Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετεγχειρητικά συμπτώματα από αφαίρεση σε αμυγδαλές και κρεατάκια


Recommended Posts

Καλημέρα.

Παρακαλώ πολύ, αν κάποιος γνωρίζει, ας μου απαντήσει. Την Τρίτη, 22-5, εγχειρίστηκε ο γιος μου ηλικίας 5 ετών (αφαίρεση σε αμυγδαλές και κρεατάκια). Το βράδι της ίδιας ημέρας, παρουσίασε αίμα στο στόμα, και αφού του έκαναν μια μέθοδο αναρρόφησης και του αφαίρεσαν ένα μικρό κομματάκι αμυγδαλής που είχε απομείνει στο λαιμό, δεν παρουσίασε κάποιο άλλο αρνητικό σύμπτωμα και αναρρώνει στο σπίτι. Αύριο κλείνει εβδομάδα. Κάθε βράδι ξυπνάει και διαμαρτύρεται ότι ξεραίνεται ο λαιμός του, ενώ βέβαια τρώει πολύ μαλακές τροφές και διαμαρτύρεται ότι πονάει ακόμη κι όταν πίνει γάλα. Πιθανολογώ ότι είναι φυσιολογικά συμπτώματα και αυτή την εβδομάδα θα τον δει και ο ωρλ που τον χειρούργησε αλλά λόγω του περιστατικού που σας ανέφερα, θα με βοηθούσε πολύ αν κάποιος μου περιέγραφε τη δική του εμπειρία.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είχα βγάλει τις αμυγδαλές μου στα 19. πολύς πόνος για 2-3 εβδομάδες, με πολύ μεγάλη δυσκολία κατάπινα, έκανα μισή ώρα να πιω ένα ποτήρι γάλα. είχα χάσει περίπου 10 κιλά (επειδή δεν μπορούσα να καταπιώ προτιμούσα να μην τρώω...). Ελπίζω ο γιος σου να έχει καλύτερη εμπειρία και να αναρρώσει εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

είχα βγάλει τις αμυγδαλές μου στα 19. πολύς πόνος για 2-3 εβδομάδες, με πολύ μεγάλη δυσκολία κατάπινα, έκανα μισή ώρα να πιω ένα ποτήρι γάλα. είχα χάσει περίπου 10 κιλά (επειδή δεν μπορούσα να καταπιώ προτιμούσα να μην τρώω...). Ελπίζω ο γιος σου να έχει καλύτερη εμπειρία και να αναρρώσει εύκολα.

Μια από τα ίδια. Φυσιολογικά μου φαίνονται τα συμπτώματα.

Εγώ επίσης λίγο πριν βγω από το νοσοκομείο ξέρασα -σόρυ- αίματα και κομματάκια για πολύ ώρα. Μου είπε ο γιατρός ότι όπως κόβουν αίματα κτλ κατεβαίνουν στο στομάχι.

Περαστικά στον μικρούλη.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, και η κόρη μου έβγαλε τις αμυγδαλές στις στα 12, και για 3 εβδομάδες πονούσε, τις δυο πρώτες πολύ, και μετά άρχισε σιγά-σιγά να μειώνεται ο πόνος. Είναι φυσιολογικό, όλα καλά θα πάνε!

 

Περαστικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπερα.καναμε επεμβαση αμυγδαλεςκρεατακια πριν 6 μερες.ολα καλα.καναμε μεχρι την 2η μερα 4 εμετους πονουσε η κοιλιτσα του...κ την 4η 5η 6η μερα διαμαρτυρηθηκε για πονοκεφαλο το πρωι.γκρινιαζει το βραδυ οταν παει να βυξει...ειμαστε περιπου 5 ετων.ειχε συμπτωματα αλλο παιδακι;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...