Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Parents:Πως το βρηκατε;


Recommended Posts

Εγώ το βρήκα τυχαία διαβάζοντας το αγαπημένο μου περιοδικό για παιδιά το "Παιδί κ νέοι γονείς". Δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το παρουσιάζανε αλλά μου κίνησε την περιέργεια. Μπήκα κ κόλλησα!

Bsc7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βασικά κι εγώ κάτι έψαχνα να βρω για την εγκυμοσύνη, αλλά δεν θυμάμαι πια τι ακριβώς...

στην αρχή απλά διάβασα και σε κάποια φάση αφού καθημερινώς έμπαινα να διαβάσω έκανα εγγραφή κι από τότε έχω κολλήσει!

Μόλις ανοίξω τον υπολογιστή (κάθε πρωί συνήθως) το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να μπω στο τέλειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο φόρουμ μας :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ καπως σας εσας, κατι εψαχνα στο google και με έβγαλε στο φορουμ, το οποιο παρεπιπτοντως ειχε ελαχιστα μελη τοτε... Στην αρχη διαβαζα μονο για κανα 6αμηνο και μετα γραφτηκα μελος...

 

Δεν ποσταρω πολύ αλλα καθημερινα διαβαζω τα τεκταινόμενα...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έψαχνα στο google για θέματα εγκυμοσυνης διαβαζα αρκετο καιρο και μετα εκανα εγγραφη ε....απο τοτε κολησα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

πολυ κολημα ομως ρε παιδια :lol::lol:

 

...μία πό τα ίδια :lol::lol::lol:

 

και αναρωτιέμαι τι θα κάνω στια διακοπές... :lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον Φλεβάρη (τότε με τα χιόνια) είχα μια παλλίνδρομη...κι έψαχνα πληροφορίες. Στην αναζήτηση μ' έβγαλε εδώ, άρχισα να μελετάω εκτός απο το θέμα που μ' ενδιέφερε και όλα τα άλλα νυχθημερόν :) Άλλωστε, εκείνο τον καιρό είχα μείνει άνεργη και είχα και τρομερές αδιαθεσίες, κομμάρες και γενικώς ήμουν χάλια για να κάνω οτιδήποτε άλλο εκτός απο το να κάθομαι όλη μέρα στο γραφείο μου στο σπίτι...

Αμέσως μόλις έμαθα πως όλα αυτά τα δυσάρεστα συμπτώματα δεν ήταν γρίπη αλλά μπεμπάκι γράφτηκα...

Ακόμα όμως και πριν την εγγραφή μου το πρώτο πράγμα που έκανα το πρωί ήταν να μπω στο φόρουμ...και συνεχίζω ακάθεκτη!

Βέβαια, με έχουν στεναχωρήσει μερικά πράγματα τον τελευταίο καιρό...Τα γνωστά δηλαδή, δεν υπάρχει λόγος να το αναλύσω...

Έχω βρει εδώ όμως και πολλούς αξιόλογους ανθρώπους που τους έχω νοιώσει δικούς μου κι ας μην τους έχω δει ποτέ (μέχρι στιγμής).

Να προσθέσω επίσης ότι χάρη σ' εσάς ο άντρας μου έχει βρει την ησυχία του και παίζει ανενόχλητος το online game του χωρίς μουρμούρες...:)

Το κακό είναι οτι νομίζει πως αυτή η ησυχία οφείλεται στην εγκυμοσύνη και με πρήζει (ακόμα δεν γέννησα) για τρίτο παιδί :) :) :)

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα ενας μπατζανακης του τριτου ξαδερφου της πρωην κουνιαδας μου ηθελε μερικες πληροφοριες για τον θηλασμο και την εγγυμοσυνη της δευτερης ξαδερφης του γαμπρου του πατερα του .... κι επιδη δεν ειχαν ιντερνετ εμπενα εγω και .....ολο πανω σας επεφτα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εμενα ενας μπατζανακης του τριτου ξαδερφου της πρωην κουνιαδας μου ηθελε μερικες πληροφοριες για τον θηλασμο και την εγγυμοσυνη της δευτερης ξαδερφης του γαμπρου του πατερα του .... κι επιδη δεν ειχαν ιντερνετ εμπενα εγω και .....ολο πανω σας επεφτα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Να τι παθαίνεις άμα βοηθάς κόσμο! :D:D:D:D

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

εγω εψαχνα ταβερνα που να εχει παιδοτοπο -κουνιες μεσα για να απασχολουνται τα παιδια,ε εκει επεσα στην ταβερνα του αλμακ που ειχατε παει κ γραφατε ποσο ωραια περασαν τα παιδια κ........................

ε αυτο ηταν κολλησα κ εγω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου το σφύριξε ένας τζιπάς, που του το σφύριξε άλλος τζιπάς, που του το σφύριξε άλλος τζιπάς με Τζίμνη!!!!! Θυμάμαι ότι τότε στις αρχές ήμασταν εμείς οι 3 :lol::lol::lol::lol::lol:
Kαι ο κούκος θες να πεις :lol::lol:

 

ναι σωστά αυτόν τον ξέχασα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μαλλον ο κουκος ημουν εγω ετσι??? :lol::lol::lol::lol:

 

Εγω παντως το βρηκα μονη μου μεσω google και μετα βρηκα εδω τον τζιπα της Ρουλας που ηξερε τον δικο μου τζιπα....... :lol::lol::lol::lol:

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εγω εψαχνα ταβερνα που να εχει παιδοτοπο -κουνιες μεσα για να απασχολουνται τα παιδια,ε εκει επεσα στην ταβερνα του αλμακ που ειχατε παει κ γραφατε ποσο ωραια περασαν τα παιδια κ........................

ε αυτο ηταν κολλησα κ εγω :lol::lol:

 

Παιδιά, άσχετο, αλλά μιας και το βρήκα εδώ: πού είναι αυτή η ταβέρνα;

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Ψάχνοντας για θέματα που σχετίζονται με την εγκυμοσύνη, και με τη βρεφική και παιδική ηλικία και συνήθειες, εύκολα πέφτει κανείς πάνω στο Parents..

Αρκετά ενδιαφέρον μπορώ να πω....

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εμείς αντιμετωπίσαμε ένα πρόβλημα υγείας όταν ήταν ο μικρός μου 2 μηνών....η πρόσθια πηγή έκλεινε επικίνδυνα νωρίς...με αποτέλεσμα μόλις το άκουσα έβαλα τα κλάματα και η παιδίατρος μου μου σύστησε το forum ..να μπω , να δω , να ενημερωθώ ...να μιλήσω με άλλους γονείς για να ηρεμήσω....Τελικά όλα καλά με τον μικρό μου. Η πηγή μας είναι πολύ λίγο ανοικτή αλλά ευτυχώς οι ραφές είναι ανοικτές και μπορεί και αναπτύσσεται ο εγκέφαλος κανονικότατα... Από τότε μπαίνω καθημερινά, όποτε μπορώ γιατί εδώ μέσα βοηθήθηκα πολύ και θέλω και εγώ να βοηθήσω όσο μπορώ...

Την καλημέρα μου στην όμορφη παρέα....

a>

a>

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην δέυτερη εγκυμοσύνη, έψαχνα να βρω κάτι γιατρούς συμβεβλημένους με το στρατό και γενικά γυναίκες στρατιωτικών και έπεσα στο parents. Από τότε κόλλησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έμεινα έγκυος έψαχνα στο internet διάφορες πληροφορίες ανάλογα με τις απορίες που είχα και έπεφτα συνέχεια στο parents. Πραγματικά είναι ότι πιο αξιόλογο έχω βρει! Οι εμπειρίες άλλων γυναικών με βοήθησαν πάρα πολύ στην εγκυμοσύνη και τώρα στο θηλασμό..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έμεινα έγκυος έψαχνα στο internet διάφορες πληροφορίες ανάλογα με τις απορίες που είχα και έπεφτα συνέχεια στο parents. Πραγματικά είναι ότι πιο αξιόλογο έχω βρει! Οι εμπειρίες άλλων γυναικών με βοήθησαν πάρα πολύ στην εγκυμοσύνη και τώρα στο θηλασμό..

 

 

ακριβως ετσι και εγω με την μονη διαφορα οτι εψαχνα στο ιντερνετ για οτι με απασχολουσε μετα που γεννησα

Link to comment
Share on other sites

Λόγω επαγγέλματος αναζητώ συχνά πληροφορίες στο γούγλη, που έχουν σχέση με παιδιά, σχεδόν πάντα υπήρχε και σύνδεσμος για τo parents.

Διάβαζα την πληροφορία αλλά επειδή δεν είχα "δικά" μου παιδιά, δεν είχα κάνει εγγραφή.

 

Ως εγκυμονούσα, διάβαζα συχνά αλλά δεν χρειάστηκα ποτέ να ρωτήσω κάτι.

 

Ως θηλάζουσα μανούλα, γράφτηκα και έχω κολλήσει.

Να είναι καλά όλοι όσοι βοηθούν με τις εμπειρίες τους.

Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

y2BZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

από το google κι εγώ...

άτιμη μηχανή αναζήτησης!!!

ψάχνοντας πληροφορίες για την επερχόμενη γέννα της μπεμπούλας της κολλητής μου!!!

neither rewards, nor punishments...

only consequences of your acts

Link to comment
Share on other sites

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...