Χορηγία Επικοινωνίας:  Προετοιμάζομαι για Τοκετό & Θηλασμό! 

25/11  Σάββατο από τις 12:00-14:30 π.μ. στo Κέντρο Θηλασμού & Μητρότητας
 Απευθύνεται σε εγκύους μετά τον 5ο μήνα κύησης!

Είσοδος Ελεύθερη 

Πατήστε στην εδώ για να δηλώσετε συμμετοχή

mitrikos_nov17.gif

hola

ιδέες για γάμο

103 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

δε ξερω αν ειναι η ιδια αλλα η δικια σου ειναι πιο οικονομικη....απλα εμενα μου βαλε κ βιβλιο ευχων μεσα.στεφανα κλπ τα χει παρει ο κουμπαρος μπορεις να μου στειλεις σε πμ ποια ειναι να κοιταξω κ εκει?ευχαριστω

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Διαφημίσεις

Γεια σας!Ετοιμαζομαι να παντρευτω και ψαχνω οικονομικες βερες αλλα οχι ασημενιες αν γωριζετε ενημερωστε με....Ευχαριστω

On 13/6/2012 at 10:35 ΠΜ, xena είπε:

Λοιπόν διάλεξα τον Αη Γιάννη, ένα ξωκλήσι στην Λούτσα με εκπληκτική θέα. Επειδή μένω κι όλας εκεί κοντά κοίταξα να έχει πανσέληνο κοντά στην ημέρα εκείνη γιατί φαίνεται σαν να βγαίνει απ την θάλασσα. Ετσι όρισα την ημ/νία.

Αφού λοιπόν είχα μια θέα που όλοι θα σταματούσαν σίγουρα περνώντας για να την δουν, ο στολισμός αρκέστηκε σε 6 μεγάλα φαναρια από το Τζάμπο και 2 μικράκια. Τούλι που θα βρείτε στην Αθήνα, πάμφθηνα, εγώ έβαλα λαχανί και λευκό και κλαδιά ελιάς. Είχα και 10 μεγάλα λουλούδια ψεύτικα, ζέρμπερες λευκές που δεν τις ξεχώριζες όμως απ τις αληθινές και τα έβαλα κι αυτά. Με τα τούλια και την ελιά λοιπόν κάναμε τα πάντα. Ως και αψίδα στην πόρτα στο ξωκλήσι.

Είχα πάει βασικά με την νονά μου μέρες πριν και της είπα πως τα θέλω και μου τα εφτιαξε. Με τούλι και μόνο μπορείς να στολίσεις τόσα πολλά πράγματα....

Είχα πάρει μια καράφα απ τα μαγαζιά που πουλάνε ότι πάρεις 1 ευρώ. Ενα ποτήρι του κρασιού κι έναν δίσκο που είχαμε. Ολα αυτά τα στολίσαμε με κορδέλες, μιγκ και κλαδάκια ελιάς. Ο δίσκος είχε μέσα κουφέτα, 1-1 τα είχαμε βάλει σε τουλάκι σαν μπομπονιεράκια με κορδελίτσα.

Ο γάμος έγινε λοιπόν απλά, χωρίς γραβάτες και φαμφάρες και η πινελιά που σας λέω ότι έγραψε ήταν ότι είχα πάρει 4 μπουκάλια χύμα γλυκό κρασί (νάμα), μαρέγκες (λευκές & λαχανί πάμφθηνα, νομίζω τις 400 κάπου 45 ευρώ) και πλαστικά ποτηράκια καλής ποιότητας (με βάση) και χυμό για τα παιδάκια. Ολα αυτά τα στήσαμε σε λευκά τραπεζομάντηλα με τούλια λαχανί, έβαλαν και 2-3 βότσαλα λευκά, ρεσώ στα φαναράκια τα μικρά, τι να σας λέω τώρα... ήταν πανέμορφα. Οταν τα είδα όλα αυτά πηγαίνοντας στην εκκλησία δεν πίστευα στα μάτια μου. Δεν περίμενα να'ναι τόσο όμορφα.

Καταλήξαμε λοιπόν να δεξιωθούμε τους καλεσμένους μας στο ξωκλήσι κοιτάζοντας την απίστευτη θέα και πίνοντας γλυκό κρασάκι. Δεν ήθελε κανείς να φύγει!! Τι άλλο ήθελα; Είχα τον αγαπημένο μου, όλους τους φίλους μου, καλό κρασάκι, και μια θέα υπέροχη...

Απ΄ότι μαθαίνω ως σήμερα άρεσε στον κόσμο πολύ κι ακόμη το συζητούν.

Ξόδεψα για όλα, και για το νυφικό μαζί, περίπου 900 ευρώ. Ο κουμπάρος 200 ευρώ + 110 αν θυμάμαι σωστά την εκκλησία.

Αν θέλετε μπορείτε να νοικιάσετε λαμπάδες. Βάσεις και γυάλες όπου θα βάλετε άμμο, κοχύλια και κερί. Δεν είναι δύσκολο.

Απλά βάλτε άλλους που πιάνει το χέρι τους να τα κάνουν!! Εσείς πρέπει να είστε ξεκούραστες - επιμένω!!

Ακουγονται πολυ ομορφα ολα αυτα  που εφτιαξες!Εγω εχω παντρευτει με πολιτικο και θελω να κανω θρυσκευτηκο γαμο....μου εδωσες ωραιες ιδεες!Θ μπορουσες να μου στειλεις φωτο απο τον στολισμο στο Ε-mail   μου η αν γινετε και εδω...για να εχω και εικονα ?Σε ευχαριστω πολυ!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα