Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη..


Μικαέλα91

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Όπως γράφω και στον τίτλο,έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη αλλά δεν ξέρω τί να κάνω!

Με τους γονείς μου για άλλα θέματα,δεν μιλάμε πλέον..

Οι υποψίες μου φούντωσαν πριν 2-3 χρόνια.

Είμαι τώρα 21 χρονών.Της το 'χα φέρει απ' έξω απ' έξω της μάνας μου αλλά δεν μου 'πε τίποτα.

Να σας πω τί μ' έκαναν να το πιστεύω αυτό?!Κάποια στοιχεία που για 'μένα είναι κάτι...

1)Μία φωτογραφία απ' την εγκυμοσύνη της δεν έχει.Με τη δικαιολογία ότι το 1991 που γεννήθηκα,και υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές που για 'μένα δεν στέκει.Υπάρχει γυναίκα που δεν θέλει να κρατήσει αυτές τις στιγμές για πάντα?Εδώ έχει φωτογραφίες απ' τον γάμο της,πολύ πιο παλιά.

2)Με έκανε στα 44 της (και ο πατέρας μου ήταν στα 48) μετά από 5 αποβολές..Και σκέφτομαι εγώ,μετά από 5 αποβολές,"βγήκα" εγώ και μάλιστα χωρίς κανένα πρόβλημα?Και σ' αυτήν την ηλικία που ήταν?

3)Δεν με γέννησε στην ΑΘήνα όπου και μένανε και τότε εκείνοι αλλά στο χωριό της με τη δικαιολογία ότι είχε πάει για Πάσχα και την έπιασαν οι πόνοι εκεί..Και σκέφτομαι πάλι..Πού πήγαινε ετοιμόγεννη γυναίκα?

4)Όσοι μας ξέρουν και μας έχουν δει μου λένε πως δεν μοιάζω με κανέναν απ' τους 2 γονείς μου.

5)Να σημειώσω πως ο ξάδερφός μου (ο γιος του αδερφού της που έχουμε 9 μέρες διαφορά) είναι υιοθετημένος αλλά εκείνου του το έχουν πει απ' τα 7 του χρόνια.

Δεν ξέρω τί να κάνω?!Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη και η απάντησή της ήταν:

- "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες."

 

Σκέφτομαι με τον άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο στο χωριό της που λέει πως με γέννησε και να ζητήσω κάποιο χαρτί,να δω τί λέει,τί γράφει..

 

Εσείς τί λέτε να κάνω?:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.

Όπως γράφω και στον τίτλο,έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη αλλά δεν ξέρω τί να κάνω!

Με τους γονείς μου για άλλα θέματα,δεν μιλάμε πλέον..

Οι υποψίες μου φούντωσαν πριν 2-3 χρόνια.

Είμαι τώρα 21 χρονών.Της το 'χα φέρει απ' έξω απ' έξω της μάνας μου αλλά δεν μου 'πε τίποτα.

Να σας πω τί μ' έκαναν να το πιστεύω αυτό?!Κάποια στοιχεία που για 'μένα είναι κάτι...

1)Μία φωτογραφία απ' την εγκυμοσύνη της δεν έχει.Με τη δικαιολογία ότι το 1991 που γεννήθηκα,και υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές που για 'μένα δεν στέκει.Υπάρχει γυναίκα που δεν θέλει να κρατήσει αυτές τις στιγμές για πάντα?Εδώ έχει φωτογραφίες απ' τον γάμο της,πολύ πιο παλιά.

2)Με έκανε στα 44 της (και ο πατέρας μου ήταν στα 48) μετά από 5 αποβολές..Και σκέφτομαι εγώ,μετά από 5 αποβολές,"βγήκα" εγώ και μάλιστα χωρίς κανένα πρόβλημα?Και σ' αυτήν την ηλικία που ήταν?

3)Δεν με γέννησε στην ΑΘήνα όπου και μένανε και τότε εκείνοι αλλά στο χωριό της με τη δικαιολογία ότι είχε πάει για Πάσχα και την έπιασαν οι πόνοι εκεί..Και σκέφτομαι πάλι..Πού πήγαινε ετοιμόγεννη γυναίκα?

4)Όσοι μας ξέρουν και μας έχουν δει μου λένε πως δεν μοιάζω με κανέναν απ' τους 2 γονείς μου.

5)Να σημειώσω πως ο ξάδερφός μου (ο γιος του αδερφού της που έχουμε 9 μέρες διαφορά) είναι υιοθετημένος αλλά εκείνου του το έχουν πει απ' τα 7 του χρόνια.

Δεν ξέρω τί να κάνω?!Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη και η απάντησή της ήταν:

- "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες."

 

Σκέφτομαι με τον άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο στο χωριό της που λέει πως με γέννησε και να ζητήσω κάποιο χαρτί,να δω τί λέει,τί γράφει..

 

Εσείς τί λέτε να κάνω?:|

Και εγω δεν εχω δει φωτογραφια της μανας μου εγκυος...μμμμ βρε λες να ειμαι και εγω??:shock::shock::lol::lol:!!!Δεν ξερω τι να σου πω ειναι λεπτο τ θεμα...αλλα μηπως επηρεαζεσε και απο τον ΄΄ξαδερφουλη΄΄??τι να πω!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εχω δει φωτογραφια της μανας μου εγκυος...μμμμ βρε λες να ειμαι και εγω??:shock::shock::lol::lol:!!!Δεν ξερω τι να σου πω ειναι λεπτο τ θεμα...αλλα μηπως επηρεαζεσε και απο τον ΄΄ξαδερφουλη΄΄??τι να πω!!!

 

Αχαχα,όχι καλέ..Απλώς μου φαίνεται παράξενο αυτό με τις φωτογραφίες γιατί το 1991 αποκλείεται να μην υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές και αποκλείεται σαν γυναίκα να μην ήθελε να κρατήσει για πάντα αυτές τις στιγμές!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όπως γράφω και στον τίτλο,έχω υποψίες πως είμαι υιοθετημένη αλλά δεν ξέρω τί να κάνω!

Με τους γονείς μου για άλλα θέματα,δεν μιλάμε πλέον..

Οι υποψίες μου φούντωσαν πριν 2-3 χρόνια.

Είμαι τώρα 21 χρονών.Της το 'χα φέρει απ' έξω απ' έξω της μάνας μου αλλά δεν μου 'πε τίποτα.

Να σας πω τί μ' έκαναν να το πιστεύω αυτό?!Κάποια στοιχεία που για 'μένα είναι κάτι...

1)Μία φωτογραφία απ' την εγκυμοσύνη της δεν έχει.Με τη δικαιολογία ότι το 1991 που γεννήθηκα,και υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές που για 'μένα δεν στέκει.Υπάρχει γυναίκα που δεν θέλει να κρατήσει αυτές τις στιγμές για πάντα?Εδώ έχει φωτογραφίες απ' τον γάμο της,πολύ πιο παλιά.

2)Με έκανε στα 44 της (και ο πατέρας μου ήταν στα 48) μετά από 5 αποβολές..Και σκέφτομαι εγώ,μετά από 5 αποβολές,"βγήκα" εγώ και μάλιστα χωρίς κανένα πρόβλημα?Και σ' αυτήν την ηλικία που ήταν?

3)Δεν με γέννησε στην ΑΘήνα όπου και μένανε και τότε εκείνοι αλλά στο χωριό της με τη δικαιολογία ότι είχε πάει για Πάσχα και την έπιασαν οι πόνοι εκεί..Και σκέφτομαι πάλι..Πού πήγαινε ετοιμόγεννη γυναίκα?

4)Όσοι μας ξέρουν και μας έχουν δει μου λένε πως δεν μοιάζω με κανέναν απ' τους 2 γονείς μου.

5)Να σημειώσω πως ο ξάδερφός μου (ο γιος του αδερφού της που έχουμε 9 μέρες διαφορά) είναι υιοθετημένος αλλά εκείνου του το έχουν πει απ' τα 7 του χρόνια.

Δεν ξέρω τί να κάνω?!Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη και η απάντησή της ήταν:

- "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες."

 

Σκέφτομαι με τον άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο στο χωριό της που λέει πως με γέννησε και να ζητήσω κάποιο χαρτί,να δω τί λέει,τί γράφει..

 

Εσείς τί λέτε να κάνω?:|

να πας!

πάρε τον αντρούλη σου,

το στήριγμα σου κ πήγαινε να μάθεις την αλήθεια!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα εαν εισαι υιοθετημενη ????για μενα μητερα είναι αυτη που μεγαλωνει το παιδί και μάλιστα στις περιπτώσεις της υιοθεσίας η θεληση για ενα παιδι ειναι τεράστια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχαχα,όχι καλέ..Απλώς μου φαίνεται παράξενο αυτό με τις φωτογραφίες γιατί το 1991 αποκλείεται να μην υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές και αποκλείεται σαν γυναίκα να μην ήθελε να κρατήσει για πάντα αυτές τις στιγμές!

κι άμα η γυναίκα είχε τον φόβο μήπως ξεφουσκώσει η κοιλίτσας της πάλι?

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να αποφασήσεις πρέπει να δείξεις στην μητέρα σου οτι η αγάπη σου γι'αυτή είναι δεδομένη και δεν αλλάζει.Και εγώ στην θέση σου θα έψαχνα δεν είναι κακό φτάνει να μην πληγώσεις τους ανθρώπους που σε αγαπούν!

ΑΝΝΟΥΛΑ Kαι...2012.pngMake a pregnancy ticker

Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο τις εγκυμοσυνες μου δεν εχω φωτο...μαλλον οχι εχω 2-3 που με κηνυγουσε ο συζυγοσ να με βγαλει...δε μαρεσε . (και ποσο μαλλον το 91). Ουτε η μαμα μου εχει φωτογραφιες απο τις εγκυμοσυνες (ευτυχως μοιαζουμε αλλιως θα μου χες βαλει ψυλλους στα αυτια) ουτε η πεθερα μου... Τωρα εχει γινει της μοδας να βγαζουμε τις κοιλιες μας! δεν ηταν παντα ετσι!!!!

Κατι πιο ευκολο....

Στα πιστ. γεννησης γραφει τρόπος αποκτησης παιδιου ( καπως ετσι) κ λεει απο γεννηση, ισως αν εισαι απο υιοθεσια να λεει και κατι αλλο η κατι αλλο????

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα εαν εισαι υιοθετημενη ????για μενα μητερα είναι αυτη που μεγαλωνει το παιδί και μάλιστα στις περιπτώσεις της υιοθεσίας η θεληση για ενα παιδι ειναι τεράστια.....

 

Απλά θέλω να ξέρω την αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας στο χωριό, στο νοσοκομείο, κ.λ.π.? Με την ληξιαρχική πράξη γέννησης, πιστεύω, θα βγάλεις άκρη. Δεν έπεσε κάτι στην αντίληψή σου όταν εκδίδατε τις άδειες του γάμου?

 

Δικαιούσαι βέβαια να βρεις τις ρίζες σου (ΑΝ είναι άλλες...) αλλά για μένα το θέμα δεν είναι αυτό (αυτό θα το λύσεις, έτσι ή αλλοιώς, αφού έχεις αμφιβολίες). Είναι ότι έχεις να μιλήσεις με τους γονείς σου (ΟΠΩΣ κι αν σε απέκτησαν) 2-3 χρόνια... Αν τους προσέγγιζες πάλι, μήπως έβρισκες απαντήσεις και σ' αυτό σου τον προβληματισμό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλά θέλω να ξέρω την αλήθεια!

 

κι εχεις δικαιωμα να το ξερεις κι εχουν υποχρεωση να σου δωσουν τις απαντησεις που ψαχνεις, για να αναρωτιεσαι κατι θα νιωθεις που κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ πιο βαθυ απο τους λογους που μας λες εδω μεσα, οποτε ψαξτο

 

ακομα κι αν δεν εχει βαση ο φοβος σου οφειλουν εφοσον σε ταλαιπωρει ενα τετοιο ερωτημα να γινει εξεταση DNA για να ηρεμησεις

 

προχωρα και παρε τις απαντησεις που εχεις αναγκη αν δεν τις παρεις δεν θα ηρεμησεις ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα,όχι καλέ..Απλώς μου φαίνεται παράξενο αυτό με τις φωτογραφίες γιατί το 1991 αποκλείεται να μην υπήρχαν φωτογραφικές μηχανές και αποκλείεται σαν γυναίκα να μην ήθελε να κρατήσει για πάντα αυτές τις στιγμές!

 

σε ολοι την εγκυμοσυνη μια φωτογραφια εβγαλα λες τα μωρα μου μετα απο 20χρονια να εχουν τετοιες σκεψεις :shock: μπορει η μαμα σου να μην ηταν του φακου:roll:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

μπειτε ομως και στη θεση αυτης της γυναικας που μετα απο 6 αποβολες,στα 44 αποκτησε ενα παιδι!!ειτε το γεννησε,ειτε το υιοθετησε!!πως νιωθει τωρα που το παιδι αυτο που το μεγαλωσε,ψαχνεται..

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα εαν εισαι υιοθετημενη ????για μενα μητερα είναι αυτη που μεγαλωνει το παιδί και μάλιστα στις περιπτώσεις της υιοθεσίας η θεληση για ενα παιδι ειναι τεράστια.....

 

η θεληση για παιδι τεραστια ωραια, η ευθυνη απεναντι στο παιδι ομως που θα υιοθετηθει και που πρεπει να ξερει για την ιστορια του και για το ποιος το εφερε στον κοσμο δεν υπαρχει???

 

δεν ξερω γιατι η κοπελα αναρωτιεται κι αν εχουν βαση οι αγωνιες της, κι ουτε θα παψει να ανγνωριζει αυτους τους ανθρωπους που την μεγαλωσαν ως γονεις της επειδη θα μαθει την αληθεια, θα τους το συγχωρεσει, το ψεμα πληγωνει πολυ περσσοτερο κι οχι η αληθεια

 

η υιοθεσια ειναι μια θεαρεστη πραξη αλλα και μια πραξη ευθυνης δεν φτανει να θες ενα παιδι αλλα να μπορεις και να αναλαβεις την ευθυνη του να εισαι ειλικρινης απεναντι σε αυτο το πλασμα αλλα και τις δυσκολιες που μπορει να προκυψουν

 

δεν φτανει μονον η αγαπη και η μεγαλη επιθυμια για να υιοθετησεις χρειαζεται κοτσια και ηθος οποιος εχι αμφιβολια για τις αντοχες του ειναι πιο εντιμο να αποσυρεται απο την επιθυμια του αντι να εξαπατα με ψεματα μια ανθρωπινη ψυχη που σε ασυνειδητο κυτταρικο επιπεδο σαφως και γνωριζει την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

μπειτε ομως και στη θεση αυτης της γυναικας που μετα απο 6 αποβολες,στα 44 αποκτησε ενα παιδι!!ειτε το γεννησε,ειτε το υιοθετησε!!πως νιωθει τωρα που το παιδι αυτο που το μεγαλωσε,ψαχνεται..

 

το κοριτσι πως νιωθει?? αναρωτιεσαι? για μπες στη θεση της

αν ενιωθες οτι εισαι υιοθετημενη κι ειχες αναγκη απο πληροφοριες για την παιδικη σου, βρεφικη ηλικια σου και δεν στις εδιναν φανταζεσαι την ταραχη σου? αν ενωθες οτι εχεις εξαπαταθει? αν ενιωθες οτι ζεις μεσα στο ψεμα θα ενιωθες ωραια?

 

την κοπελα την ταλαιπωρει η υποψια του ψεματος κι οχι οσα περιγραφεις

η εξεταση ειναι η μονη λυση

 

ακομα κι αν φανερωθει το ψεμα καποια στιγμη να ξερεις οτι θα τους συγχωρεσει

αν δεν κανουν ομως την εξεταση θα τους ειναι μονιμως θυμωμενη

ας φερθουν λοιπον γενναια εστω και τωρα κι ας της δωσουν τις απαντησεις που χρειαζεται για να προχωρησει στη ζωη της, και μην ανησυχεις εσυ θα τους ανταποδωσει αυτην την γεναιοτητα με κατανοηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τζακρουσσελ,

έχεις σκεφτεί πως ίσως σκέφτηκε έτσι η μιγκελ

επειδή καυγαδήσανε κ χωρίσαν τα τσαλιμάκια τους?

 

μια σκέψη κάνω εκ των υστέρων.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες τώρα!!!!

Όταν ήμουν έγκυος στον Γιάννο για να με βγάλει φωτο (τρελαίνομαι μου αρέσουν πολύ οι φωτο)έλεγα σα δικαιολογία στον άντρα μου"τράβα μου μια φωτο δε θα έχω καμία φωτο και το παιδί θα λέει πως είναι υιοθετημένο!!!!

Ο άντρας μου δε πολυγουστάρει ούτε να ποζάρει ούτε να βγάζει φώτο,εγώ από την άλλη έχω για τα 2ρόνια του γιού μας περι τις 5000 φωτο!!!!!!

Πάλι καλά που μου το θύμισες και αύριο θα βγάλω την κοιλίτσα φωτο(για να μη λέει τίποτα κουφά το δέυτερο!!!!)

 

 

 

 

 

Απροπό ψάχτο αν έχεις την μύγα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο τις εγκυμοσυνες μου δεν εχω φωτο...μαλλον οχι εχω 2-3 που με κηνυγουσε ο συζυγοσ να με βγαλει...δε μαρεσε . (και ποσο μαλλον το 91). Ουτε η μαμα μου εχει φωτογραφιες απο τις εγκυμοσυνες (ευτυχως μοιαζουμε αλλιως θα μου χες βαλει ψυλλους στα αυτια) ουτε η πεθερα μου... Τωρα εχει γινει της μοδας να βγαζουμε τις κοιλιες μας! δεν ηταν παντα ετσι!!!!

Κατι πιο ευκολο....

Στα πιστ. γεννησης γραφει τρόπος αποκτησης παιδιου ( καπως ετσι) κ λεει απο γεννηση, ισως αν εισαι απο υιοθεσια να λεει και κατι αλλο η κατι αλλο????

 

Έλεγε τόπο γέννησης κτλ αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται όταν υιοθετείς ένα παιδί,να περαστεί κατευθείαν στα στοιχεία σου δλδ,νοσοκομείο,τόπο γέννησης κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας στο χωριό, στο νοσοκομείο, κ.λ.π.? Με την ληξιαρχική πράξη γέννησης, πιστεύω, θα βγάλεις άκρη. Δεν έπεσε κάτι στην αντίληψή σου όταν εκδίδατε τις άδειες του γάμου?

 

Δικαιούσαι βέβαια να βρεις τις ρίζες σου (ΑΝ είναι άλλες...) αλλά για μένα το θέμα δεν είναι αυτό (αυτό θα το λύσεις, έτσι ή αλλοιώς, αφού έχεις αμφιβολίες). Είναι ότι έχεις να μιλήσεις με τους γονείς σου (ΟΠΩΣ κι αν σε απέκτησαν) 2-3 χρόνια... Αν τους προσέγγιζες πάλι, μήπως έβρισκες απαντήσεις και σ' αυτό σου τον προβληματισμό?

 

Όχι,δεν έχω 2-3 χρόνια να τους μιλήσω..Έχουμε 1 μήνα και που ήμαστε στα μαχαίρια στην κυριολεξία αλλά για άλλο λόγο.Έχουν κάνει πράγματα και κινήσεις που μ' έχουν πληγώσει απίστευτα και δυστυχώς πλέον έχω παγώσει απίστευτα απέναντί τους.

Link to comment
Share on other sites

σε ολοι την εγκυμοσυνη μια φωτογραφια εβγαλα λες τα μωρα μου μετα απο 20χρονια να εχουν τετοιες σκεψεις :shock: μπορει η μαμα σου να μην ηταν του φακου:roll:

 

Δεν είναι μόνο οι φωτογραφίες..Είναι και όλα τα υπόλοιπα που σας ανάφερα!

Link to comment
Share on other sites

τζακρουσσελ,

έχεις σκεφτεί πως ίσως σκέφτηκε έτσι η μιγκελ

επειδή καυγαδήσανε κ χωρίσαν τα τσαλιμάκια τους?

 

μια σκέψη κάνω εκ των υστέρων.

 

Αυτήν την υποψία την έχω εδώ και 2-3 χρόνια..Με τους δικούς μου τσακώθηκα πριν 1 σχεδόν μήνα.

Καμία σχέση!

Link to comment
Share on other sites

μπειτε ομως και στη θεση αυτης της γυναικας που μετα απο 6 αποβολες,στα 44 αποκτησε ενα παιδι!!ειτε το γεννησε,ειτε το υιοθετησε!!πως νιωθει τωρα που το παιδι αυτο που το μεγαλωσε,ψαχνεται..

 

Δεν ξέρω το πώς νιώθει αλλά ξέρω το τί θα έπρεπε να κάνει για να λύσει τα ερωτηματικά μου..Αλλά δεν!

Link to comment
Share on other sites

1. δεν έχω καμιά φωτό από καμιά εγκυμοσύνη μου και είμαι 41 τώρα που γεννώ το 2ο παιδί μου. Με τρομάζεις με αυτά που γράφεις, τρέχω να βγάλω καμια καλλιτεχνική με την κοιλιά τούρλα και τα παραπανίσια κιλά μου.

2. Κοριτσάκι άλλα νομίζω είναι τα θέματά σου με τους γονείς σου και όχι το αν σε έχουν υιοθετήσει. Απλά ψάχνεσαι να βρεις κάτι για να τους το πετάξεις στα μούτρα ώστε να τους πληγώσεις. Επικεντρώνομαι περισσότερο σε αυτό το σημείο όσων έγραψες:

Την τελευταία φορά που τσακωθήκαμε πολύ έντονα και από τότε έχω να της ξανα μιλήσω,της είπα πως θέλω να κάνουμε τεστ DNA γιατί πιστεύω πως είμαι υιοθετημένη και η απάντησή της ήταν:

- "Nαί,παιδί μου,ναί,καλά..Πήγαινε να κάνεις άμα θες."

βέβαια το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να αποδειχτείς επιεικώς αχάριστη και λίγη για αυτούς τους ανθρώπους. Είτε είσαι υιοθετημένη είτε φυσικό τέκνο τους. Γιατί σε αυτή σου την αναζήτηση το κίνητρο δεν είναι η αναζήτηση της ρίζας σου, αλλά το να πληγώσεις τους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν.

ΥΓ: Τσακωθήκατε μας λες αλλά όχι τον λόγο. Μήπως είναι το οικονομικό στη μέση; Και ο σύζυγος σου τι λέει για όλα αυτά;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το πώς νιώθει αλλά ξέρω το τί θα έπρεπε να κάνει για να λύσει τα ερωτηματικά μου..Αλλά δεν!

 

Κάνε εσύ κάτι για να λύσεις τα ερωτηματικά σου τότε και πάψε να τη βασανίζεις και να τη πληγώνεις.

 

ξεκίνα από το το ταίριασμα της ομάδας αίματος σαν ένδειξη. Πήγαινε σε ένα δικηγόρο να σε βοηθήσει για τα τυπικά. Απευθύνσου σε αυτούς http://www.seasyp.gr/gr/about-us.htm

 

Εχω φίλο μου καλό ο οποίος ανακάλυψε ότι είναι υιοθετημένος στα 45 όταν πέθανε η μάνα του και έπρεπε να ξεσκαρτίσει ότι έγγραφο βρήκε σπίτι της.

 

Δεν λέω ότι η δική του αντίδραση είναι η πιο σωστή (γιατί η φυσική του μητέρα μπορεί να αδυνατούσε να τον κρατήσει) αλλά αυτό που μου είχε πει είναι ότι μάνα του είναι αυτή που τον μεγάλωσε και τον αγάπησε. Την άλλη τη χαρακτήρισε με συγκεκκριμένο επίθετο-επάγγελμα.

Ούτε στιγμη στη σχέση του με τη μάνα του δεν ενέπλεξε το γεγονός ότι ποτέ δεν του είπε τίποτα.

 

Ψάξου και καλά θα κάνεις. Αλλά τα κίνητρά σου ποτέ να μην είναι να πληγώσεις τους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν. Και να είσαι έτοιμη να αντιμετωπίσεις ακόμα και το γεγονός του να είσαι ανεπιθύμητη από αυτούς που πιθανά ανακαλύψεις ότι΄είναι αυτοί που σε έφεραν στον κόσμο.

Για να ανταπεξέλθεις ψυχολογικά σε κάτι τέτοιο ή σε οτιδήποτε προκύψει θα πρέπει εσύ η ίδια να χτισεις καλές και υγιείς βάσεις μέσα σου. Καλά αναχώματα. Και σε αυτό η αχαριστία και η μικροψυχία δεν βοηθάνε.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω ουτε μια απο την πρωτη εγκυμοσυνη φωτο!!!!ειχα παρει 15 κιλα και ημουν χαλια!!!φανταζομαι θα σου ειχαν πει αμα ησουν...στον ξαδερφο σου το ειπαν οποτε φανταζομαι και οι δικοι σου θα επαιρναν παραδειγμα.ο μονος λογος να μην ειπαν τιποτα παντως σιγουρα ειναι απο υπερβολικη αγαπη και για να μη φυγεις απο κοντα τους η τους απορριψεις

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...