Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

και η δική μας βάπτιση στις 12 το πρωί είναι

αλλά μην ξεχνάτε βρε κορίτσια ότι οι μαμάδες και οι νονάδες πρέπει να ξεχωρίζουν...

εντάξει, δεν είπαμε μάξι τουαλέτα αλλά κάτι καλύτερο το χρειάζεται η περίσταση

 

 

 

 

ερώτηση...

στον μπαμπά μας να πάρω φούξια πουκάμισο ώστε να είμαστε ασορτί ή φούξια γραβάτα? :lol:

 

ΦΟΥΞΙΑ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ :!:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δύστυχως εγώ δεν μπορώ να δω τα φορεματάκια και τα παπουτσάκια σας (λόγω του γνωστού προβλήματός μου :cool: ) αλλά είμαι σίγουρη ότι όλες θα είσαστε ΚΟΥΚΛΕΣ!

Όσον αφορά το ρούχο, εγώ αγόρασα ένα σκούρο μοβ φόρεμα PINKO, κεντημένο όλο με πούλιες! Είναι κλειστό μπροστά μέχρι τον λαιμό και ανοιχτή (αρκέτα θα έλεγα) η πλάτη! Δένει ένας πολύ ωραίος σατέν φιόγκος στο λαιμό! Μπορεί να σας ακούγετε too much αλλά δεν είναι!

Άλλωστε και ο gay πωλητής όταν του είπα...

-"Μήπως είναι υπερβολικό για την βάφτιση? Θα είναι Κυριακή μεσημέρι?"

μου απαντάει: "Καλέ χρυσή μου η μάνα είσαι........"

 

Έτσι κάπως το σκέφτηκα και εγώ! Αν δεν ξεχωρίζω εγώ, ο γιόκας μου και ο άντρας μου (έτσι κι αλλιώς θα ξεχωρίζει, λόγω ύψους) :lol:

Άντε και ο νονός :lol::lol::lol: Τότε ποιός θα ξεχωρίζει?

Φορέστε ότι σας κάνει klik, αυτή είναι η άποψή μου!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θυμήθηκα! :idea: Δεν έχω βρει ακόμα κάποια κοπέλα να μου στήσει τα πράγματα στο τραπέζι μετά! Μήπως ξέρεις καμια κοπελίτσα που ενδιαφέρετε? Με το αζημείωτο φυσικά!

 

Δεν υπάρχει καμία ξαδερφούλα ή καμία φιλεναδούλα να την κάνει αυτή τη δουλειά? Εγώ θα αγγαρέψω την κοπέλα του αδερφού μου.

 

egω εδωσα στην Ανθωπολισα 50 ευρω και μου στολισε και τις μπομπονιερες στο τραπεζι

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Θα πάω.Κανένα άλλο κατάστημα με μεγάλα μεγέθη παρακαλώ ξέρει καμια μας για Πειραιά.Δραπετσόνα,Κορυδαλό,Κερατσίνι;;;

 

Δώστε και σωστε μια μαμά παχουλοδροσάτη και απελπισμένη...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...

κάπου έχει ειπωθεί νομίζω αλλά δεν το βρίσκω...

θέλω πλαστικά σακουλάκια μικρού μεγέθους για να βάλω μέσα διάφορες καραμελίτσες και μετά αυτά όπως είναι να τα βάλω μέσα στο πουγκί που θα κάνω για τις παιδικές μπομπονιέρες μαζί με το δωράκι...

 

που θα τα βρω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερώτηση...

κάπου έχει ειπωθεί νομίζω αλλά δεν το βρίσκω...

θέλω πλαστικά σακουλάκια μικρού μεγέθους για να βάλω μέσα διάφορες καραμελίτσες και μετά αυτά όπως είναι να τα βάλω μέσα στο πουγκί που θα κάνω για τις παιδικές μπομπονιέρες μαζί με το δωράκι...

 

που θα τα βρω?

 

στην πλατεια κουμουνδουρου εχει τον μπαρκα κ αλλα με ειδη συσκευασιας.

στον πειραια εχει επισης μπαρκα ηρωων πολυτεχνειου

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κι απο μενα... υπαρχει στην αμφιαλη ή στη δραπετσωνα ενας ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ που λεει τα παντα για την βαπτιση, ειναι μαλλον χονδρική ξερει κανεις γι αυτο? εγω την βαπτιση θα την κανω με θεμα ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ!!! εεε γυναικες ειμαστε!! αν καποια απο σας εχει καμια καλη ιδεα ειναι ευπροσδεκτη η βοηθεια :wink:

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...

κάπου έχει ειπωθεί νομίζω αλλά δεν το βρίσκω...

θέλω πλαστικά σακουλάκια μικρού μεγέθους για να βάλω μέσα διάφορες καραμελίτσες και μετά αυτά όπως είναι να τα βάλω μέσα στο πουγκί που θα κάνω για τις παιδικές μπομπονιέρες μαζί με το δωράκι...

 

που θα τα βρω?

 

Εγώ είχα ρωτήσει παλιότερα αλλά τελικά δεν τα χρειάστηκα! Σίγουρα΄πάντως στα είδη συσκευασίας θα έχει!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Θα πάω.Κανένα άλλο κατάστημα με μεγάλα μεγέθη παρακαλώ ξέρει καμια μας για Πειραιά.Δραπετσόνα,Κορυδαλό,Κερατσίνι;;;

 

Δώστε και σωστε μια μαμά παχουλοδροσάτη και απελπισμένη...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Αν σε βολεύει η Ν. Ιωνία με το τρένο ξέρω ένα κατάστημα που έχει ωραία φορέματα μόνο βραδυνά σε μέγεθος που θα σε βολέψει - φαντάσου ότι όταν ήμουν 8,5μηνών έγγυος στην μπεμπούλα μου βρήκα ρούχο εκεί!!! Σου κάνουν ότι μεταπόιηση θέλεις από τιράντα ποιο χοντρή μέχρι κοψίμτατα στην φούστα αν θες ασσύμετρο κάτω , ή κοντό μπροστά και πίσω πιο μακρύ κλπ ... κλπ... Αν σε βολεύει σου γράφω όνομα και ακριβή διεύθυνση - με το τρένο βολεύει πολύ...

Φιλιά πολλά και καλή τύχη

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

μαριλιτα μου σευχαριστώ πολύ,Βρηκα.Τελικά δεν ειμαι τόσο τερας με νόμιζα.Μπήκα σε κάτι ωραια ρούχα.Ευχαριστώ πολύ.Τωρα τρέχω για παπούτσι.

 

Μαμά του Ωρίωνα,

1, πήγα ΜΑΤ κορυδαλό και τους λέω δειξτε μου το φόρεμα που πήρε πρόσφατα μια κοπέλα που βαπτίζει και κάνει 180 ευρώ και είναι κάτι απο μώβ..... και μου το έδειξαν.....:shock::shock::shock::shock::shock:

Πάρα πολύ ωραιο είναι και πολύ αέρινο αλλά εμενα δεν με κολακέυει.Φαντάζομαι θα εισαι μια κουκλα μεσα σαυτό γιατί έχει εκπληκτικό ντεσέν και ύφασμα.Με το καλό.

2, Στην Αθηνάς στον Κορυδαλό έτσι όπως πάς για πλατεία Ελευθερίας δεξιά έχει ενα κατάστημα με είδη αμπαλάζ.Ζητάς απο δειγματολόγιο το μέγεθος που σου κάνει και τα αγοράζεις με το κιλό.Ειναι για τρόφιμα.Το μεγάλο βγάζει 300 κομμάτια περίπου στο κιλό και έχει 9 ευρώ.Ελπίζω να είναι αυτό που ζητάς και να κατάλαβα καλά.Βάζω ζαχαρωτά τουρλού τουρλού και τα κάνω δώρο σε επισκεψεις [με κορδέλες και κοσμηματάκια...]που πάω σε φίλες.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aggeloudia μου σε ευχαριστώ

Και για τα καλά σου λόγια αλλά και για το θέμα με τα σακουλάκια

Το θέμα όμως είναι ότι εγώ θέλω όλο κι όλο 40 κομμάτια :oops:

θα μου δώσουν 150 γρ? :oops:

Link to comment
Share on other sites

υποθετω πως ναι!!!!!!!!!!κανονικά ετσι πρεπει.επειδη το ποσο θα ειναι ευτελές , πάρε για 2 ευρω ετσι για να μη σε στραβοκοιταει.φιλακια

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα.

Φόρεμα έχω, παπούτσι έχω, έσαρπα έχω αλλά δεν έχω μαλλί. Αυτό το μήνα μετά την πλούσια κόμη της εγκυμοσύνης άρχισα να μαδάω. Ξέρω ότι είναι αναμενόμενο και ότι θα ξαναβγούν αλλά τώρα;;; :roll::roll: Τι μαλλί θα χτενίσω στη βάπτιση αφού θα μου μείνουν δυο-τρεις τρίχες;;;

Link to comment
Share on other sites

μαριλιταμε ενδιαφερει εμενα το μαγαζι στην ν. ιωνια μπορεις να μου πεις διευθυνση και ονομα;;;ευχαριστω

 

Φυσικά : Λέγετε Roula Λ. Ηρακλείου 246 τηλ.2102794477 . Συμβουλή : Δοκιμασμένα τα φορέματα είναι πολύ πιο ωραία....

Καλό ψάξιμο κουκλίτσα :lol: !!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα.

Φόρεμα έχω, παπούτσι έχω, έσαρπα έχω αλλά δεν έχω μαλλί. Αυτό το μήνα μετά την πλούσια κόμη της εγκυμοσύνης άρχισα να μαδάω. Ξέρω ότι είναι αναμενόμενο και ότι θα ξαναβγούν αλλά τώρα;;; :roll::roll: Τι μαλλί θα χτενίσω στη βάπτιση αφού θα μου μείνουν δυο-τρεις τρίχες;;;

 

Νομίζω ότι αν στα μπουκλάρει και στη συνέχεια σου κάνει έναν ωραίο glamourus κότσο με ωραία σκουλαρίκια θα είσαι κούκλα!!!! Πάντως λογικά φταίει το χαμηλό σίδερο στον οργανισμό σου κάνε καμιά εξετασούλα και μετά ψίσεμε κι εμένα γιατί έχω παρόμοιο πρόβλημα.... αλλά στις συμβουλές είμαι καλή χι χι

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΡΙΑ-ΕΡΩΤΗΣΗ :arrow: Μου ειπαν να αγορασω μια λευκη πετσετα....

Ο παπας λεει θα σκουπισει τα χερια του απο τα λαδια μετα την "βουτια" και για να μην παρει λεει απο το σετ του παιδιου να παρω εγω μια extra γιατι θα την κρατησει μετα το μυστηριο.Αληθεια - Μυθος :?:

Τι να κανω?Να παρω μια να ειμαι σιγουρη?

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου, θα ακούσεις του καθενός, το μακρύ και το κοντό! Τι να πω! εγώ δεν το έχω ξανακούσει! Αν δεν σου κάνει κόπο πάρε μια extra!

 

Φαντάζομαι να έρθει ο δικός μας ο παππάς και αφού σκουπίσει τα χέρια του να "τσεπώσει" μετά και την πετσέτα! Η οποία (σημειωτέον) είναι σετ με τα βαφτιστικά, δηλαδή έχουν την ίδια στάμπα-σχέδιο που έχει το μπουφαν του μικρου! Θα τραβάω εγώ από τη μια ο παππάς από την άλλη και θα φωνάζω: "Καλά, δεν σου έφταναν τα 200 ευρώ που τσέπωσες, θέλεις και την πετσέτα?????" :lol::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω και τι να μου πεις :roll:

Μου το πε η κουμπαρα μου (που βαφτισε τον μεγαλο)

Ειναι βεβαια απο επαρχια ....

Εγω εχω παντως την ερωτηση :arrow:

μετα ο παπας ανοιγει καταστημα με λευκα ειδη? :roll::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΠΕΤΣΕΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑ??? Κ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΤΣΕΤΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΦΤΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΑΣ????

ΜΙΑ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

...να πω και εγώ???

 

Δε ξέρω αν θα την κρατήσει ο παπάς ή όχι (Σ.σ. ...κορίτσια αν δε μας στείλουν στην πυρά με αυτά που γράφουμε, μια κόλαση μας περιμένει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!). Εκείνο που ξέρω είναι ότι αφού τελειώσει το μυστήριο, σκουπίζουν ωραιότατα την κολυμπήθρα με την εν λόγω πετσετούλα. Η κολυμπήθρα μπρούτζινη (?), η μαυρίλα ατελείωτη και η πετσετούλα-το-έχω-σετάκι... για πέταμα το λιγότερο!

 

Μήπως τελικά να πάρουμε όλες μια μικρή extra?

 

Ή έστω ένα wettex? Και να πούμε ότι είναι και πιο απορροφητικό?

Link to comment
Share on other sites

...να πω και εγώ???

 

Δε ξέρω αν θα την κρατήσει ο παπάς ή όχι (Σ.σ. ...κορίτσια αν δε μας στείλουν στην πυρά με αυτά που γράφουμε, μια κόλαση μας περιμένει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!). Εκείνο που ξέρω είναι ότι αφού τελειώσει το μυστήριο, σκουπίζουν ωραιότατα την κολυμπήθρα με την εν λόγω πετσετούλα. Η κολυμπήθρα μπρούτζινη (?), η μαυρίλα ατελείωτη και η πετσετούλα-το-έχω-σετάκι... για πέταμα το λιγότερο!

 

Μήπως τελικά να πάρουμε όλες μια μικρή extra?

 

Ή έστω ένα wettex? Και να πούμε ότι είναι και πιο απορροφητικό?

.".κορίτσια αν δε μας στείλουν στην πυρά με αυτά που γράφουμε, μια κόλαση μας περιμένει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!)"

Εμας ή αυτους??????????????????

 

Παντως κι εμενα που βαφτισα τον Ιουνιο το κοριτσακι μου,

μου ζητησε η νεοκορισα την μικρη πετσετουλα,

μαλιστα μου ειπε να την πλυνω στην θαλασσα

και μετα να την παω στην εκκλησια........ :?

...ακομη περιμενει................ :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα.

Φόρεμα έχω, παπούτσι έχω, έσαρπα έχω αλλά δεν έχω μαλλί. Αυτό το μήνα μετά την πλούσια κόμη της εγκυμοσύνης άρχισα να μαδάω. Ξέρω ότι είναι αναμενόμενο και ότι θα ξαναβγούν αλλά τώρα;;; :roll::roll: Τι μαλλί θα χτενίσω στη βάπτιση αφού θα μου μείνουν δυο-τρεις τρίχες;;;

 

Νομίζω ότι αν στα μπουκλάρει και στη συνέχεια σου κάνει έναν ωραίο glamourus κότσο με ωραία σκουλαρίκια θα είσαι κούκλα!!!! Πάντως λογικά φταίει το χαμηλό σίδερο στον οργανισμό σου κάνε καμιά εξετασούλα και μετά ψίσεμε κι εμένα γιατί έχω παρόμοιο πρόβλημα.... αλλά στις συμβουλές είμαι καλή χι χι

 

 

Τι εννοεις glamourous;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...