Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη..


Μικαέλα91

Recommended Posts

1. δεν έχω καμιά φωτό από καμιά εγκυμοσύνη μου και είμαι 41 τώρα που γεννώ το 2ο παιδί μου. Με τρομάζεις με αυτά που γράφεις, τρέχω να βγάλω καμια καλλιτεχνική με την κοιλιά τούρλα και τα παραπανίσια κιλά μου.

 

2. Κοριτσάκι άλλα νομίζω είναι τα θέματά σου με τους γονείς σου και όχι το αν σε έχουν υιοθετήσει. Απλά ψάχνεσαι να βρεις κάτι για να τους το πετάξεις στα μούτρα ώστε να τους πληγώσεις. Επικεντρώνομαι περισσότερο σε αυτό το σημείο όσων έγραψες..Βέβαια το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να αποδειχτείς επιεικώς αχάριστη και λίγη για αυτούς τους ανθρώπους. Είτε είσαι υιοθετημένη είτε φυσικό τέκνο τους. Γιατί σε αυτή σου την αναζήτηση το κίνητρο δεν είναι η αναζήτηση της ρίζας σου, αλλά το να πληγώσεις τους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν.

 

ΥΓ: Τσακωθήκατε μας λες αλλά όχι τον λόγο. Μήπως είναι το οικονομικό στη μέση; Και ο σύζυγος σου τι λέει για όλα αυτά;

 

Κάνεις λάθος..Δεν συσχετίζω τα 2 αυτά γεγονότα.Αυτό είναι το πρώτο μου και κύριο θέμα.Πάντα είχα ένα ερωτηματικό μέσα μου και θέλω κάποια στιγμή να το "σβήσω".

Δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθώντας να το λύσω θα φανώ λίγη και αχάριστη?

Καμία σχέση με το οικονομικό..Ο καθένας έχει "το πορτοφόλι" και το ταμείο του!

Ο άντρας μου μού λέει να κάνω ό,τι καταλαβαίνω..Αν θέλω,ας το ψάξω,αν δεν θέλω,όχι.Είναι δικό μου θέμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ψάξου και καλά θα κάνεις. Αλλά τα κίνητρά σου ποτέ να μην είναι να πληγώσεις τους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν. Και να είσαι έτοιμη να αντιμετωπίσεις ακόμα και το γεγονός του να είσαι ανεπιθύμητη από αυτούς που πιθανά ανακαλύψεις ότι΄είναι αυτοί που σε έφεραν στον κόσμο.

Για να ανταπεξέλθεις ψυχολογικά σε κάτι τέτοιο ή σε οτιδήποτε προκύψει θα πρέπει εσύ η ίδια να χτισεις καλές και υγιείς βάσεις μέσα σου. Καλά αναχώματα. Και σε αυτό η αχαριστία και η μικροψυχία δεν βοηθάνε.

 

Ούτε να τους πληγώσω θέλω (αν και 'κείνοι μ' έχουν πολύ) ούτε τίποτα.

Θέλω απλά να μάθω την αλήθεια!!

Δεν νομίζω να κάνω κάποιο κακό...Ίσως να είμαι,ίσως και όχι...Αλλά να ξέρω!!

Ούτε αχάριστη είμαι ούτε μικρόψυχη επειδή θέλω να μάθω την αλήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι θα σου ειχαν πει αμα ησουν...στον ξαδερφο σου το ειπαν οποτε φανταζομαι και οι δικοι σου θα επαιρναν παραδειγμα.

 

Μπα,μη το λες!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να τους πληγώσω θέλω (αν και 'κείνοι μ' έχουν πολύ) ούτε τίποτα.

Θέλω απλά να μάθω την αλήθεια!!

Δεν νομίζω να κάνω κάποιο κακό...Ίσως να είμαι,ίσως και όχι...Αλλά να ξέρω!!

Ούτε αχάριστη είμαι ούτε μικρόψυχη επειδή θέλω να μάθω την αλήθεια!!

 

 

Συγνώμη μικαέλα, εσύ δεν έγραψες αυτό:

Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη

 

Εμένα ειδικά αυτό μου ΄δείχνει ότι τα κίνητρά σου δεν έχουν να κάνουν με καμιά αλήθεια. Αν ήθελες πράγματι διακαώς την αλήθεοα θα την΄είχες μάθει ήδη χωρίς να απελείς σε καυγάδες για τις προθέσεις σου

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειδικά αυτό μου ΄δείχνει ότι τα κίνητρά σου δεν έχουν να κάνουν με καμιά αλήθεια. Αν ήθελες πράγματι διακαώς την αλήθεοα θα την΄είχες μάθει ήδη χωρίς να απελείς σε καυγάδες για τις προθέσεις σου

 

Της είχα κι άλλη φορά πει απ' έξω απ' έξω απ' αυτό που πιστεύω και αυτό για να μην την πληγώσω!

Όταν όμως η ίδια σου μάνα κάνει πράγματα που δεν αρμόζουν σε μία ΣΩΣΤΉ μάνα,εσύ τί κάνεις?!

Εκείνη την ώρα σαν τελευταία κουβέντα πριν "εξαφανιστώ" απ' τη ζωή της (γιατί εκείνη με τον πατέρα μου το επέλεξαν) της ζήτησα να κάνουμε το τέστ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μικαέλα την αλήθεια μπορείς να τη βρεις και με άλλους τρόπους, όχι κατά ανάγκη ρωτώνταςτους γονείς σου. Εδώ τη μαθαίνουν άνθρωποι που οι γονείς τους εχουν πεθάνει. Το να τους το λες ξανά και ξανά μόνο καλό δεν ακούγεται.

 

ΥΓ αφου αναφέρεις τη σχέση σας και το ότι καυγαδίσατε γιατί δεν μας λες και την αφορμη; Τι είναι αυτό που δεν κάνει η μάνα σου για να είναι μια σωστή μάνα; Που σε κάνει να θες να τη διαγράψεις;

Μα το άγιο έχω περιέργεια να μάθω τον ΜΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ λόγο, αυτό το κάτι που δεν έκανε και είναι τόσο σοβαρό. Για να πάμε πια στα κίνητρα του καθένα. (συγνωμη αλλά εσύ επέλεξες να εκθέσεις το θέμα σου και εαυτόν στο φόρουμ)

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω εχω μονο μαι φωτογραφια ουσα εγκυος την κορη μου και αυτη με το κινητο , οποτε δεν ξερω αν θα εκτυπωθει ποτε ή αν εχει ηδη σβηστει!! λες δηλαδη να σκεφτονται και εμενα τα ιδια?? δεν ξερω τι να σου πω αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα ενδειξη αλλα αν ωστοσο εισαι τοσο σιγουρη και νομιζεις οτι θα σε βοηθησει σε κατι το να ξερεις την αληθεια θα μπορουσες να το ψαξεις.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω εχω μονο μαι φωτογραφια ουσα εγκυος την κορη μου και αυτη με το κινητο , οποτε δεν ξερω αν θα εκτυπωθει ποτε ή αν εχει ηδη σβηστει!! λες δηλαδη να σκεφτονται και εμενα τα ιδια?? δεν ξερω τι να σου πω αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα ενδειξη αλλα αν ωστοσο εισαι τοσο σιγουρη και νομιζεις οτι θα σε βοηθησει σε κατι το να ξερεις την αληθεια θα μπορουσες να το ψαξεις.

 

 

Εγώ τι να πω που τον περασμενο σεπτέμβρη μπήκαν σπίτι μας μας έκλεψαν κινητά, κάμερα, ψηφιακή και κομπιούτερ;;; Που έχω ξεμείνει με ελάχιστα αρχεία για την κόρη μου μέχρι 10 μηνών;;;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι της άποψης να μάθει την αλήθεια. Αλλά να μη χρησιμοποιεί την όλη φαση σαν όπλο για να πληγώνει τη μάνα της

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εν μερει θα συμφωνησω με τη Ρεα....κι εμενα δε μου ακουστηκε καθολου καλα να καθεσαι και να της λες ετσι καταμουτρα οτι θελεις να κανεις τεστ DNA.Βασικα μου δινεις την εντυπωη οτι εχεις τσαντιστει τοσο πολυ μαζι τους που ευχεσαι μεσα σου να εισαι υιοθετημενη...γιατι ετσι θα μπορεσεις να τους γυρισεις την πλατη ακομα πιο ευκολα...δυστυχως.

 

Δε μας λες τι προβλημαα εχετε μεταξυ σας οποτε δε μπορω να κρινω...αν μας πεις μπορει να σου δωσω και δικιο...πολλοι γονεις κανουν λαθη.Απλα εχοντας διαβασει εδω μεσα τοσες και τοσες ιστοριες απο κοπελες που προσπαουν και ξαναπροσπαθουν ενεπυτηχως να κανουν ενα παιδακι για χρονια και τραβανε τοσο πονο σωματικο και ψυχικο....να κατορθωνεις να κρατησεις ενα μωρο στα χερια σου μετα απο 5 αποβολες ειτε δικο σου ειτε υιοθετημενο και μετα απο καποια χρονια αυτο να γυριζει να σε αντιμετωπιζει με αυτον τον τροπο...δεν ξερω ρε συ ...καπως μου ακουγεται.Ισως να σου εχουν κανει τα τερατα και να εχεις δικιο..αν μας ελεγες θα μπορουσαμε να κρινουμε πιο αντικειμενικα.

 

Εγω παντως στη θεση σου θα προσπαθουσα να μαθω την αληθεια...γιατι σαφεστατα τη δικαιουσαι...απλα θα το εκανα μονη μου χωρις καν να το πω στους γονεις μου.Γιατι αν μια στις χιλιες εχεις αδικο και δεν εισαι υιοθετημενη...ε δε θα σου φανουν λιγο περιεργα ολα αυτα που καθεσαι και της λες για DNA?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΥΓ αφου αναφέρεις τη σχέση σας και το ότι καυγαδίσατε γιατί δεν μας λες και την αφορμη; Τι είναι αυτό που δεν κάνει η μάνα σου για να είναι μια σωστή μάνα; Που σε κάνει να θες να τη διαγράψεις;

Μα το άγιο έχω περιέργεια να μάθω τον ΜΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ λόγο, αυτό το κάτι που δεν έκανε και είναι τόσο σοβαρό. Για να πάμε πια στα κίνητρα του καθένα. (συγνωμη αλλά εσύ επέλεξες να εκθέσεις το θέμα σου και εαυτόν στο φόρουμ)

 

Το κυριότερο για 'μένα ήταν και είναι πως μια ζωή έβαζε και βάζει τους ξένους πάνω απ' το παιδί της.Από 13 χρονών έχω απίστευτα παράπονα και "γιατί" μαζεμένα μέσα μου.

Με αποκορύφομα το να μπαίνει ανάμεσα σε 'μένα και στον άντρα μου,όντας διπρόσωπη και τέλος,καλόντας μου την αστυνομία επειδή τόλμισα να πάρω τα προσωπικά μου αντικείμενα απ' το πατρικό μου όταν μετακόμιζα στο δικό μου σπίτι.

Αυτά για 'μένα φτάνουν και περισσεύουν αν και δεν είναι μόνο αυτά..Αυτά είναι απλώς με φέρανε στα όριά μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν ξέρω τί να κάνω?!Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη και η απάντησή της ήταν:

- "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες."

Το θεωρώ απίθανο να σου απαντούσε έτσι η μητέρα σου αν ήσουν υιοθετημένη.

Κι εγώ θεωρώ πιο πιθανό ότι εύχεσαι να ήσουν υιοθετημένη, για να δικαιολογήσεις τ' αρνητικά συναισθήματα που έχεις για τους γονείς σου.

Ζήτησε να βγάλεις ληξιαρχική πράξη γέννησης. Αν υπάρχει με το όνομα των γονιών σου, είσαι παιδί τους πολύ απλά.

...καλόντας μου την αστυνομία επειδή τόλμισα να πάρω τα προσωπικά μου αντικείμενα απ' το πατρικό μου όταν μετακόμιζα στο δικό μου σπίτι.

Αν ήσουν ανήλικη όταν έφυγες από το σπίτι και δεν εμπιστευόταν τον άνθρωπο που πας να μείνεις μαζί του, είναι μια κίνηση απελπισίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήσουν ανήλικη όταν έφυγες από το σπίτι και δεν εμπιστευόταν τον άνθρωπο που πας να μείνεις μαζί του, είναι μια κίνηση απελπισίας.

 

Ήμουν ενήλικη,20χρονών και δεν είχε να κάνει με τον άντρα μου.

Με τί είχε να κάνει?Δεν ξέρω..Το μυαλό της μόνο ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρεξηγήσει οι περισσότερες τα λόγια μου!!!!

 

ΔΕΝ ΕΎΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΊΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΈΝΗ...Έχω απλά την ΥΠΟΨΊΑ ότι είμαι υιοθετημένη για τους λόγους που εξήγηση στο πρώτο μου post!!!!

 

Μην το βλέπετε όλες απ' τη μεριά της ΜΑΜΆΣ...Ελάτε λίγο στη θέση του ΠΑΙΔΙΟΎ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχετε παρεξηγήσει οι περισσότερες τα λόγια μου!!!!

 

ΔΕΝ ΕΎΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΊΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΈΝΗ...Έχω απλά την ΥΠΟΨΊΑ ότι είμαι υιοθετημένη για τους λόγους που εξήγηση στο πρώτο μου post!!!!

 

Μην το βλέπετε όλες απ' τη μεριά της ΜΑΜΆΣ...Ελάτε λίγο στη θέση του ΠΑΙΔΙΟΎ!!!

 

Σου μιλάω από τη θέση του παιδιού. Ακόμα κι αν είχα την υποψία πως είμαι υιοθετημένη, δεν θα το έψαχνα καθόλου. Γονείς για μένα είναι αυτοί που σε αναθρέφουν. Τέλος. Καλοί ή κακοί, αυτοί είναι. Σίγουρα είναι πολύ καλύτεροι από αυτούς που σε έδωσαν για υιοθεσία, όποιοι κι αν ήταν οι λόγοι. Σ΄αυτούς τους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν, χρωστάς το τι είσαι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μικαελα καλημερα.....

Εχεις προβλημα με την οικογενεια σου κ με τον αντρα σου...!!!!

Με τον εαυτο σου τα εχεις καλα;;;;; νομιζεις οτι στο φορουμ θα βρεις τις απαντησεις που ζητας;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Με αποκορύφομα το να μπαίνει ανάμεσα σε 'μένα και στον άντρα μου,όντας διπρόσωπη και τέλος,καλόντας μου την αστυνομία επειδή τόλμισα να πάρω τα προσωπικά μου αντικείμενα απ' το πατρικό μου όταν μετακόμιζα στο δικό μου σπίτι.

Εγώ πάντως, συγκρίνοντας και τα 2 θέματα που άνοιξες, πιστεύω ότι η μαμά σου πιθανόν είδε πράγματα στον άντρα σου, που εσύ τότε δεν έβλεπες (λόγω έρωτα πχ) και προσπάθησε με τον τρόπο της να σε προστατέψει. Δεν νομίζω ότι έκανες καλά που αποξενώθηκες.

 

Ξέρεις την ομάδα αίματος των γονιών σου και τη δική σου;

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όπως γράφω και στον τίτλο,έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη αλλά δεν ξέρω τί να κάνω!

Με τους γονείς μου για άλλα θέματα,δεν μιλάμε πλέον..

Οι υποψίες μου φούντωσαν πριν 2-3 χρόνια.

Είμαι τώρα 21 χρονών.Της το 'χα φέρει απ' έξω απ' έξω της μάνας μου αλλά δεν μου 'πε τίποτα.

Να σας πω τί μ' έκαναν να το πιστεύω αυτό?!Κάποια στοιχεία που για 'μένα είναι κάτι...

1)Μία φωτογραφία απ' την εγκυμοσύνη της δεν έχει.Με τη δικαιολογία ότι το 1991 που γεννήθηκα,και υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές που για 'μένα δεν στέκει.Υπάρχει γυναίκα που δεν θέλει να κρατήσει αυτές τις στιγμές για πάντα?Εδώ έχει φωτογραφίες απ' τον γάμο της,πολύ πιο παλιά.

2)Με έκανε στα 44 της (και ο πατέρας μου ήταν στα 48) μετά από 5 αποβολές..Και σκέφτομαι εγώ,μετά από 5 αποβολές,"βγήκα" εγώ και μάλιστα χωρίς κανένα πρόβλημα?Και σ' αυτήν την ηλικία που ήταν?

3)Δεν με γέννησε στην ΑΘήνα όπου και μένανε και τότε εκείνοι αλλά στο χωριό της με τη δικαιολογία ότι είχε πάει για Πάσχα και την έπιασαν οι πόνοι εκεί..Και σκέφτομαι πάλι..Πού πήγαινε ετοιμόγεννη γυναίκα?

4)Όσοι μας ξέρουν και μας έχουν δει μου λένε πως δεν μοιάζω με κανέναν απ' τους 2 γονείς μου.

5)Να σημειώσω πως ο ξάδερφός μου (ο γιος του αδερφού της που έχουμε 9 μέρες διαφορά) είναι υιοθετημένος αλλά εκείνου του το έχουν πει απ' τα 7 του χρόνια.

Δεν ξέρω τί να κάνω?!Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη και η απάντησή της ήταν:

- "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες."

 

Σκέφτομαι με τον άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο στο χωριό της που λέει πως με γέννησε και να ζητήσω κάποιο χαρτί,να δω τί λέει,τί γράφει..

 

Εσείς τί λέτε να κάνω?:|

 

Αυτο γλυκια μου που λες δεν ΄΄στεκει΄΄. Τι παει να πει οτι οταν μια γυναικα σε μεγαλη ηλικια κανει παιδι οτι θα εχει και καποιο προβλημα το παιδι? (44 ειναι νορμαλ ηλικια )

Link to comment
Share on other sites

Oi φωτογραφίες δεν αποτελούν απόδειξη. και εγώ δεν έχω φωτογραφίες με κοιλιά. μέχρι τον 7 και που έχω δεν φαίνεται ότι είμαι έγκυος και μετά δεν έτυχε να βγάλοω. Δηλαδή αν δεν μου έβγαζε η αδερφή μου κάποιες καλά και ντε στην μέση του δρόμου το βράδυ πριν γεννήσω ο γιος μου θα θεωρούσε κάποια στιγμή ότι είναι υοθετημένος? και εμείς όταν ήμουν στον 9 πήγαμε σε μια νβάπτιση στο χωριό. πάλι καλά που δεν γέννησα εκεί ( γέννησα 4 μέρες αφού γυρίσαμε) γιατί θα είχα 2 στα 2. Και ξέρεις πόσες γυναίκες έκαναν παι κάνουν παιδιά μετά τα 40 , κατα την γνώμη σου όλα αυτά τα παιδιά δεν είναι καλά στην υγεία τους ?Ελα τώρα. δεν είναι αποδείξεις αυτά , ουτέ καν ενδείξεις δεν είναι.Να σου πω τι πιστεύω και να μου επιταπεί και η έκφραση και ελπίζω να μην παρεξηγηθείς πιστεύω ότι τρώγεσαι με τα ρούχα σου.

Link to comment
Share on other sites

αν ο γιος μου μεγαλωνοντας γυρισει και μου πει οτι θελει dna για να σιγουρευτει οτι ειναι παιδι μου, μπορει και να πεθαινα εκεινη τη στιγμη.

 

κοπελια δεν ξερω αν εισαι μανουλα αλλα οταν θα γινεις θα μετανιωσεις πολυ γι αυτο που ειπες, ειναι δεν ειναι αυτη η βιολογικη σου μητερα. γιατι μανα ειναι αυτη που μεγαλωνει, που ξενυχταει και φροντιζει το παιδι, οχι αυτη που το γεννησε και το εδωσε ή το παρατησε

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

mikaela 91 γνωμη μου πάντα ...στην θέση σου θα το έψαχνα ..αφου σου έχει μπει στο μυαλό καλύτερα να το λύσης ....να σου φύγει ..απο μέσα σου ..στο πιστοποιτικό γέννησης θα λέει πληροφορίες...σχετικα με αυτό ...Tώρα θα σου πω και το αλλο και εγω ειχα σκεφτεί το ήμουν υοθετημένη διοτι ενιωθα πολύ αδικημένη σε σχέση με τον αδερφό μου στην ηλικία των 16 με 18 ..και εγω ειχα ψάξει χαρτιά ..για να βρω κάτι παρόλο που είχα φωτογραφίες απο νεογέννητο και την μαμά εγκυο το 74 παρακαλώ...ομως δεν είχα πει τίποτα στους δικούς μου γιαυτό .... Tώρα καλό ειναι να κινηθείς και εσύ αθόρυβα πάνω σαυτό το θέμα διότι αν δεν ισχύει κατι τέτοιο τους προσβάλεις τους δικούς σου ..Τώρα απο την άλλη ..ίσως αν ισχυει κάτι τέτοιο εσαι σε ηλικία που θα έπρεπε αφου αρχίζεις να ψάχνεις οι γονείς σου να σου λέγανε την αλήθεια αν υπήρχε κάτι τέτοιο ...Ομως εσύ ξέρεις καλύτερα τους γονείς σου ...Οπατέρας σου τι λέει για όλα αυτά ?

Link to comment
Share on other sites

δεν σας περναει απο το μυαλο οτι οι λογοι που παραθετει δεν ειναι η ουσια αλλα κατι βαθυτερο? μην τους περνετε λοιπον κατα γραμμα

 

οταν ενας νεος ανθρωπος νιωθει ετσι καποιο λακο εχει η φαβα απο την πλευρα των γονιων, ειτε ειναι οντως υιοθετημενος και του λενε ψεματα παρολο που εχει ενηλικιωθει ειτε που δεν ειναι υιοθετημενος αλλα εχει εισπραξει απορριψη στο μεγιστο βαθμο απο αυτους

εμεις οταν τσακωνομαστε με τους γονεις μας μετα νιωθουμε υιοθετημενοι???

 

αν αυριο εκφρασει τετοια αγωνια ο γιος μου θα τσακιστω να κανω εξταση αιματος για να τον καθησυχσω και μετα θα αναρωτηθω γιατι νιωθει ετσι το παιδι μου, καποια μαλακια θα εχω κανει σιγουρα

 

σιουρα ομως δεν ΘΑ ΕΝΟΧΟπΟιΗΣΩ το παιδι μου που θα νιωθει ετσι, θα εχει τους λογους του κι εγω ως γονιος θα εχω κανει τα λαθη μου

 

αυτο επειδη καποιος μιλησε για μικοψυχια

 

την μεγαλοψυχια την διδασκομαστε πρωτον απο τους ιδιους μας τους γονεις, ας δωσουμε εμεις τετοια παραδειγματα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η Μικαελα εχει βαλει κι αλλο ενα θεμα ... διαβαστε το και αυτο ισως σας βοηθησει να ΄΄καταλαβετε΄΄ καποια πραγματα για αυτη την κοπελα

Γι'αυτο αναρωτηθηκα με ποιον τα εχει "καλα";;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...