Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σημερα πηγαμε παρεα στον Αγιο Αθανασιο για φαγητο.Πηγαμε σε μια ταβερνα(δυστυχως απο τα νευρα μου δεν κρατησα το ονομα) η οποια ενω ηταν αδεια και ειναι αρκετα μεγαλο μαγαζι μασ ειπαν οτι ολα τα τραπεζια ειναι ρεζερβε και δεν μπορουμε να καθησουμε.Το θεωρω απαραδεκτο να μην εξυπηρετουν τον κοσμο.Τετοιεσ μερεσ εχουν κοσμο και τισ υπολοιπεσ βαρανε μυγεσ.Κανανε τουσ σταβλουσ ταβερνεσ και ξενωνεσ και νομιζουν γινανε Ελβετια.Αν μασ ξαναδουν τρυπα μου τη μυτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αποκλείεις το ενδεχόμενο να ήταν ρεζερβέ για μια εκδήλωση, π.χ. γάμο, βάφτιση, κοπή πίτας κλπ ?

 

Δεν ξέρω, ρωτάω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και γω σημερα εκει ημουν και γινοταν το ελα να δεις.αφου για να καταλαβεις εμεις στο χωριο ανεβηκαμε μετα τις 18.00 γτ πιο νωρις δεν αφηναν επειδη ειχε φρακαρει το χωριο.οποτε υπομονη αυτες τις μερες.και μεις σε καινουριο ξενοδοχειο ειμασταν κ την δικια μου την μεριδα την εφεραν μια ωρα μετα και αφου ειχαν φαει ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεις το ενδεχόμενο να ήταν ρεζερβέ για μια εκδήλωση, π.χ. γάμο, βάφτιση, κοπή πίτας κλπ ?

 

Δεν ξέρω, ρωτάω.

 

Ακριβώς ή ακόμα όντως να ήταν ρεζερβε. Μπορούσες να προνοησεις και εσυ και να εκλεινες όπως έκαναν εκείνοι που το είχαν κρατήσει. Τέτοιες μέρες σε τέτοια μέρη η ταλαιπωρία είναι αναμενόμενη. Απο κει και πέρα ο αγιος Αθανάσιο είναι υπέροχος και όσες φορές πήγα όχι σε γιορτές οι άνθρωποι είναι πολυ φιλόξενοι.Επίσης αυτο που λες περί στάβλων, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι ήταν πριν, θεωρώ μαγκιά τον σταβλο να τον κανείς αυτο που βλέπεις σήμερα εκεί και όχι κακό.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρεζερβε για καποια εκδηλωση δεν πιστευω να ηταν γιατι σε καποια τραπεζια ηταν 2-3 παρεες που τρωγανε.Με πειραξε ο τροπος που μας μιλησαν και η ελλειψη σεβασμου.Και εμεισ μαγαζι εχουμε αλλο αντικειμενο και τον πελατη τον μιλαμε με το σεισ και με το σας και παντα στο πληθυντικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα πηγαμε παρεα στον Αγιο Αθανασιο για φαγητο.Πηγαμε σε μια ταβερνα(δυστυχως απο τα νευρα μου δεν κρατησα το ονομα) η οποια ενω ηταν αδεια και ειναι αρκετα μεγαλο μαγαζι μασ ειπαν οτι ολα τα τραπεζια ειναι ρεζερβε και δεν μπορουμε να καθησουμε.Το θεωρω απαραδεκτο να μην εξυπηρετουν τον κοσμο.Τετοιεσ μερεσ εχουν κοσμο και τισ υπολοιπεσ βαρανε μυγεσ.Κανανε τουσ σταβλουσ ταβερνεσ και ξενωνεσ και νομιζουν γινανε Ελβετια.Αν μασ ξαναδουν τρυπα μου τη μυτη.

Συμφωνώ!Για τον Αγ. Αθανάσιο ό,τι και να πεις λίγο είναι...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγαμε παρεα στον Αγιο Αθανασιο για φαγητο.Πηγαμε σε μια ταβερνα(δυστυχως απο τα νευρα μου δεν κρατησα το ονομα) η οποια ενω ηταν αδεια και ειναι αρκετα μεγαλο μαγαζι μασ ειπαν οτι ολα τα τραπεζια ειναι ρεζερβε και δεν μπορουμε να καθησουμε.Το θεωρω απαραδεκτο να μην εξυπηρετουν τον κοσμο.Τετοιεσ μερεσ εχουν κοσμο και τισ υπολοιπεσ βαρανε μυγεσ.Κανανε τουσ σταβλουσ ταβερνεσ και ξενωνεσ και νομιζουν γινανε Ελβετια.Αν μασ ξαναδουν τρυπα μου τη μυτη.

 

 

Στα τουριστικά μέρη δυστυχώς δουλεύουν και οι αντιεπαγγελματίες. Ο κόσμος εναλλάσεται συνέχεια και μ' αυτό τον τρόπο τσιμπάνε καινούργιους πελάτες.

Δουλεύει το μαγαζί τους, χωρίς να αξίζει ούτε το σέρβις ούτε η συμπεριφορά τους.:evil:

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και θα ήταν ρεζερβέ! Δηλαδή ξέρεις εσύ κανέναν να διώχνει πελάτες επειδή δε θέλει τα λεφτά τους? Ημέρα ονομαστικών εορτών χθες, μπορεί αυτοί που είδες επίσης να είχαν κλείσει τραπέζι. Δηλαδή αν εγώ γιορτάζω και θέλω να τραπεζώσω έξω τους καλεσμένους μου, δε θα κλείσω τραπέζι? Εμένα μου ακούγεται απολύτως λογικό...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα ήταν ρεζερβέ! Παλιά πηγαίναμε Άγιο Αθανάσιο κάποιο κοινό ΣΚ μέσα στο χειμώνα και παίρναμε τηλέφωνο από Παρασκευή για να κλείσουμε τραπέζι σε συγκεκριμένη ταβέρνα, επειδή ξέραμε ότι θα γινόταν λαϊκο προσκύνημα. Εγώ πάντως δεν ξέρω κανέναν που να έχει άδεια τραπέζια και να διώχνει κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το θεωρω απολυτα φυσιολογικο να ειναι ρεζερβε ολα .Εχουμε ενα συγκεκριμενο μαγαζι που παμε καθε κυριακη σχεδον , γινεται πανικος καθε κυριακη .Παντα κλεινουμε τραπεζι , προχθες μιας και γιορτη ειπαμε να παμε να φαμε ε3ω , εννοειτε κλεισαμε το τραπεζι . Μεσα ητανε ενα ζευγαρι με το παιδακι οπου ζητησανε τραπεζι και τους ειπε ο υπευθυνος οτι ειναι κλεισμενα ολα , και ειχε δικιο ,μεσα σε μιση ωρα ειχανε γεμισει τα παντα ενω εκεινη την στιγμη ειχε αδεια τραπεζια . Μην αρπαζεστε με το τιποτα , προφανως ο δικος σας θα ειχε κλεισμενα ολα τα τραπεζια αλλιωτικα χαζος ειναι να χασει πελατες?

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...