Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ιδέες για γάμο


hola

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθει γιατι με πιέζει η Πεθερα μου να γίνει το δικό της.... Ξέρετε μήπως για δεξιωση κάτι οικονομικό ; Η κέντρο που να χέρι μέσα εκκλησία κ να κάνω κ τελετή κ δεξιωση;;; Δυστυχώς όσο ωραία είναι η προετοιμασία έχει πολυ τρέξιμο

 

Oυφ, αυτές οι πεθερές! Λες και παντρεύονται εκείνες. Να πάρεις με τον άντρα σου και να της τα χώσει με ωραίο ή άσχημο τρόπο. Ας καλέσει τους καλεσμένους που ''δικαιούται'' αλλά τίποτα παραπάνω. Εντάξει, μπράβο μεν που πληρώνει γιατί πολλοί δε δίνουν δραχμή, αλλά το ότι πηρώνει δεν της δίνει και τα άπειρα δικαιώματα. Τη λίστα των καλεσμένων μαζί να την κάνετε μαζί, όχι να στη δώσει έτοιμη. Μα άκου να θέλει να διαλέξει νυφικά και μπομπονέρες. Βρε ουστ.

Λοιπόν για τραπέζι μπορείς να δεις στη λεωφόρο Πάρνηθος, έχει πολλές αίθουσες και καλές τιμές.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Θα το ψάξω κ αυτο....τώρα μένει μόνο η εκκλησία δε μας λένε κ τίποτα ακόμα για αλλαγη ενορίας πόσο κοστίζει

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω κ αυτο....τώρα μένει μόνο η εκκλησία δε μας λένε κ τίποτα ακόμα για αλλαγη ενορίας πόσο κοστίζει

 

Καλέ γιατί δε σας λένε? Μάλλον παίρνει ο καθένας όσο θέλει.. Δηλαδή ρωτήσατε και δε σας είπαν?

:shock:

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μας είπαν πρέπει να το συζητήσουμε να δούμε καλα ανεπίτρεπτο να δίνουμε λεφτα μια κοπέλα μου είπε 40 ευρω

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μας είπαν πρέπει να το συζητήσουμε να δούμε καλα ανεπίτρεπτο να δίνουμε λεφτα μια κοπέλα μου είπε 40 ευρω

 

 

απο εικοσι εως εξηντα εκαστως !και ο γαμπρος στη δικια του ενορια και η νυφη στη δικια της για να παρετε το χαρτι και να βγαλετε τις αδειες αν θελετε να πανρευτειτε αλλου,,,,,

 

 

οσο για την παρνηθος που λεει και η γκλιτερ επειδη εχω παει σε ουκ ολιγους γαμους εκει τωρα που δεν εχουν σχεδον καθολου δουλεια μπορειτε να παζαρεψετε πολυ,,,,αλλα ενδεικτικα κατω απο 25 δε το κοβω ,,,υπολογιστε και ντι τζεϊ και το εξτρα κοστος του φωτογραφου-βιντεο (πολυ χρεωνουν εξτρα ανα ωρα στη ταβερνα )

 

αποψη μου τινουλα ποτε ειναι ο γαμος????ψαχτε το καλα και μη βιαστειτε,,,,,που θα γινει ο γαμος???γαλατσι???εκει κοντα δεν εχει τιποτα ???για να μητρεχετε απο εδω και εκει????

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Yasemi μου ο γάμος θα γίνει το 2013 βρήκα ταβέρνα με 17 το άτομο κ παρέχει τούρτα,στολισμό κ ορχήστρα νομίζω ειναι πολυ καλα ποια ειναι η γνώμη σου;

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites

Yasemi μου ο γάμος θα γίνει το 2013 βρήκα ταβέρνα με 17 το άτομο κ παρέχει τούρτα,στολισμό κ ορχήστρα νομίζω ειναι πολυ καλα ποια ειναι η γνώμη σου;

 

 

στη παρνηθος ολα αυτα???ουυυυυυυ μια χαρα,,,,,απο μενου τι λεει??ποτα???γιατι εκει τη πατανε πολλοι,,,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Yasemi μου ο γάμος θα γίνει το 2013 βρήκα ταβέρνα με 17 το άτομο κ παρέχει τούρτα,στολισμό κ ορχήστρα νομίζω ειναι πολυ καλα ποια ειναι η γνώμη σου;

 

εγω παντως νομιζω οτι εινια καλα σαν τιμη. σκεψου οτι αποφευγεις και τα εξτρα, ζαχαροπλαστειο στο οποιο θα ηθελες καμια 300σαρα και ορχηστρα αλλα 500 στο νερο. φανταζομαι οτι σου δινει και το γλυκο για τον κοσμο. εξαρταται και απο το μενου αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ καλα. εξαλλου μολις ακουσουν γαμο χτυπανε αλυπητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως νομιζω οτι εινια καλα σαν τιμη. σκεψου οτι αποφευγεις και τα εξτρα, ζαχαροπλαστειο στο οποιο θα ηθελες καμια 300σαρα και ορχηστρα αλλα 500 στο νερο. φανταζομαι οτι σου δινει και το γλυκο για τον κοσμο. εξαρταται και απο το μενου αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ καλα. εξαλλου μολις ακουσουν γαμο χτυπανε αλυπητα.

 

και γλυκο εκτος απο τη τουρτα???σε βλεπω λαρτζζζζζζζζζζζ χιχιιχχι

 

εμεις σε γαμο που πηγαμε στη βαρυμποπη -μαλλον μετα τη βαρυμποπη εχει κατι ταβερνες προς παρνηθα μερια τους πηρε 16 το ατομο εκτος τουρτας βεβαια και γλυκο δεν ειχε μεσα η τιμη,,,, γλυκο ητανε η τουρτα βεβαια,,,,ουτε ορχηστρα ειχε μεσα αλλα τα παιδια ειχανε φιλο ντιτζει οποτε οκ ,,,και με τα ποτα εγινε τζερτζελο,,,,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Όχι στη Πάρνηθος αλλα στη παιανια έχει κ τα ποτά μέσα άφθονο όπως μου είπαν επιλογή μενού κ να το διαμορφωσω όπως θελω κ γλυκό για καλεσμενους

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites

Όχι στη Πάρνηθος αλλα στη παιανια έχει κ τα ποτά μέσα άφθονο όπως μου είπαν επιλογή μενού κ να το διαμορφωσω όπως θελω κ γλυκό για καλεσμενους

 

 

να σου πω ομως ο γαμος που θα γινει??? αν ειναι να εισαι πχ στο γαλατσι λεμε και μετα να τρεχετε ολοι παιανια μου φαινεται λιγο μακρια μονο αυτο,,,,,

 

κοιτα να δεις τωρα,,,με τα ποτα τι παιζει,,,συνηθως καλυπτουν μπυρα ή κρασι,,,οχι πχ ουισκι αν απρει ο πεθερος σου για παραδειγμα,,,,επισης δηλ αν διαλεξεις εσυ φιλετο και οχι μπριζολα παλι η ιδια τιμη ειναι??καλα γλυκο δε χρειαζεται εχεις τη τουρτα για αυτο,,,,αυτο μαλλον εννοουν για το γλυκο,,,πρεπει να ακουσεις και την ορχηστρα,,,,καλο ειναι πριν κλεισεις να πας και να φας δοκιμαστικα και αν ακουσεις και την ορχηστρα και να δεις και τοχωρο οταν πχ εχουν εναν αλλο γαμο για να δεις τι παιζει,,,ερχονται γρηγορα τα φαγητα??το σερβις ειναι καλο???

 

ο κλοουν μηπως εχει εξτρα χρεωση??

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Ο γάμος θα γίνει ειτε ψυχικο στον Άγιο Δημητριο(έχουμε βρει κ ταβέρνα στο ψυχικο) ειτε Αγία Μαρίνα (πορτο Ραφτη)

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites

Ο γάμος θα γίνει ειτε ψυχικο στον Άγιο Δημητριο(έχουμε βρει κ ταβέρνα στο ψυχικο) ειτε Αγία Μαρίνα (πορτο Ραφτη)

 

 

αποψη μου παντα αφου θα τους ξενιτεψεις για να ερθουν πορτο ραφτη και θα πληρωσουν διοδια κλπ κλπ βρες εκει κοντα κατι (αν το κανετε εκει) μη πηγαινοερχονται πχ πισω παιανια,,,,ξερεις πολλοι τα υπολογιζουν αυτα τα περα δωθε,,,,,βαλε και το δωρο που θα σου κανουν μη τους ξετιναξεις τη μπανκα:lol::lol::lol::lol:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Σωστό να σαι καλα αυτο δε το χαμε σκεφτεί.....καλύτερα να βρω εκκλησία με ταβέρνα κοντα όπως στο ψυχικο που βρήκα....να σε ρωτήσω αυτο που σου είπα για μπομπονιερες κ προσκλήσεις κλπ πως σου φαίνεται η τιμη;

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites

Σωστό να σαι καλα αυτο δε το χαμε σκεφτεί.....καλύτερα να βρω εκκλησία με ταβέρνα κοντα όπως στο ψυχικο που βρήκα....να σε ρωτήσω αυτο που σου είπα για μπομπονιερες κ προσκλήσεις κλπ πως σου φαίνεται η τιμη;

 

 

 

ναι το ειδα και σου απαντησα απο εκει αλλα δε πειραζει το ξαναλεω απο εδω χιχιιχ

 

ποσες μπομπο ειναι συνολο και ποσα προσκλητηρια και ποσο υποτιθεται τα χρεωνει ανα κομματι?? και πες περιπου πως ειναι κιολας για να υπολογισουμε αν συμφερει :wink:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Χιχιχ κ εγω σου απάντησα αλλα το ξανά γράφω ;) 200 άτομα ειναι η μπομπο 0.70 η μια κ η πρόσκληση 1.40 με φάκελο κ την εκτύπωση στη τιμη αυτη κ καλάθια κ βιβλίο ευχών

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βρήκαμε την ίδια .Εγώ βρήκα στο fb με 380ευρώ 200μπομπο με καλάθια,100προσκλητήρια με φάκελο,στέφανα με στεφανοθήκη,και Δίσκο με ποτήρι.

Η άλλη είναι 500ευρώ 300 μπομπο με καλάθια,150 προσκλητήρια,Στέφανα με στεφανοθήκη και δίσκο με ποτήρι.

Επίσης λέει και για λαμπάδες με 200ευρώ και για στολισμό με 280ευρώ.

Έχει και αλλα και προσαρμόζονται λέει ανάλογα με τις ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...