Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Ρωτήστε εδώ τα έμπειρα μέλη τις διάφορές σας απορίες, δημοσιεύστε εδώ τα νέα σχετικά με την εξέλιξη της προετοιμασίας της βάφτισης του παιδιού σας.

 

Παρακαλούμε εάν οι δημοσιεύσεις σας περιέχουν χρήσιμες πληροφορίες διασφαλίστε οτι θα τις δημοσιεύσετε και σε άλλο σημείο (πχ στα τόπικ της κατηγοριοποίησης) καθώς λόγω της φύσης αυτού του τόπικ μπορεί να χαθούν και να μην ειναι ορατές απο άλλα μέλη στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν είπα τα κιλά μου!

είπα με πόσα ξεκίνησα την εγκυμοσύνη!!!

χαχαχαχαχαχα

είμαι παραπάνω από τόσα αλλά δε με νοιάζει ΠΛΕΟΝ

 

με έχει πιάσει μια γαϊδουρια απ τη μέρα που ανακάλυψα ότι μπορώ να βρω ρούχα στο μέγεθος μου στα ΜΑΤ!

Αλήθεια, έχω πάρει τα πάνω μου!

Και νομίζω ότι αυτό ακτινοβολεί.. βγαίνει προς τα έξω!

Αγόρασα ένα κάπρι και δυο μπλουζάκια απ το ΜΑΤ και τα φόρεσα και με είδε ο άντρας μου και μου είπε επί λέξη... "επιτέλους! καιρό είχα να σε δω χαρούμενη και περιποιημένη! είσαι πολύ όμορφη!"

 

και ξέρεις τι ήταν αυτό για μένα? ο κόσμος όλος!

δεν χρειάζομαι πλέον ροδάκια να με τσουλάνε! χαχαχαχα

κι ας έχω ΠΟΛΛΑ κιλά! ΣΚΟΤΙΣΤΗΚΑ!

Τουλάχιστον τα έχω απολαύσει όλα αυτά τα κιλά! Γραμμάριο προς γραμμάριο! Με τεράστια ηδονή έχω φάει όλες τις θερμίδες :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν είπα τα κιλά μου!

είπα με πόσα ξεκίνησα την εγκυμοσύνη!!!

χαχαχαχαχαχα

είμαι παραπάνω από τόσα αλλά δε με νοιάζει ΠΛΕΟΝ

 

με έχει πιάσει μια γαϊδουρια απ τη μέρα που ανακάλυψα ότι μπορώ να βρω ρούχα στο μέγεθος μου στα ΜΑΤ!

Αλήθεια, έχω πάρει τα πάνω μου!

Και νομίζω ότι αυτό ακτινοβολεί.. βγαίνει προς τα έξω!

Αγόρασα ένα κάπρι και δυο μπλουζάκια απ το ΜΑΤ και τα φόρεσα και με είδε ο άντρας μου και μου είπε επί λέξη... "επιτέλους! καιρό είχα να σε δω χαρούμενη και περιποιημένη! είσαι πολύ όμορφη!"

 

και ξέρεις τι ήταν αυτό για μένα? ο κόσμος όλος!

δεν χρειάζομαι πλέον ροδάκια να με τσουλάνε! χαχαχαχα

κι ας έχω ΠΟΛΛΑ κιλά! ΣΚΟΤΙΣΤΗΚΑ!

Τουλάχιστον τα έχω απολαύσει όλα αυτά τα κιλά! Γραμμάριο προς γραμμάριο! Με τεράστια ηδονή έχω φάει όλες τις θερμίδες :lol:

 

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια! Δε με ξερετε, καινουρια ειμαι εγω. Τι τα θελετε τωρα πρωι πρωι τα κιλα και τα θυμαστε? Κι εγω εχω 4 παραπανισια κιλα απο την εγκυμοσυνη μου που δε βλεπω να φευγουν! αλλα δε βαριεστε? Τι καλυτερο δηλαδη εχουν αυτες οι δυμετρες οι μοντελες? Εμεις οι "γιοματουλες" εχουμε τη χαρη!!

Σοβαρα τωρα, σε ποσο καιρο επανερχεται το σωμα? Εχω ενα γαμο και μια βαπτιση να κανω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρενα καταρχάς καλώς ήρθες :D

 

καταδεύτερον δεν παίζεις στην ίδια κατηγορία κιλών με εμάς απ ότι λες για 4 κιλάκια :lol:

εμείς εδώ συζητάμε για 20αρούμπες και βάλε :lol:

 

 

κατά τα άλλα, το σώμα της κάθε γυναίκας είναι μοναδικό...

άλλη μπορεί να επανέλθει στους 2 μήνες, άλλη στο χρόνο... άλλη στους 18 μήνες

 

όπως και να έχει όμως... παιδιά βγάλαμε κι όχι γατιά... χαλάλι :D

Link to comment
Share on other sites

Ρενα καταρχάς καλώς ήρθες :D

 

καταδεύτερον δεν παίζεις στην ίδια κατηγορία κιλών με εμάς απ ότι λες για 4 κιλάκια :lol:

εμείς εδώ συζητάμε για 20αρούμπες και βάλε :lol:

 

 

κατά τα άλλα, το σώμα της κάθε γυναίκας είναι μοναδικό...

άλλη μπορεί να επανέλθει στους 2 μήνες, άλλη στο χρόνο... άλλη στους 18 μήνες

 

όπως και να έχει όμως... παιδιά βγάλαμε κι όχι γατιά... χαλάλι :D

 

Μαμα του Ωριων, καταρχας... Τι φατσουλα ειναι αυτο το μωρο???Απιστευτα ομορφο.Να το χαιρεσαι. Ξερεις, η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν ειχα προβλημα με τα κιλα μου. Παντα αδυνατη με ενα τροφαντο...τσουπωτο...ζουμπουρλουδικο ποπουδακι. 18 κιλα στην εγκυμοσυνη!Ετρωγα οτι τρωγοταν! Και τωρα αν και εχασα τα περισσοτερα κιλα, το σωμα εχει αλλαξει! Και ο πωπουλησ ακομα πιο φαρδυσ. αλλα και κοιλιτσα που ποτε δεν ειχα ! Και λιγα κιλα να εχεις παραπανω απο αυτα που εχεις συνηθισει, ειναι ασχημο, μη νομιζεις...

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Ωρίωνα μην νομίζεις εγώ 30 κιλά έβαλα αλλά ο γιος μου αποφάσισε

ότι δεν ήθελε να πάρει κιλά και τα άφησε όλα επάνω μου 1740γρ γεννήθηκε το πουλάκι μου :lol::lol::lol:

Περάσανε 2 χρόνια κι ακόμα το παλεύω......χωρίς όμως αποτέλεσμα

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ναι!!!! Εγώ σήμερα πήρα στη δουλειά να φτιάξω ανεμόμυλους -προσκλητήρια! Με τον ταρζάν που έχω σπίτι, δεν προλαβαίνω!!!

Πιο πολύ με αγχώνει πότε θα τα μοιράσω παρά τα υπόλοιπα! Άσε που φτάνουν μάλλον ίσα ίσα για τους καλεσμένους! Φοβάμαι μην γίνω και ρεζίλι!!!!! :oops::oops:

 

Τι έχεις να κάνεις ακόμα?

 

 

Α :!: Τώρα θυμήθηκα! :idea: Δεν έχω βρει ακόμα κάποια κοπέλα να μου στήσει τα πράγματα στο τραπέζι μετά! Μήπως ξέρεις καμια κοπελίτσα που ενδιαφέρετε? Με το αζημείωτο φυσικά!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα προσκλητήρια ακόμα τα περιμένω. Δεν ξαναμπλέκω με γνωστούς.

Για τις μπομπονιέρες έχω παρει τα υλικά εκτός από τα κουφέτα. θα τις δέσω καμιά δεκαριά μέρες πριν. Κάπως αργά αποφάσισα να κάνω τα γλυκά του κουταλιού. Ο Χαλκιαδάκης πρέπει να είναι κλειστός και επιπλέον δεν ξέρω από που να πάρω κουταλάκια. Ο Μαμμωνάς μου είπε 0,30 λεπτά και μου φάνηκαν ακριβά

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θυμήθηκα! :idea: Δεν έχω βρει ακόμα κάποια κοπέλα να μου στήσει τα πράγματα στο τραπέζι μετά! Μήπως ξέρεις καμια κοπελίτσα που ενδιαφέρετε? Με το αζημείωτο φυσικά!

 

Δεν υπάρχει καμία ξαδερφούλα ή καμία φιλεναδούλα να την κάνει αυτή τη δουλειά? Εγώ θα αγγαρέψω την κοπέλα του αδερφού μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια μου...εχω τα προσκλητηρια στα χερια μου.

Περασαμε στα κορδονακια τις χαντρουλες κ πρεπει να αρχισουμε το δεσιμο.

Επισης πηραμε τα γλαστρακια που θα μπουν στα τραπεζια και πρεπει να γραψουμε το ονομα του μωρου.

Τελευταια θα αγορασω τα λουλουδια που θα μπουν μεσα.

Οταν τα τελειωσω ολα θα σας βαλω φωτο.

Το μονο που δεν βρισκω ειναι βιβλιο ευχων.

Α! παραγγειλαμε κ τα γλυκα σοκολατενια φυσικα, τυλιγεμνα με ροζ χαρτι σε σχημα καραμελας.

Οι μπομπονιερες γινανε παραγγελια (ειναι μπουκαλακι κρυσταλινο για αρωμα) κ ως την Τεταρτη θα ερθουν κ θα παμε να διαλεξουμε το τυλιγμα. (επιτελους κατι που θα ειναι ετοιμο)

Οι παιδικες ειναι κ εκεινες παραγγελια, θα εχουν πανω γλειφυτζουρι κ smarties και θα ειναι καλυδοσκοπια. ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα προσκλητήρια ακόμα τα περιμένω. Δεν ξαναμπλέκω με γνωστούς.

Για τις μπομπονιέρες έχω παρει τα υλικά εκτός από τα κουφέτα. θα τις δέσω καμιά δεκαριά μέρες πριν. Κάπως αργά αποφάσισα να κάνω τα γλυκά του κουταλιού. Ο Χαλκιαδάκης πρέπει να είναι κλειστός και επιπλέον δεν ξέρω από που να πάρω κουταλάκια. Ο Μαμμωνάς μου είπε 0,30 λεπτά και μου φάνηκαν ακριβά

 

Έχει και το elxis απ' ότι είδα, αλλά εγώ δεν έβαλα κουταλάκι! Αγόρασα από την DIVA ένα ωραίο κρεμαστό, Αγοράκι με τραγιασκάκι και θα το κρεμάσω πάνω στο κορδονάκι, οπότε κάνει και το μπούγιο του και κοστίζει μόνο 0,10 λεπτά! Για σκέψου το και έτσι....

Αν πάλι επιμένεις στα κουταλάκια έχω και τα στοιχεία μιας εταιρείας στο Μοσχάτο που έχει απλά κουταλάκια 0,20 ευρώ το ενα!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μου...εχω τα προσκλητηρια στα χερια μου.

Περασαμε στα κορδονακια τις χαντρουλες κ πρεπει να αρχισουμε το δεσιμο.

Επισης πηραμε τα γλαστρακια που θα μπουν στα τραπεζια και πρεπει να γραψουμε το ονομα του μωρου.

Τελευταια θα αγορασω τα λουλουδια που θα μπουν μεσα.

Οταν τα τελειωσω ολα θα σας βαλω φωτο.

Το μονο που δεν βρισκω ειναι βιβλιο ευχων.

Α! παραγγειλαμε κ τα γλυκα σοκολατενια φυσικα, τυλιγεμνα με ροζ χαρτι σε σχημα καραμελας.

Οι μπομπονιερες γινανε παραγγελια (ειναι μπουκαλακι κρυσταλινο για αρωμα) κ ως την Τεταρτη θα ερθουν κ θα παμε να διαλεξουμε το τυλιγμα. (επιτελους κατι που θα ειναι ετοιμο)

Οι παιδικες ειναι κ εκεινες παραγγελια, θα εχουν πανω γλειφυτζουρι κ smarties και θα ειναι καλυδοσκοπια. ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

 

Πολύ ωραία ακούγονται! Πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις φωτογραφίες μόλις ετοιμαστούν! Εγώ κάθε φορά που τελειώνω κάτι, το βγάζω φωτο, για να τα βάλω κάποια στιγμή ολα μαζί!!!!!

Ξέρετε τι σκέφτομαι! Αν τελειώσει η Βάφτιση, με τι θα ασχοληθούμε μετά???

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου αν θέλεις τα στοιχεία για τα κουταλάκια.

Λύσε μου όμως μία απορία. Αν θέλει καποιος να φάει το γλυκό εκείνη την ώρα΄??? :?::?:

 

Πάρε στην τσάντα σου μερικά πλαστικά κουταλάκια και μοίρασέ τα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εγώ θα τους τα δώσω στο τραπέζι όχι στην εκκλησία ίσως γι' αυτό και δεν προβληματίστηκα τόσο!

Σου στέλνω πμ για τα κουταλάκια!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι περιμένουμε φωτογραφίες :D

 

 

όσο για το με τι θα ασχολούμαστε μετά μην ανησυχείτε...

απ ότι βλέπω σε όλες σας πλησιάζουν τα πρώτα γενέθλια :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...