Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ


ΣΩΤΗΡΙΑ

Recommended Posts

Κορίτσια ας πούμε κάτι διαφορετικό, ας ξεχάσουμε για λίγο την αγωνία μας και την λαχτάρα μας για ένα παιδί και ας γυρίσουμε τον χρόνο πίσω. Ελάτε να θυμηθούμε την πρώτη μας φορά. Την πρώτη φορά που κάναμε έρωτα. Ποιά ηλικία, πως μας φάνηκε, τι έγινε ο τότε σύντροφος, μας άφησε καλή ανάμνηση, ντρεπόμασταν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άντε να το ανασύρουμε από το χρονοντούλαπο της ιστορίας :P

 

:oops:Νύχτα καλοκαιριού σε παραλία με sleeping bag σε απόσταση λίγων μέτρων από το εξοχικό μου, εγώ 16, ο μετέπειτα σύζυγός μου 18, μετά από 3,5 μηνών σχέση.:oops:

 

Τι μου θύμισες :wink:

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι β΄ λυκείου, 17 και οι δύο, πρώτη φορά και για τους δύο, στο ξενοδοχείο που έμενε. Κυρίως από περιέργεια, αλλά και γιατί μου άρεσε ο συγκεκριμένος. Η σχέση δεν ευδοκίμησε, παρά κράτησε μόνο λίγους μήνες. Βασικά, αν και ο άντρας μου δεν ήταν η πρώτη μου σχέση, έχει διαγράψει όλους τους προηγούμενους και αυτούς που ακολούθησαν στο διάστημα που μείναμε χώρια. Ω, ναι, κάναμε ένα δοκιμαστικό κάποιων ετών, χωρίσαμε για άλλα τόσα χρόνια, ξαναείμαστε τώρα μαζί εδώ και 3 χρόνια και παντρευτήκαμε.

 

Για να είμαι ειλικρινής -και να επιστρέψω στο θέμα μας!-η πρώτη μου φορά σήμερα φαντάζει μάλλον αδιάφορη, όπως επίσης και εκείνος με τον οποίο έγινε.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

σωτηρία ωραίο θέμα..τι μας θύμισες..καλοκαίρι στα γενέθλιά μου για δευτέρα λυκείου..ήμουν ήδη 3 χρόνια με τη σχέση μου εκείνη..το σκεφτόμουν αρκετα...πρώτη φορά και για τους δυο..πριν μια βδομάδα, πριν γίνει προσπαθούσαμε αρκετά αλλά δε γινόταν τίποτα!!!:) αποφάσισα πως αυτά δεν ήταν για μένα..δε μου άρεσε..και μια βδομάδα μετά στα γενέθλιά μου έγινε..δε μπορώ να πω πως θυμάμαι πολλά ούτε και με σημάδεψε όπως λένε πολλές αυτό της πρώτης φοράς..καλό το παιδί που ήμουν, γλυκιά η σχέση η εφηβική...αλλά ως εκεί..αμνησία!!!!τώρα έχω τον αντρούλη μου που όσο κι αν γυρίσω πίσω να σκεφτώ σαν αυτόν κανείς!!!!!!!!!!!!!!!!!! έχω τον πιο γλυκό άνθρωπο του κόσμου!!!!

αρε σωτηρία μας γύρισες πίσω πάνω από δεκαετία!!!!!!!!μεγάλωσα!!!!!!!!!!!!:(

χιχι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχαμε 2 χρόνια δεσμό. Εκείνος 19 εγώ 16. Η πρώτη φορά συνέβη κάπου στο ενδιάμεσο του δεσμού, στον ένα χρόνο. Σε όχι και τόσο ειδυλλιακό περιβάλλον. Στο σπίτι μιας θείας του που είχε πάρει τα κλεδιά, για να ποτίζει τα λουλούδια!!! :?:roll::lol:

:lol: Εκείνος ήθελε αλλά ήταν επιφυλακτικός. Εγώ είχα περιέργεια για το όλο θέμα!!! :oops::lol::lol:

Δεν θα έλεγα ότι το θυμάμαι ως κάτι απολαυστικό. Curiosity killed the cat! :lol::lol::lol: Μετά από πολλές φορές ανακάλυψα την απόλαυση, όπως πιστεύω έχει γίνει με τις περισσότερες από εμάς!

Είναι αλήθεια πως δεν υπάρχουν και πολλές φορές που να αναπόλησα εκείνη την πρώτη φορά πέρα από κάποιες στιγμές που απλά έκανα αναφορά όπως τώρα και ακόμα περισσότερο τον τότε σύντροφο. Περισσότερο θα έλεγα ότι έχουν μείνει στο μυαλό μου, άλλες ερωτικές σε άλλες σχέσεις του παρελθόντος, παρά σ'αυτή! :roll:

Για παράδειγμα ένας σύντροφος που είχα, όσο σπούδαζα στη θεσσαλονίκη και ήταν Κρητικός(καλά λένε ότι οι Κρητικοί είναι θερμοί εραστές :lol::lol: ), μου άφησε πολύ περισσότερες αναμνήσεις στον ερωτικό τομέα! :oops::wink:

Όσο για τον άντρα μου, ευτυχώς έχει καλύψει με διαφορά τις προηγούμενες σχέσεις στον ερωτικό τομέα γιατί είναι ένα κομμάτι, που ας μην το κρύβουμε, μετράει αρκετά!!!!!!!! :wink::D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν 20 χρονών και είχα σχέση 8 μήνες με τον μετέπειτα σύζυγό μου (ναι, ναι δεν έχω πάει με άλλον!). Παίζαμε πολύ καιρό και κάποια μέρα απλά... έγινε (στο σπίτι μου, έλειπαν οι γονείς μου)!!! Ηταν καλά αλλά πόναγα λιγάκι. Βέβαια, επειδή "επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως" με τον καιρό η φάση απογειώθηκε!!!!

Link to comment
Share on other sites

να 'μαι και εγώ!

 

Εμένα η πρώτη μου φορά ήταν :oops::oops: με τον έρωτα της ζωής μου(τον άντρα μου) του οποίου η πρώτη του φορά :oops: ήμουν εγώ!

Και όμως συμβαίνουν και αυτά και είναι πολύ γλυκό..!

 

Αν και του είχαν παρουσιαστεί πολλές ευκαιρίες δεν ήθελε να πάει με κάποια που θα ήταν παροδικό ώστε να την κοροιδέψει(έτσι το έβλεπε) και σιχαινόταν να παει και σε οίκους ανοχής..

Τον γνώρισα σε ένα πάρτυ και θυμάμαι χαρακτηριστικά φεύγοντας κοίταξα τον ουρανό και είπα:" Αυτός είναι ο άντρας που θα παντρευτώ" χωρίς καν να είχαμε ανταλλάξει κουβέντα μεταξύ μας!Πολύ παλαβό ακούγεται η αλήθεια είναι αλλά έτσι ένιωσα,ένστικτο?δεν ξέρω..

Η πρώτη μας φορά λοιπόν ήταν στα 19 μας μετά από 6 μήνες σχέσης και η αλήθεια είναι, όποτε φέρνω αυτή την εικόνα στο μυαλό μου, ότι ήταν λίγο αμήχανα σαν πρωτάρηδες! Ο ένας προσπαθούσε να..βοηθήσει τον άλλον..είναι λίγο αστείο αλλά χαριτωμένο από την άλλη μεριά!Οπότε καταλαβαίνετε ότι την πρώτη φορά νομίζοντας ότι κάτι είχαμε κάνει και δοκιμάζοντας άπειρα προφ...σκέφτηκα..αυτό ήταν?τελικά δεν ήταν όπως το λέγανε και κάτι το οποίο φοβόμουν!την επομένη όμως όταν ξανασυναντηθήκαμε ήταν διαφορετικά τα πράγματα...νιώσαμε τρομερό δέσιμο γιατί βιώναμε μία πρωτόγνωρη εμπειρία μαζί και αυτό και μόνο ήταν πολύ συγκινητικό! Ήταν στο σπίτι των γονιών του όταν λείπανε και ακόμη θυμάμαι την τρυφερότητα που μου έδειξε..

5qfMp3.pngM5Bvp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχα! Πρωτη φορα ε?

 

Ας τα παρω απο την αρχη...

 

1η σχεση στα 17 μου με καποιον γυρω στα 21, ο οποιος δεν τα καταφερνε με τιποτα. Γυρω στους 9 μηνες μετα χωρισαμε, για αλλο λογο φυσικα!

 

2η σχεση διαρκειας 2 1/2 χρονων που επισης δεν τα καταφερνε!

 

3η σχεση ο Νικος, εγω στα 20κατι κ εκεινος ενα χρονο μεγαλυτερος. Βραδυ στο σπιτι του ενω οι γονεις του λειπουν διακοπες, μετα απο ολιγομηνη σχεση.

Πλεον ειχα πιστεψει πως κατι συνεβαινε με μενα κ δεν επροκειτο να συμβει ποτε. :lol: .Κι ομως συνεβηκε σαν να ηταν το πιο απλο πραγμα στον κοσμο. Θεωρω πως δεν προκειται ουτε εγω ουτε εκεινος να το ξεχασουμε ποτε. Αμεσως αρχισα να γελαω νευρικα κ να κλαιω ταυτοχρονα.

Απο τις πιο ωραιες αναμνησεις της ζωης μου!

Μου σταθηκε στην δυσκολοτερη φαση... οταν ο αδερφος μου αρρωστησε κ τελικα κατεληξε μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια.

Του χρωσταω πολλα. Ισως του χρωσταω τα λογικα μου.

Μειναμε μαζι συνολο 3 χρονια κ κατι.

Αν με ρωτησετε γιατι χωρισαμε νομιζω πως δεν ξερω.

Ειναι κατι ξεχωριστο κ αγαπημενο μεσα στο μυαλο μου κ αν ποτε ακουσω οτι με χρειαζεται θα σταθω διπλα του, οπως εκεινος σε μενα.

 

Ο αντρας μου φυσικα ειναι εκεινος που μοιραζομαι την ζωη μου κ το παιδι μου μαζι του κ δεν μετανοιωνω γι'αυτο... Τρυφερος κ καλος συντροφος, καλος οικογενειαρχης, υπεροχος ανθρωπος... ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

1η μου φορά ένα βράδυ του Ιουλίου στο σπίτι μου.Κ οι δύο ήμασταν 17.5 ετών κ είχαμε σχέση 3 μηνών!Ηταν ο 1ος μου αλλα δεν έμαθα ποτέ αν ήμουν η 1η του.Με τον συγκεκριμενο χωρίσαμε πριν χρόνια αλλά ακόμα κρατάμε επαφή με μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

μμμμμ, ας κανω μια προσπαθεια να θυμηθω!

πρωτη φορα, καλοκαιρι του 96 στο χωριο μου. ηταν το δευτερο καλοκαιρι που ημουνα με το συγκεκριμενο παιδι. (το χειμωνα δεν βλεπομασταν λογο μεγαλης αποστασης). εγω 15.αυτος 21.

Ουτε που καταλαβα τιποτα. Και μαλιστα δεν μου αρεσε καθολου....εννοειται οτι η σχεση δεν προχωρησε. Για περιππου ενα χρονο προσπαθουσα να καταλαβω γιατι αρσει στον κοσμο το σεξ και τι ειναι αυτο που τους τραβαει!

το καταλαβα στην επομενη σχεση μου....

Ουτε επαφη δεν εχουμε και ουτε ξερω που βρησκεται....ψιλο-τελειωμενος τυπος. Δεν μετανιωνω καθολου, γιατι ημουν πολυ ερωτευμενη μαζι του. Αλλα με εξαιρεση τον αντρα μου, στην ζωη μου ειχα μια ταση να τραβαω τους αχρηστους....!!!

ευτυχως γνωρισα τον συζυγο μου......που οχι να το παινευτω, ειναι το ονειρο καθε γυναικας....και πλεον ειμαι πανευτυχης!!!

:D:oops::lol::):wink::P

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ημουνα στα 20 και εκεινος ητανε περιπου 22 , Δημητρη τον λεγανε και υπηρετουσε στο Διδυμοτειχο στα τεθωρακισμενα . Τα ειχαμε για περιπου 4 μηνες και ηταν ο πρωτος μου , τον ειχα καψουρευτει τοτε , επειτα χωρησαμε , μειναμε φιλοι για ενα διαστημα μετα αρχησα να τον ξαναγουσταρω εγω ξανακαναμε 1 χρονο μετα κατι βλακειες μετα ειχα θυμωσει μαζι του εως οτου μου περασε εντελως χαχαχαχα και εχω να τον δω απο τοτε , απο το 1997 καλα ναναι καλη του ωρα , καλο παιδακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θυμάμαι καλα...Μάρτης του 1999!

Συμφοιτητής μου στο πρώτο έτος..Νίκος στο όνομα...και ωραιο παιδι!

Κατα τα λεγόμενα και άλλων συμφοιτητριών! :lol::lol:

Δεν είμαι σίγουρη αν το έκανα επειδη το ήθελα ή απο περιεργεια..μάλλον όμως το δευτερο!

Η ουσία είναι πως δεν υπηρχε έρωτας..περνάγαμε καλα...καναμε πολυ παρέα..σινεμα θεατρο κτλ....και πολυυυυ γέλιο...συνέχεια με εκανε να γελάω!! :lol::lol:

Αχ...πως περασαν τα χρονια...τι μου θυμησατε...είναι και βραδυ!! :lol::lol:

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιανουαριος του 97`.Ο Γιαννης το μονο καλο που ειχε αυτο το παιδι τεληκα ηταν οτι με περιμενε 6 μηνες να ολοκληρωσουμε και ποτε δε με πιεσε.Αλλα σε ολα τα υπολοιπα ηταν τουλαχιστον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Μετανιωνω που ηταν ο πρωτος μου αλλα δυστυχως αυτο δεν αλλαζει πια.Ακουστε διαφορα ηλικιας που ειχαμε ΕΓΩ 18,ΕΚΕΙΝΟΣ 31.

Θεε μου τι του βρηκα τοτε που ημουν Πιπινακι :P .

Τεσπα,ευτυχως η επομενη εμπειρια μου με αποζημιωσε και με το παραπανω κιολας,ηταν η παιδικη μου αγαπη απο 9 χρονω τον ηθελα και με ηθελε και επρεπε να γινω 20 ετων για να ανοιχτω και να του πω τοτε τι ενιωθα.ειμασταν μαζι 1,5 χρονο και στο παραπεντε θα αρραβωνιαζομασταν αλλα να ναι καλα οι συγγενεις μας ,ειχαν αλλα σχεδια για μας.κι ετσι τελειωσαμε.

αχ,τι τα θυμηθηκα τωρα;

Τωρα εχω ενα πολυ καλο συζυγο και ενα υπεροχο γιο,που λαχταρω να τον βλεπω να μεγαλωνει καθε μερα και πιο πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

apo tin proti mou fora apogoiteftika toso pou meta den ithela na xanakano erota..

 

itan sta 19 mou kai to ekana apo..antidrasi sta katestimena! les kai afti mou i praxi tha allaze tin roi tis anthropotitas!

 

itan me to agori mou, to opoio ton eiha sto perimene 1 hrono (kai perimene!!) kai meta apo afto horisame. aftos pligothike poly, ego enoiotha egklovismeni. to pistevete pos akoma kai tora, 10 hronia meta, prospathei na ehei epafi mazi mou?

 

eftyhos pou irthe o antras mou stin zoi mou kai tin gemise me empeiries monadikes kai gia tous dyo mas!!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια δεν απαντούσα τόσο καιρό γιατί δεν ήξερα που είχε πάει το topic μου. Χαίρομαι πάρα πολύ που απαντήσατε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετάνοιωσα τόσο για την πρώτη φορά που δεν θέλω να την θυμάμαι.... Το 2001, χειμώνας με πολλά χιόνια τότε, με έναν άνθρωπο απαράδεκτο που επίσης δεν θέλω να θυμάμαι, αν και δυστυχώς τον θυμάμαι.... Έμεινα όμως εκεί κολημένη 3 χρόνια από την ζωή μου σκοτεινά και μαύρα και πίστευα η ηλίθια ότι έτσι είναι το sex, που να καταλάβω τότε χωρίς εμπειρία ότι ο άνθρωπος την δική του ευχαρίστηση μόνο σκεφτόταν....

Μετά ήρθε ο άντρας μου όμως και εκεί κατάλαβα τι είναι ο έρωτας, τι είναι να προσπαπαθεί κάποιος να ευχαριστήσει και εσένα, τι είναι να σε αγαπούν και να στο δείχνουν, τι είναι να σε ποθούν και να σε θέλουν, τι είναι να ανατριχιάζεις στο άγγιγμά του, τι είναι..... πολλά άλλα, που ας μην πω περισσότερες λεπτομέρειες....

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εγώ 16 εκείνος 18.Στην τριήμερη εκδρομή του σχολείου στο ξενοδοχείο.Είχαμε 2 χρόνια σχεση.Ήθελα να το κάνω γιατί ήμασταν ερωτευμένοι (ή τουλάχιστον έτσι νομίζαμε σ'αυτήν την ηλικία :lol: )Δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα, μετά από κάτι μήνες άρχισε να μου αρέσει.Μετά από ένα χρόνο χωρίσαμε και χάθηκαν τα ίχνη του...Η σύμπτωση ήταν ότι την μέρα που παντρέυτηκα όταν έφευγα με τον αντρούλη μου απ'την εκκλησία ερχόταν αυτός ντυμένος γαμπρος!!! να παραλάβει άλλη νυφη φυσικά :D

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εγώ 16 εκείνος 18.Στην τριήμερη εκδρομή του σχολείου στο ξενοδοχείο.Είχαμε 2 χρόνια σχεση.Ήθελα να το κάνω γιατί ήμασταν ερωτευμένοι (ή τουλάχιστον έτσι νομίζαμε σ'αυτήν την ηλικία :lol: )Δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα, μετά από κάτι μήνες άρχισε να μου αρέσει.Μετά από ένα χρόνο χωρίσαμε και χάθηκαν τα ίχνη του...Η σύμπτωση ήταν ότι την μέρα που παντρέυτηκα όταν έφευγα με τον αντρούλη μου απ'την εκκλησία ερχόταν αυτός ντυμένος γαμπρος!!! να παραλάβει άλλη νυφη φυσικά :D

Αυτό και αν είναι σύμπτωση και μοίρα πραγματικά... πως έτυχε την ίδια μέρα, στην ίδια εκκλησία.... Τι κουφά συμβαίνουν τελικά???

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το ίδιο είπα .μα τέτοια ταύτιση απόψεων,να διαλέξουμε ίδια ημερομηνία και ίδια εκκλησία?μήπως τελικά ταιριάζαμε τόσο και δεν το είχαμε καταλάβει?(πλάκα κάνω φυσικά,τον άντρα μου δεν τον αλλάζω με τίποτα)

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ την πρώτη μου φορά έκανα και αποπλάνηση ανηλίκου..

Τον γνώρισα ένα Καλοκαίρι όταν είμουν 21 χρονών.Κάναμε σχέση και τον είχα ερωτευτεί πολύ.Μου είπε οτι ήταν 20 χρονών και τελικά ήταν ...17!

Όμως πραγματικά έδειχνε 20αρης.

Ολοκληρώσαμε μετά από ένα μήνα σχέσης και ήταν Αποτυχεία.

Δεν ήξερε τι του γινόταν, ούτε εγώ φυσικά είχα προηγούμενη εμπειρία.

Πιο άτυχη πρώτη φορά δεν θα μπορούσα να έχω.Τι να έκανα σεξ, τι να έπαιζα τάβλι,δεν είχε μεγάλη διαφορά.Το προσπαθήσαμε 2 φορές αλλά μετά το διαλύσαμε γιατί άνοιξαν τα σχολεία και το έμαθαν και οι γονείς του και δεν τον άφηναν να τα έχει με μια τόόόσο μεγάλη.

Ευτυχώς που δεν με πήγαν και μέσα για αποπλάνηση.Τυχερή είμουν.

 

Με τον άντρα μου κατάλαβα τι είναι έρωτας,να παίρνεις και να δίνεις αγάπη και ευχαρίστηση.

Και ακόμα μετά από 13 χρόνια γάμου αισθανόμαστε τα ίδια έντονα συναισθήματα και είναι όλη μου η ζωή μαζί με τα παιδιά μου φυσικά!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

 

Για να είμαι ειλικρινής -και να επιστρέψω στο θέμα μας!-η πρώτη μου φορά σήμερα φαντάζει μάλλον αδιάφορη, όπως επίσης και εκείνος με τον οποίο έγινε.

 

συμφωνω ...

 

ημουν 18 εκεινος 20!!!!

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...