Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΜΟΥ...


passy0702

Recommended Posts

Έμενα πάντως λείπει ατελείωτες ώρες λόγω δουλειάς, και παρά τη "γκρίνια" μου να αλλάξει ωράριο γιατί είναι δική του δουλειά και μπορεί δεν το κάνει. Αυτό το πήρα απόφαση ότι έτσι θα είναι. Οπότε έχω επωμιστεί σπίτι, παιδιά, συν τη δουλειά μου, αλλα δε με ενοχλεί καθόλου, γιατί τα παιδιά μας ήρθαν με πολύ κόπο και ήξερα ότι τα πρώτα χρόνια θα είναι αφιερωμένα σε αυτά. Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, δεν θέλει να πηγαίνει πουθενά μόνος του, ούτε βόλτα τα παιδιά, πρέπει να είμαι κι' εγώ μαζί, εγώ πλέον τον παρακαλάω να βγει μόνος του, αλλά που τέτοια "τύχη"!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και βεβαια εχω χομπυ και ασχολιες απλα τα προσαρμοσα στο προγραμμα μου αναλογα με τις νεες μου υποχρεωσεις.Για παραδειγμα γιογκα πια πηγαινω σε τμημα για μαμαδες με παιδακια.Παζλ που εχω τρελα και κανω μανιωδως , κανω το βραδυ μολις κοιμηθει η μικρη.Το περπατημα μου το κανω μαζι της (την περνω με το καροτσι).Και εδω και 1 μηνα ξεκινησαμε κολυμβητηριο παλι μαζι.Ασχολουμε με πολλα πραγματα απλα φροντιζω πια να τα κανω μαζι της.Θελω να εκμεταλευομαι τον χρονο μου μαζι της επειδη την μιση μερα και παραπανω δουλευω και δεν την χαιρομαι.

Δεν ειπα οτι σταματαει η ζωη οταν κανεις παιδια.Ειπα πως αυτα πλεον ειναι η προταιρεοτητα σου.Ειναι δυνατον να κανεις την ιδια ζωη που εκανες ελευθερος?Αλλο να εχεις χομπυ και αλλο να ειναι το μυαλο σου ποτε θα φυγεις για βολτα η για εκδρομη μακρυα απο το σπιτι σου.Και επιπλεον ...εγω προσωπικα δε θα δεχομουν να φευγει εκδρομες για 3μερα ο αντρας μου χωρις εμενα ακομα και παιδια να μην ειχαμε.

Βεβαια και παλι ειναι οπως το βλεπει κανεις...........[/QUOTE]

 

Στο θεμα των εκδρομών, συμφωνω απόλυτα μαζι σου...

Μπραβο σου που καταφερες να συνδιασεις όλα τα χομπυ σου με το παιδι!

Εγω, εχω καταφερει αρκετα απο αυτα να συνδιασω, όμως οχι ολα!

Για παραδειγμα, πως να πάρω το παιδι σττο μάθημα λατιν, ή στο latin party? Δεν γινεται! Οσων αφορα στο κολυμπι, θα ευχαριστηθω ενα μπάνιο με τα παιδάκια μου, τοσο οσο και ενα μπάνιο μόνη μου...

Εξάλλου μαζί τους δεν κολυμπάω, αλλά βρεχομαι! Θα κάνω το ενα, θα κάνω ομως και το άλλο!

Link to comment
Share on other sites

δεν τα διάβασα όλα γιατί φρίκαρα από την αρχή!!!!!

ούτε εγώ καταλαβαίνω έναν άνθρωπο, άντρα ή γυναίκα που φεύγει ΤΑΚΤΙΚΑ μέρες μόνος του από την οικογένειά του.....

όταν κάνεις οικογένεια έχεις χορτάσει από τα φλερτάκια, τις ..λακιούλες και απολαμβάνεις, ζεις με το ζευγάρι σου και τα παιδάκια σου...

αυτοί που φεύγουν από την οικογένειά τους να ξεσκάσουν σημαίνει ότι η οικογένειά τους τους πνίγει..........!!!!!!!!!!!τι είναι αυτό τώρα;;;;

εμένα ο άντρας μου είναι και ο καλύτερός μου φίλος, περνάμε όμορφα μαζί, χαίρομαι να τον έχω μαζί μου, ζητάω πάντα τη γνώμη του και αν έφευγα από την οικογένειά μου θα είχα το μυαλό μου πίσω και δε θα περνούσα καλά!!!!ευτυχώς το ίδιο συμβαίνει και με εκείνον.....

εμένα όσοι λένε ότι φεύγουν να ξεσκάσουν μου φαίνεται ότι σκάνε με την οικογένειά τους και ζορίζονται και πιέζονται........

πολλά υπαρξιακά και ψυχολογικά μου φαίνεται κρύβονται από πίσω με καμουφλάξ τον μοντέρνο (και καλά) τρόπο ζωής....

άστε η φρίκη να μη συμμετέχει στην ανατροφή των παιδιών και στο σπίτι αδιαφορία.....πωπω θα τον πλάκωνα.....

όχι, δεν τα δικαιολογώ αυτά...πωπω είναι μεγάλη κουβέντα......

εμείς τα κάνουμε όλα μαζί, σπίτι, παιδιά, φυσικά επειδή τώρα δε δουλεύω προσπαθώ και εγώ για να τον ξεκουράζω όσο μπορώ να τον αποδεσμεύω αλλά πάλι όλα τα μοιραζόμαστε, όλα τα συζητάμε και κατανοεί ότι και εγώ τα παίζω στο σπίτι....

φυσικά και θα πάει σε καφέ με κάποιους που πρέπει να δει μόνος, μου κρατάει τα παιδιά να κάνω μαθήματα yoga, αλλά όλα με μέτρο...

αντρούλη μου είσαι άγγελος τελικά.........:-D:P;)

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έμενα πάντως λείπει ατελείωτες ώρες λόγω δουλειάς, και παρά τη "γκρίνια" μου να αλλάξει ωράριο γιατί είναι δική του δουλειά και μπορεί δεν το κάνει. Αυτό το πήρα απόφαση ότι έτσι θα είναι. Οπότε έχω επωμιστεί σπίτι, παιδιά, συν τη δουλειά μου, αλλα δε με ενοχλεί καθόλου, γιατί τα παιδιά μας ήρθαν με πολύ κόπο και ήξερα ότι τα πρώτα χρόνια θα είναι αφιερωμένα σε αυτά. Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, δεν θέλει να πηγαίνει πουθενά μόνος του, ούτε βόλτα τα παιδιά, πρέπει να είμαι κι' εγώ μαζί, εγώ πλέον τον παρακαλάω να βγει μόνος του, αλλά που τέτοια "τύχη"!!!!

 

αφού στα υπόλοιπα είναι εντάξει, δεν πειράζει η δουλειά, δεν είναι κακό...

να χαίρεσαι που σε θέλει μαζί του...

δε βλέπεις τι γίνεται;;;;

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απόλυτα με οτι υπογράμμισα!

Παρε το συνδρομο της κακιας πεθεράς... Ξερεις γιατι η πεθερα ειναι κακια στην Ελλάδα? Γιατι ποτε της δεν διεθετε χρονο για τον εαυτο της, δεν ειχε χομπυ, δεν ειχε αλλες ασχολιες που να της προσφερουν δημιουργια και χαρα εκτως... των παιδιων της! Οταν λοιπον μεγάλωσαν, αυτη εμεινε προσκολημενη εκει, και δεν τα αφηνει να ζησουν την δικη τους ζωη...

μπα, αλλά τι να γράφω τώρα...μπορεί να μπώ στο μέλλον πάλι εδώ και να λέω τα δικά μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω οτι δεν ειναι ομορφο να χαλανε ετσι σπιτια , ειδικα οταν υπαρχουν και παιδακια αλλα αυτο με τις εκδρομουλες δεν το καταλαβαινω.

Οταν αποφασιζεις να κανεις οικογενεια και παιδια πρεπει να εχεις συνηδειτοποιησει ποιες ειναι οι υποχρεωσεις σου.Τα παιδια δεν ειναι αντε τα καναμε και δε βαριεσε.Ουτε ειναι υποχρεωση της μανας.

Κανονικα ολα αυτα δεν θα επρεπε να θεωρουνται υποχρεωση αλλα ευχαριστηση.Ο σωστος γονιος κοιταει πως θα περασει περισσοτερο χρονο με τα παιδια του.Ο σωστος συζηγος πως θα περασει περισσοτερο χρονο με τον συντροφο του.Οι εκδρομες , τα γλεντια και τα ξενυχτια μονος ,ειναι για τους ελευθερους.Αυτη την καραμελα οτι καθενας χρειαζεται τον χωρο του και τον χρονο του δεν την καταλαβαινω.Δεν εισαι μονος.Παρτο αποφαση.Εχεις κανει οικογενεια.Οταν κανεις οικογενεια και παιδια δεν εχεις δικαιωμα να σκεφτεσαι καν τον εαυτο σου.Ουτε να το διανοηθω να αφησω το παιδακι μου για να γυρναω βολτες!!!Τα εκανα ολα αυτα πριν κανω οικογενεια και τα χορτασα.Τωρα οι βολτες μου περιλαμβανουν και το παιδι μου.Μη τρελαθω.Αυτα τα δηθεν φιλελευθερα και τα μοντερνα μας εφαγαν μου φαινεται......

 

πέστα κορίτσι μου...

νομίζω ότι όσοι "σκάνε" και πάνε να "ξεσκάσουν", δεν ευχαριστήθηκαν τη ζωή ως εργένηδες και έχουν απωθημένα. εγώ και ο άντρας μου τα κάναμε όλα αυτά και τα "βαρεθήκαμε".....

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άντρας θα πω λίγα και σταράτα:

όποιος άντρας κάνει αυτά που γράφει η κυρία που άνοιξε το θέμα είναι ΓΑΙΔΟΥΡΙ, για να μην πω κάτι άλλο.

Πρόταση: Σάββατο πρωί ξυπνάτε, δίνετε ένα φιλάκι στον άντρα σας και του λέτε "Γεια σου αγάπη μου, πάω εκδρομή με τις φίλες μου, όπως έκανες και εσύ το προηγούμενο ΣΚ. Θα τα πούμε αύριο βράδυ" .

ΔΕΝ θα του αφήσετε ΤΙΠΟΤΑ. ούτε φαγητό, ούτε θα του δείξετε ρούχα, ούτε θα του δείξετε πάνες, ΤΙΠΟΤΑ.

Μετά το γαϊδούρι, ας ξαναμιλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άντρας θα πω λίγα και σταράτα:

όποιος άντρας κάνει αυτά που γράφει η κυρία που άνοιξε το θέμα είναι ΓΑΙΔΟΥΡΙ, για να μην πω κάτι άλλο.

Πρόταση: Σάββατο πρωί ξυπνάτε, δίνετε ένα φιλάκι στον άντρα σας και του λέτε "Γεια σου αγάπη μου, πάω εκδρομή με τις φίλες μου, όπως έκανες και εσύ το προηγούμενο ΣΚ. Θα τα πούμε αύριο βράδυ" .

ΔΕΝ θα του αφήσετε ΤΙΠΟΤΑ. ούτε φαγητό, ούτε θα του δείξετε ρούχα, ούτε θα του δείξετε πάνες, ΤΙΠΟΤΑ.

Μετά το γαϊδούρι, ας ξαναμιλήσει.

το έκανε η γυναίκα του ξαδέρφου μου. Στην αρχή έπεσε όλο το σόι να την φάει.Λέγαν ότι τον παράτησε, ότι το έσκασε με γκόμενο, άσπλαχνη μάνα που δεν ενδιαφέρεται για τα παιδιά της...και άλλα πολύ χαριτωμένα που δεν μου πρέπουν δημόσια,ο ξάδερφος όμως από τότε έβαλε μυαλό! Υπόδειγμα πατέρα τώρα πια!

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα των εκδρομών, συμφωνω απόλυτα μαζι σου...

Μπραβο σου που καταφερες να συνδιασεις όλα τα χομπυ σου με το παιδι!

Εγω, εχω καταφερει αρκετα απο αυτα να συνδιασω, όμως οχι ολα!

Για παραδειγμα, πως να πάρω το παιδι σττο μάθημα λατιν, ή στο latin party? Δεν γινεται! Οσων αφορα στο κολυμπι, θα ευχαριστηθω ενα μπάνιο με τα παιδάκια μου, τοσο οσο και ενα μπάνιο μόνη μου...

Εξάλλου μαζί τους δεν κολυμπάω, αλλά βρεχομαι! Θα κάνω το ενα, θα κάνω ομως και το άλλο!

 

 

Συμφωνω και επαυξανω.Καλη θεληση χρειαζεται μονο και ολα γινονται.Τωρα αν καποιοι βλεπουν το μεγαλωμα των παιδιων σαν αγγαρεια και στερηση ελευθερου χρονου........τι να πω!!!

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άντρας θα πω λίγα και σταράτα:

όποιος άντρας κάνει αυτά που γράφει η κυρία που άνοιξε το θέμα είναι ΓΑΙΔΟΥΡΙ, για να μην πω κάτι άλλο.

Πρόταση: Σάββατο πρωί ξυπνάτε, δίνετε ένα φιλάκι στον άντρα σας και του λέτε "Γεια σου αγάπη μου, πάω εκδρομή με τις φίλες μου, όπως έκανες και εσύ το προηγούμενο ΣΚ. Θα τα πούμε αύριο βράδυ" .

ΔΕΝ θα του αφήσετε ΤΙΠΟΤΑ. ούτε φαγητό, ούτε θα του δείξετε ρούχα, ούτε θα του δείξετε πάνες, ΤΙΠΟΤΑ.

Μετά το γαϊδούρι, ας ξαναμιλήσει.

:P:p:p το εκανα με προφαση την δουλεια 2 βδομαδες πριν φυγω ολο γκρινια ηταν και απειλες .....εφυγα εφοσο βεβαια ειχα ρυθμιση τα παιδια τα μεγαλα αυτος ,την μικρη η μαμα μου ....τα μουτρα ως το πατωμα δεν μου μιλουσε 2 πριν και μια μετα βδομαδα ...περασα πολυ ωραια ομως, ηταν και δουλεια καιδιακοπες ...δεν το πιστευε οτι θα το κανω το εκανα καιδεν το μετανιωσα .....και ναι θα το ξανακανα αυτος βεβαια τα εκοψε τα περα δωθε μετα απο αυτο ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αφού στα υπόλοιπα είναι εντάξει, δεν πειράζει η δουλειά, δεν είναι κακό...

να χαίρεσαι που σε θέλει μαζί του...

δε βλέπεις τι γίνεται;;;;

 

Απλά θα ήθελα κάποια ώρα να μπορούσε να απασχολήσει τα παιδιά εκτός σπιτιού για να κάνω καμμιά δουλειά με ηρεμία, και να ξέρω ότι μπορεί να κάνει κάτι με τα παιδιά και χωρίς εμένα. Έχεις δίκιο όμως μάλλον δεν πρέπει να μιλάω!

Link to comment
Share on other sites

καιι η πεθερα μου δεν τολμησε να μιληση ....τι ειπα ? (διοτι βεβαια ρωτησε και αυτη αν ειναι δυνατον θα φυγεις μονη σου) ............πρεπει να παω διοτι ειναι για δουλεια τα παιδια ειναι μεγαλα τα δυο κουλος δεν ειναι και ουτε τα μεγαλα θελουν νταντεμα δεν ειναι μονο δικα μου και δικα του οταν αυτος φευγει καλα ειναι ......την εβλεπες οτι τρωγωτανε αλλα μου ειπε να πας ..να ξεκουραστεις και λιγο ...εεεε καλοοο αλλο ηθελε να πει αλλα δεν την επερνε να το πει .............!!και ο αγιος φοβερα θελει .....................

Link to comment
Share on other sites

Όσες ανέχεστε να μην ασχολούνται οι άντρες με τα παιδιά τους, φταίτε και εσείς. Όσοι άντρες βρίσκουν προφάσεις για να μην ασχολούνται είναι γαϊδούρια, αλλά όσες γυναίκες ανέχονται τις προφάσεις του πασά είναι χαϊβάνια. Αλοίμονο αν ο άντρας συνεχίζει να συμπεριφέρεται ώς τζουτζούκος. Το ερώτημα είναι βέβαια πως βρίσκει ο τζουτζούκος το ούφο που θα τον παντρευτεί.

Δεν με ενδιαφέρει πόσες θα προσβληθούν αλλά είτε το θέλετε είτε όχι, έτσι όπως τα λέω είναι.

ΟΛΟΙ μπορούμε να κάνουμε τα πάντα, εκτός και αν έχουμε ιατρικά θέματα.

Δέν ανέχομαι να μου πει άντρας ότι δεν μπορεί να παίξει με τα παιδιά, ή δεν μπορεί να μαγειρέψει, να σιδερώσει, να ξεσκατίσει, να κάνει μπάνιο τα παιδιά, να τα πάει βόλτα, ενώ μπορεί να δουλεύει και να κερδίζει χρήματα.

Βαρεμάρα είναι και τίποτε άλλο. Αν δεν μπορούν να ασχοληθούν με τα παιδιά, ας μην κάνανε παιδιά. Ωραίο το σεχ αλλά αν κάνει ο κύριος παιδιά, να γίνει και πατέρας, όχι μόνο δωρητής σπέρματος.

Από όσα έχω διαβάσει βλέπω πολλούς δωρητές σπέρματος και πασάδες που θέλουν σεχ για να ικανοποιήσουν τα ένστικτα αλλά πολύ λίγους συζύγους και πατεράδες.

Link to comment
Share on other sites

Όσες ανέχεστε να μην ασχολούνται οι άντρες με τα παιδιά τους, φταίτε και εσείς. Όσοι άντρες βρίσκουν προφάσεις για να μην ασχολούνται είναι γαϊδούρια, αλλά όσες γυναίκες ανέχονται τις προφάσεις του πασά είναι χαϊβάνια. Αλοίμονο αν ο άντρας συνεχίζει να συμπεριφέρεται ώς τζουτζούκος. Το ερώτημα είναι βέβαια πως βρίσκει ο τζουτζούκος το ούφο που θα τον παντρευτεί.

Δεν με ενδιαφέρει πόσες θα προσβληθούν αλλά είτε το θέλετε είτε όχι, έτσι όπως τα λέω είναι.

ΟΛΟΙ μπορούμε να κάνουμε τα πάντα, εκτός και αν έχουμε ιατρικά θέματα.

Δέν ανέχομαι να μου πει άντρας ότι δεν μπορεί να παίξει με τα παιδιά, ή δεν μπορεί να μαγειρέψει, να σιδερώσει, να ξεσκατίσει, να κάνει μπάνιο τα παιδιά, να τα πάει βόλτα, ενώ μπορεί να δουλεύει και να κερδίζει χρήματα.

Βαρεμάρα είναι και τίποτε άλλο. Αν δεν μπορούν να ασχοληθούν με τα παιδιά, ας μην κάνανε παιδιά. Ωραίο το σεχ αλλά αν κάνει ο κύριος παιδιά, να γίνει και πατέρας, όχι μόνο δωρητής σπέρματος.

Από όσα έχω διαβάσει βλέπω πολλούς δωρητές σπέρματος και πασάδες που θέλουν σεχ για να ικανοποιήσουν τα ένστικτα αλλά πολύ λίγους συζύγους και πατεράδες.

 

εγω συμφωνώ παντως !!!! 1000%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπαρχουν ζευγαρια που εχουν κανει τη δικη τους συμφωνια για το πώς θα λειτουργήσουν με τα παιδιά τις δουλειές και την εργασία (από πριν)

Κάποιοι ενδεχεται να εχουν συμφωνησει οτι η γυναικα θα κανει "αυτά" και ο αντρας τα "άλλα"

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ που τα λέμε δε νομίζω ότι είναι ωραίο το θέαμα άντρα με φακιόλι και ξεσκονόπανο! Εννοείται ότι ο άντρας μπορεί και πρέπει να βοηθάει, ειδικά από τότε που η γυναίκα ξεκίνησε να εργάζεται, αλλά κάποιες οικιακές δουλείες και κάποια θέματα που αφορούν τα παιδιά, γέρνουν προς την πλευρά της γυναίκας!

 

Το ότι είμαστε οι γυναίκες καλομαθημένες από τις μαμάδες μας και γκρινιάζουμε και περιμένουμε από τους άντρες να βάλουν φακιόλι, είναι γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

Όσες ανέχεστε να μην ασχολούνται οι άντρες με τα παιδιά τους, φταίτε και εσείς. Όσοι άντρες βρίσκουν προφάσεις για να μην ασχολούνται είναι γαϊδούρια, αλλά όσες γυναίκες ανέχονται τις προφάσεις του πασά είναι χαϊβάνια. Αλοίμονο αν ο άντρας συνεχίζει να συμπεριφέρεται ώς τζουτζούκος. Το ερώτημα είναι βέβαια πως βρίσκει ο τζουτζούκος το ούφο που θα τον παντρευτεί.

Δεν με ενδιαφέρει πόσες θα προσβληθούν αλλά είτε το θέλετε είτε όχι, έτσι όπως τα λέω είναι.

ΟΛΟΙ μπορούμε να κάνουμε τα πάντα, εκτός και αν έχουμε ιατρικά θέματα.

Δέν ανέχομαι να μου πει άντρας ότι δεν μπορεί να παίξει με τα παιδιά, ή δεν μπορεί να μαγειρέψει, να σιδερώσει, να ξεσκατίσει, να κάνει μπάνιο τα παιδιά, να τα πάει βόλτα, ενώ μπορεί να δουλεύει και να κερδίζει χρήματα.

Βαρεμάρα είναι και τίποτε άλλο. Αν δεν μπορούν να ασχοληθούν με τα παιδιά, ας μην κάνανε παιδιά. Ωραίο το σεχ αλλά αν κάνει ο κύριος παιδιά, να γίνει και πατέρας, όχι μόνο δωρητής σπέρματος.

Από όσα έχω διαβάσει βλέπω πολλούς δωρητές σπέρματος και πασάδες που θέλουν σεχ για να ικανοποιήσουν τα ένστικτα αλλά πολύ λίγους συζύγους και πατεράδες.

 

Γενικά συμφωνώ, αλλά όπως λες ότι αν οι άντρες δεν μπορούν να ασχοληθούν με τα παιδιά να μην κάνανε, με την ίδια λογική και οι γυναίκες που θεωρούν ότι το να βάλουν μια σκούπα είναι το τέλος του κόσμου, να μην παντρευόντουσαν.

 

Αλλά όλοι έχουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.

 

Εγώ πάντως όσους άντρες γνωστούς -παντρεμένους- έχω, παντρεύτηκαν για να έχουν και ένα σπιτικό περιποιημένο. Αν είναι να έχουν μια γυναίκα που γκρινιάζει συνέχεια ''γιατί δεν σιδερώνεις, γιατί δεν ξεσκατίζεις'' κτλ κτλ, θα καθόντουσαν εργένηδες στην ησυχία τους.

 

Παλιά οι άντρες δεν ασχολιόντουσαν ΚΑΘΟΛΟΥ με το σπίτι και τα παιδιά και θεωρείτο φυσιολογικό αυτό.

 

Οπότε με την πρόοδο που έχει γίνει σήμερα, να είμαστε και ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

 

Το ότι είμαστε οι γυναίκες καλομαθημένες από τις μαμάδες μας και γκρινιάζουμε και περιμένουμε από τους άντρες να βάλουν φακιόλι, είναι γεγονός.

Το κακό είναι οτι οι περισσότερες μανούλες "καλομαθαίνουν" τρισχειρότερα τα αγοράκια τους...

Από την άλλη το φακιόλι δεν είναι υποχρεωτικό;)

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πάντως όσους άντρες γνωστούς -παντρεμένους- έχω, παντρεύτηκαν για να έχουν και ένα σπιτικό περιποιημένο. Αν είναι να έχουν μια γυναίκα που γκρινιάζει συνέχεια ''γιατί δεν σιδερώνεις, γιατί δεν ξεσκατίζεις'' κτλ κτλ, θα καθόντουσαν εργένηδες στην ησυχία τους.

 

 

Οπότε με την πρόοδο που έχει γίνει σήμερα, να είμαστε και ευχαριστημένοι.

Θα μπορούσαν με μικρότερο κοστος να απασχολούν μια καθαρίστρια και θα είχαν την υσηχία τους (χωρις παιδικες φωνές και τα ρέστα):P

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άντρας θα πω λίγα και σταράτα:

όποιος άντρας κάνει αυτά που γράφει η κυρία που άνοιξε το θέμα είναι ΓΑΙΔΟΥΡΙ, για να μην πω κάτι άλλο.

Πρόταση: Σάββατο πρωί ξυπνάτε, δίνετε ένα φιλάκι στον άντρα σας και του λέτε "Γεια σου αγάπη μου, πάω εκδρομή με τις φίλες μου, όπως έκανες και εσύ το προηγούμενο ΣΚ. Θα τα πούμε αύριο βράδυ" .

ΔΕΝ θα του αφήσετε ΤΙΠΟΤΑ. ούτε φαγητό, ούτε θα του δείξετε ρούχα, ούτε θα του δείξετε πάνες, ΤΙΠΟΤΑ.

Μετά το γαϊδούρι, ας ξαναμιλήσει.

:lol: συμφωνώ, αυτό της πρότεινα κι γω με λίγο πιο μαλακό τρόπο, αλλά αφού το λες εσύ που είσα άντρας ας είναι έτσι αμάσητο καλύτερα!

Νομίζω είναι ο μόνος τρόπος να καταλάβει ο κύριος ότι είναι και πατέρας.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

@jucca

γιατι το λες? φορανε σημερα οι γυναικες οταν κανουν δουλειες φακιολι? εγω το πολυ να φορεσω κανενα καπελακι τζοκει για να μην με ενοχλουν τα μαλλια. παλια το φορουσαν διοτι εκαναν μπανιο μια φορα τη βδομαδα και προσπαθουσαν να μη λερωνονται πολυ.

 

και να σημειωσω οτι το ξεσκονισμα που θεωρεις οτι τους υποβιβαζει, ειναι το πλεον ευκολο σαν δουλεια σπιτιου.

κανονικα τις βαριες πρεπει να κανουν. μπαλκονια, μπανια, κουρτινες (ανεβασε - κατεβασε), χαλια και αλλα τετοια.

στο συγκεκριμενο θεμα θα συμφωνησω με τον pk33.

 

και επειδη καπου αναφερθηκε "... το παιδι το αγαπαει...", ε αυτο ελειπε να μην αγαπαει το παιδι του! σιγα το κατορθωμα για να τον επιβραβευσουμε κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το φακιόλι δεν το είπα κυριολεκτικά βρε κορίτσια! Το είπα για να τονίσω κάποιον που κάνει πολλές-πολλές οικιακές δουλειές! Σαν έκφραση.....

 

Τελοσπάντων, εγώ αν και γυναίκα, ενώ υποστηρίζω ακράδαντα ότι οι άντρες ΠΡΕΠΕΙ να βοηθάνε, είμαι κατά του να τους πιέζουμε και να τους γκρινιάζουμε και να προσπαθούμε να τους κάνουμε χαρωπές νοικοκυρούλες. Κάποιοι ρόλοι καλό είναι να κρατιούνται. Δεν είπα να είναι και πασάς, αλλά όχι και να κάνει συνέχεια φασίνα!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το φακιόλι δεν το είπα κυριολεκτικά βρε κορίτσια! Το είπα για να τονίσω κάποιον που κάνει πολλές-πολλές οικιακές δουλειές! Σαν έκφραση.....

 

Τελοσπάντων, εγώ αν και γυναίκα, ενώ υποστηρίζω ακράδαντα ότι οι άντρες ΠΡΕΠΕΙ να βοηθάνε, είμαι κατά του να τους πιέζουμε και να τους γκρινιάζουμε και να προσπαθούμε να τους κάνουμε χαρωπές νοικοκυρούλες. Κάποιοι ρόλοι καλό είναι να κρατιούνται. Δεν είπα να είναι και πασάς, αλλά όχι και να κάνει συνέχεια φασίνα!

 

 

Καλα αυτο με τους ρολους ειναι μεγαλη συζητηση.Παντως ουτε εγω γεννηθηκα νοικοκυρα και δουλα και κυρα.Μη τρελαθουμε τωρα!!!!!!!

Αν ειναι ετσι να καθησουμε ολες στα σπιτια μας να μεγαλωνουμε παιδια και να δουλευουν οι "κουβαλητες" του σπιτιου μοναχα......ετσι δεν πανε οι ρολοι?????

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

1. δουλευω 8-4

2. δεν φευγει συνεχεια αλλα αν δοθει η ευκαιρια δεν θα πει οχι, μπορει να ειναι 1 φορα το χρονο μπορει και 1 φορα το 3μηνο

3. δεν θελω να χωρισω αλλα να καταλαβει τι με ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...