Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύ χαμηλη χοριακή και εγκυμοσύνη, γίνεται?


Recommended Posts

Βγήκαν τα αποτελέσματα !! 79.2 το αποτέλεσμα.. τον γιατρό τον άκουσα λίγο ευχαριστημένο.. Αλλά θα ξανακάνω την τρίτη ακόμα όμως στην άγνοια... Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Mairaki29 είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα !! 79.2 το αποτέλεσμα.. τον γιατρό τον άκουσα λίγο ευχαριστημένο.. Αλλά θα ξανακάνω την τρίτη ακόμα όμως στην άγνοια... Εσείς τι λέτε?

Μου χει συμβει κ μενα να ξεκινησω με χαμηλη χοριακη..κ λογω ιστορικου με εξωμητριο κυηση,καναμε  4...οταν ανεβηκε αρκετα..πηγα για υπερηχο..

Το οτι διπλασιαζεται ειναι πολυ θετικο...πιστευω πωσ ολα καλα θα πανε..οι γιατροι κρατανε παντα επιφυλαξη μεχρι να ακουσουν καρδουλα στον υπερηχο..

Εισαι στην αρχη ακομη.ουτε να απογοητευτεισ ουτε να ενθουσιαστεισ...

Ευχομαι να πανε ολα καλα...κ να κρατησεισ το μωρακι σου..

Στο ιδιο το μικροβιολογικο παντα για τισ χοριακεσ...δεν θα αλλαξεισ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα... 242 σε 4 μέρες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν μεγαλώνει σωστά... και να ξανακάνω την Πέμπτη.. Πήρα τηλέφωνο έναν άλλο γιατρό και μου είπε να το αφήσω μια βδομάδα να κάνω πάλι και να τον πάρω να με δει.. και ότι είναι λάθος αυτό που κάνω ανα 2 μέρες συνέχεια. Εσείς τι λέτε? Σημειώνω ότι και οι 2 γιατροί είναι από φίλες γιατί εγώ δεν είχα κάποιον να πηγαίνω αποκλειστικά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mairaki29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα... 242 σε 4 μέρες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν μεγαλώνει σωστά... και να ξανακάνω την Πέμπτη.. Πήρα τηλέφωνο έναν άλλο γιατρό και μου είπε να το αφήσω μια βδομάδα να κάνω πάλι και να τον πάρω να με δει.. και ότι είναι λάθος αυτό που κάνω ανα 2 μέρες συνέχεια. Εσείς τι λέτε? Σημειώνω ότι και οι 2 γιατροί είναι από φίλες γιατί εγώ δεν είχα κάποιον να πηγαίνω αποκλειστικά εκεί.

Εγω νομιζω ειναι καλουτσικη.δεν εχει διπλασιαστει..αλλα νομιζω αυξηση 70% την εχεισ..πηγεσ στο ιδιο μικροβιολογικο?? Ελπιζω να μην αλλαξεσ.κανε ακομη μια τελοσ τησ βδομαδασ κ βρεσ γιατρο που να εμπιστευεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!! Χριστός Ανέστη!!! Την Παρασκευή που ήταν πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό!!! Έχω λίγο περίεργο ιστορικό. Έχω ένα παιδάκι 4 χρόνων και 9 μηνών. Πριν από τρία χρόνια είχα ένα εξωμητριο όπου μου αφαιρεθηκε η αριστερή σαλπιγγα. Ένα χρόνο μετά κάναμε δύο αποτυχημένες εξωσωματικες και το φθινόπωρο του 2018 έμεινα έγκυος φυσιολογικά αλλά παλινδρομησε γύρω στην όγδοη εβδομάδα κι ενώ είχαμε ακούσει καρδιά (αν και με χαμηλους παλμους). Σήμερα με πέντε μέρες καθυστέρησης η χοριακη ήταν 968. Δεν ξέρω, μου φαίνεται λίγο χαμηλή. Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου, με πέντε μέρες καθυστέρηση είχα 7000! Πήγα και στον γιατρό σήμερα και δεν είδε τίποτα. Όταν πήγα δεν είχα πάρει ακόμα τα αποτελέσματα της χοριακής. Μου είπε ότι συνήθως φαίνεται με πέντε μέρες καθυστέρηση γιατί είναι περίπου 2000-4000 η χοριακη. Βέβαια όταν πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής κατάλαβα ότι είναι φυσιολογικό να μη δούμε κάτι αφού ήταν κάτω από 1000 αλλά γιατί είναι τόσο χαμηλή;;; φοβάμαι πολύ!!! Θα ξανακάνω χοριακη την Πέμπτη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!! Χριστός Ανέστη!!! Την Παρασκευή που ήταν πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό!!! Έχω λίγο περίεργο ιστορικό. Έχω ένα παιδάκι 4 χρόνων και 9 μηνών. Πριν από τρία χρόνια είχα ένα εξωμητριο όπου μου αφαιρεθηκε η αριστερή σαλπιγγα. Ένα χρόνο μετά κάναμε δύο αποτυχημένες εξωσωματικες και το φθινόπωρο του 2018 έμεινα έγκυος φυσιολογικά αλλά παλινδρομησε γύρω στην όγδοη εβδομάδα κι ενώ είχαμε ακούσει καρδιά (αν και με χαμηλους παλμους). Σήμερα με πέντε μέρες καθυστέρησης η χοριακη ήταν 968. Δεν ξέρω, μου φαίνεται λίγο χαμηλή. Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου, με πέντε μέρες καθυστέρηση είχα 7000! Πήγα και στον γιατρό σήμερα και δεν είδε τίποτα. Όταν πήγα δεν είχα πάρει ακόμα τα αποτελέσματα της χοριακής. Μου είπε ότι συνήθως φαίνεται με πέντε μέρες καθυστέρηση γιατί είναι περίπου 2000-4000 η χοριακη. Βέβαια όταν πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής κατάλαβα ότι είναι φυσιολογικό να μη δούμε κάτι αφού ήταν κάτω από 1000 αλλά γιατί είναι τόσο χαμηλή;;; φοβάμαι πολύ!!! Θα ξανακάνω χοριακη την Πέμπτη. 

Με 3 μερεσ καθυστερησησ ειχα 86 χοριακη..κ τωρα εχω την κορη μου...

οι τιμεσ τισ χοριακησ εχουν μεγαλο ευροσ..το θεμα ειναι να αυξανεται τουλαχιστον κατα 70% ανα 48 ωρο..γι αυτο μην απογοητευεσαι..η τιμη απο μονη τησ δεν λεει κατι.να πασ στο ιδιο μικροβιομογικο.μην αλλαξεισ..

Ισωσ επρεπε να περιμενετε λιγο πριν πασ για επισκεψη..δεν ειχεσ κ τα αποτελεσνατα.αλλα μσλλον φοβηθηκεσ λογω εξωμητριου.ειχα κ εγω κ σε καταλαβαινω...

Μια χαρα ειναι η τιμη σου..μην αγχωνεσαι καθολου..καλο διπλασιασμο..κ στειλε νεααα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!! Χριστός Ανέστη!!! Την Παρασκευή που ήταν πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό!!! Έχω λίγο περίεργο ιστορικό. Έχω ένα παιδάκι 4 χρόνων και 9 μηνών. Πριν από τρία χρόνια είχα ένα εξωμητριο όπου μου αφαιρεθηκε η αριστερή σαλπιγγα. Ένα χρόνο μετά κάναμε δύο αποτυχημένες εξωσωματικες και το φθινόπωρο του 2018 έμεινα έγκυος φυσιολογικά αλλά παλινδρομησε γύρω στην όγδοη εβδομάδα κι ενώ είχαμε ακούσει καρδιά (αν και με χαμηλους παλμους). Σήμερα με πέντε μέρες καθυστέρησης η χοριακη ήταν 968. Δεν ξέρω, μου φαίνεται λίγο χαμηλή. Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου, με πέντε μέρες καθυστέρηση είχα 7000! Πήγα και στον γιατρό σήμερα και δεν είδε τίποτα. Όταν πήγα δεν είχα πάρει ακόμα τα αποτελέσματα της χοριακής. Μου είπε ότι συνήθως φαίνεται με πέντε μέρες καθυστέρηση γιατί είναι περίπου 2000-4000 η χοριακη. Βέβαια όταν πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής κατάλαβα ότι είναι φυσιολογικό να μη δούμε κάτι αφού ήταν κάτω από 1000 αλλά γιατί είναι τόσο χαμηλή;;; φοβάμαι πολύ!!! Θα ξανακάνω χοριακη την Πέμπτη. 

Μη συγκρίνεις σε καμία περίπτωση την τωρινή με την προηγούμενη εγκυμοσύνη, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, η σύλληψη άλλωστε πολλές φορές μπορεί να είναι καθυστερημένη. Η τιμή από μόνη της δε λέει τίποτα παρά μόνο όταν συγκρίνεται με την επόμενη.

Και το ότι δεν είδατε σάκο επίσης δεν είναι ανησυχητικό. Με χοριακή 1200 ούτε εμείς είδαμε. Χρειάστηκε να ξαναπάμε μετά από 3 μέρες και τότε τον είδαμε. 

Υπομονή και θετική σκέψη μέχρι την Πέμπτη. Εύχομαι μια τεράστια χοριακή και μία υπέροχη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzenaki1982 είπε:

Με 3 μερεσ καθυστερησησ ειχα 86 χοριακη..κ τωρα εχω την κορη μου...

οι τιμεσ τισ χοριακησ εχουν μεγαλο ευροσ..το θεμα ειναι να αυξανεται τουλαχιστον κατα 70% ανα 48 ωρο..γι αυτο μην απογοητευεσαι..η τιμη απο μονη τησ δεν λεει κατι.να πασ στο ιδιο μικροβιομογικο.μην αλλαξεισ..

Ισωσ επρεπε να περιμενετε λιγο πριν πασ για επισκεψη..δεν ειχεσ κ τα αποτελεσνατα.αλλα μσλλον φοβηθηκεσ λογω εξωμητριου.ειχα κ εγω κ σε καταλαβαινω...

Μια χαρα ειναι η τιμη σου..μην αγχωνεσαι καθολου..καλο διπλασιασμο..κ στειλε νεααα

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Πήγα στο γιατρό λόγω εξωμητριου κι επειδή ζω σε νησί θα ήθελα να προλάβω να φύγω σε περίπτωση που μου ξανά συμβεί. Ήλπιζα να μην ξαναπερασω τον εφιάλτη με τις χοριακες. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που παλινδρομησε έκανα κάθε δεύτερη μέρα γιατί αυξανοταν οριακά... Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου έκανα μόνο μια κι αφού ήταν πολύ καλή δεν χρειάστηκε να ξανακάνω. Είχα μια ελπίδα ότι θα ήταν πάλι έτσι αλλά δυστυχώς... Τουλάχιστον να πάει καλά αυτή τη φορά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna3011 είπε:

Μη συγκρίνεις σε καμία περίπτωση την τωρινή με την προηγούμενη εγκυμοσύνη, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, η σύλληψη άλλωστε πολλές φορές μπορεί να είναι καθυστερημένη. Η τιμή από μόνη της δε λέει τίποτα παρά μόνο όταν συγκρίνεται με την επόμενη.

Και το ότι δεν είδατε σάκο επίσης δεν είναι ανησυχητικό. Με χοριακή 1200 ούτε εμείς είδαμε. Χρειάστηκε να ξαναπάμε μετά από 3 μέρες και τότε τον είδαμε. 

Υπομονή και θετική σκέψη μέχρι την Πέμπτη. Εύχομαι μια τεράστια χοριακή και μία υπέροχη εγκυμοσύνη!

Το ξέρω ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική αλλά φοβάμαι πολύ! Για καθυστερημένη σύλληψη λίγο δύσκολο μου φαίνεται γιατί κάθε μήνα καταλαβαίνω ακριβώς πότε έχω ωορηξια! Έχω πόνο χαμηλά στην κοιλιά και μετά από δύο εβδομάδες ακριβώς μου έρχεται περίοδος. Οπότε είναι δύσκολο να έγινε αργότερα. Τέλος πάντων, ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι απλά να περιμένω και να προσευχηθω... Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Θα σας ενημερώσω. 

Ξέχασα να πω ότι ο γιατρός μου είπε να παίρνω 3 utrogestan κάθε μέρα και το filicine που ούτως ή άλλως έπαιρνα. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2019 at 5:06 ΜΜ, Mairaki29 είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα !! 79.2 το αποτέλεσμα.. τον γιατρό τον άκουσα λίγο ευχαριστημένο.. Αλλά θα ξανακάνω την τρίτη ακόμα όμως στην άγνοια... Εσείς τι λέτε?

@Mairaki29 τι εγινε τελικα κοριτσι? Ελπιζω ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με έχει φάει η αγωνία... Ενώ ξεκίνησα πολύ αισιόδοξη, μετά από την επίσκεψη στον γιατρό είμαι να σκάσω... Φοβάμαι μήπως είναι εξωμητριο και δεν είδαμε κάτι. Αν και όταν ήταν εξωμητριο είχα αίμα τότε που περίμενα περίοδο (λιγότερες μέρες βέβαια) κι έτσι δεν το κατάλαβα εγκαίρως. Κι αν δεν είναι εξωμητριο φοβάμαι για παλίνδρομη πάλι. Μου φαίνεται χαμηλή η τιμή της χοριακής. Παίρνω βέβαια και σαλοσπιρ με οδηγία της αιματολογου μου καθώς έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλια μετά την παλίνδρομη και ένα αντιφωσφολιπιδικό αντισωμα βγήκε οριακά αρνητικό. Μου είπε ότι υπάρχει υποψία να το θετικοποιω στην κοιηση και συνέστησε να παίρνω σαλοσπιρ κάθε μέρα. Αυτό αραιωνει το αίμα επομένως σκέφτομαι μήπως είναι λογικό να είναι πιο χαμηλή η χοριακη. Σε λίγο θα πάω στο μικροβιολογικο για να επαναλάβω τη χοριακη και θα τον ρωτήσω. Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!! Ας βάλει το χέρι της η Παναγιτσα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Κορίτσια με έχει φάει η αγωνία... Ενώ ξεκίνησα πολύ αισιόδοξη, μετά από την επίσκεψη στον γιατρό είμαι να σκάσω... Φοβάμαι μήπως είναι εξωμητριο και δεν είδαμε κάτι. Αν και όταν ήταν εξωμητριο είχα αίμα τότε που περίμενα περίοδο (λιγότερες μέρες βέβαια) κι έτσι δεν το κατάλαβα εγκαίρως. Κι αν δεν είναι εξωμητριο φοβάμαι για παλίνδρομη πάλι. Μου φαίνεται χαμηλή η τιμή της χοριακής. Παίρνω βέβαια και σαλοσπιρ με οδηγία της αιματολογου μου καθώς έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλια μετά την παλίνδρομη και ένα αντιφωσφολιπιδικό αντισωμα βγήκε οριακά αρνητικό. Μου είπε ότι υπάρχει υποψία να το θετικοποιω στην κοιηση και συνέστησε να παίρνω σαλοσπιρ κάθε μέρα. Αυτό αραιωνει το αίμα επομένως σκέφτομαι μήπως είναι λογικό να είναι πιο χαμηλή η χοριακη. Σε λίγο θα πάω στο μικροβιολογικο για να επαναλάβω τη χοριακη και θα τον ρωτήσω. Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!! Ας βάλει το χέρι της η Παναγιτσα!!! 

Κ εγω στο εξωνητριο ειχα το ιδιο συμπτωμα με σενα..τωρα ειμαι ξανα εγκυοσ...κ εχω ηδη ενα κοριτσακι 18 μηνων..στο λεω για να καταλαβεισ πωσ επειδη συνεβη μια φορα δεν σημαινει πωσ θα ξανασυμβει..απο την αλλη οσο αφορα την παλινδρονη κυηση εσυ παιρνεισ αγωγη κ σε παρακολουθει ο φιατροσ σου κ εχετε προνοησει..

Ξερω τι αγχοσ εχουν οι χοριακεσ..μια χαρα ηταν η τιμη σου κ ασ ηταν χαμηλη...εγω ειχα πιο χαμηλη..

Ευχομαι ολα καλα...στειλε μασ την φουσκωμενη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzenaki1982 είπε:

Κ εγω στο εξωνητριο ειχα το ιδιο συμπτωμα με σενα..τωρα ειμαι ξανα εγκυοσ...κ εχω ηδη ενα κοριτσακι 18 μηνων..στο λεω για να καταλαβεισ πωσ επειδη συνεβη μια φορα δεν σημαινει πωσ θα ξανασυμβει..απο την αλλη οσο αφορα την παλινδρονη κυηση εσυ παιρνεισ αγωγη κ σε παρακολουθει ο φιατροσ σου κ εχετε προνοησει..

Ξερω τι αγχοσ εχουν οι χοριακεσ..μια χαρα ηταν η τιμη σου κ ασ ηταν χαμηλη...εγω ειχα πιο χαμηλη..

Ευχομαι ολα καλα...στειλε μασ την φουσκωμενη τιμη...

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό το μωράκι που έχεις στην κοιλίτσα! Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικο. Κατά τις 2:30 μου είπαν θα έχουν τα αποτελέσματα. Θα στείλω... Μακάρι να έχει διπλασιαστει και να πάω αύριο και στο γιατρό και να δούμε και την κουκιδα μας!!! Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς από 968 πήγε 1483 μόνο... Τώρα όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτα: και το εξωμητριο και η παλίνδρομη. Το μόνο που έχω αποκλείσει είναι να πάει καλά. Ούτε κατά 60% δεν αυξήθηκε. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Δυστυχώς από 968 πήγε 1483 μόνο... Τώρα όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτα: και το εξωμητριο και η παλίνδρομη. Το μόνο που έχω αποκλείσει είναι να πάει καλά. Ούτε κατά 60% δεν αυξήθηκε. :sad:

 

Τι να πω βρε κοριτσι..μακαρι να ηταν αλλιωσ...εχω ακουσει κ ιστοριεσ που ανεβαινε αργα η χοριακη κ μετα εκτοξευτηκε..

Δεν θελω να σου δινω ελπιδεσ..φανταζομαι ο γιατροσνθα σου κλεισει αμεσα ραντεβου γιατι μ αυτη την τιμη μπορει κ να φανει κατι..

Ευχομαι να μην ειναι εξωμητριο..

Να μασ μιλασ να σου φευγει λιγο η στεναχωρια που νιωθεισ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να τα πάρουμε από την αρχή. Μετά την παλίνδρομη έκανα έλεγχο θρομβοφιλιας και βρέθηκα οριακά αρνητική στο αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο. Η αιματολογος πιστεύει ότι στην εγκυμοσύνη μπορεί να θετικοποιειται και γι αυτό μου είχε δώσει σαλοσπιρ. Μου είχε πει σε περίπτωση εγκυμοσύνης να το συνεχίσω και 8η-10η εβδομάδα να το ελέγξουμε ξανά μήπως χρειαστεί να κάνω και αντιπηκτικες ενέσεις. Εχθές λοιπόν την πήρα τηλέφωνο για να την ενημερώσω. Μου είπε ότι δεν είναι τόσο κακές οι τιμές της χοριακής και να αρχίσω ενέσεις από τώρα προληπτικά. Σήμερα έκανα την πρώτη. Πήγα και στο νοσοκομείο στον γυναικολογο ο οποίος μου είπε ότι κατά 80% είναι καλή η τιμή της χοριακής! Τι να πω; έχω μπερδευτεί... Κάναμε και υπερηχο, αν και το μηχάνημα δεν είναι πολύ καλό, παρόλα αυτά είδε ότι μάλλον δεν είναι εξωμητριο. Μου έφυγε ένα άγχος. Φαίνεται λέει ότι κάτι πάει να ξεκινήσει μέσα στη μήτρα αλλά με αυτήν την τιμή δε θα φαινόταν κάτι ξεκάθαρα. Μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα και να μην ξανακάνω χοριακη. Δεν θα ξανακάνω γιατί αγχωνομαι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Αυτά. Και ο Θεός να βάλει το χέρι του!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Maya14 είπε:

MagdaP Θα σου πω ενα μεγάλο μπραβο, διότι τρέχεις και παλευεις από το πρώτο δευτερόλεπτο με οτι όπλο έχεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ότι μπορώ κάνω... Θέλω πολύ ένα δεύτερο παιδάκι και έχω περάσει πολλά. Δεν θέλω να είμαι αχαριστη... Έχω ένα καλό και υγιέστατο παιδάκι και είμαι ευγνώμων γι αυτό! Θέλω πολύ να του χαρίσω ένα αδερφάκι. Θέλω να κάνω ότι περνάει από το χέρι μου. Αν δεν τα καταφέρω οκ. Τουλάχιστον θα έχω προσπαθήσει... 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πράγματα δεν πάνε καλά κι εγώ είμαι πολύ μπερδεμενη... Χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί είχα λίγες καφέ κηλίδες. Σήμερα είχα και λίγο κόκκινο στο σκουπισμα. Πήγα λοιπόν στο νοσοκομείο (αφού μένω σε νησί και δεν υπάρχουν πολλοί γιατροι) μου έκανε υπερηχο και πάλι δεν είδε τίποτα. Με έστειλε για χοριακη. Το αποτέλεσμα 2476 από 1483 που ήταν πριν τέσσερις μέρες. Είναι ολοφανερο ότι δεν πάει καλά. Το πρόβλημά μου είναι μήπως είναι εξωμητριο. Με τέτοια χοριακη θα έπρεπε να φαίνεται κάτι. Επίσης χθες ένιωθα μια μικρή ενόχληση, σαν πίεση, από τη δεξιά μεριά. Δεξιά είναι η σαλπιγγα που μου έχει απομείνει... Δεν ξέρω τι να κάνω. Θα πάω και αύριο το πρωί στο γιατρό και μάλλον το βράδυ θα μπω στο καράβι να φύγω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Δυστυχώς τα πράγματα δεν πάνε καλά κι εγώ είμαι πολύ μπερδεμενη... Χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί είχα λίγες καφέ κηλίδες. Σήμερα είχα και λίγο κόκκινο στο σκουπισμα. Πήγα λοιπόν στο νοσοκομείο (αφού μένω σε νησί και δεν υπάρχουν πολλοί γιατροι) μου έκανε υπερηχο και πάλι δεν είδε τίποτα. Με έστειλε για χοριακη. Το αποτέλεσμα 2476 από 1483 που ήταν πριν τέσσερις μέρες. Είναι ολοφανερο ότι δεν πάει καλά. Το πρόβλημά μου είναι μήπως είναι εξωμητριο. Με τέτοια χοριακη θα έπρεπε να φαίνεται κάτι. Επίσης χθες ένιωθα μια μικρή ενόχληση, σαν πίεση, από τη δεξιά μεριά. Δεξιά είναι η σαλπιγγα που μου έχει απομείνει... Δεν ξέρω τι να κάνω. Θα πάω και αύριο το πρωί στο γιατρό και μάλλον το βράδυ θα μπω στο καράβι να φύγω... 

υπαρχει μια περιπτωση στο νοσοκομειο να μην εχουν καλο μηχανημα κ να μην φαινετε οντως κατι. 

αλλα κ εγω θα σου προτεινα να παρεις το πρωτο πλοιο που υπαρχει κ να ερθεις αθηνα κ απευθειας να πας νοσοκομειο μην περιμενεις για κανενα λογο τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

υπαρχει μια περιπτωση στο νοσοκομειο να μην εχουν καλο μηχανημα κ να μην φαινετε οντως κατι. 

αλλα κ εγω θα σου προτεινα να παρεις το πρωτο πλοιο που υπαρχει κ να ερθεις αθηνα κ απευθειας να πας νοσοκομειο μην περιμενεις για κανενα λογο τιποτα αλλο.

@MagdaP εγω απορω γιατι δεν σου καναν εισαγωγη για παρακολουθηση..

Εμενα με πολυ μικροτερη χοριακη με κρατησαν στο ιπποκρατειο 11 μερεσ κ καθε μερα εκανα χοριακη αφου δεν βλεπαν τιποτα...τη 12 εκανα επεμβαση.

Μην το αφηνεισ ετσι..εχει ανεβει αρκετα η χοριακη σου..ενημερωσε τον γιατρο σου..θα πρεπει να πασ νοσοκομειο.

Δεν θελω να σε φοβισω..αλλα δεν θελω να μην το παρακολουθεισ..κανε κατι αμεσα..μπορει να ειναι κ παλινδρομη..αλλα αν ειναι εξωνητρικ κινδυνευεισ..

Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzenaki1982 είπε:

MagdaP εγω απορω γιατι δεν σου καναν εισαγωγη για παρακολουθηση..

Εμενα με πολυ μικροτερη χοριακη με κρατησαν στο ιπποκρατειο 11 μερεσ κ καθε μερα εκανα χοριακη αφου δεν βλεπαν τιποτα...τη 12 εκανα επεμβαση.

Μην το αφηνεισ ετσι..εχει ανεβει αρκετα η χοριακη σου..ενημερωσε τον γιατρο σου..θα πρεπει να πασ νοσοκομειο.

Δεν θελω να σε φοβισω..αλλα δεν θελω να μην το παρακολουθεισ..κανε κατι αμεσα..μπορει να ειναι κ παλινδρομη..αλλα αν ειναι εξωνητρικ κινδυνευεισ..

Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Έκανες λαπαροσκοπηση; σώθηκε η σαλπιγγα; πρέπει οπωσδήποτε να σωθεί η σαλπιγγα γιατί μια έμεινε. Καλύτερα που δε μου έκαναν εισαγωγή. Την προηγούμενη φορά με πετσοκοψανε... Αύριο βράδυ φεύγω. Τετάρτη πρωί θα είμαι Αθήνα. Ελπίζω να μην είναι πολύ αργά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Έκανες λαπαροσκοπηση; σώθηκε η σαλπιγγα; πρέπει οπωσδήποτε να σωθεί η σαλπιγγα γιατί μια έμεινε. Καλύτερα που δε μου έκαναν εισαγωγή. Την προηγούμενη φορά με πετσοκοψανε... Αύριο βράδυ φεύγω. Τετάρτη πρωί θα είμαι Αθήνα. Ελπίζω να μην είναι πολύ αργά...

Ναι λαπαροσκοπηση μιυ κανανε κ μου την αφαιρεσανε τη σαλπιγγα...ευτυχωσ δηλ γιατι οταν με ανοιξανε ηταν κατεστραμμενη..αν την αφηναν θα χα φοβο για 2ο εξωνητριο στο ιδιο σημειο..κ ευτυχωσ που δεν μου δωσανε κ μεθοτρεξατη

Εσυ γιατι λεσ σε πετσοκοψανε?? 

Εγινε κατι λαθοσ?

Μηπωσ το αιμα που ειδεσ ειναι αποβολη? 

Τι να πω βρε κοριτσι..με τον γιατρο σου μιλησεσ? Σου δωσε οδηγιεσ??

Αντε να προσεχεισ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...