Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ORCHESTRA CLUB CARD


Recommended Posts

θες να κάνεις ψώνια 60 ευρώ σε αρχικές τιμές με το που λες ότι θες κάρτα την βγάζουν σου κάνουν απευθείας έκπτωση 50% και συν τα 30 ευρώ που στοιχίζει η κάρτα πας πάλι στα 60 αλλά έχεις και κάρτα.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Πήγα να αλλάξω ένα φουστανάκι, το οποίο αγοράστηκε στην αρχική τιμή και η αξία του ήταν 20?. Μετά από πολύ κόπο, καθώς το κατάστημα στο οποίο απευθύνθηκα έχει απίστευτες ελλείψεις σε νούμερα και ανύπαρκτη εξυπηρέτηση, βρήκα κάποια ρούχα για να πραγματοποιήσω την αλλαγή. Υπολόγισα την τιμή βάσει της τιμής μέλους, αφού έχω ήδη την κάρτα μέλους. Στο ταμείο προς μεγάλη μου έκπληξη με πληροφόρησαν πως αν χρησιμοποιήσω την κάρτα, τότε η αξία της αλλαγής μου θα πέσει στο μισό.

Μα πως γίνεται αυτό αναρωτήθηκα, αφού η επιχείρηση έλαβε 20?, αυτό το ποσό πρέπει να μου επιστραφεί. Η ταμίας με πληροφόρησε πως έτσι είναι και αν θέλω να κάνω αλλαγή αξίας 20? να μην χρησιμοποιήσω την κάρτα μέλους (την οποία έχω πληρώσει 30? για να έχω το προνόμιο της έκπτωσης -50% καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς χωρίς κάποιον περιορισμό).

Μου φαίνεται εντελώς παράλογο και ίσως και παράνομο το παραπάνω περιστατικό και τελικά η επιχείρηση με τον έναν ή τον άλλο τρόπο με έκλεψε 10?. Δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να ξαναβγάλω την κάρτα τους και μάλιστα θα ήθελα αν κάποια κοπέλα γνωρίζει που μπορώ να απευθυνθώ για να καταγγείλω την συγκεκριμένη επιχείρηση για παραπλάνηση και απάτη του καταναλωτή. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης ξέχασα να ανεφέρω τις αγενέστατες πωλήτριες του καταστήματος του Ελληνικού και την ανύπαρκτη εξυπηρέτηση. Έψαχνα 35 λεπτά να βρω νούμερο, ζήτησα βοήθεια και με αγνόησαν, δεν ήρθε καμιά. Περίμενα και 10 λεπτά να τελειώσει η ταμίας το τηλεφώνημα με την φίλη της, για να πληρώσω. Το έκλεισε όταν της την είπα. Αίσχος, τα χειρότερα και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα και εγώ την καρτούλα. καταρχήν οι αρχικές τιμές των ρούχων είναι απλά υπερβολικές. τα ρουχαλάκια είναι χαριτωμένα μεν αλλά εγώ τα συγκαταλέγω στην κατηγορία zara & h&m. την καρτούλα την έβγαλα γιατί έχω μπόλικα γεννητούρια και βαφτίσια τώρα στα κοντά και θέλω να βγάλω πολλές υποχρεώσεις (πολλές στραβώνουν αν πας δωράκι από zara:?).

Τέσπα, σήμερα που πήγα να πάρω πάλι ένα δωράκι από το κατάστημα του Μενιδίου, αφού περίμενα κανένα 5λεπτο στο ταμείο με το μωρό στο sling (από πίσω μου ήταν επίσης άλλη μία κοπελιά που περίμενε κι αυτή) με εξυπηρέτησε ο υπεύθυνος του καταστήματος (τελείωσε τη συζήτηση περί αδειών που είχε με άλλες 2 υπαλλήλους πρώτα:shock:). Ενημερώνω ότι πρόκειται για δωράκι και μου βάζει το ρουχαλάκι σε ένα κουτί. Μωρέ μπράβο λέω, τζάμπα στράβωσα με τον άνθρωπο με περιποιήθηκε στη συσκευασία! Αμ δε! Γυρνώντας σπίτι και τσεκάροντας την απόδειξη βλέπω ότι με χρέωσαν 0,40? το κουτί! ΟΚ δεν είναι το ποσό, αλλά όφειλαν να με ρωτήσουν αν ήθελα κουτί εφόσον υπάρχει χρέωση.

Επίσης γενική εντύπωση από το κατάστημα του Μενιδίου, ανύπαρκτο service και αγέλαστες πωλήτριες (μόνο μία εξυπηρετεί καλά). Ειδικά η κυρία που είναι συνήθως στο ταμείο είναι εντελώς απρόθυμη!

Ακόμη τρομερές ελλείψεις σε νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ δεν είναι το ποσό, αλλά όφειλαν να με ρωτήσουν αν ήθελα κουτί εφόσον υπάρχει χρέωση.

Επίσης γενική εντύπωση από το κατάστημα του Μενιδίου, ανύπαρκτο service και αγέλαστες πωλήτριες (μόνο μία εξυπηρετεί καλά). Ειδικά η κυρία που είναι συνήθως στο ταμείο είναι εντελώς απρόθυμη!

Ακόμη τρομερές ελλείψεις σε νούμερα.

Ναι χρεωνουν το κουτακι οπως και στα DPAM.To σωστο ειναι να ρωτανε η αν κουραζονται να το επαναλαμβανουν,ας το γραψουν σε καποιο εμφανες σημειο του καταστηματος.Νομιζω πως το καλυτερο μαγαζι σε ποικιλια και νουμερα ειναι του Παγκρατιου.Α!40 λεπτα πληρωσατε λογω καρτας,κανονικα η συσκευασια δωρου κοστιζει 80 λεπτα.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα να αλλάξω ένα φουστανάκι, το οποίο αγοράστηκε στην αρχική τιμή και η αξία του ήταν 20?. Μετά από πολύ κόπο, καθώς το κατάστημα στο οποίο απευθύνθηκα έχει απίστευτες ελλείψεις σε νούμερα και ανύπαρκτη εξυπηρέτηση, βρήκα κάποια ρούχα για να πραγματοποιήσω την αλλαγή. Υπολόγισα την τιμή βάσει της τιμής μέλους, αφού έχω ήδη την κάρτα μέλους. Στο ταμείο προς μεγάλη μου έκπληξη με πληροφόρησαν πως αν χρησιμοποιήσω την κάρτα, τότε η αξία της αλλαγής μου θα πέσει στο μισό.

Μα πως γίνεται αυτό αναρωτήθηκα, αφού η επιχείρηση έλαβε 20?, αυτό το ποσό πρέπει να μου επιστραφεί. Η ταμίας με πληροφόρησε πως έτσι είναι και αν θέλω να κάνω αλλαγή αξίας 20? να μην χρησιμοποιήσω την κάρτα μέλους (την οποία έχω πληρώσει 30? για να έχω το προνόμιο της έκπτωσης -50% καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς χωρίς κάποιον περιορισμό).

Μου φαίνεται εντελώς παράλογο και ίσως και παράνομο το παραπάνω περιστατικό και τελικά η επιχείρηση με τον έναν ή τον άλλο τρόπο με έκλεψε 10?. Δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να ξαναβγάλω την κάρτα τους και μάλιστα θα ήθελα αν κάποια κοπέλα γνωρίζει που μπορώ να απευθυνθώ για να καταγγείλω την συγκεκριμένη επιχείρηση για παραπλάνηση και απάτη του καταναλωτή. Ευχαριστώ

 

Στη γενική γραμματεία καταναλωτή. Διαβασε πρώτα προσεκτικά τους όρους της κάρτας για να δεις αν γράφει κάτι επί του θέματος και εξήγησέ τους το περιστατικό. Επίσης έχε τα σχετικά "αποδεικτικά"-κάρτα, όρους κάρτας κ απόδειξη από την αγορά σου, μπορεί να τα ζητήσουν.Θα σε ρωτήσουν τι θέλεις να κάνεις-τύπου καταγγελία.

 

Εγώ σε δύο περιπτώσεις που τους κάλεσα, τους είπα-αφού είχα τα απαραίτητα παραστατικά, ότι αυτό που με ενδιέφερε ήταν ηυ εξυπηρέτησή μου κ όχι η καθεαυτό καταγγελία, ή να διεκδικήσω χρήματα-τη μία φορά δεν μου έφερναν καρέκλες που είχα εξοφλήσει σε πολύ-πολύ γνωστό κατάστημα γιατί δεν είχε δέσει το καράβια από Ιταλία-ναι είχε φουσκοθαλασσιά-κ την άλλη ήταν γιατί μια εταιρεία κούριερ άργησε, παρά το σχετικό μέιλ, να μου παραδόσει αυτό που περίμενα. ΄

 

Ένα τηλεφώνημα της συγκεκριμένης υπηρεσίας ήταν αρκετό. Για πότε βρήκαν το δρόμο τους τα πράγματα που περίμενα...

 

Να'ναι καλά οι άνθρωποι.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπέρα σε όλους τους γονείς που βρίσκονται εδώ.

ήθελα κι εγώ να πω το παράπονό μου για το κατάστημα των Χανίων αλλά βλέπω από άλλα σχόλια οτι μάλλον είναι η λογική της εταιρείας να προσλαμβάνουν αναιδείς υπαλλήλους! Την Πέμπτη το μεσημέρι πήγα στο κατάστημα με την ξαδέλφη μου να της πάρω δώρο για τα παιδάκια της. Φτάνοντας στο ταμείο έδωσα την κάρτα μου καιι πριν προλάβω να δώ οτι η ξαδέλφη μου έβγαλε χρήματα από την τσάντα της άρχισε η πωλήτρια να με προσβάλλει με αδιανόητο ύφος για την χρήση της κάρτας και ότι δεν επιτρέπεται να ψωνίσει η ξαδέλφη μου με την κάρτα μου... φταίω κι εγώ που δεν ξεκαθάρισα με την ξαδέλφη οτι όλα θα τα πληρώσω εγώ αλλά ο τρόπος της πωλήτριας ήταν τόσο άσχημος που δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση. Με εκνεύρισε τόσο πολύ, ενώ ήμουν πελάτισσα για μήνες, που φέυγοντας της είπα οτι δεν θα ξαναπατήσω στο κατάστημα και ξέρετε τι μου είπε? Καλα θα κανεις μου είπε!! Αν είναι δυνατόν!! Εγώ φταίω που ψώνιζα τον τελευταίο καιρό μονο απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους γονείς που βρίσκονται εδώ.

ήθελα κι εγώ να πω το παράπονό μου για το κατάστημα των Χανίων αλλά βλέπω από άλλα σχόλια οτι μάλλον είναι η λογική της εταιρείας να προσλαμβάνουν αναιδείς υπαλλήλους! Την Πέμπτη το μεσημέρι πήγα στο κατάστημα με την ξαδέλφη μου να της πάρω δώρο για τα παιδάκια της. Φτάνοντας στο ταμείο έδωσα την κάρτα μου καιι πριν προλάβω να δώ οτι η ξαδέλφη μου έβγαλε χρήματα από την τσάντα της άρχισε η πωλήτρια να με προσβάλλει με αδιανόητο ύφος για την χρήση της κάρτας και ότι δεν επιτρέπεται να ψωνίσει η ξαδέλφη μου με την κάρτα μου... φταίω κι εγώ που δεν ξεκαθάρισα με την ξαδέλφη οτι όλα θα τα πληρώσω εγώ αλλά ο τρόπος της πωλήτριας ήταν τόσο άσχημος που δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση. Με εκνεύρισε τόσο πολύ, ενώ ήμουν πελάτισσα για μήνες, που φέυγοντας της είπα οτι δεν θα ξαναπατήσω στο κατάστημα και ξέρετε τι μου είπε? Καλα θα κανεις μου είπε!! Αν είναι δυνατόν!! Εγώ φταίω που ψώνιζα τον τελευταίο καιρό μονο απο εκεί.

 

ετσι την πατησα κι εγω οταν τολμησε να βγαλει πορτοφολι η αδερφη μου και ριξαμε ενα καυγα μες το μαγαζι γιατι μιλησαν με τετοια αναιδεια που της απαντησα στο τελος οτι ευχομαι να ανηκει καποια στιγμη στο 1500000 ανεργους. Εχω απογοητευτει απο ολα τα καταστηματα που ψωνισα και περα απο την αγενεια που κουβαλανε ολοι δεν βρισκω ποτε νουμερα και σχεδια ιδιως μεχρι 2 χρονων δυσκολευομαι απιστευτα, δεν εχουν καθολου ποικιλια και δεν προκειται να ξαναβγαλω καρτα

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει αγενείς υπαλλήλους σε τέτοιες αλυσίδες. επίσης στα τζάμπο..το βρίσκω αδικαιολόγητο.. αλλα σκεφτομαι ότι μπορεί και να τους έχουν σκλάβους με 300 ευρώ το μήνα..

όντως είναι φτηνά ρούχα και καλύτερης ποιότητας από ζαρα, hm..προσωπικά αν έβρισκα ελληνικά σε ανάλογες τιμές θα πήγαινα εκεί..και για δώρα εχω αρχίσει και πηγαίνω σε συνοικιακό μαγαζί στη ραφήνα που ζω, με προσωπική σχέση με την ιδιοκτήτρια που έχει ρίξει κι αυτή τιμές και σε προσέχει

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει αγενείς υπαλλήλους σε τέτοιες αλυσίδες. επίσης στα τζάμπο..το βρίσκω αδικαιολόγητο.. αλλα σκεφτομαι ότι μπορεί και να τους έχουν σκλάβους με 300 ευρώ το μήνα.

Και 300 να παίρνουν, αυτό δεν δικαιολογεί την αγένειά τους. Στην τελική αν τα 300 είναι λίγα και θα μπορούσαν να βρουν δουλειά αλλού με περισσότερα, ας πάνε να τη βρουν. Αν δεν μπορούν να βρουν αλλού δουλειά, τότε μάλλον θα πρέπει να χαίρονται που έχουν έστω και αυτή. Και τέλος πάντων ας μην τα ρίχνουμε όλα στην κρίση... λες και η αγένεια ήταν άγνωστη έννοια στην Ελλάδα πριν από 5 ή 10 χρόνια!

 

Αλήθεια, οι αγενείς κοπέλες στα Orchestra είναι σίγουρα πωλήτριες? Μήπως είναι οι ίδιες οι ιδιοκτήτριες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω παρατηρήσει αγενείς υπαλλήλους σε τέτοιες αλυσίδες. επίσης στα τζάμπο..το βρίσκω αδικαιολόγητο.. αλλα σκεφτομαι ότι μπορεί και να τους έχουν σκλάβους με 300 ευρώ το μήνα..

όντως είναι φτηνά ρούχα και καλύτερης ποιότητας από ζαρα, hm..προσωπικά αν έβρισκα ελληνικά σε ανάλογες τιμές θα πήγαινα εκεί..και για δώρα εχω αρχίσει και πηγαίνω σε συνοικιακό μαγαζί στη ραφήνα που ζω, με προσωπική σχέση με την ιδιοκτήτρια που έχει ρίξει κι αυτή τιμές και σε προσέχει

 

δεν εχει να κανει με τα λεφτα που παιρνεις, ειναι στον ανθρωπο, κι εγω στη δουλεια μου ειμαι απληρωτη απο τον Απριλιο αλλα δεν ξεσπαω στους πελατες γιατι στο κατω κατω κι αυτοι τα λεφτα τους δινουν που οι πιο πολυ με κοπο τα βγαζουν και το σεβομαι αλλο τα χω με την ετιαρια αλλο την πληρωνουν αλλοι. Βεβαια αυτο δεν ισχυει για ολους γιατι πολλοι λενε οτι ετσι κανουν κακο στην εταιρια και φαιρονται ασχημα επιτηδες. Δεν ειναι σωστη τακτικη αυτη. Σιγουρα παντως δεν αξιζει τα λεφτα η καρτα τωρα που πολλα μαγαζια εχουν ριξει τις τιμες κι αν ψαχτεις λιγο βρισκεις καλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ αυτό κατάλαβα, δεν αξίζει να βγάλεις την κάρτα τους. Και αυτό με τους αγενείς υπαλλήλους πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Και στα orchestra στην αργυρούπολη η μια χειρότερη από την άλλη είναι. Σε αντίθεση με το mothercare δίπλα που είναι άριστοι επαγγελματίες στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ για τα μάδερκερ δεν δικαιολογώ την αγένεια καθόλου απλά σκέφτομαι πως ίσως είναι ένας λόγος.

πάντως το είπα και παραπάνω, τα τελευταία χρόνια προτιμώ όταν μπορώ να στηρίζω ελληνικά προϊόντα απλά στα ρούχα θέλει ψάξιμο..

Link to comment
Share on other sites

Και τα mini raxevsky είναι ελληνική εταιρεία 100%, έχει πολύ ωραία ρούχα και σε σχέδια και σε ποιότητα. Εγώ ψωνίζω από τα stock μαγαζιά που έχουν πάντα έκπτωση 50 - 70% σε προηγούμενες συλλογές ολο τον χρόνο και έτσι συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καταστήματα είναι francise και κάποια όχι. Φαίνεται στην απόδειξη. Αυτά που είναι έχουν καλύτερο προσωπικό.

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι δεν έχουν νούμερα. Δεν υπάρχει αποθήκη (όπως στα ZARA). Ότι βλέπεις... που συνήθως δεν βρίσκεις αυτό που θέλεις στο νούμερο που θέλεις. Φέτος επίσης δεν μου αρέσουν καθόλου τα σχεδιάκα τους. Προτιμώ τα ZARA.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααα τελικα δεν ειναι μονο σε μας...ετσι!!εγω δεν παω εκει..και ουτε προκειται!! η φιλη μ παει....και μηγε προχ.με την κουνιαδα της...και αγορασε δωρω το ανιψακι...η κουνιαδα...μονο π δεν την φαγανε την κοπελα!!!επειδη πληρωσε η φιλη μ...αισχος.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλες τις νόμιμες ενέργειες για το ζήτημα που είχα περιγράψει για τα καταστήματα orchestra και τολμούν να με κατηγορήσουν ότι εγώ προσπάθησα να τους εξαπατήσω γιατί ήθελα λέει να πληρώσω προϊόντα αξίας 40? μόνο 20?. Μα τόσο δεν κοστίζουν με την κάρτα τους;;; Κάνουν ότι δεν κατάλαβαν πιο είναι το πρόβλημα. Πραγματικά αν μου περίσσευαν λεφτά θα το τράβαγα και άλλο το θέμα. Πέταξα λοιπόν αμέσως την κάρτα και εκτός του ότι δεν ξαναπατάω στη συγκεκριμένη αλυσίδα, θα αποτρέπω και οποιονδήποτε φίλο και γνωστό. Και βλακεία έκανα, έχουμε μια χαρά μαγαζιά με ωραιότατα παιδικά στη γειτονιά σε ανάλογες τιμές. Και στηρίζουμε μια οικογένεια, όχι μια πολυεθνική. Οι τιμές στα Orchestra άλλωστε δεν είναι και τόσο χαμηλές ακόμα και με την κάρτα. Είναι ελάχιστα πιο φτηνά από ανάλογης ποιότητας ρούχα. Ποτέ ξανά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να αλλάξω ένα φουστανάκι, το οποίο αγοράστηκε στην αρχική τιμή και η αξία του ήταν 20?. Μετά από πολύ κόπο, καθώς το κατάστημα στο οποίο απευθύνθηκα έχει απίστευτες ελλείψεις σε νούμερα και ανύπαρκτη εξυπηρέτηση, βρήκα κάποια ρούχα για να πραγματοποιήσω την αλλαγή. Υπολόγισα την τιμή βάσει της τιμής μέλους, αφού έχω ήδη την κάρτα μέλους. Στο ταμείο προς μεγάλη μου έκπληξη με πληροφόρησαν πως αν χρησιμοποιήσω την κάρτα, τότε η αξία της αλλαγής μου θα πέσει στο μισό.

Μα πως γίνεται αυτό αναρωτήθηκα, αφού η επιχείρηση έλαβε 20?, αυτό το ποσό πρέπει να μου επιστραφεί. Η ταμίας με πληροφόρησε πως έτσι είναι και αν θέλω να κάνω αλλαγή αξίας 20? να μην χρησιμοποιήσω την κάρτα μέλους (την οποία έχω πληρώσει 30? για να έχω το προνόμιο της έκπτωσης -50% καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς χωρίς κάποιον περιορισμό).

Μου φαίνεται εντελώς παράλογο και ίσως και παράνομο το παραπάνω περιστατικό και τελικά η επιχείρηση με τον έναν ή τον άλλο τρόπο με έκλεψε 10?. Δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να ξαναβγάλω την κάρτα τους και μάλιστα θα ήθελα αν κάποια κοπέλα γνωρίζει που μπορώ να απευθυνθώ για να καταγγείλω την συγκεκριμένη επιχείρηση για παραπλάνηση και απάτη του καταναλωτή. Ευχαριστώ

 

Εγώ, αν κατάλαβα καλά, που διατηρώ κάποια επιφύλαξη, βλέπω λογικό αυτό που σου είπαν

. δλδ η φιλη σου που σου έκανε το δώρο, πλήρωσε 20?, αρα αυτό το ποσό πρέπει να υπολογίσεις, όχι τα διπλάσια επειδή εχεις κάρτα. Η κάρτα αν καταλαβαίνω καλά, ισχύει όταν εσύ που την έχεις, κάνεις μια αγορά εξ αρχής.

Για Σκέψου δλδ τί θα γινόταν, αν η φίλη σου είχε και αυτή κάρτα, και πλήρωνε 10? για φόρεμα αρχικής αξίας 20. Θα πήγαινες να το αλλάξεις για πράγματα αρχικής αξίας 40?? Επειδή έχεις κι εσύ κάρτα? Δεν μου φαίνεται λογικό.

 

Να ρωτήσω κάτι? Έχει ψωνίσει καμιά απο το σάιτ τους το γαλλικό?. Στέλνουν Ελλάδα και χρεώνοιυν μεταφορικά, ή οχι.?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψωνίζω για τα παιδιά μου από ελληνικά καταστήματα. Αλλά άσχετα αν είναι ξένα ή όχι, άμα είσαι αγενής υπάλληλος όπου & να είσαι & δεν ξέρεις την δουλειά σου...άστο καλύτερα. Είναι πραγματικά κάποιοι υπάλληλοι που είναι τόσο ευγενικοί που σε καταφέρνουν πράγματα που μπορεί να μην τα είχες σκεφτεί... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτήσω κάτι? Έχει ψωνίσει καμιά απο το σάιτ τους το γαλλικό?. Στέλνουν Ελλάδα και χρεώνοιυν μεταφορικά, ή οχι.?

 

Εγω ζω στο Βελγιο και ψωνιζω συχνα απο το σαιτ τους. Εδω η αποστολη ειναι δωρεαν αν τα παραλαβεις σε καταστημα (το σαιτ εχει περισσοτερα πραγματα απο τα μαγαζια αλλα παλι δεν εχει ολα τα νουμερα σε ολα τα σχεδια) και 10? περιπου ταχυδρομικα αν τα φερει το ταχυδρομιο. Εγω επιλεγω αποστολη σε καταστημα γιατι και απο το ταχυδρομιο εφοσον δεν ειμαι σπιτι παλι θα πρεπει να παω. Νομιζω οτι μπορεις να κοιταξεις αν στελνει στην Ελλαδα αλλα να υπολογισεις τουλαχιστον 15? ταχυδρομικα. επισεις να κοιταξεις τι γινεται και με τις επιστροφες γιατι αν θελεις να το στειλεις πισω και δωσεις αλλα 20 μηπως δεν συμφερει.

 

Το κοιταξα και δεν εχει αποστολες για Ελλαδα

 

Παντως αυτο το θεμα με την καρτα νομιζω οτι οταν πας να την βγαλεις σου λενε οτι ειναι αυστηρα προσωπικη. Και την βγαζεις γνωριζοντας το. Τωρα αν πας με την φιλη σου πληρωνεις εσυ και σου δινει τα λεφτα η φιλη σου οταν βγεις εξω απο το μαγαζι. Παντα ισχυε αυτο και σε αλλα μαγαζια. Παλια - πολυ πολυ παλια- υπηρχε ενα μεγαλο κατστημα στην Αθηνα με υφασματα και ετοιμα γυναικεια ρουχα. Υπαλληλοι συγγεκριμενου δημοσιου οργανισμου ειχαν μαι εκπτωση 10% και ειχε μια θεια μου. ε οταν ηταν να εκμεταλευτουμε την εκπτωση εχοταν και εκεινη μαζι και εδειχνε ταυτοτητα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζω στο Βελγιο και ψωνιζω συχνα απο το σαιτ τους. Εδω η αποστολη ειναι δωρεαν αν τα παραλαβεις σε καταστημα (το σαιτ εχει περισσοτερα πραγματα απο τα μαγαζια αλλα παλι δεν εχει ολα τα νουμερα σε ολα τα σχεδια) και 10? περιπου ταχυδρομικα αν τα φερει το ταχυδρομιο. Εγω επιλεγω αποστολη σε καταστημα γιατι και απο το ταχυδρομιο εφοσον δεν ειμαι σπιτι παλι θα πρεπει να παω. Νομιζω οτι μπορεις να κοιταξεις αν στελνει στην Ελλαδα αλλα να υπολογισεις τουλαχιστον 15? ταχυδρομικα. επισεις να κοιταξεις τι γινεται και με τις επιστροφες γιατι αν θελεις να το στειλεις πισω και δωσεις αλλα 20 μηπως δεν συμφερει.

 

Το κοιταξα και δεν εχει αποστολες για Ελλαδα

 

Παντως αυτο το θεμα με την καρτα νομιζω οτι οταν πας να την βγαλεις σου λενε οτι ειναι αυστηρα προσωπικη. Και την βγαζεις γνωριζοντας το. Τωρα αν πας με την φιλη σου πληρωνεις εσυ και σου δινει τα λεφτα η φιλη σου οταν βγεις εξω απο το μαγαζι. Παντα ισχυε αυτο και σε αλλα μαγαζια. Παλια - πολυ πολυ παλια- υπηρχε ενα μεγαλο κατστημα στην Αθηνα με υφασματα και ετοιμα γυναικεια ρουχα. Υπαλληλοι συγγεκριμενου δημοσιου οργανισμου ειχαν μαι εκπτωση 10% και ειχε μια θεια μου. ε οταν ηταν να εκμεταλευτουμε την εκπτωση εχοταν και εκεινη μαζι και εδειχνε ταυτοτητα

 

Αν δεν στέλνουν Ελλάδα, θα είναι μεγαλή βλακεία, δεδομένου οτι στο ενημερωτικό φυλλάδιο για την κάρτα τους λέει οτι μπορείς να ψωνιζεις και απο το σάιτ.

 

Επίσης για το θέμα της χρήσης κάρτας απο άλλα άτομα, πχ φίλους μας, θεωρώ πως καλό είναι να μην το κάνεις προκλητικά, δλδ τουλάχιστον Να παίρνεις τα λεφτά απο την φίλη σου πριν ή μετά και όχι μπροστά στο ταμείο . Εξάλλου το λένε και στο ενημερωτικό φυλλάδιο, αυτό λέγεται καλή χρήση της κάρτας, και η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα να σου πάρει την κάρτα. Τέλος πάντων, υποτίθεται οτι αυτός που βγάζει την κάρτα συμφωνεί με τους όρους της εταιρείας. Να την βγάζεις και μετά να τους βρίζεις δεν είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στέλνουν Ελλάδα, θα είναι μεγαλή βλακεία, δεδομένου οτι στο ενημερωτικό φυλλάδιο για την κάρτα τους λέει οτι μπορείς να ψωνιζεις και απο το σάιτ.

 

 

Μηπως το κανουν τοτε? Μηπως εχει αλλο σαιτ εκτως απο το γαλλικο?

 

Παντως ταπεινη μου αποψη ειναι οτι γενικα η καρτα δεν ειναι χρησιμη για ολες τις περιπτωσεις και δεν ξερω αν θα την ανανεωσω. Ναι περνω αρκετα ρουχα αλλα

Οταν την εβγαλα ειχε μαγαζι στην γειτωνια μου το οποιο τωρα εκκλεισε (καλα και αυτο που παω ειναι κοντα στο γραφειο οποτε προλαβαινω να πεταχτω στο διαλειμα μου το μεσημερι)

Πλεων εχουν αρχισει να εχουν αποψη και να θελουν συγκεκριμενους ηρωες στις μπλουζες τους.

Δηλαδη αν υπηρχε η καρτα 4 χρονια πριν σιγουρα θα εκανα καλυτερη αποσβεση. Οταν βεβαια περνω δωρα ρουχα περνω απο εκει. Αλλα τα ρουχα δεν ειναι δωρα (κατα τον γιο μου)

Link to comment
Share on other sites

εγώ την έβγαλα πάλι αλλά έχω να πω ότι πλέον έχουν ανεβάσει τις τιμές στον ουρανό με αποτέλεσμα να μην συμφέρει πια ούτε με το 50 %. Για παράδειγμα μπλουζάκι το πιο οικονομικό 8 ευρώ με 7,95 παίρνω και από τα μπένετον πχ και δεν χρειάζομαι και κάρτα.

Κατέληξα ότι συμφέρει για μπουφάν σε κανονική περίοδο πάντα και άντε κανένα παπούτσι αν αλλάξουν νούμερο λίγο πριν το τέλος της σεζόν. Και εγώ προσωπικά τελευταία φορά την έβγαλα δεν πρόκειται ούτε να την ανανεώσω ούτε να ξαναψωνίσω από εκεί

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

εγώ την έβγαλα πάλι αλλά έχω να πω ότι πλέον έχουν ανεβάσει τις τιμές στον ουρανό με αποτέλεσμα να μην συμφέρει πια ούτε με το 50 %. Για παράδειγμα μπλουζάκι το πιο οικονομικό 8 ευρώ με 7,95 παίρνω και από τα μπένετον πχ και δεν χρειάζομαι και κάρτα.

 

Μπλουζάκι 8 ευρώ με την κάρτα; Δηλαδή αρχική τιμή 16; Σετάκια παίρνω απ' τη γειτονιά μου με 20 ευρώ. Δηλαδή τα σετάκια πόσο τα έχει; ή τα καλσόν ας πούμε;

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλσονάκι ένα 3,5 ευρώ με κάρτα

Γενικά όμως η φόρμα των ρούχων τους δεν είναι για ψηλά και λεπτότερα παιδιά? ή εμένα τα παιδάκια μου είναι παχουλά?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...