβηκε στον Διευθυντη και εκανε καυγα αλλα ματαια.καταλαβαινουν, ειπαν, αλλα λεχωνα 3 ημερων περασα ενα βραδυ (μονο ευτυχως διοτι την επομενη φυγαμε) σε καρεκλα, χωρις τουαλετα (των επισκεπτων χρησιμοποιουσα) ενω υπηρχαν δωματια αδεια. Και να ακουω απο μια μεγαλη αιθουσα με πολλα μηχανηματα με λαμπες, μωρα να κλαινε πριν το 3ωρο γευμα τους σπαρακτικα.

Και το χειροτερο ηταν ο απογευμα και την αλλη μερα το πρωι, που μας πηραν αιμα, μου ζητησαν να βγω απο το δωματιο. Μολις εκλαψε ενιωσα τετοιο σφιξιμο στην καρδια μου...ακομη το θυμαμαι και μαγκωνομαι...για μια εβδομαδα οι καρποι της ηταν μελανιασμενοι.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση, ασ ειναι η πολιτικη τους ή οτιδηποτε, να παρουν αιμα χωρις την παρουσια μου ξανα. Το μωρο/παιδι δεν μπορει να υπερασπισει ή να μιλησει για τον εαυτο του. Αυτο πρεπει να το κανει ο γονεας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Επειδή εγώ τυχαίνει να εργάζομαι στο Παίδων, εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω ότι πετάνε έξω τους γονείς στην αιμοληψία. Προφανώς θα συμβαίνει στις κλινικές αυτό, διότι στα εξωτερικά ιατρεία, όπου έχω κάνει πολλές αιμοληψίες, ποτέ δε ζητάμε να βγουν οι γονείς έξω, αντιθέτως ζητάμε να κάθονται δίπλα και να το ηρεμούν. Σε περίπτωση βέβαια που οι γονείς αναστατώνουν χειρότερα το παιδί (ναι, συμβαίνει και αυτό κάποιες φορές) δεν μπορείς παρά να τους ζητήσεις να βγουν έξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή εγώ τυχαίνει να εργάζομαι στο Παίδων, εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω ότι πετάνε έξω τους γονείς στην αιμοληψία. Προφανώς θα συμβαίνει στις κλινικές αυτό, διότι στα εξωτερικά ιατρεία, όπου έχω κάνει πολλές αιμοληψίες, ποτέ δε ζητάμε να βγουν οι γονείς έξω, αντιθέτως ζητάμε να κάθονται δίπλα και να το ηρεμούν. Σε περίπτωση βέβαια που οι γονείς αναστατώνουν χειρότερα το παιδί (ναι, συμβαίνει και αυτό κάποιες φορές) δεν μπορείς παρά να τους ζητήσεις να βγουν έξω.

 

Άρα, ΔΕΝ είναι η "ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ" να μην παρευρίσκονται οι γονείς με τα παιδιά τους, όπως ισχυρίζονται οι αγαπητοί συνάδελφοί σου!!!

Ελπίζω να μην χρειαστεί ποτέ να τους συναντήσω...:twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια στο ΠΑΙΔΩΝ βρισκόμουνα μέσα σε αιμοληψία για να κρατάω το μωρό αγκαλιά και να το ηρεμω όπως μου είχαν πεί.

 

 

Ας ευχόμαστε να είμαστε κι εμείς τυχεροί και οτι θα πέσουμε στα άτομα που δέχονται τους γονείς!!! :eek::eek:

Link to comment
Share on other sites

Ας ευχόμαστε να είμαστε κι εμείς τυχεροί και οτι θα πέσουμε στα άτομα που δέχονται τους γονείς!!! :eek::eek:

 

Μόνο σε αυτό το θέμα είμαι ικανοποιημένη και από το συγκεκριμένο προσωπικό.Γιατί όταν του έπαιρναν ούρα ήρθε μια καρακάξα και αφού μέ εβγαλε έξω και το παιδί χτυπιόταν από το κλάμα του φώναζε ΄΄κοίτα να τα κάνεις γρήγορα γιατί θα ξαναπεράσεις τα ίδια!΄΄ μου ρθε να την βουτήξω!!!! και όταν του έβγαζε μετά το σακουλάκι του τράβηξε τόσο δυνατά την αυτοκόλλητη γάζα που του άφησε σημάδια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η εμπειρία μου είναι μόλις σημερινή... Σήμερα πρωί πρωί λοιπόν μπήκαμε στο Καραμανδάνειο Νοσοκομείο Παίδων Πατρών να κάνουμε αιμοληψία αφού τη Δευτέρα θα εγχειριστούμε για κρεατάκια και αμυγδαλές. Δεν υπήρξε καν ζήτημα για το αν θα μπω μέσα! Μπήκα, έκατσα, πήρα αγκαλίτσα τη μικρή μου και περίμενα. Ήρθε η κυρία που θα έκανε την αιμοληψία, η οποία πρέπει να πω ότι ήταν άψογη. Με αυτό εννοώ ότι έδωσε στην κόρη μου να καταλάβει ότι ξέρει τι κάνει, ότι δε θα την πειράξει αν κλάψει, αλλά παράλληλα ότι θα προσπαθήσει να μην την πονέσει. Κατάφερε να την κάνει να σταματήσει τα προκριματικά κλάματα εκεί που εγώ δε μπορούσα. Βέβαια δεν τα γλυτώσαμε την ώρα της αιμοληψίας αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες;) Ήταν αυστηρή χωρίς όμως να τη φοβίσει... Τέλεια!

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή εγώ τυχαίνει να εργάζομαι στο Παίδων, εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω ότι πετάνε έξω τους γονείς στην αιμοληψία. Προφανώς θα συμβαίνει στις κλινικές αυτό, διότι στα εξωτερικά ιατρεία, όπου έχω κάνει πολλές αιμοληψίες, ποτέ δε ζητάμε να βγουν οι γονείς έξω, αντιθέτως ζητάμε να κάθονται δίπλα και να το ηρεμούν. Σε περίπτωση βέβαια που οι γονείς αναστατώνουν χειρότερα το παιδί (ναι, συμβαίνει και αυτό κάποιες φορές) δεν μπορείς παρά να τους ζητήσεις να βγουν έξω.

 

Καλημέρα sabby. Στις κλινικές γίνεται σίγουρα! Αν διαβάσεις τι περάσαμε εμείς με τον Ιάσωνα θα τρομάξεις! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες στα εξωτερικά ιατρεία, γιατί αυτά που συνάτησα εγώ στις κλινικές επάνω (τον περασμένο Μάρτιο) ούτε να τα θυμάμαι δεν θέλω. Και σίγουρα δεν βοηθάνε καθόλου την εικόνα του Παίδων που θέλει να είναι (και για να μην παρεξηγηθώ πιστεύω ότι είναι) το καλύτερο νοσοκομείο για Παιδιά στην Ελλάδα.

 

Δεν ξέρω αν μετέφερες ότι διάβασες εδώ, αλλά ελπίζω οι μαρτυρίες μας να βοηθήσουν λιγάκι στον να μην ξαναπεράσουν παιδάκια ότι πέρασε το δικό μου!

.png

.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!

 

εμείς θα πάμε αύριο για την πρώτη μας αιμοληψία στην βιοιατρική κηφισιάς....έχω πολύ άγχος!!! γνωρίζει κάποια κοπέλα να μου πεί αν θα με αφήσουν να είμαι παρών η' όχι???? για να προετοιμαστώ λίγο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα sabby. Στις κλινικές γίνεται σίγουρα! Αν διαβάσεις τι περάσαμε εμείς με τον Ιάσωνα θα τρομάξεις! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες στα εξωτερικά ιατρεία, γιατί αυτά που συνάτησα εγώ στις κλινικές επάνω (τον περασμένο Μάρτιο) ούτε να τα θυμάμαι δεν θέλω. Και σίγουρα δεν βοηθάνε καθόλου την εικόνα του Παίδων που θέλει να είναι (και για να μην παρεξηγηθώ πιστεύω ότι είναι) το καλύτερο νοσοκομείο για Παιδιά στην Ελλάδα.

 

Δεν ξέρω αν μετέφερες ότι διάβασες εδώ, αλλά ελπίζω οι μαρτυρίες μας να βοηθήσουν λιγάκι στον να μην ξαναπεράσουν παιδάκια ότι πέρασε το δικό μου!

 

Μακάρι να τους τα μεταφέρει η Sabby γιατί δεν τους βλέπω εκεί μέσα να έχουν καλά ξεμπερδέματα!

 

Θα πετύχουν καμιά μέρα σε κάποιον γονιό τρελαμένο...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τους τα μεταφέρει η Sabby γιατί δεν τους βλέπω εκεί μέσα να έχουν καλά ξεμπερδέματα!

 

Θα πετύχουν καμιά μέρα σε κάποιον γονιό τρελαμένο...

 

Εγώ πάντωσ sophie την επόμενη φορά (που ελπίζω να μην υπάρξει επόμενη και να μην ξαναχρειαστεί να φτάσουμε μέχρι τις κλινικές) θα πάω στην κυριολεξία τσαμπουκαλεμένη κι ας με χαρακτηρίσουν υστερικιά ή όπως αλλιώς θέλουν.

Τα παιδιά μου δεν θα τα αφήσω να ξαναπεράσουν τα ίδια ο κόσμος να χαλάσει!!!

.png

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!

 

εμείς θα πάμε αύριο για την πρώτη μας αιμοληψία στην βιοιατρική κηφισιάς....έχω πολύ άγχος!!! γνωρίζει κάποια κοπέλα να μου πεί αν θα με αφήσουν να είμαι παρών η' όχι???? για να προετοιμαστώ λίγο....

 

 

Εμείς που πήγαμε στην Βιοιατρική του Πειραιά όχι μόνο μας άφησαν μέσα, αλλα μας έδειξαν και πως να κρατάμε το παιδί! Το ίδιο έχω ακούσει και για την Βιοιατρική του Κορυδαλλού.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που πήγαμε στην Βιοιατρική του Πειραιά όχι μόνο μας άφησαν μέσα, αλλα μας έδειξαν και πως να κρατάμε το παιδί! Το ίδιο έχω ακούσει και για την Βιοιατρική του Κορυδαλλού.

 

 

Το ίδιο ισχύει και για της Κηφισίας. Ειναι πολυ επαγγελματίες!

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εμας στο Αγ.Σοφία στην πανεπιστιμιακή όταν κάναμε εισαγωγή μας έβγαλάν εξω στην αιμοληψία (ενω΄στα εξωτερικά που είχαμε ξανακάνει την κράταγα εγώ )και το χειρότερο είναι ότι μείναμε ακριβώς απέναντι απο το συγκεκριμένο δωμάτιο και όλη την νύχτα που εφημέρευε ακούγαμε τα παιδάκια να ουρλίαζουν και τους γονείς απο έξω να χτυπιούνται .:-(:-(Φρίκη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντωσ sophie την επόμενη φορά (που ελπίζω να μην υπάρξει επόμενη και να μην ξαναχρειαστεί να φτάσουμε μέχρι τις κλινικές) θα πάω στην κυριολεξία τσαμπουκαλεμένη κι ας με χαρακτηρίσουν υστερικιά ή όπως αλλιώς θέλουν.

Τα παιδιά μου δεν θα τα αφήσω να ξαναπεράσουν τα ίδια ο κόσμος να χαλάσει!!!

 

 

Και εγώ σίγουρα έτσι θα πάω!! Με όλα αυτά που έχω διαβάσει παραμιλάω απο τα νεύρα μου!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος μασ ς ηταν 5 μηνων περυσι οταν παρουσιασε 3 επεισοδεια σπασμων χωρις πυρετο. νοσηλευτηκαμε στο Α. Κυριακου. Παρολο που ειμαι η ιδια γιατρος δεν με αφησαν να ειμαι παρον κατα την οσφυονωτιαια παρακεντηση. Απαραδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Φιλοκό μου ζευγάρι πήγε στο νοσοκομείο Χανίων για αιμοληψία, και κλασικά δεν τους άφηναν να είναι μέσα, επειδή είναι πολύ τσαμπουκαλήδες και μπράβο τους, απαίτησαν να τους εξηγήσουν τεκμηριωμένα γιατί δεν θα έπρεπε να είναι μέσα όταν πασπατεύουν το παιδί τους για μια τόσο απλή διαδικασία που σε άλλα εξεταστικά κέντρα δεν δίνουν σημασία και δεν κάνουν τόσο μεγάλο θε΄μα την παρουσία των γονιών στην αιμοληψία. Το αποτέλεσμα ήταν οι γιατροί εκεί να γίνουν τόσο απαράδεκτοι που μίλησαν άσχημα στον γόνέα πατέρα του στίλ '' νομίζεις οτι μόνο το δικό σου παιδί υπάρχει, εσέις κάνετε τα παιδιά σας κακομαθημένα με τον τρόπο σας, να μην τα μάθένετε να υποτάσονται στους γιατρούς, το παίζετε ξερόλες, δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ακούμε τις αηδίες περί δικαιωμάτων των παιδιών!!!! Εδώ είναι νοσοκομείο και αφού τα ξέρετε όλα παρτε το παιδί σας και βρείτε τί έχει εσέις!!!

Τους είπε, δηλαδή αρνείστε να εξετάσετε το παιδί τί έχεί? Οκ τοτε το θέλω γραπτώς για να σας κάνω μήνυση!!!

Μ'ονο που δεν τον πλάκωσε η γιατρός τον έβρισε κωλοαθηναίο γιατί είναι και εκείνοι απο την Αθήνα όπως εγώ αλλά εκείνος τελείως ατάραχος της έλεγε να το έχει γραπτώς οτι αρνήται την αιμοληψία στο παιδί της επειδή θέλει ο γονιός να είναι παρών σστην διαδικασία.

Εγινε χαμός δεν το συζητώ, απο ότι μου είπε αλλά στο τέλος έκατσε μέσα γιατί ήρθε ο διευθυντής και τελειώσαν πολύ γρήγορα γιατί δεν έκλαψε πολύ το παιδί αλλά την αιμοληψία την έκανε η γιατρός και οχι οι νοσηλεύτριες!!! αν λέει κάτι αυτό.

Τελείωσε αν μπορεί κανείς να αντέξει την διαδικασία πρέπει να απαιτεί να είναι μέσα οταν το παιδί αιμοληπτέιται.

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος μασ ς ηταν 5 μηνων περυσι οταν παρουσιασε 3 επεισοδεια σπασμων χωρις πυρετο. νοσηλευτηκαμε στο Α. Κυριακου. Παρολο που ειμαι η ιδια γιατρος δεν με αφησαν να ειμαι παρον κατα την οσφυονωτιαια παρακεντηση. Απαραδεκτο

 

 

Δεν μπορούσες με κάποιο τρόπο να το απαιτήσεις? Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα! Δεν είναι δικαίωμα κάθε γονιού αν θέλει να βρίσκεται δίπλα στο παιδί του? Στην περίπτωση που δυσκολεύει το έργο των γιατρών τότε ας τον διώξουν!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι γιατρος (οχι παιδιατρος) και σας βεβαιωνω σε καμια χωρα του εξωτερικου (ουτε Τουρκια πχ.) δε γινονται αυτα τα πραγματα...Ελλας το μεγαλειο σου (αγνοια δηλαδη)!

s5V3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...