Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αλματα ανάπτυξης


Λαμπρινή

Recommended Posts

Αχ βρε Λαμπρινουλα μην απελπιζεσαι! Κανε λιγο υπομονη και θα στρωσει το πραγμα!

Και εμας παλι αρχισε τα ιδια εχει τωρα 2-3 βραδυα ειναι ολο γκρινια και ξυπναει καθε ωρα η καθε 2 ωρες ειμαι πτωμα. Τουλαχιστον κοιμαται οπως τωρα κατι μιαωρα σπαστα ( μπορει και ωρα) μεσα στην μερα και κανω τα βασικα απο δουλειες , κανα φαγητο και μπαινω και λιγο στο forum και ξελαμπικαρω.

Αλλα πλεον δεν γκρινιαζω γιατι χαιρομαι τοσο πολυ που ειναι γερο το παιδακι μου , ειναι τοσο καλο και γλυκο παιδακι , ειδικα οταν με παιρνει αγκαλιτσα ειναι ολα τα λεφτα..

Που θα παει θα ερθει ο καιρος που θα ξεκουραστουμε κ εμεις !!!

Πολλα πολλα φιλακια στην μπουμπου σου

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 643
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επισης Λαμπρινουλα ειδα απο την λιστα που μας εδωσες πως ειμαστε στην 26η εβδομαδα που ειναι σε αλμα αναπτυξης και μαλιστα πολυ εντονο . Οποτε πηρα κουραγιο , μαλλον γι αυτο ξυπναει συνεχως και θελει συνεχεια ειτε χερια ειτε αγκαλιτσες. θα κατσει βεβαια να παιξει κιολας αλλα παντα με ενα απο τους δυο μας διπλα ετσι και κανουμε οτι φευγουμε βαζι τις φωνες...

Παντος απο αερια αλλο τιποτα και εχουνε και πολυ ασχημη μυρωδια .....

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

ggeny μου φιλάκια και απο μας :D

Μωλε δεν απελπιζομαι αλλα στεναχωριεμαι ! Σημερα ειμαι και γω και εκεινη μεχρι στιγμης καλα γιατι κοιμηθηκε καλα το βραδυ (καθε 2 ωρες θηλασμος φυσικα) παιξαμε πριν και τωρα κοιμαται .

Εχουμε μεγαλο προβλημα με τον υπνο την ημέρα . Εχεις δει μωρακι να ξυπνα 7 το πρωι και μεχρι τις 8 το βραδυ να κοιμαται μονο 20 λεπτα και αυτα μεσα στο αυτοκινητο ?

Ουτε καροτσι , ουτε αγκαλια τιποτα να μην βοηθάει οταν ειναι σε υπερενταση!

 

Εγω λιωνω γιατι εχει μαθει και γελαει τωρα και ξετρελαινομαστε :D

 

Πανω απο ολα να ειναι γερα τα παιδακια μας και ολα τα μωρα του κοσμου !!!

Θα τα ξεπερασουμε ολα !!

Σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου για την συμπαρασταση :D

Σας φιλω !!!!

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι 45 λεπτά μου λες Λαμπρινή μου;;;Εγώ άρχισα δουλειά πριν 3 μέρες και υποφέρω που δεν τον έχω κοντά μου.Πετάγομαι όμως να τον θηλάσω κάθε 2 ώρες...μ'αρέσει που αγόρασα και θήλαστρο...!!!

Το μωρό μου είναι "αγκαλίτσας" όπως η μαμά του.

.png.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει τον δικο μο υστην ηλικια που ειναι τωρα η μπυμπου σου να ξυπναει 8 - 9 το πρωι και να κοιμαται 2-3 -4 τα ξημερωματα της αλλης μερας και αυτο με βολτες μεσα στο σπιτι ,αγκαλιες , κουνημα και πανω απ'ολα οταν τον επερνε ο υπνος επρεπε πρωτα να κοιμηθει καμια ωρα αγκαλια και μετα να τον βαλουμε στην κουνια. Ασε που για να τον παρει ο υπνος περνουσαμε τα παθη του Χριστου. Και λεγαμε μα ειναι δυνατον δεν κουραζεται δεν νυσταζει?

και αφου μετα κοιμοτανε μην φανταστει οτι ηταν για πολλες ωρες , 8-9 το πρωι ξυπναγε , πολλες φορες και ενδιαμεσα.

Αντε μετα ο αντρας μου να ξυπνησει 5 το πρωι να παει για δουλεια....

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λαμπρινουλα και εγω εχω δει το δικο μου!

πλεον κοιμαται μονο με κουνημα στο καροτσι ,

τωρα εχει ζωηρεψει, στο καροτσι που τη βαζω καθεται θελει να καθεται μονο ορθια ,νευριαζει και αντιστεκεται οταν παω να την ξαπλωσω και πρεπει την κρατω γιατι δεν ειναι εντελως ετοιμη κανει σαν μεθυσμενη κ παει να πεσει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες!

Ευχαριστώ!

 

Γερακινακι πως το βλεπεις ...περασατε κανενα ή ακομα? :D

 

Εγω τα πρωτα ουτε που ειχα καταλαβει τιποτα . Ισως στην 8η εβδομαδα ειδα λιγο γκρινια αλλα ειχαμε τα αερια εντονα και δεν μπορεσα να ξεχωρισω κατι .

Ειδικα στο θεμα θηλασμος ...τιποτα ..δεν καταλαβα τιποτα ισως γιατι την ημερα δεν έχουμε "προγραμμα" θηλασμού ειναι συνέχεια στο στηθος . Την νυχτα δεν ειχε αυξήσει τα γευματα .

 

Τον πρώτο καιρό στο σπίτι,δεν θυμάμαι εβδομάδα,περάσαμε 2-3 μέρες κολλημένες και το μωρό ησύχαζε μόνο στο στήθος.Είχαμε και τα πονάκια μας τότε και γκρίνιαζε συνέχεια.

Προχθές πάλι ήταν σχεδόν όλη μέρα στο στήθος.

Απλά αναρρωτιέμαι αν αυτό γίνεται για να αυξηθεί η παραγωγή

ή είναι κάτι που συμβαίνει έτσι κι αλλιώς.Μου έλυσες την απορία!

(γιατί από παραγωγή καλά πάμε και με το παραπάνω κι έχει σκοπό η μικρή να την αυξήσει...θα το κάνω τυρί!) :lol::lol:

 

Πάλι όμως δεν μπορω να πω με σιγουριά αν είναι άλμα γιατί κι εμείς έχουμε ελέυθερο θηλασμό

χωρίς ρολόγια χωρίς πρόγραμμα

και γενικά έχουμε το στήθος για παρηγοριά,για το λόξυγγα,για νάνι..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες!

Ευχαριστώ!

 

Γερακινακι πως το βλεπεις ...περασατε κανενα ή ακομα? :D

 

Εγω τα πρωτα ουτε που ειχα καταλαβει τιποτα . Ισως στην 8η εβδομαδα ειδα λιγο γκρινια αλλα ειχαμε τα αερια εντονα και δεν μπορεσα να ξεχωρισω κατι .

Ειδικα στο θεμα θηλασμος ...τιποτα ..δεν καταλαβα τιποτα ισως γιατι την ημερα δεν έχουμε "προγραμμα" θηλασμού ειναι συνέχεια στο στηθος . Την νυχτα δεν ειχε αυξήσει τα γευματα .

 

Τον πρώτο καιρό στο σπίτι,δεν θυμάμαι εβδομάδα,περάσαμε 2-3 μέρες κολλημένες και το μωρό ησύχαζε μόνο στο στήθος.Είχαμε και τα πονάκια μας τότε και γκρίνιαζε συνέχεια.

Προχθές πάλι ήταν σχεδόν όλη μέρα στο στήθος.

Απλά αναρρωτιέμαι αν αυτό γίνεται για να αυξηθεί η παραγωγή

ή είναι κάτι που συμβαίνει έτσι κι αλλιώς.Μου έλυσες την απορία!

(γιατί από παραγωγή καλά πάμε και με το παραπάνω κι έχει σκοπό η μικρή να την αυξήσει...θα το κάνω τυρί!) :lol::lol:

 

Πάλι όμως δεν μπορω να πω με σιγουριά αν είναι άλμα γιατί κι εμείς έχουμε ελέυθερο θηλασμό

χωρίς ρολόγια χωρίς πρόγραμμα

και γενικά έχουμε το στήθος για παρηγοριά,για το λόξυγγα,για νάνι..

 

Κι εμείς τα ίδια με το στήθος.

Είτε πεινάει, είτε διψάει, είτε έχει λόξυγγα, είτε πονάκια, είτε βαριέται, είτε νυστάζει....μόνο το στήθος θέλει για όλα αυτά .

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια, να μου λύσετε μια απορία? Εμένα ο πρώτος μου γιος έκανε τα ίδια που λέτε. Πολύ γκρίνια, αγκαλιές, μουρμούρα! Ο δεύτερος είναι αγγελούδι! ("φτου φτου σκόρδα!") Έχει κάτι μουρμουρίτσες, αλλά επειδή ο μεγάλος μου τρώει ακόμα πολύ χρόνο τον αφήνω στο ρηλαξ ή στον καναπέ και ηρεμεί μόνος του και μάλιστα πολύ γρήγορα. Το κλάμα του σπάνια το ακούω! Πως γίνεται αυτό το πράγμα και δεν έχει να κάνει μόνο με το παιδί γιατί από όλους τους γονείς σχεδόν τα ίδια ακούω! Βέβαια είμαι πολύ πιο κουλ μάνα απ'ότι στον πρώτο! Γι'αυτό ίσως και εσείς αυτό χρειάζεστε! Να είστε ψύχραιμες μανούλες! Θα δείτε πιστεύω μεγάλη διαφορά!Το παιδί θέλει να νιώθει ασφάλεια και σιγουριά!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο? Δοκιμάστε σε φάση γκρίνιας να ανοίξετε τον αποροφητήρα ή ηλεκτρική σκούπα ή πιστολάκι! Αυτός ο θόρυβος ηρεμεί τα μωρά! Εμένα όταν βάζω σκούπα αποκοιμιέται στο ρηλάξ!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι 45 λεπτά μου λες Λαμπρινή μου;;;Εγώ άρχισα δουλειά πριν 3 μέρες και υποφέρω που δεν τον έχω κοντά μου.Πετάγομαι όμως να τον θηλάσω κάθε 2 ώρες...μ'αρέσει που αγόρασα και θήλαστρο...!!!

Το μωρό μου είναι "αγκαλίτσας" όπως η μαμά του.

 

Αν δουλευα θα ήταν αλλιως τα πραγματα θα το χα παρει αποφαση :D

Πεταγεσαι σπιτι ε? Πολυ καλα κανεις αφου μπορεις να τον βλεπεις και να μην χανετε και την επαφή :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης Λαμπρινουλα ειδα απο την λιστα που μας εδωσες πως ειμαστε στην 26η εβδομαδα που ειναι σε αλμα αναπτυξης και μαλιστα πολυ εντονο . Οποτε πηρα κουραγιο , μαλλον γι αυτο ξυπναει συνεχως και θελει συνεχεια ειτε χερια ειτε αγκαλιτσες. θα κατσει βεβαια να παιξει κιολας αλλα παντα με ενα απο τους δυο μας διπλα ετσι και κανουμε οτι φευγουμε βαζι τις φωνες...

Παντος απο αερια αλλο τιποτα και εχουνε και πολυ ασχημη μυρωδια .....

 

...και τα δικά μας ...ενεργειτε και καθε 2-3 μέρες !! Χτες της εκανα την ωρα που την αλλαζα ασκησουλες με τα ποδαρακια στην κοιλιτσα να φυγουν τα αερια τα κακα που μας πονανε ...κοντεψα να φυγω και γω :lol::lol:

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει τον δικο μο υστην ηλικια που ειναι τωρα η μπυμπου σου να ξυπναει 8 - 9 το πρωι και να κοιμαται 2-3 -4 τα ξημερωματα της αλλης μερας και αυτο με βολτες μεσα στο σπιτι ,αγκαλιες , κουνημα και πανω απ'ολα οταν τον επερνε ο υπνος επρεπε πρωτα να κοιμηθει καμια ωρα αγκαλια και μετα να τον βαλουμε στην κουνια. Ασε που για να τον παρει ο υπνος περνουσαμε τα παθη του Χριστου. Και λεγαμε μα ειναι δυνατον δεν κουραζεται δεν νυσταζει?

και αφου μετα κοιμοτανε μην φανταστει οτι ηταν για πολλες ωρες , 8-9 το πρωι ξυπναγε , πολλες φορες και ενδιαμεσα.

Αντε μετα ο αντρας μου να ξυπνησει 5 το πρωι να παει για δουλεια....

 

Λαμπρινουλα και εγω εχω δει το δικο μου!

πλεον κοιμαται μονο με κουνημα στο καροτσι ,

τωρα εχει ζωηρεψει, στο καροτσι που τη βαζω καθεται θελει να καθεται μονο ορθια ,νευριαζει και αντιστεκεται οταν παω να την ξαπλωσω και πρεπει την κρατω γιατι δεν ειναι εντελως ετοιμη κανει σαν μεθυσμενη κ παει να πεσει

 

Πεστε τα λε κοριτσακια μου αυτα απο την αρχη που κοντεψα να τρελαθω ! Πειτε με τρελη αλλα βλεποντας και τα δικα σας παιρνω κουραγιο :D

Ασε που πλεον εχω εξασκηθει σε ολους τους απιθανους τροπους να κοιμησεις ενα μωρο :lol:

Σημερα χοροπηδουσα και την ειχα αγκαλια ...ο αντρας μου εβαλε τα γελια ...δυστυχως κανα κιλο δεν χανω παρολο που κανω βαρακια , τρεξιμο , διαδρομο πανω κατω :lol::lol:

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο? Δοκιμάστε σε φάση γκρίνιας να ανοίξετε τον αποροφητήρα ή ηλεκτρική σκούπα ή πιστολάκι! Αυτός ο θόρυβος ηρεμεί τα μωρά! Εμένα όταν βάζω σκούπα αποκοιμιέται στο ρηλάξ!

 

Δεν πιανει σε μας ! Τα δοκιμασα ολα ..τιποτα ! Μονο ενα σκουπακι που έχω και κανει τρελο θορυβο απλα την φόβισε αλλα δεν μου αρεσει να τρομαζει και το κλεισα .

Συμφωνω οτι το μωρο θελει ασφαλεια και σιγουριά αλλα δεν γινετε 3 μήνες να τα ενιωθε και τωρα ξαφνικα να μην τα νιωθει .

Παντως σιγουρα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο .Η μαμα μου λεει για την αδερφη μου (1,5 χρονο μεγαλυτερη μου) οτι τους ειχε βγαλει την ψυχη σε ολα της δυσκολη . Εγω παλι ήμουν μαμ κακα και νανι :lol:

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμας παντος σε δυσκολες καταστεσεις ηρεμει μονο με το νερο! Αν ανοιξεις την βρυση της κουζινας και τον πας διπλα να το ακουει οσο και να κλαιει σταματαει, πολλες φορες εκει τον επερνε ο υπνος μετα απο απεγνωσμενες προσπαθειες. Τι κανει ο ερμος ο γονιος μπας και καταφερει να ηρεμησει το παιδι του ε?

Και εγω ειχα ακουσει αυτο με την σκουπα κ τον αποροφητηρα αλλα σε εμας δεν πιανει. Μια μερα 3 φορες σκουπισα , γυαλι εγινε το σπιτι αλλα τπτ!!

Νερο νερο νερο αφου απο 16 ευρω που πληρωνα αυτο το 4μηνο με τον μπεμπη ηρθε 52 !!! Χαλαλι του ομως!!!

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Δεν πιανει σε μας ! Τα δοκιμασα ολα ..τιποτα ! Μονο ενα σκουπακι που έχω και κανει τρελο θορυβο απλα την φόβισε αλλα δεν μου αρεσει να τρομαζει και το κλεισα .

Συμφωνω οτι το μωρο θελει ασφαλεια και σιγουριά αλλα δεν γινετε 3 μήνες να τα ενιωθε και τωρα ξαφνικα να μην τα νιωθει .

Παντως σιγουρα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο .Η μαμα μου λεει για την αδερφη μου (1,5 χρονο μεγαλυτερη μου) οτι τους ειχε βγαλει την ψυχη σε ολα της δυσκολη . Εγω παλι ήμουν μαμ κακα και νανι :lol:

 

Γίιιινεταιι :)

Έρχεται μια στιγμή (πολλές μάλλον) στη ζωή του ανθρώπου που αντιλαμβάνεται αλλιώς το περιβάλλον. Προσέχει πράγματα που πριν δεν είχαν σημασία και μπορεί να αποκτήσει φόβους και φοβίες. Διότι "ο φόβος φυλάει τα έρμα".

Μετάφραση: το μωράκι ήταν σχεδόν αποκλειστικά απορροφημένο στο να κοιτάζει τη μαμά του και ξαφνικά αντιλαμβάνεται έναν καινούργιο, μεγάαααλο κόσμο! Μπορεί να τρομάζει αλλά μόλις ξεπεράσει το αρχικό σοκ, παρατηρεί με άνεση και αρχίσει να ανοίγεται ----> μεγαλώνει!

Αργότερα, μπορεί να προσέξεις ότι από εκεί που έκανε γέλια και χαρούλες σε όλους, ξαφνικά δεν θέλει κανέναν και αντιδρά θαρρείς και το σφάζουν ... είναι όλα στάδια στην εξέλιξη του μωρού, με διαδοχικές ασφάλειες, ανασφάλειες και αποκαταστάσεις ...

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

και ερχομαι να στειλω μυνημα αισιοδοξιας!!!!!!

ξεπερασαμε αισιως την 17η εβδομαδα που μπορω να πω οτι ειχαμε πολυ γκρινια και γενικα δεν στεκομασταν πουθενα και δε θελαμε τιποτα...και απο προχθες κοριτσια αλλο παιδι...ακομα και οταν κοιμαται χαμογελαει....κοψαμε και την αποστειρωση, πηγαμε και στο δωματιο μας και κοιμομαστε μονοι μας και ολα αυτα μονο μεσα σε 3 μερες....

σημερα εγω ελειπα τον πηγε η μανα μου βολτα 3 ωρες και λεει ηταν τρισευτυχισμενος και δεν εβγαλε κιχ μονο κραυγουλες χαρας.που αλλοτε δεν καθοταν πανω απο 20 λεπτα στη βολτα και γυριζαμε με κλαματα ...βεβαια σε ολα αυτα ισως βοηθαει οτι απο προχθες καταφερε να κατσει δεν σταθεροποιειται ακομα βεβαια αλλα πλεον στο καροτσι και στο ρηλαξ δεν ακουμπαει πισω και στηριζει μονος του την πλατουλα του...εμ τοσους κοιλιακους εκανε :lol:

αυτααααααα.......ελπιζω λοιπον να κρατησει (φτου μας!!!) και πιστευω ακραδαντα οτι ηταν αλμα αναπτυξης...αντε και στα δικα σας!!!!!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για 2 μέρες η μικρή ήταν κολλημένη στο στήθος.

Εχθές κοιμόταν σχεδόν όλη μέρα

και σήμερα πάλι αυτοκόλλητες!Γκρίνια που μόνο στο στήθος σταματάει.

Και μόλις κλείσαμε την 8η εβδομάδα.

Είναι όμως τόσο γλυκούλα!! :D

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα εδω κ 3 ημερες εχουν σπασει κυριολεκτικα τα νευρα μου,

βεντουζα ολη μερα !!αν την αφησω στο στηθος ειναι ικανη να μεινει εκει ολη μερα!να θελει ολο στην αγκαλια να χουζουρευει εκει κ οταν την βαζω στην κουνια να πεταγεται κλασματα sec

δεν ξερω τι την ενοχλει κλεισαμε την 25 εβδομαδα

ερχεται κ κορυφωση???δεν θα το αντεξω....

Link to comment
Share on other sites

Γίιιινεταιι :)

Έρχεται μια στιγμή (πολλές μάλλον) στη ζωή του ανθρώπου που αντιλαμβάνεται αλλιώς το περιβάλλον. Προσέχει πράγματα που πριν δεν είχαν σημασία και μπορεί να αποκτήσει φόβους και φοβίες. Διότι "ο φόβος φυλάει τα έρμα".

Μετάφραση: το μωράκι ήταν σχεδόν αποκλειστικά απορροφημένο στο να κοιτάζει τη μαμά του και ξαφνικά αντιλαμβάνεται έναν καινούργιο, μεγάαααλο κόσμο! Μπορεί να τρομάζει αλλά μόλις ξεπεράσει το αρχικό σοκ, παρατηρεί με άνεση και αρχίσει να ανοίγεται ----> μεγαλώνει!

Αργότερα, μπορεί να προσέξεις ότι από εκεί που έκανε γέλια και χαρούλες σε όλους, ξαφνικά δεν θέλει κανέναν και αντιδρά θαρρείς και το σφάζουν ... είναι όλα στάδια στην εξέλιξη του μωρού, με διαδοχικές ασφάλειες, ανασφάλειες και αποκαταστάσεις ...

 

Αμαρετάκι μου , οπως ακριβώς τα λες ειναι :D

Δεν μετέφερα σωστα την σκέψη μου . Αυτο που ηθελα να πω ειναι πως δεν γινετε να ειμαι σιγουρη και ανετη μαμά για 3 μήνες και μετα να μην ειμαι .

Σιγουρα το μωράκι μου περνάει απο διαφορα στάδια ..το διαπίστωσα ήδη αυτο . Ειδικα αυτο που λες για γελια και χαρουλες ...την Κυριακή ειχε ερθει ο ξαδερφος μου απο το Βελγιο με την οικογενεια του . Μεχρι τοτε η μικρή μου ξετρελαινοταν να παρατηρει κοσμο ... ε τους κοιταξε καλα καλα και ουαααααααααααααααα !!! Ευτυχως την ηρεμήσαμε με τον μπαμπα της και αργοτερα πηγε και αγκαλιτσα χαριζοντας γελάκια και σαλάκια :lol:

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαργαριταρενια μπράβο χαιρομαι παρα πολυ ! :D

Να σου πω και μεις απο την Δευτερα ειμαστε αρκετά καλα ....μην πω παρα πολυ καλα και το ματιάσω :lol:

Ισως βρηκα και γω καποια περισσότερα κολπα , ίσως απο μονη της ηρεμησε ...

Περιμένω βεβαια την αλλη εβδομαδα να δουμε ...

 

Γερακινάκι μου εμβόλιο κάνατε?

Αν σταματαει η γκρινια στο στήθος ειστε μια χαρούλα :D

 

Ελα Βασουλα κουραγιο ! Γιαυτο μαζευτηκαμε εδω να τα λεμε να ξεσκάμε και να παιρνουμε κουράγιο :D

Εγω πλεον το αποφασισα και μια ωριτσα το μεσημερι την κοιμιζω στα χερια μου . Επαψα να κανω την προσπαθεια να την αφησω απο φοβο μην μου ξυπνησει . Το ενα μου χερι ειναι ξερό αλλα τι να κανω ...μετα ξυπναει και μου χαμογελαει και λιωνω ... Ασε που οπως την κραταω σε σταση θηλασμου μισοκοιμισμένη αρχιζει και ψάχνει ουτε την μπλουζα δεν προλαβαινω να σηκώσω :lol:

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαθα σοκ!!! :shock::shock::shock:

Βάζω το νινί στο ριλάξ και μόλις κάνω ένα βήμα να φύγω ,ενώ τον κοιτούσα ακόμα,κάνει ένα σάλτο προς τα πίσω,ενώ ήταν δεμένος,που κόντεψε να φέρει τούμπα το ριλάξ μαζί κι αυτός.Τρόμαξα δεν λέγεται!!!

Τη νύχτα ενώ τον βάζω κανονικά στη μέση του κρεβατιού για ύπνο το πρωι τον βρίσκω στην άλλη άκρη...κολυμπάει προς τα πίσω ανάσκελα...Πάντως για τον ύπνο βρήκα λύση,τον παίρνει αγκαλιά ο αδερφός μου και κοιμάται ώς δια μαγείας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Λαμπρινή,

εμείς διανύουμε μια πολύ καλή περίοδο.... πάνε τα προβληματάκια που είχαμε με το φαγητό :D Φτου μη μας ματιάσω :lol::lol::lol: . Έχουμε μπει σε προγραμμα φαγητού. Τρώμε συγκεκριμένες ώρες. Έτσι πλέον δεν έχω άγχος για την επιστροφή μου στη δουλειά. Έχω ήδη αρχίσει να μαζεύω σακουλάκια με γάλα στην κατάψυξη και ο μικρός σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα θα χρειάζεται ένα γεύμα την ημέρα κατεψυγμένο. Ελπίζω να του αρέσει και να μην δημιουργήσει πρόβλημα. Οσο σκέφτομαι εκείνο το post που είχα γράψει με πιάνουν τα γέλια για τον πανικό που είχα πάθει. Ευτυχώς που υπήρχατε και εσείς και με ηρεμίσατε... Ημουν ένα βήμα πριν να κόψω το θηλασμό :oops: Ευτυχώς όμως όλα καλά :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε πολύ Λαμπρινή μου!!!

Το ξέρεις ότι όταν μπαίνω και βλέπω το όνομά σου,κάθομαι και χαζεύω τη μικρή σου ζουζουνίτσα!;!Τι φατσούλα είναι αυτή!;!

Άχ τα μωράκια μας είναι τέλεια κι ας μας ταλαιπωρούν...εγώ το διασκεδάζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...