Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ORCHESTRA CLUB CARD


Recommended Posts

αξιζει αραγε να βγαλεις την καρτα αυτη?

ORCHESTRA CLUB CARD

 

http://www.orchestra.com.gr/index.php

 

την εχει καμοια απο σας,?

εαν υπαρει ηδη εκπτωση στο μαγαζη 50%,δλδ εμεις με την καρτα εχουμε συν ακομα 50% στην τιμη που γραφει??:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!Την έχω αγοράσει και εγώ αυτήν την κάρτα.Η έκπτωση ισχύει για όλες τις αγορές ρούχων εκτός από αυτά που είναι ήδη σε έκπτωση.Νομίζω ότι συμφέρει να την αγοράσεις μόνο αν είσαι οπαδός της συγκεκριμένης μάρκας(εγώ είμαι:ποιοτικά, προσεγμένα, ανθεκτικά στο πλύσιμο στους 90΄και πάντα σύμφωνα με τις απαιτούμενες προδιαγραφές ασφαλείας κατασκευασμένα και για όλα αυτά που προσφέρουν σχετικά οικονομικά πόσο μάλλον μαζί με την έκπτωση) ή αν κανονίζεις προγραμμάτισμένα να αγοράζεις όλα τα παιδικά ρουχα της κάθε σεζόν. Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Την έχω αγοράσει και εγώ αυτήν την κάρτα.Η έκπτωση ισχύει για όλες τις αγορές ρούχων εκτός από αυτά που είναι ήδη σε έκπτωση.Νομίζω ότι συμφέρει να την αγοράσεις μόνο αν είσαι οπαδός της συγκεκριμένης μάρκας(εγώ είμαι:ποιοτικά, προσεγμένα, ανθεκτικά στο πλύσιμο στους 90΄και πάντα σύμφωνα με τις απαιτούμενες προδιαγραφές ασφαλείας κατασκευασμένα και για όλα αυτά που προσφέρουν σχετικά οικονομικά πόσο μάλλον μαζί με την έκπτωση) ή αν κανονίζεις προγραμμάτισμένα να αγοράζεις όλα τα παιδικά ρουχα της κάθε σεζόν. Ελπίζω να βοήθησα!

 

νομιζω οτι η εκπτωση ισχυει και οταν ηδη υπαρχει εκπτωση,οποτε εαν ειναι 30%,εσυ εχεις 80% με την καρτα ;)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η εκπτωση ισχυει και οταν ηδη υπαρχει εκπτωση,οποτε εαν ειναι 30%,εσυ εχεις 80% με την καρτα ;)

 

δεν εχω την καρτα αλλα εχω δει σε περιοδους εκπτωσεων οτι γραφει 2 τιμες στα ρουχα, μια για τα μελη 70%συνηθως κ μια για τους υπολοιπους συνηθως 50%

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αξίζει.

Τέλεια ρούχα απλά!

Η κάρτα που πήρα εγώ είναι ες αεί.

 

Σίγουρα δεν την είχα αγοράσει 30 ευρώ.

Πολύ παραπάνω.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σας...και εγω την εχω την καρτα...σιγουρα θα κανω αποσβεση γιατι εχω πολλες γιορτες που με περιμενουν...και εχει κ ωραια πραγματα,,,

αντε καλα ψωνια!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την Club Card της Orchestra δεν την έχω βγάλει, αν και το σκέφτομαι γιατί τα ρούχα τους είναι όντως πολύ καλά και οι τιμές εξαιρετικές. Ειδικά άμα πας στις εκπτώσεις είναι από τα οικονομικότερα μαγαζιά με παιδικά ρούχα (όπως και το Benetton).

 

Πάντως είναι αλήθεια αυτό που λέει η Jenny C. για τις φόρμες των ρούχων, είναι πολύ στενές. Νομίζω αυτό ισχύει για όλες τις γαλλικές εταιρίες, ενώ οι αγγλικές (πχ Mothercare) έχουν πιο άνετες φόρμες.

Link to comment
Share on other sites

ποσο εχει αυτη η καρτα?

 

30 ευρω δινεις αλλα ηδη απο την πρωτη αγορα εχεις το -50.

 

και ισχυει για ενα χρονο μετα λογικα θελει ξανα 30 ευρω.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

30 ευρω δινεις αλλα ηδη απο την πρωτη αγορα εχεις το -50.

 

και ισχυει για ενα χρονο μετα λογικα θελει ξανα 30 ευρω.

 

 

ευχαριστω! θα παω να ρωτησω ακουγεται καλη ευκαρια και τα ρουχα τους ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Την έχουμε και εμείς αυτή την κάρτα.

Ειδικά άμα έχει κάποιος κατάστημα Orchestra κοντά του, θεωρώ ότι συμφέρει.

Εγώ σχεδόν αποκλειστικά αγοράζω, πλέον, ρούχα, εσώρουχα και άλλα... παρελκόμενα από εκεί για τα παιδιά μου -και παπουτσάκια. Έχει όμορφα ρούχα, καλή ποιότητα. Και με την κάρτα μου βγαίνουν ουσιαστικά πολύ πιο φθηνά από κάθε άλλο μαγαζί, από αυτά που τουλάχιστον υπάρχουν στην περιοχή μου.

Και με τα δωράκια με έχει "σώσει", γιατί αγοράζω όμορφα πραγματάκια σε καλές τιμές. Και ο καθένας μπορεί να κάνει την αλλαγή του σε οποιοδήποτε κατάστημα Orchestra.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εβγαλα αυτη την καρτα και οντως συμφερει κατα πολυ.

εχω 4 παιδια και ψωνισα τα παντα. τα ρουχα τα ηξερα απο θεμα ποιοτητας αλλα χωρις την καρτα μου φαινοταν πολυ ακριβα. και οντως σε περιοδο εκπτωσεων τα παιρνεις πολυ-πολυ φθηνα.και καθε βδομαδα φερνουν νεες παραλαβες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tην έβγαλα κι εγώ πέρισυ και σώθηκα. Αφένός ψωνίζω όλα τα ρούχα του μικρού από εκεί που είναι πολύ όμορφα και ποιοτικά αλλά και σε στενές γραμμές μιας και ο δικός μου είναι αδύνατο παιδάκι και όλα τα υπόλοιπα του κολυμπάνε. Επίσης όλα τα δώρα σε φιλους του τα ψωνίζω από εκεί και μου έρχεται πολύ οικονομικά.

Και να σας πω και το σπουδαιότερο, εγώ την έβγαλα την κάρτα με 5? από το factory outlet που την είχε σε προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φέτος την έβγαλα γιατί στο παλιό σπίτι δεν είχα κοντά. Συμφέρει σίγουρα και για διάφορα που λείπουν από το παιδί και για καλά κ οικονομικά δώρα γιατί όταν έχεις παιδί έχουν και οι φίλοι σου. Βέβαια θελει ανανέωση κάθε χρόνο αλλά τα βγάζει τα λεφτά του. Ειδικά για πιο ακριβά κομμάτια όπως μπουφάν που πήραμε από εκει!

Καλά τα mothercare παραμένουν σταθερή αξία για εσώρουχα, πιτζαμάκις κ μπλουζάκια-σορτσάκια γιατί έχει σετάκια και με τη φαρδιά φόρμα που εχουν τα φοράμε πάνω απο μία σεζον!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφέρει πάρα πολύ έβγαλα όλες τις υποχρεώσεις μου φέτος με 10 ευρώ το πολύ και με άνεση.Επίσης και για δική μας χρήση για τα παιδιά μου ότι έξτρα χρειάστηκα το πήρα με την έκπτωση.

 

Προσωπικά πήγα μια φορά να πάρω κάτι που ήθελα κάνανε 60 ευρώ χωρίς κάρτα μου είπαν για την κάρτα και είπα οκ μου κάναν αυτόματα την έκπτωση οπότε πήγαν τα πράγματα 30 ευρώ συν 30 για την εκδόση κάρτας 60.Στην ουσία ήταν σαν να μην την πλήρωσα καθόλου αφού ούτως ή άλλως 60 θα πλήρωνα.Μάλιστα σε λίγες μέρες τελειώνει και πρέπει να δω τι θ ακάνω γι ανα βγάλω πάλι.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ακριβώς τα ίδια, πήρα ένα μπουφάν στα 60, και στο ποσό αυτό βάλαν την κάρτα και το ρούχο στη μισή πλέον τιμή, σου κάνουν δηλ άμεσα την έκπτωση, πολύ έξυπνη πολιτική γιατί έτσι κρατάνε τους πελάτες τους, λες αφού έχω την κάρτα να πάρω από εκεί, είναι όμορφα και ποιοτικά ρούχα από ότι ειδα, μόνο λίγο μικρές οι φόρμες ακόμη και για το δικό μου που είναι τσιλιβίθρας, και στις εκπτώσεις παίρνεις της νέας σαιζόν με έκπτωση επίσης!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

περσι εβγαλα κι εγω τετοια καρτα,πραγματικα συνεφερε πολυ,δεν ψωνισα παρα πολλες φορες,αλλα τις φορες που ψωνισα ,παλτο μπουφαν ηταν σε μιση τιμη και αξιζε..

μεσα στις γιορτες εληγε η καρτα μου,και ειχα σκοπο να την ανανεωσω,μου ειχαν φερει και ενα δωρο απο ορκεστρα,και ηταν ευκαιρια..

 

παω το αλλαζω για το μεγαλο μου παιδακι,και επειδη οι γραμμες του ειναι φοβερα στενες,εγω παιρνω παντα 2 νουμερα μεγαλυτερο,και δεν ειχα και το παιδι μαζι,λεω να δω αν του κανει και αν χρειαστει θα ερθω να παρω το μεγαλυτερο,και μου λενε αλλαγη γινεται ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ(το ελεγε στο καρτελακι,δεν ξερω αν ηταν πολιτικη τους απο πριν εγω τωρα το διαπιστωσα),και δυσαρεστηθηκα τρομερα..

 

δηλαδη αν ηταν του παιδιου μικρο,δε θα μπορουσα να το ξαναλλαξω..

ειπα λοιπον στην πωλητρια,λεω συγγνωμη εγω ηθελα να ανανεωσω την καρτα,αλλα με αυτη την παραμετρο με δυσκολευετε πολυ,και στην τελικη δεν εξυπηρετουμαι ως καταναλωτης,και ετσι μονο μου βαλαν καρτα αλλαγης..(με σκεπτικο οτι δε θα ανανεωνα την καρτα)

 

δεν ξερω αν γινεται και αλλου,νομιζω ομως πως δεν εξυπηρετει-γενικα-,και καλο ειναι αν δε μας αρεσει κατι να διαμαρτυρομαστε,γιατι το θεμα ειναι να εξυπηρετουμαστε-σε λογικα πλαισια-και οχι να δυσκολευομαστε ως καταναλωτες,γιατι υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες:wink:

Link to comment
Share on other sites

Tην έβγαλα κι εγώ πέρισυ και σώθηκα. Αφένός ψωνίζω όλα τα ρούχα του μικρού από εκεί που είναι πολύ όμορφα και ποιοτικά αλλά και σε στενές γραμμές μιας και ο δικός μου είναι αδύνατο παιδάκι και όλα τα υπόλοιπα του κολυμπάνε. Επίσης όλα τα δώρα σε φιλους του τα ψωνίζω από εκεί και μου έρχεται πολύ οικονομικά.

Και να σας πω και το σπουδαιότερο, εγώ την έβγαλα την κάρτα με 5? από το factory outlet που την είχε σε προσφορά.

αυτο ειναι πολυ ενδιαφερον ,την εβγαλες προσφατα?

Link to comment
Share on other sites

30 ? την σήμερον ημέραν είναι πολλά λεφτά και ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.

Τα ρούχα τους είναι σχετικά καλά, δεν λέω,αλλά αν ξέρεις να ψάξεις θα βρεις την ίδια ποιότητα στα ίδια λεφτά που σου δίνει αυτή η εταιρεία σε άλλα μαγαζιά- χωρίς να πληρώσεις τα 30?.

Μπορούσαν να πουλάνε τα ρούχα τους στο -50% της αρχικής τιμής χωρίς να υποχρεώνουν τον κόσμο να δίνει τα 30?. Άλλωστε (λόγω δουλειάς ξέρω από κοστολόγια) οι αρχικές τους τιμές είναι πάρα πολύ ακριβές.

Βρήκανε ένα τρόπο να προσελκύσουν κόσμο (με την κάρτα και το 50%) χωρίς να αναγκαστούν να ρίξουν και καλά τη "μούρη".

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

30 ? την σήμερον ημέραν είναι πολλά λεφτά και ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.

Τα ρούχα τους είναι σχετικά καλά, δεν λέω,αλλά αν ξέρεις να ψάξεις θα βρεις την ίδια ποιότητα στα ίδια λεφτά που σου δίνει αυτή η εταιρεία σε άλλα μαγαζιά- χωρίς να πληρώσεις τα 30?.

Μπορούσαν να πουλάνε τα ρούχα τους στο -50% της αρχικής τιμής χωρίς να υποχρεώνουν τον κόσμο να δίνει τα 30?. Άλλωστε (λόγω δουλειάς ξέρω από κοστολόγια) οι αρχικές τους τιμές είναι πάρα πολύ ακριβές.

Βρήκανε ένα τρόπο να προσελκύσουν κόσμο (με την κάρτα και το 50%) χωρίς να αναγκαστούν να ρίξουν και καλά τη "μούρη".

 

Έχω την ίδια άποψη.

Πρόσφατα αναγκάστηκα να επισκεφτώ το κατάστημα αυτό για να κάνω μια αλλαγή (δώρο νονάς). Δεν θεωρώ πως έχουν ποιότητα καλύτερη από τα Sprider ή τα Zara, τα οποία σημειωτέον πως δεν αγοράζω έτσι κι αλλιώς. Όταν ζήτησα να αλλάξω το ρούχο, με ρώτησε άν έχω κάρτα. Της απάντησα όχι. Φανταστείτε την έκπληξή μου όταν έπρεπε να πληρώσω κι από πάνω για να αλλάξω μια ζακέτα (προφανώς αγορασμένη από τη νονά με την κάρτα) με ένα απλό μακώ φανελάκι που επέλεξα πληρώνοντας κι από πάνω διαφορά!!!

Προσωπικά αγοράζω πάντα με τις εκπτώσεις και διαφορετικά νούμερα για το παιδί μου, έτσι ώστε να είμαι καλυμένη κάθε σεζόν και βρίσκω και πολύ καλά και επώνυμα ρούχα σε πολύ χαμηλότερες (έως και -70%) από τις τιμές που είδα εκεί! Προσωπική μου γνώμη είναι πως σε τόσο χαλεπούς οικονομικά καιρούς που σε λίγο θα μας παρακαλούν να μπούμε στα μαγαζιά τους, θα έπρεπε να έχουν εκπτώσεις -50% παντού σε όλα τα είδη και όλο το χρόνο και όχι να ζητούν να πληρώσουμε και 30? το χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να κάνεις αλλαγή, η αλλαγή γίνεται στην αρχική τιμή του προιόντος ανεξάρτητα αν έχει αγοραστεί με ή χωρίς το 50%.Οπότε προφανώς αυτά που πήρες καναν παραπάνω.Επίσης αν μου φέρουν δώρο από κατάστημα στην νίκαια ενώ μένω στην άλλη άκρη της Αθήνας λίγο δύσκολο να πάω να το αλλάξω.Ενώ με την αλυσίδα δεν υποχρεώνεις τον καθένα να έρθει στην περιοχή σου να κάνει αλλαγές.

Από εκεί και πέρα είναι σεβαστό ότι δεν αρέσουν σε όλους τα ρούχα τους.Αλλά για κάποιον με υποχρεώσεις πολλές μέσα στον χρόνο δεν νομίζω ότι τον αφορά αν και στη μαμά του παιδιού θα αρέσει η ποιότητα ή το δώρο.Απλά βγάζεις την υποχρέωση και τέλος.

Τώρα ο καθένας βλέπει τα υπερ και τα κατά και αποφασίζει αν τον συμφέρει ή όχι.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Xanp. Υπέρ και κατά υπάρχουν σε όλα, ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του. Εμένα λογικό μου φαίνεται ότι αν αγοράσω κάτι με την κάρτα και το πάω δώρο, αυτός που θα πάει να το αλλάξει θα πάρει το αντίτιμο της κάρτας και όχι της αρχικής (κανονικής) τιμής του ρούχου.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή στα ρούχα γίνεται με την αρχική τιμή.Αυτό ειναι σίγουρο.Εγω ετσι εβγαλα την κάρτα απο αλλαγη σε ρούχα. Εμένα προσωπικά η κάρτα με εχει βολέψει πάρα πολύ και τα ρουχα τους τα θεωρώ πολυ καλύτερης ποιότητας απο οτι του ζαρα ή του sprider που και απο τα δυο ψωνίζω κατα καιρούς. Ομως ο καθένας εχει τη γνώμη του και διαθέτει τα χρηματά του οπου εκεινος νομίζει καλύτερα. :wink::wink::wink::wink::wink:

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...